pewność siebie w pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-21, 17:17   #1
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617

pewność siebie w pracy


Dziś pewna sytuacja skłoniła mnie do refleksji.

Odbywam właśnie staż w dużej korporacji. Docelowo mam mieć umowę o pracę (o tym była mowa już na rozmowie). Rekrutacja wcale nie była prosta (dwie rozmowy po polsku i jedna po angielsku z szefem-obcokrajowcem).

Mój zespół (w PL) to 4 osoby (w tym ja). Pracujemy głównie zespołowo. Podstawowa działalność jest dla mnie jasna i bezproblemowa. Rozwijamy naszych dostawców, jeździmy do nich, poznajemy ich procesy, rozwiązujemy problemy, prowadzimy szkolenia.
Dziś jednak został eskalowany inny problem nad którym nasz zespół powinien popracować. Do tej pory zajmował się tym jeden chłopak, ale wyszło, że dzielimy się odpowiedzialnością. I trochę mnie to przeraża. Pomysł uczynienia mnie odpowiedzialną za spory obszar wyszedł od mojego szefa-obcokrajowca (nie pracuje z nami na co dzień). Wiadomo, fajnie, powinnam się cieszyć. Ale mnie to ciut przeraża. Wiem, że mogę liczyć na pomoc reszty zespołu, rozmawiałam już z kolegą co się tym do tej pory zajmował i na kolejne spotkanie w tej sprawie ma mnie zabrać itp itd.
Zapewne nie jest to nic mega, hipertrudnego.

Jak wyrobić w sobie jakąś taką wiarę, że mi się uda, że to nic trudnego, skoro on potrafi to ja też... Zadanie jest związane z tym, że będzie się trzeba kontaktować z dużą ilością osób w naszej firmie - a nie mam pojęcia, kto się czym zajmuje, o czym dokładnie i jak z nimi rozmawiać itp. itd...
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 09:39   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Dziś pewna sytuacja skłoniła mnie do refleksji.

Odbywam właśnie staż w dużej korporacji. Docelowo mam mieć umowę o pracę (o tym była mowa już na rozmowie). Rekrutacja wcale nie była prosta (dwie rozmowy po polsku i jedna po angielsku z szefem-obcokrajowcem).

Mój zespół (w PL) to 4 osoby (w tym ja). Pracujemy głównie zespołowo. Podstawowa działalność jest dla mnie jasna i bezproblemowa. Rozwijamy naszych dostawców, jeździmy do nich, poznajemy ich procesy, rozwiązujemy problemy, prowadzimy szkolenia.
Dziś jednak został eskalowany inny problem nad którym nasz zespół powinien popracować. Do tej pory zajmował się tym jeden chłopak, ale wyszło, że dzielimy się odpowiedzialnością. I trochę mnie to przeraża. Pomysł uczynienia mnie odpowiedzialną za spory obszar wyszedł od mojego szefa-obcokrajowca (nie pracuje z nami na co dzień). Wiadomo, fajnie, powinnam się cieszyć. Ale mnie to ciut przeraża. Wiem, że mogę liczyć na pomoc reszty zespołu, rozmawiałam już z kolegą co się tym do tej pory zajmował i na kolejne spotkanie w tej sprawie ma mnie zabrać itp itd.
Zapewne nie jest to nic mega, hipertrudnego.

Jak wyrobić w sobie jakąś taką wiarę, że mi się uda, że to nic trudnego, skoro on potrafi to ja też... Zadanie jest związane z tym, że będzie się trzeba kontaktować z dużą ilością osób w naszej firmie - a nie mam pojęcia, kto się czym zajmuje, o czym dokładnie i jak z nimi rozmawiać itp. itd...
wszystko jest kwestią praktyki, skoro nie wiesz nic zakresie działań to wiadomo ze cie to przeraża, to normalne.
poznasz i bedzie ok
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 09:23   #3
201606280916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 258
Dot.: pewność siebie w pracy

Ja też jestem zdania, że to przyjdzie z czasem. Jak doświadczysz pierwszych sukcesów na tym polu, to Twoja pewność siebie będzie wzrastać
201606280916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 20:38   #4
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez kataanna Pokaż wiadomość
Ja też jestem zdania, że to przyjdzie z czasem. Jak doświadczysz pierwszych sukcesów na tym polu, to Twoja pewność siebie będzie wzrastać
Pewnie masz racje. Poza tym mam feedback, że mnie dobrze odbierają. Mój polski szef zmienia prace więc odchodzi, będę mieć nowego polskiego szefa ale ten stary teraz kazał załatwiać wszystko z zagranicznym "nadszefem". Za niecały miesiąc konczy mi się umowa i się dowiedziałam, że obaj są na TAK, już załatwili w HR więc nowa umowa się dla mnie robi i jeszcze mam dostać podwyżkę.

A z projektem o który się boję to się okazało, że na nasz 4 osobowy polski zespół tylko jedna osoba ma pojęcie a dla reszty (w tym dla nowego szefa) to też czarna magia
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:02   #5
201606280916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 258
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Pewnie masz racje. Poza tym mam feedback, że mnie dobrze odbierają. Mój polski szef zmienia prace więc odchodzi, będę mieć nowego polskiego szefa ale ten stary teraz kazał załatwiać wszystko z zagranicznym "nadszefem". Za niecały miesiąc konczy mi się umowa i się dowiedziałam, że obaj są na TAK, już załatwili w HR więc nowa umowa się dla mnie robi i jeszcze mam dostać podwyżkę.

A z projektem o który się boję to się okazało, że na nasz 4 osobowy polski zespół tylko jedna osoba ma pojęcie a dla reszty (w tym dla nowego szefa) to też czarna magia
No widzisz . Już się zaczyna wszystko układać .
201606280916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:45   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Dziś pewna sytuacja skłoniła mnie do refleksji.

Odbywam właśnie staż w dużej korporacji. Docelowo mam mieć umowę o pracę (o tym była mowa już na rozmowie). Rekrutacja wcale nie była prosta (dwie rozmowy po polsku i jedna po angielsku z szefem-obcokrajowcem).

Mój zespół (w PL) to 4 osoby (w tym ja). Pracujemy głównie zespołowo. Podstawowa działalność jest dla mnie jasna i bezproblemowa. Rozwijamy naszych dostawców, jeździmy do nich, poznajemy ich procesy, rozwiązujemy problemy, prowadzimy szkolenia.
Dziś jednak został eskalowany inny problem nad którym nasz zespół powinien popracować. Do tej pory zajmował się tym jeden chłopak, ale wyszło, że dzielimy się odpowiedzialnością. I trochę mnie to przeraża. Pomysł uczynienia mnie odpowiedzialną za spory obszar wyszedł od mojego szefa-obcokrajowca (nie pracuje z nami na co dzień). Wiadomo, fajnie, powinnam się cieszyć. Ale mnie to ciut przeraża. Wiem, że mogę liczyć na pomoc reszty zespołu, rozmawiałam już z kolegą co się tym do tej pory zajmował i na kolejne spotkanie w tej sprawie ma mnie zabrać itp itd.
Zapewne nie jest to nic mega, hipertrudnego.

Jak wyrobić w sobie jakąś taką wiarę, że mi się uda, że to nic trudnego, skoro on potrafi to ja też... Zadanie jest związane z tym, że będzie się trzeba kontaktować z dużą ilością osób w naszej firmie - a nie mam pojęcia, kto się czym zajmuje, o czym dokładnie i jak z nimi rozmawiać itp. itd...
Nie rozumiem czemu masz uwazac, ze to nic trudnego?
Dlaczego szef odchodzi?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:39   #7
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nie rozumiem czemu masz uwazac, ze to nic trudnego?
Dlaczego szef odchodzi?
Lepiej uważać, że to nic trudnego aby czuć się pewniej i jakoś tak śmielej.

Szef odchodzi bo "znalazła" go lepsza praca. Lepszą kasę zaproponowali, ciekawe zadania to idzie
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 20:43   #8
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez pocokomunazwa Pokaż wiadomość
Lepiej uważać, że to nic trudnego aby czuć się pewniej i jakoś tak śmielej.

Szef odchodzi bo "znalazła" go lepsza praca. Lepszą kasę zaproponowali, ciekawe zadania to idzie
Moim zdaniem na pewność siebie najlepiej wpływa świadome, realne (a nie życzeniowe) postrzeganie rzeczywistości, ale co dom to obyczaj
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 07:56   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: pewność siebie w pracy

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na pewność siebie najlepiej wpływa świadome, realne (a nie życzeniowe) postrzeganie rzeczywistości, ale co dom to obyczaj
no wlasnie realne. Mi sie wydaje, ze kazdy by sie stresowal taka sytuacja w pracy, wiec stres zupelnie normalna reakcja.

Ale oczywiscie zycze powodzenia!
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 13:54   #10
brizoo
Raczkowanie
 
Avatar brizoo
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 244
Dot.: pewność siebie w pracy

Z tego co piszesz wynika, że nie masz chyba żadnych podstaw, żeby się stresować, martwić itp. Wygląda na to, że świetnie sobie ze wszystkim poradzisz, gratulacje .
brizoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.