Włosy a tabletki anty - co działa na wypadanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-07, 23:27   #1
zzosiaar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 62

Włosy a tabletki anty - co działa na wypadanie?


Hej dziewczyny!
Zacznijmy od tego, że biorę tabletki anty - muszę. Mam takie problemy hormonalne, że nie mam innego wyjścia. Oczywiście zależy mi też na antykoncepcji.
Tabletki biorę od 5 miesięcy, od 3 włosy wypadają mi jak szalone... Naprawdę, na szczotce, na podłodze, są wszędzie! Wypada ich z 300, 400 dziennie (szacuję).
Chciałabym coś zmienić w swojej pielęgnacji - obecnie włosy po prostu myję, czasami nałożę odżywkę. Dodam, że moje włosy są proste, długie, ze zniszczonymi końcami (od dawna wybieram się do fryzjera) i raczej cienkie, nigdy nie były farbowane, rozjaśniane itp.

Pomyślałam o paru krokach, jednak najbardziej zalezy mi na utrzymaniu efektu antykoncepcyjnego tabletek. Czy jakieś doświadczone dziewczyny mogłyby się wypowiedzieć, czy żaden z tych sposobów nie wpłynie na skutecznośc tabletek?

1. Biotebal 5 - czyli tabletki z dużą dawką biotyny - wpływają na antykoncepcję hormonalną?
2. Picie herbatki z pokrzywy codziennie - pytanie jak powyżej, w internecie krąży tyle sprzecznych opinii, że już chyba zgłupiałam...
3, Wcierki - i tu się zaczyna mój problem, bo zauważyłam, że w wielu z nich obecny dosyć wysoko jest wyciąg z dziurawca... Który - wiadomo obniża skuteczność antykoncepcji. Czy taki wyciąg z wcierki wnika przez skórę głowy do krwi i może coś namieszac w hormonach? Jak tak to jakie wcierki bez tego ziółka? Jantar jest bezpieczny? A ampułki?

Dziewczyny, była kiedyś któras z Was w takiej sytyuacji jak ja? Na ciążę sobie pozwolić nie mogę (studia), ale czy jest jakaś szansa żeby uratowac włosy?

Z góry dziękuję za udzielone rady,
Zosia
zzosiaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 09:53   #2
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Włosy a tabletki anty - co działa na wypadanie?

Jantar nie zawiera wyciągu z dziurawca(nie znalazłam w składzie).Ja właśnie polecam wcierkę jantar(codziennie) i Biotebal. To moja podstawa. Mi wypadały włosy po urodzeniu dzieci a potem z powodu niedoczynności tarczycy.Tarczycę opanowałam, stosuję Jantar(od roku) i Biotebal(od kilku miesięcy).Włosy nie wypadają(oprócz nieznacznych ilości- fizjologicznie).Dziwne z tymi tabletkami.Ja brałam przez wiele lat i włosy miałam gęste aż do przesady(podobnie jak w ciąży) nie wypadały...Może źle dobrane?Za dużo androgenów?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 11:46   #3
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Włosy a tabletki anty - co działa na wypadanie?

Jantar to najlepsza wcierka Stosuję ją na zmianę z wodą brzozową z Rossmanna, by skóra głowy nie przyzwyczaiła się zbytnio do tego cudownego specyfiku (przez miesiąc Jantar, kolejny miesiąc- woda brzozowa). I tak już od kilku lat. Włosy zdecydowanie mniej wypadają i szybciej rosną.
Co do kuracji wewnętrznych polecam picie naturalnego koktajlu z siemienia lnianego. Na blogach włosomaniaczek możesz poczytać jak go zrobić. U mnie działał lepiej niż wszystkie inne specyfiki typu tabletki.
A co do wypadania włosów przy antykoncepcji hormonalnej to mi też trochę lecą włosy (kiedy nie stosuję Janatara i siemienia lnianego ), ale szczerze mówiąc nie wiem czy jest to spowodowane pigułkami, bo biorę je już tyle czasu, że nie pamiętam jak było "przed".

Edit: herbatek z pokrzywy (skrzyp + pokrzywa) też próbowałam, ale moim skromnym zdaniem lepszy efekt daje picie siemienia. Jednak na każdego działa co innego, więc polecam Ci przekonać się na własnej skórze. Jedynym pewniakiem, który praktycznie u każdego daje super efekt jest wcierka Jantar
Zapisz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”

Edytowane przez Antoiineette
Czas edycji: 2017-09-20 o 11:48
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 14:30   #4
medycznewiadomosci
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy a tabletki anty - co działa na wypadanie?

ZRÓB SOBIE ... SZAMPON Mydlnica lekarska

SZAMPON Z KORZENIA MYDLNICY DO WSZYSTKICH RODZAJÓW WŁOSÓW



W korzeniu tej rośliny znajdują się związki zwane saponinami. To substancje, które mają właściwości podobne do mydła - usuwają zanieczyszczenia. Szampon jest bardzo delikatny, dlatego do mycia włosów tłustych można użyć więcej korzenia tej rośliny. Mycie nie wytwarza piany, jak przy stosowaniu myjących środków syntetycznych, mimo to świetnie oczyszcza włosy.

zapraszam na mojego bloga (klik)

Składniki:



rozdrobniony korzeń mydlnicy - 2 łyżki ( włosy przetłuszczające się - 3 łyżki )

woda - 1 szklanka

sok z cytryny ( lub pomarańczy ) gotowy lub wyciskany przez gazę, by cząstki miąższu nie pozostały na włosach - 1 łyżka

można też dodać olejek eteryczny - 2 - 3 krople



Zalewamy wodą rozkruszony korzeń mydlnicy, by uzyskać napar, następnie odcedzamy, dodajemy sok z cytryny i ewentualnie olejek eteryczny, mieszamy.



Korzeń mydlnicy lekarskiej kosztuje w granicach 3 - 6 zł / 50 g. Można samodzielnie ją zbierać - kwitnie od czerwca do września. Planuję zrobić sobie zapas w przyszłym roku, gdyż moje włosy ją uwielbiają , nadaje im puszystość i połysk.



Ponadto pomaga w leczeniu łupieżu i pielęgnacji nadmiernie przetłuszczających się włosów.



Odwar stosować można do mycia twarzy - nadaje skórze miękkość, gładkość i jędrność, świetnie nadaje się dla skóry wrażliwej i suchej
medycznewiadomosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-27 15:30:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.