Przemyślany wybór. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-25, 16:57   #1
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123

Przemyślany wybór.


Jak mogę wybrać ewentualny nowy kierunek studiów ( skończyłem historię na UW, dawno temu, zamiast działać w kołach naukowych, wolałem latać po uczelni za rączkę, a następnie wykłócać się z moją cywilną eksżoną ), aby był to wybór maksymalnie racjonalny i przemyślany ?.

Zastanawiałem się nad medycyną, później nad informatyką. Z prawem na UW nie dałem sobie rady , archeologia nie ma sensu, robi się po niej to samo, co po historii, tyle, że dochodzą roboty na stanowiskach archeologicznych. Wiem, bo próbowałem...

Jakie studia warto podjąć po 40- tce ( raczej zaoczne ) ?.
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 12:01   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Przemyślany wybór.

A chcesz te studia podjąć hobbystycznie czy w jakimś konkretnym celu? Bo jeśli hobbystycznie, to może być to wszystko, cokolwiek Cię interesuje. Ale jeśli masz jakiś cel, to chyba pasowałoby się skupić na jego realizacji. Jesteś już dużo za stary na podejście typu "pójdę na jakieś studia, a potem zobaczymy, co z tym zrobię". Jeśli chcesz zmienić sytuację zawodową, to najpierw wybierz sobie jakoś zawód albo ścieżkę kariery, a potem ewentualnie dopasuj do tego studia, a nie odwrotnie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 13:09   #3
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123
Dot.: Przemyślany wybór.

Nie wiem, jaką ścieżkę kariery wybrać, ponieważ nie wiem, na jaki zawód pozwoli mi mój stan zdrowia ( niezależnie od swojego całkiem niezłego wyższego wykształcenia, jestem, niestety, osobą niepełnosprawną ) - na razie kończę staż, idę na rehabilitację kręgosłupa i kolana, a następnie szukam pracy- nie wiadomo, gdzie pójdę, jak wysokie mam kwalifikacje zawodowe.

Co do drugich studiów, to, faktycznie powinien być to wybór przemyślany.

Zastanawiam się nad studiami z baz danych.
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-26, 13:29   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Przemyślany wybór.

Ale możesz wykonywać prace za biurkiem? Bo jeśli tak, to masz całkiem sporo zawodów do wyboru. Ja bym się najpierw rozejrzała, jakie jest zapotrzebowanie w Twoim mieście (chyba że rozważasz pracę zdalną), jakie zawody są chodliwe (wystarczy poprzeglądać różne oficjalne i nieoficjalne raporty, ogłoszenia w internecie i na stronach UP, zobaczysz, kogo najczęściej szukają), podziel to przez swoje predyspozycje, bo sam pewnie najlepiej wiesz, do czego się nadajesz i co Ci w życiu idzie, a co nie za bardzo. Jak już sobie znajdziesz jakieś poletko, na którym chcesz się rozwijać i widzisz w tym sens, to dopiero sięgaj po dokształcanie, a czy to będą nowe studia, czy jakieś kursy, to już jest sprawa drugorzędna.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 15:01   #5
singiel34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 123
Dot.: Przemyślany wybór.

To prawda.

Mogę spokojnie wykonywać prace typu researcher, analityk internetowy, czy pracownik biurowy, lub redaktor.

Jeżeli nie w IT, to zawsze mogę pójść w kierunku wydawnictw, portali internetowych, redakcji, agencji prasowych, agencji reklamowych, czy PR- owskich. Albo NGO- sów.

Wtedy najlepsze by były przyzwoite studia podyplomowe.

Ale zobaczę, co się wykluje po skończeniu przeze mnie stażu. Jakie są moje realne kwalifikacje zawodowe i co byłbym w stanie robić, do końca nie wiem.
singiel34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 12:35   #6
EnArche
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Przemyślany wybór.

Zapraszamy wszystkich studentów oraz doktorantów biologii i nauk pokrewnych do wzięcia udziału w konkursie Fundacji En Arche i zdobycia comiesięcznego stypendium. Nagrodą w Konkursie jest stypendium pieniężne przyznawane co miesiąc od października 2020 r. do czerwca 2021 r. przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Stypendystę. Komisja przyzna nagrody w dwóch kategoriach:
- dla doktorantów: 2500 zł wypłacane miesięcznie,
- dla pozostałych studentów: 1200 zł wypłacane miesięcznie.
Szczegóły regulaminu konkursu znajdują się na stronie przy sekcji „Comiesięczne stypendia”: https://enarche.pl/stypendia-i-granty/.

Osobą do kontaktu ze strony Fundacji En Arche jest: Grzegorz Malec stypendium@enarche.pl.

Zapraszamy!
EnArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-08 13:35:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:23.