Składany czy zwykły parasol? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-21, 12:52   #1
lenannij
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1

Składany czy zwykły parasol?


Jaki wolicie parasol: składany czy zwykły, długi? Pytam, bo nie wiem co jest lepszym wyborem, a chcę kupić sobie jakiś
lenannij jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 16:03   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez lenannij Pokaż wiadomość
Jaki wolicie parasol: składany czy zwykły, długi? Pytam, bo nie wiem co jest lepszym wyborem, a chcę kupić sobie jakiś
Składany jest praktyczny, bo można go wsadzić do torby, ale jest też nietrwały i szybciej się psuje, może szybko ucierpieć podczas deszczu z wiatrem, bo jest o wiele mniej stabilny.
Długie mają mocniejszą konstrukcję, ale zawadzają. Czasem są do nich takie paski, dzięki którym można je sobie przewiesić na plecy (jak szablę).
Tradycyjnie parasole z zagiętą rączką są dla panów, z prostą dla pań, chociaż obecnie się tego nie przestrzega i chyba nawet mało kto o tym wie.

Mnie jedna parasolka nie wystarcza, więc mam w domu 4 (na spółkę z moim facetem). Jak leje, to biorę normalną, długą prasolkę. Jak pogoda jest niepewna i może padać w ciągu dnia, to pakuję do torby składaną.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-02-21 o 16:05
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 21:44   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

W każdej torebce mam po 1 małym parasolu. Dużego nie posiadam w ogóle.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 08:32   #4
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Ja w ogóle nie mam parasola. W razie deszczu mam kaptur lub szukam miłego pana z dużym parasolem żeby się do niego "przytulić". A tak serio to w domu mam różne, ale żadnego nie używam, po prostu tego nienawidzę.

Wygodniejsze są chyba składane, ale dla mnie to ohydne składać mokry parasol i wsadzać go do torebki.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 08:33   #5
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
W każdej torebce mam po 1 małym parasolu. Dużego nie posiadam w ogóle.
Ja mam duze, ale takie naprawde duze i przez to ich nie nosze, bo sa za ciezkie i np. w drodze na stacje kolejowa (ok. 7 min pieszo) mnie juz zdazy rozbolec ramie. Nosze czesto w torbie maly skladany parasol.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 11:06   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie mam parasola. W razie deszczu mam kaptur lub szukam miłego pana z dużym parasolem żeby się do niego "przytulić". A tak serio to w domu mam różne, ale żadnego nie używam, po prostu tego nienawidzę.

Wygodniejsze są chyba składane, ale dla mnie to ohydne składać mokry parasol i wsadzać go do torebki.
Mokrego nie wsadza się do torebki, tylko po dotarciu na miejsce rozkłada do wyschnięcia.

Parasole nie są zbyt wygodne, ale nic lepszego nie wymyślono. Ja w tym roku przymierzam się do zakupu parasolki przeciwsłonecznej. Filtry się w moim przypadku sprawdzają tylko na krótkie wyjścia, ale nie na na przykład powrót z pracy (czyli nałożenie 9 godzin wcześniej tylko dlatego, że jak będę wracać, to przez 20 minut będzie grzało).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 11:09   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mokrego nie wsadza się do torebki, tylko po dotarciu na miejsce rozkłada do wyschnięcia.

Parasole nie są zbyt wygodne, ale nic lepszego nie wymyślono. Ja w tym roku przymierzam się do zakupu parasolki przeciwsłonecznej. Filtry się w moim przypadku sprawdzają tylko na krótkie wyjścia, ale nie na na przykład powrót z pracy (czyli nałożenie 9 godzin wcześniej tylko dlatego, że jak będę wracać, to przez 20 minut będzie grzało).
No fajnie, jeżeli masz go gdzie rozłożyć W pracy czy domu to tak, ale w sklepie, kawiarni czy gdziekolwiek to jak?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-22, 11:25   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mokrego nie wsadza się do torebki, tylko po dotarciu na miejsce rozkłada do wyschnięcia.

Parasole nie są zbyt wygodne, ale nic lepszego nie wymyślono. Ja w tym roku przymierzam się do zakupu parasolki przeciwsłonecznej. Filtry się w moim przypadku sprawdzają tylko na krótkie wyjścia, ale nie na na przykład powrót z pracy (czyli nałożenie 9 godzin wcześniej tylko dlatego, że jak będę wracać, to przez 20 minut będzie grzało).
U mnie taka parasolka odpada, bo ja w pracy jestem na dworze kilka godzin i bez filtra się nie obędzie. Filtry latem aplikuję kilkukrotnie w ciągu dnia ( tak jak i smarujemy dzieci ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 18:34   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Skladany, ale i tak mam tez kurtki przeciwdeszczowe z kapturem. Poza tym impregnuje buty sprayem, plaszcze tez impregnuje. U mnie czesto pada, bywaja tez powodzie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 09:01   #10
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
U mnie taka parasolka odpada, bo ja w pracy jestem na dworze kilka godzin i bez filtra się nie obędzie. Filtry latem aplikuję kilkukrotnie w ciągu dnia ( tak jak i smarujemy dzieci ).
Nie wiem, czy wiesz, ale ja ostatnio odkryłam filtr w spray'u z LRP. Właściwie to taka mgiełka, do reaplikacji całkiem spoko. Nie zachęcam Cię do niej, bo dopiero, co kupiłam, ale informuję, że jest coś takiego, bo kiedyś na pewno nie było takiego produktu.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 09:23   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Chimay, a nie mozesz miec ze soba w torebce, albo nawet trzymac w pracy krem z filtrem? Nakladasz przed wyjsciem do domu w toalecie i tyle.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-23, 11:47   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składany czy zwykły parasol?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Chimay, a nie mozesz miec ze soba w torebce, albo nawet trzymac w pracy krem z filtrem? Nakladasz przed wyjsciem do domu w toalecie i tyle.
Na mojej cerze krem z filtrem po prostu nie leży. Mam bardzo tłusta cerę, która nie toleruje zadnych tłustych konsystencji i sama z siebie wygląda jak kostka smalcu, a co dopiero z 1 ml filtra (to jest 3-4 razy tyle, ile moja skóra jest w stanie "przyjąć" a i to tylko lekkich, wodnistych konsystencji, a nie tłustego kremu).
Jestem w stanie zaakceptować wyglądanie jak połeć słoniny tylko w warunkach sportowych, ale nie jak idę między ludzi w miejskich warunkach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-23 12:47:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.