Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-07, 16:21   #3211
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Dzięki dzieeczyny, to dorzucam jeszcze to co powiedziałyście . A takiemu dziecku bie bedzie za goraco w body, pajacu i rożku? Na porodowkach jest strasznie duszno...Ja bym chciała by rodzice z teściami zobaczyli małego raz i dali nam spokój . Na wigilie póki co zamierzam na chwilkę wpaść i do jednych i do drugich i też spędzić z nimi 1 lub 2 dzień świąt... Albo jeden i drugi... Wszystko zależy kiedy urodze, jak się będę czuła i czy będziemy też mieli na to ochotę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

A o ciotkach i wujkach to ja nawet nie myślę i nie przewiduję ich odwiedzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Takie maluchy mają podobno problem z termoregulacją po wyjściu z brzucha,pewnie dlatego na porodówkach jest tak gorąco nam położna mówiła o wzięciu niedrapek na pierwsze dwie doby, ale nie w celu ochrony przed drapaniem tylko właśnie, żeby Maluchowi było ciepło też w rączki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:22   #3212
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ja na wyjście ze szpitala zakładam małemu body na długi rękaw, takiego cieplejszego pajacyka, misiowy kombinezon i przykryjemy polarowym kocykiem i to tyle. Myślę że na tą chwilę przejścia ze szpitala do samochodu to wystarczy

Dziewczyny a do porodu macie takie rozpinane koszule czy co bierzecie? Bo to jest ostatnia rzecz której mi brakuje i nie wiem co zamawiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam do porodu stara koszule na ramiaczkach ktora bez zalu pozniej wyrzuce jakby co na to wezme tez luzniejsza koszulke zeby jednak cyckami nie swiecic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:24   #3213
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja żadnych swoich ciotek i wujków też nie przewiduje. Zresztą wątpię, że u nas ktokolwiek na to wpadnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Do porodu mam koszule od mamyginekolog, ale jest chałowa i nie polecam. Nawet się zastanawiam czy nie kupić innej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:25   #3214
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Możesz urodzić i w dobę po tym, jak gon ci powie, ze jesteś totalnie pozamykana - to bardzo indywidualne chyba.
Jakie „różne jakieś tam rzeczy” robiła ta położna? kiedy dokładnie będziesz donoszona?
O tej położnej to mi się śniło, widzę że zjadłam ta istotną wiadomość przy pisaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:29   #3215
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Dzięki dzieeczyny, to dorzucam jeszcze to co powiedziałyście . A takiemu dziecku bie bedzie za goraco w body, pajacu i rożku? Na porodowkach jest strasznie duszno...Ja bym chciała by rodzice z teściami zobaczyli małego raz i dali nam spokój . Na wigilie póki co zamierzam na chwilkę wpaść i do jednych i do drugich i też spędzić z nimi 1 lub 2 dzień świąt... Albo jeden i drugi... Wszystko zależy kiedy urodze, jak się będę czuła i czy będziemy też mieli na to ochotę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

A o ciotkach i wujkach to ja nawet nie myślę i nie przewiduję ich odwiedzin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to jest zima a ponoć niektóre maluchy mają duży problem z temp i im zimno. Stąd np na pajaca ze stópkami dodatkowo skarpetki Ja do pajaca kupiłam sobie cieniutkie bodziaki na ramiączkach. Jeśli by sam pajac nie wystarczał. Na porodówce to myślę, że nie mamy co rozkminiać bo położna szybko wychwyci, że dziecku jest zimno. Zresztą co obserwuję to, że okrywają dzieci betami, kocykami i to wystarcza. A w domu to już będziemy się uczyć

Dziewczynom chyba bardziej chodziło o to, że same pajace to za mało. Do bodziaków weź sobie jakieś śpiochy lub połśpiochy. I myślę wystarczy No i faktycznie chyba nie miałaś na liście skarpetek czapeczek i niedrapek?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:33   #3216
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Mylukier noworodek to noworodek, siedzial w cieplych wodach tyle miesiący, zobaczysz jaki cieply będzie po wyjęciu z brzuszka i zrozumiesz czemu mamom wydaje sie ze jest goraco na poporodowym a dzieciom jest w sam raz. czapeczki u nas obowiazkowe bo okna pootwierane maja na korytarzach zeby w ogole jakas cyrkulacja byla moja sasiadka nie wychodzila z sali po CC nie zyczyla sobie otwierania okna, przez co nie bylo jak wywietrzyc :/ i polozna ganiala za to ,zeby wietrzyć wietrzyc i wietrzyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:37   #3217
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

A do fotelika nie planuje już żadnych ocieplaczy. Ze szpitala zabiorę ubrane wiadomo albo body plus półśpiochy albo pajac z tym, że pod grubą czapkę, którą mam zamierzam założyć cieniutką bawełnianą dodatkowo (boję się, że ta gruba będzie za duża bo dostałam ją i nie znam rozmiaru i będzie odstawać) i na to kombinezon misiowy, który był tu wstawiany z allegro. On nie jest ogromny ale też biorę pod uwagę, że to jednak zima. Gdyby nas faktycznie nawiedziło zimno to trzeba to dziecko w pierwszych dobach chronić. Mam też pluszowe grube kocyki to nimi okryje w razie potrzeby. Tak naprawdę u nas to tylko kwestia ze szpitala do auta bo w bloku mamy garaż podziemny. A później jak już zaczniemy wychodzić to do gondoli mam śpiworek a do fotelika grube kocyki i kombinezony zimowe. Jakoś jestem o to spokojna, że to się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 16:38   #3218
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze na liście drobne pieniądze, ładowarkę do telefonu, laktator, pomadkę do ust.




Dziewczyny które chodza w okularach/soczewkach, w czym zamierzacie rodzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


W okularach, bo inaczej nawet nie byłabym w stanie dojrzeć własnego dziecka
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:40   #3219
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może się któraś z was orientuje. Jak nadaje list polecony priorytet na naszej wspaniałej poczcie polskiej to od razu na śledzeniu powinnam widzieć, że przesyłka została nadana i widzieć jej losy ? Wczoraj wysyłałam ważne papiery, że rezygnuje z PPK bo wspaniałe kadry sobie przypomniały tydzień przed terminem o pracownikach na l4 :/ a dzisiaj nadal nie mogę śledzić przesyłki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------





A widzisz, nie mam porównania bo nie mam nic na 68 a wszystkie ich ciuszki, które mam są właśnie zawyżone.

Ja z tą wkładką właśnie nie wiem jak jest prawidłowo czy można najpierw otulacz/śpiwór a na niego przeciągnąć dopiero wkładkę. Czeka mnie rozkmina na kolejne dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O boże, nie dobijaj mnie. Ja od swoich kadr dostałam info że będąc na zwolnieniu zusowskim i macierzyńskim nie opłacam tej składki i muszę pamiętać żeby się wypisać po powrocie do pracy. Gdzie leży prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:50   #3220
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
O boże, nie dobijaj mnie. Ja od swoich kadr dostałam info że będąc na zwolnieniu zusowskim i macierzyńskim nie opłacam tej składki i muszę pamiętać żeby się wypisać po powrocie do pracy. Gdzie leży prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mi kadrowa powiedziała, że jak nie złożę to będą mi to potrącać począwszy od listopadowej pensji i do 13.11 muszę to złożyć no a przypomniały sobie o mnie przedwczoraj, wczoraj poszłam to wysłać polecony priorytet jeszcze z potwierdzeniem odbioru a tego nadal nie ma w systemie, telefonu na poczcie nie odbierają a ja dziś ledwo żyje i się tam nie dotelepie zaraz długi weekend i jak jutro nic nie wyjaśnię to złoże to na styk. Jak ja nie lubię takich sytuacji
Nie wiem czy wpływ ma to, że mi pensje i macierzyński wypłaca pracodawca i rozlicza się z ZUS ?

Ja na Twoim miejscu bym to chyba złożyła jeśli nie chcesz korzystać, bo potem to może być klops, ale ja się na kadrach niestety nie znam. Nie wiem która kadrowa ma rację


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:50   #3221
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
O boże, nie dobijaj mnie. Ja od swoich kadr dostałam info że będąc na zwolnieniu zusowskim i macierzyńskim nie opłacam tej składki i muszę pamiętać żeby się wypisać po powrocie do pracy. Gdzie leży prawda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Voice, to u Ciebie lezy prawda nie oplaca sie tej skladki jak pravownik jest na zasilku macierzyńskim takze nie wiem czemu ARYA musiała to wysyłać:/ jak wrócisz do pracy to trzeba napisać rezygnację z tego.

Dziewczyny, a jak wy tak o tej torbie do szpitala to zapytam. Ile lat jednorazowych majtek siateczkowych kupujecie? Mam dwa opakowania, razem 10 sztuk, myślicie że mi to starczy do szpitala, i pozniej do domu....?
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 16:52   #3222
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Mi kadrowa powiedziała, że jak nie złożę to będą mi to potrącać począwszy od listopadowej pensji i do 13.11 muszę to złożyć no a przypomniały sobie o mnie przedwczoraj, wczoraj poszłam to wysłać polecony priorytet jeszcze z potwierdzeniem odbioru a tego nadal nie ma w systemie, telefonu na poczcie nie odbierają a ja dziś ledwo żyje i się tam nie dotelepie zaraz długi weekend i jak jutro nic nie wyjaśnię to złoże to na styk. Jak ja nie lubię takich sytuacji
Nie wiem czy wpływ ma to, że mi pensje i macierzyński wypłaca pracodawca i rozlicza się z ZUS ?

Ja na Twoim miejscu bym to chyba złożyła jeśli nie chcesz korzystać, bo potem to może być klops, ale ja się na kadrach niestety nie znam. Nie wiem która kadrowa ma rację


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie tak samo, pensję mam od pracodawcy, a potem sobie to rozliczają z zusem. Chyba tam jutro zadzwonię.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:54   #3223
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Voice, to u Ciebie lezy prawda nie oplaca sie tej skladki jak pravownik jest na zasilku macierzyńskim takze nie wiem czemu ARYA musiała to wysyłać:/ jak wrócisz do pracy to trzeba napisać rezygnację z tego.

Dziewczyny, a jak wy tak o tej torbie do szpitala to zapytam. Ile lat jednorazowych majtek siateczkowych kupujecie? Mam dwa opakowania, razem 10 sztuk, myślicie że mi to starczy do szpitala, i pozniej do domu....?
Ja mam chyba 5 czy 6 sztuk. I myślę że mi to wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:56   #3224
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Voice, to u Ciebie lezy prawda nie oplaca sie tej skladki jak pravownik jest na zasilku macierzyńskim takze nie wiem czemu ARYA musiała to wysyłać:/ jak wrócisz do pracy to trzeba napisać rezygnację z tego.

Dziewczyny, a jak wy tak o tej torbie do szpitala to zapytam. Ile lat jednorazowych majtek siateczkowych kupujecie? Mam dwa opakowania, razem 10 sztuk, myślicie że mi to starczy do szpitala, i pozniej do domu....?
4 sztuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:56   #3225
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Odnalazłam maila, a tam takie info:Screenshot_20191107_175538.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:58   #3226
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Maddd, jesteś kadrową?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:07   #3227
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Odnalazłam maila, a tam takie info:Załącznik 7697183

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Czyli u mnie zawracają dupę, albo chcą na zaś żeby nie zapomnieć jak będę wracać albo są niedouczone zaraz im maila wyślę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Voice, to u Ciebie lezy prawda nie oplaca sie tej skladki jak pravownik jest na zasilku macierzyńskim takze nie wiem czemu ARYA musiała to wysyłać:/ jak wrócisz do pracy to trzeba napisać rezygnację z tego.

Dziewczyny, a jak wy tak o tej torbie do szpitala to zapytam. Ile lat jednorazowych majtek siateczkowych kupujecie? Mam dwa opakowania, razem 10 sztuk, myślicie że mi to starczy do szpitala, i pozniej do domu....?


Ja mam 6 sztuk

No to niepotrzebnie się nadenerwowałam przez te głupie kadrowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:08   #3228
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ja mam chyba 5 czy 6 sztuk. I myślę że mi to wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
4 sztuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to mało.. Hmm ale piszecie o tych jednorazowych? a potem będziecie jakieś bawełniane poprostu zakładać? i na to te duże podpaski?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Maddd, jesteś kadrową?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ksiegową, ale się orientuję

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Czyli u mnie zawracają dupę, albo chcą na zaś żeby nie zapomnieć jak będę wracać albo są niedouczone zaraz im maila wyślę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiesz, może nie są niedouczone, ale może boją się że zapomną Cię poprosić o tą rezygnację jak wrocisz po macierzyńskim, i "niechcący" odliczą Ci tą składkę

Edytowane przez maddd
Czas edycji: 2019-11-07 o 17:13
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:14   #3229
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
O to mało.. Hmm ale piszecie o tych jednorazowych? a potem będziecie jakieś bawełniane poprostu zakładać? i na to te duże podpaski?



Ksiegową, ale się orientuję



Wiesz, może nie są niedouczone, ale może boją się że zapomną Cię poprosić o tą rezygnację jak wrocisz po macierzyńskim, i "niechcący" odliczą Ci tą składkę


No nie, bo one chciały mi ja naliczyć już z tą pensją. Tylko nie wiem w jaki sposób ?


Te gacie to biorę tylko do szpitala, ale mam wielorazowe to najwyżej przepiorę jeśli w domu bym musiała ich używać. A tak kupiłam zwykle bawełniane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 17:17   #3230
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Wiesz, może nie są niedouczone, ale może boją się że zapomną Cię poprosić o tą rezygnację jak wrocisz po macierzyńskim, i "niechcący" odliczą Ci tą składkę
A jak to jest jak u mnie w pracy jest PPE? ja w ogóle o tym nie pomyslałam a kadrach też nic nie mówiły a jestem od lipca na l4
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:27   #3231
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może się któraś z was orientuje. Jak nadaje list polecony priorytet na naszej wspaniałej poczcie polskiej to od razu na śledzeniu powinnam widzieć, że przesyłka została nadana i widzieć jej losy ? Wczoraj wysyłałam ważne papiery, że rezygnuje z PPK bo wspaniałe kadry sobie przypomniały tydzień przed terminem o pracownikach na l4 :/ a dzisiaj nadal nie mogę śledzić przesyłki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------





A widzisz, nie mam porównania bo nie mam nic na 68 a wszystkie ich ciuszki, które mam są właśnie zawyżone.

Ja z tą wkładką właśnie nie wiem jak jest prawidłowo czy można najpierw otulacz/śpiwór a na niego przeciągnąć dopiero wkładkę. Czeka mnie rozkmina na kolejne dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli chodzi o list polecony to na śledzeniu widać kiedy został nadany i kolejna inf "wydano do doręczenia" czy jakoś tak. Przy liście nie ma tak jak przy paczce że widać gdzie jest o jaki urząd zachacza w czasie swojej drogi do urzędu adresata. tylko widać urząd i godzine nadania i miejsce doręczenia, ewentualnie awiza bądź zwrotu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:28   #3232
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Mi też kazały składać rezygnację z PPK do 15 października. Chodziłam specjalnie do firmy a też płaci mi pracodawca. Ale lepsze jest to, że kazali mi przyjść podpisać papiery na pit 0 a później się kapnęli, że na zwolnieniu mi nie przysługuje. Także nawet pracując w kadrach nie ma gwarancji, że się na nich znasz

Majtek mam 4 szt. Myślę, że później to już w normalnych. Chyba to krwawienie też się normuje po jakimś czasie nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:30   #3233
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez MagaLena84 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o list polecony to na śledzeniu widać kiedy został nadany i kolejna inf "wydano do doręczenia" czy jakoś tak. Przy liście nie ma tak jak przy paczce że widać gdzie jest o jaki urząd zachacza w czasie swojej drogi do urzędu adresata. tylko widać urząd i godzine nadania i miejsce doręczenia, ewentualnie awiza bądź zwrotu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Eh a u mnie w ogóle nic nie widać mam info „brak przesyłki o podanym numerze” Poczekam do jutra i się tam przejdę na pocztę. 9 zł za list sobie życzą i jeszcze nadać nie potrafią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:37   #3234
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
O to mało.. Hmm ale piszecie o tych jednorazowych? a potem będziecie jakieś bawełniane poprostu zakładać? i na to te duże podpaski?

Ja mowie o takich siateczkowych co mozna wyprac i schna szybkosciowo.
Na pozniej mam zwykle bawelnianie ktore tez musialam kupic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
A jak to jest jak u mnie w pracy jest PPE? ja w ogóle o tym nie pomyslałam a kadrach też nic nie mówiły a jestem od lipca na l4
U mnie jest ppe i teraz skladki nie sa naliczane.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:44   #3235
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
O to mało.. Hmm ale piszecie o tych jednorazowych? a potem będziecie jakieś bawełniane poprostu zakładać? i na to te duże podpaski?



Ksiegową, ale się orientuję



Wiesz, może nie są niedouczone, ale może boją się że zapomną Cię poprosić o tą rezygnację jak wrocisz po macierzyńskim, i "niechcący" odliczą Ci tą składkę
Ja mam wielorazowe siateczkowe, zamierzam używać ich tylko w szpitalu, w domu ewentualnie pierwszy dzień. Na później mam normalnie bawełniane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:46   #3236
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość

[/COLOR]U mnie jest ppe i teraz skladki nie sa naliczane.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale nie trzeba z niczego rezygnować itd?
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:49   #3237
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Eh a u mnie w ogóle nic nie widać mam info „brak przesyłki o podanym numerze” Poczekam do jutra i się tam przejdę na pocztę. 9 zł za list sobie życzą i jeszcze nadać nie potrafią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wyślij mi na priv nr nadania listu to sprawdzę ci jutro przez inny program.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:51   #3238
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
ale nie trzeba z niczego rezygnować itd?
Nie dostalalam zadnej informacji zebym musiala cos skladac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 17:52   #3239
lava_cake
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 354
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
W okularach, bo inaczej nawet nie byłabym w stanie dojrzeć własnego dziecka
Midusia, tak z doświadczenia myślisz, że jest jakieś ryzyko uszkodzenia okularów podczas porodu. Wiem, że to głupie pytanie może, ale niedawno sobie kupiłam designerskie oprawki, które wyszły drożej niż szkła, i nie wiem czy może lepiej w soczewkach, ale w tych z kolei jakoś mi się nie widzi. Cholera ile tych dylematów w ciąży
lava_cake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 18:07   #3240
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
No właśnie trąbią o tej zimie stulecia i trąbią. Ale mi ale że na tym tylko się skończy. Raczej się nie zapowiada na śnieżne święta, ale mogę się mylić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Ja tam nie wierzę w żadną zimę stulecia, raczej będzie szaro-buro jak przez ostatnie kilka lat. Choć jeden z moich psów wyhodował pokaźne portki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi się wydaje, że się skończy tak jak zawsze.



Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
Moja teściowa jest zawsze dla mnie miła, nie mam co narzekać naprawdę ALE... tak w połowie ciąży zapytała mnie, czy moja mama cieszy się z ciąży, bo będzie mogła zacząć pilnować dziecko jak wrócę do pracy oczywiście w domyśle, żeby jej nie zawracać głowy... też mi się przykro zrobiło. Ona odbiera ze szkoły 9-letnią siostrzenicę mojego męża i czasem z nią posiedzi w domu, to już pewnie uważa, ze druga wnuczka do pilnowania to aż nadto. Dodam, że teściowa jest na emeryturze. Ciekawa jestem jak to będzie z tą jej pomocą




Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Też mnie to frapuje, przymierzyliśmy różne możliwe opcje i wcale nie jesteśmy od tego mądrzejsi. Materiał na zewnątrz nie jest śliski. Może ktoś w szpitalu nas oświeci.


U mnie rodzina już próbowała zrobić święta na partyzanta u nas w domu, ale mam nadzieję, że zrozumieli, że to chory pomysł. ;P



Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
dziecka w aucie, bo różne historie słyszałam.

U nas teściowa się ucieszyła, że skoro nas nie będzie to oni przyjadą do nas, ale uwaga! Na gotowe cieszyła się, że w garach nie będzie stała bo ja święta dla niej zrobię. Została brutalnie sprowadzona na ziemię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja nie wiem co jest z tymi ludźmi Czy to brak wyobraźni czy zwykłe cwaniactwo?

Nie ogarniam jak się można komuś wprosic na chatę na święta, a w takich okolicznościach to... no brakuje mi słów za każdym razem jak o tym czytam


Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie straszcie tą zimą stulecia bo się najbardziej boję, że nas zasypie a ja zacznę rodzić mam nadzieję, że na początku grudnia nie ma na to szans. Niestety u nas pod dom nie odśnieżają. A jak sie zaczyna roztapiać albo długo pada to nie lepiej bo do asfaltu kawałek mamy. Już parę razy w błocie utknęłam autem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
J.w. pewnie się skończy jak zwykle. Tzn. śnieg będzie, ale w maju


Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Dziękuję przydadza się

Moja kosmetyczka dziś zaszalala i takie nam wyszły paznokcie Załącznik 7697161

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O wow, zdolna kobitka.





Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
O to mało.. Hmm ale piszecie o tych jednorazowych? a potem będziecie jakieś bawełniane poprostu zakładać? i na to te duże podpaski?



Ksiegową, ale się orientuję



Wiesz, może nie są niedouczone, ale może boją się że zapomną Cię poprosić o tą rezygnację jak wrocisz po macierzyńskim, i "niechcący" odliczą Ci tą składkę
Fajnie. Ja blisko z księgowością, ale jednak niezupełnie. U mnie w robocie to ja jestem tą która zawraca tyłek księgowym, nie odwrotnie




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja padłam, jak wróciłam teraz na bazarek, co tam się dzieje Już nawet opowiadałam TZ, ze chyba biore się za szycie i do korpo nie wracam
Klepsydry to chyba tylko duże były, ale Pupus teraz chyba mocno poszerzył asortyment. Ja lubiłam takie wkłady 2-warstwowe NB, bo potem dokładałam je jako wzmocnienie do samego końca pieluchowania. Z tymi reczniczkami z Ikei za to nie bardzo się polubiłam
Na gatki chyba jedna warstwa wełny może być słaba, ale jakbyś ja podwójnie dała? Ja mam sweterki kaszmirowe z sh i spróbuje dać je i na wewnętrzna i zewnętrzna warstwę.
No, ja próbuję namówić swoją mamę na szycie gatków, bo rozmyśla czym się zająć na emeryturze żeby nie oszaleć

Właśnie jedni lubią ręczniki Ikea, inni nie bardzo, muszę to sama sprawdzić.

Nie wiem czy mi starczy w takim razie tych dwóch swetrów na dwie pary gatków z podwójnej warstwy. Przejdę się jednak po tych second handach, może coś utrafię.



Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.