Gdzie Ci mężczyźni? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-03, 21:40   #1
Denevera
Przyczajenie

Arrow

Gdzie Ci mężczyźni?

Hej dziewczyny! Moja sytuacja jest beznadziejna, sama wiem jak bardzo, ale jednak chciałabym poznać Waszą opinię. Pewnie jest tu wiele dużo bardziej doświadczonych kobiet niż ja.

Spotykam się z facetem ponad rok.
W sumie spotykałam, do wczoraj. Mój luby wypalił, iż chce zejść do poziomu przyjaciół. Mam 18 lat, on 19. Twierdzi, że nie dojrzał do związku i ma przysłowiowe gówno w głowie. Powiedział też, że nie chce mnie ranić i wciąż mówi, że mnie kocha i nie ma zamiaru zdradzić, a co ciekawe - podobno potrzebuje trochę czasu do namysłu, mówi że "nie czuje nic względem niczego i musi się ogarnąć, bo sam nie wie, czego chce".
Niby starał się o mnie 5 lat i nie odpuścił, wciąż wracał. Znam go i wiem, że nie jest bawidamkiem. No ale co to ma być, koleś jest chyba niepoważny, zresztą sam to wprost przyznaje.

A ja jako kolejna kobieta, której zależy, kuchnia mać, nie mogę sobie tego poukładać. Obecnie dałam mu tydzień żeby się określił, czego oczekuje. Do tej pory było ok, niby czasem coś tam nawalił, ale i było widać, że się stara. Nie chodzi o seks, w tej chwili nie wchodzi on w rachubę. Luby... tfu! Mój przyjaciel wspomniał, że w tej chwili przerosłoby go utrzymanie rodziny, gdyby jednak nadarzyła się wtopa, bo wcześniej trochę szaleliśmy. To rozumiem, nie poganiam go do zakładania rodziny. Na początku nie miał takich problemów, wspominał o przyszłości, mimo iż nie ponaglałam. Wiem też, że miał trudne dzieciństwo, które wymagało od niego trochę dorosłości. Faktycznie nie czuje się gotowy, czy po prostu chce to zakończyć?

Moje pytanie kobietki, wiem, że nie powiecie mi nic na pewno, chcę raczej spytać o to, jak Wy, które postrzegacie to obiektywnie i na chłodno, oceniacie tą sytuację?
Denevera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 21:45   #2
mary_poppins
sissy that walk

Dot.: Gdzie Ci mężczyźni?

Cytat:
Napisane przez Denevera Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Moja sytuacja jest beznadziejna, sama wiem jak bardzo, ale jednak chciałabym poznać Waszą opinię. Pewnie jest tu wiele dużo bardziej doświadczonych kobiet niż ja.

W sumie spotykałam, do wczoraj. Mój luby wypalił, iż chce zejść do poziomu przyjaciół. Mam 18 lat, on 19. Twierdzi, że nie dojrzał do związku i ma przysłowiowe gówno w głowie. Powiedział też, że nie chce mnie ranić i wciąż mówi, że mnie kocha i nie ma zamiaru zdradzić, a co ciekawe - podobno potrzebuje trochę czasu do namysłu, mówi że "nie czuje nic względem niczego i musi się ogarnąć, bo sam nie wie, czego chce".
Niby starał się o mnie 5 lat i nie odpuścił, wciąż wracał. Znam go i wiem, że nie jest bawidamkiem. No ale co to ma być, koleś jest chyba niepoważny, zresztą sam to wprost przyznaje.

A ja jako kolejna kobieta, której zależy, kuchnia mać, nie mogę sobie tego poukładać. Obecnie dałam mu tydzień żeby się określił, czego oczekuje. Do tej pory było ok, niby czasem coś tam nawalił, ale i było widać, że się stara. Nie chodzi o seks, w tej chwili nie wchodzi on w rachubę. Luby... tfu! Mój przyjaciel wspomniał, że w tej chwili przerosłoby go utrzymanie rodziny, gdyby jednak nadarzyła się wtopa, bo wcześniej trochę szaleliśmy. To rozumiem, nie poganiam go do zakładania rodziny. Na początku nie miał takich problemów, wspominał o przyszłości, mimo iż nie ponaglałam. Wiem też, że miał trudne dzieciństwo, które wymagało od niego trochę dorosłości. Faktycznie nie czuje się gotowy, czy po prostu chce to zakończyć?

Moje pytanie kobietki, wiem, że nie powiecie mi nic na pewno, chcę raczej spytać o to, jak Wy, które postrzegacie to obiektywnie i na chłodno, oceniacie tą sytuację?
Jego "nie dojrzałem do związku" mówi prawie wprost "chcę poszaleć z innymi". Niestety. Młody jest, mówisz że się znacie od dawna - ciągnie go do czegoś ewidentnie.
mary_poppins jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 22:10   #3
Adrianna_8
Moderator

Nie szukaj w jego slowach drugiego dna. Nie jest gotowy, nie chce zwiazku -> wychodzi na to samo. Nie rob sobie nadziei...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 9 058 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 22:16   #4
Luki292
Raczkowanie

Być może chłopak obecnie wolalby tylko z Toba seks uprawiac.
No coz, w twoim wypadku zaczalbym szukac nowej znajomosci
Stary 2016-09-03, 23:15   #5
Hultaj
Zakorzenienie

Jest taki cytat z piosenki A.Krzysztoń
''nie umieszczaj miłości swojej nad przepaścią. Dlatego, że tam jest wysoko''

nie daj z siebie zrobić przyjaciółki;
jedna z większych głupot jaką moze zrobić porzucana osoba

ludzie zazwyczaj doceniają jak stracą

odetnij się od gościa, spotykaj z innymi (niekoniecznie na seks, tylko zwyczajnie, po kolezeńsku na początek ) - niech nie myśli, że będziesz grzecznie czekać w szafie aż on ją otworzy i Cię z niej wypusci.
Hultaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 09:13   #6
Denevera
Przyczajenie

On wciąż chce utrzymywać że mną kontakt, taki jaki był do tej pory, tylko na etapie przyjaciół. Mowi, że nie chce z nikim szaleć i mnie kocha. Przed nami matura i twierdzi, że dobrze nam zrobi skupienie się na szkole, a sam twierdzi że chce się pozbierać i nakierować na przyszłe decyzje.

Sama nie wiem.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Z tego co rozumiem nie chce się rozstawać, a jedynie odpuścić wszelkie uniesienia miłosne? A po maturze znów być razem.
Stary 2016-09-04, 09:25   #7
Dovakhiin
BAN stały

"Szaleliśmy" boże, ledwie to od ziemi odrosło, ma 18 lat, nie ma pracy, ale już szaleliście. Nie obchodzi was kretyni to, że gdyby zdarzyła wam się wpadka to obarczylibyście waszych rodziców całą odpowiedzialnością, bo na razie, w wieku 18 lat to masz wykształcenie podstawowe. Jak czytam w jakim wieku kobiety inicjację podejmują teraz to mam czasem ochotę sobie w łeb palnąć. Stoi z papierosem pod zawodówą, na koturnach, nadgarstek wygięty, szluga między środkowym, a wskazującym i wielka Pani jest. Zacznijcie sami na siebie zarabiać to wtedy stajecie się dorośli, a nie od picia po parkach, palenia fajek i seksu.
Dovakhiin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 09:35   #8
Adrianna_8
Moderator

Cytat:
On wciąż chce utrzymywać że mną kontakt, taki jaki był do tej pory, tylko na etapie przyjaciół. Mowi, że nie chce z nikim szaleć i mnie kocha. Przed nami matura i twierdzi, że dobrze nam zrobi skupienie się na szkole, a sam twierdzi że chce się pozbierać i nakierować na przyszłe decyzje.

Sama nie wiem.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Z tego co rozumiem nie chce się rozstawać, a jedynie odpuścić wszelkie uniesienia miłosne? A po maturze znów być razem.
Nie kombinuj. On Ci sprzedaje niezle bajeczki, bo brak mu jaj, by byc z Toba szczerym. Po maturze znow Ci powie, ze jest niepewny, ze nie wie, ze nie chce zwiazku, bla bla, a Ty zmarnujesz rok zycia na czekanie na pana.

Im szybciej zrozumiesz, ze nic z tego nie bedzie tym lepiej.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 9 058 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Adrianna_8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 11:26   #9
Hultaj
Zakorzenienie

Zawsze jest szansa, że się zejdziecie.
I skoro koleś za Tobą latał 5 lat.
Możliwe też, że mu przeszło.Na pewno coś mu w Waszym temacie odwala i nie masz wyjścia jak czekać by wyszło, co wymyślił.

Nie zgadzaj się po prostu na jego warunki.
Bądź w kontakcie, ale nie tak intensywnym jakby chciał. Nie rób za poczekalnię. Ludzie nie cenią tego, co mają łatwo. Niepokojące jest, że starał się o Ciebie tak długo, a teraz z Ciebie rezygnuje. Odważne.
Stary 2016-09-04, 11:34   #10
201803290936
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Zawsze jest szansa, że się zejdziecie.
I skoro koleś za Tobą latał 5 lat.
Możliwe też, że mu przeszło.Na pewno coś mu w Waszym temacie odwala i nie masz wyjścia jak czekać by wyszło, co wymyślił.

Nie zgadzaj się po prostu na jego warunki.
Bądź w kontakcie, ale nie tak intensywnym jakby chciał. Nie rób za poczekalnię. Ludzie nie cenią tego, co mają łatwo. Niepokojące jest, że starał się o Ciebie tak długo, a teraz z Ciebie rezygnuje. Odważne.
Chłopak ma 19 lat. To nie dojrzały, w pełni ukształtowany mężczyzna, ale nastolatek. Wielu nastolatków ma miłości (oczywiście z naiwnym założeniem "nigdy już nikogo nie pokocham") polegające na tym, że ta umiłowana osoba jest niedostępna, postawiona na piedestale. A potem przechodzi, z perspektywy czasu "co ja w niej / w nim widziałem?". Także, czemu niepokojące? Dla tego wieku całkiem normalne. Kochał się w niej, w końcu się udało, ale teraz widzi, że związek to nie tylko motylki i jelonki, ale zobowiązanie, obowiązek. I wycofał się z tego. Nic szokującego.
201803290936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 11:46   #11
201706081317
Konto usunięte

Właśnie niedawno chłopak zostawił moją koleżankę, bo po miesiącu stwierdził, że nie dorósł do tak poważnego związku. Ale oni mieli takie tempo (emocjonalne, z jej strony), że ja się nie dziwię, że chłopak nie wytrzymał, bo oni to wszystko powinni w rok osiągnąć a nie miesiąc. Koleżanka wieszała strasznie na nim psy, ale ja go rozumiem.
Natomiast nie rozumiem rozpadu związku po roku, to nie jest czas, gdy decyduje się o jego poważności. Rok to okres czasu który sam za siebie mówi, że jest się z kimś na serio - chyba że ustalono inaczej.
Ja byłabym na niego wściekła. I absolutnie nie łudź się, że on wróci. 19 latek to dziecko jest, trzeba mu dać dorosnąć, i nie baw się absolutnie w żadnych przyjaciół bo tylko czekać aż do friends będzie chciał dodać fuck.
Czytałam kiedyś różne artykuły stwierdzające, jak bardzo zmieniły się płci i ich oczekiwania na przestrzeni od II wojny do teraz. Kobiety stały się bardziej dominujące, zdecydowane, mają więcej oczekiwań, a faceci się zaczęli emocjonalnie wycofywać, pod wpływem tych nacisków. Dlatego teraz wszystko idzie wolniej. Moja matka w moim wieku już wychowywała moją siostrę, a ja ledwo umiem obiad ugotować w miarę jadalny. Fajny temat, polecam zgłębić.
A kolesia olać. Najlepiej za jednym razem.
201706081317 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:14   #12
madana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Chłopak ma 19 lat. To nie dojrzały, w pełni ukształtowany mężczyzna, ale nastolatek. Wielu nastolatków ma miłości (oczywiście z naiwnym założeniem "nigdy już nikogo nie pokocham") polegające na tym, że ta umiłowana osoba jest niedostępna, postawiona na piedestale. A potem przechodzi, z perspektywy czasu "co ja w niej / w nim widziałem?". Także, czemu niepokojące? Dla tego wieku całkiem normalne. Kochał się w niej, w końcu się udało, ale teraz widzi, że związek to nie tylko motylki i jelonki, ale zobowiązanie, obowiązek. I wycofał się z tego. Nic szokującego.
Też to tak widzę i nie rozumiem oburzenia wielkiego- do tego chłopak nie kręcił, powiedział swojej dziewczynie to, jak siebie samego widzi:
Cytat:
Mam 18 lat, on 19. Twierdzi, że nie dojrzał do związku i ma przysłowiowe gówno w głowie.
- na siłę ma powiedzieć: już na zawsze, zamieszkajmy razem i pokażmy światu, jacyśmy dorośli i dojrzali?
madana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:28   #13
stewardesa
BAN stały

Cytat:
ludzie zazwyczaj doceniają jak stracą
Ty doceniłaś po czasie wszystkich chłopaków, z którymi nie chciałaś się spotykać?
stewardesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:33   #14
201803290936
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ty doceniłaś po czasie wszystkich chłopaków, z którymi nie chciałaś się spotykać?
No właśnie?
201803290936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 14:47   #15
kennedy
Zakorzenienie

Cytat:

Obuektywnie to szczerze powiedzial co mysli. Ciesz sie wolnoscia)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 14:58   #16
Luki292
Raczkowanie

Powiedzial co myśli być może.
Aczkolwiek może tez być tak, ze poznal ja i doszedł do wniosku ze mu to nie pasuje(jej zachowanie,stosunek do wielu spraw itp.)
Nie chciał jej ranic wiec podszedł do tego najnizsza linia oporu zrzucając to na siebie.

Ewentualnie klamie i chce sobie po prostu pociupciac a teraz idzie dalej.
Stary 2016-09-04, 15:31   #17
aleks_90
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No właśnie?
Ja nigdy. Nie po to sie zrywa kontakt bo ktos ci nie pasuje by potem go doceniac Co innego gdy np. fscet zrywa z dziewczyna a potem żadna go nie chce i sobie mysli " Jednak z Kryska to było mi dobrze głupi byłem "

Co do watku : hahaha do seksu to dojrzał tak bardzo chetnie ale do zwiazku to nie dojrzał na dziecko nie gotowy, zakładanie rodziny no ok ale do seksu tak .Pewnie chodziło o fuck friend jak mowił o " o was jako przyjaciołach" Ja bym uciekała od takiego faceta.

Edytowane przez aleks_90
Czas edycji: 2016-09-04 o 15:34
aleks_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 15:50   #18
I am Rock
lokalna gwiazda

Chyba bardziej zdziwiłabym się, gdyby dziewiętnastolatek przed maturą był na dziecko gotowy.
I am Rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-06, 00:49   #19
Denevera
Przyczajenie

Otóż, jesteśmy razem.
Mój facet generalnie miał chwilowy, ehkm... kryzys, problem, OKRES? Wyjaśnił mi przy spotkaniu o co mu chodzi, po czym po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Naprawdę chciał po prostu chwili, aby poukładać sobie wszystko bo był lekko przygnieciony tempem życia. Sam nie uznaje tego za dojrzały ruch. No ale jak widać faceci to jednak nie zawsze tacy krętacze, chociaż logikę mają niekiedy bardziej wybujałą niż kobiety...
Eh

Jeśli ktoś jest singlem i chce się wiązać to naprawdę, lepiej kupić psa.
Stary 2016-11-06, 09:16   #20
Hultaj
Zakorzenienie

Cytat:
przecież mowa była o sytuacji, gdy ktoś Cię rzekomo wielce kocha ale ''nie może'' z tobą być.

Oczywiście, że to dzieciaki; ale ''niepokojące'' dlatego, że jeśli ktoś ponoć biega za tobą 5 lat i się chce wycofać, to raczej nic dobrego dla związku to nie wróży...

Dobrze dla autorki, że to okazało się być chwilowym kryzysem.
Stary 2016-11-06, 10:53   #21
lolita96
Zadomowienie

Cytat:
Otóż, jesteśmy razem.
Mój facet generalnie miał chwilowy, ehkm... kryzys, problem, OKRES? Wyjaśnił mi przy spotkaniu o co mu chodzi, po czym po kilku dniach wszystko wróciło do normy. Naprawdę chciał po prostu chwili, aby poukładać sobie wszystko bo był lekko przygnieciony tempem życia. Sam nie uznaje tego za dojrzały ruch. No ale jak widać faceci to jednak nie zawsze tacy krętacze, chociaż logikę mają niekiedy bardziej wybujałą niż kobiety...
Eh

Jeśli ktoś jest singlem i chce się wiązać to naprawdę, lepiej kupić psa.
facet miał OKRES i wszystko jasne.
lolita96 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 22:03   #22
stewardesa
BAN stały

Cytat:
przecież mowa była o sytuacji, gdy ktoś Cię rzekomo wielce kocha ale ''nie może'' z tobą być.
Mowa była o sytuacji, w której on jak najbardziej może z nią dalej być, ale nie che.
Stary 2016-11-07, 23:21   #23
skazana_na_bluesa
.

Cytat:

Sama nie wiem.

jak się kogoś kocha to nie chce się go zostawiać. tym bardziej, że zawsze może się znaleźć jakiś pocieszyciel. też uważam, że chce kręcić z innymi laskami i dlatego chce to zakończyć. a w bycie przyjaciółką nie daj się wmanewrować.

skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 23:36   #24
Denevera
Przyczajenie

Hej, jakie zakończyć? Napisałam wyżej że jesteśmy razem, parą, wszystko jest tak jak wcześniej, a może nawet ta chora sytuacja nas ciut wzmocniła. Jeśli można to tak nazwać, to mój facet faktycznie miał chwilowy kryzys, nie chodziło o branie w obroty innych dziewczyn. Także odpukać, między nami wszystko gra.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi
Stary 2016-11-08, 05:41   #25
stewardesa
BAN stały

Nie udało mu się nic wyrwać, to wrócił.
Stary 2016-11-08, 11:07   #26
himymdk95
Raczkowanie

Starał się od Ciebie 5 lata, czyli kiedy mieliście po 13, 14 lat?

Zyczę Ci autorko, by jemu znowu się coś nie odwidziało. Znam taką koleżankę, z którą facet już dwa razy rozstał się, bo nie był pewien czego chce, a ona jak głupia czekała jak on sobie wszystko poukłada. Kto co lubi.
himymdk95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 14:15   #27
skazana_na_bluesa
.

Cytat:
Hej, jakie zakończyć? Napisałam wyżej że jesteśmy razem, parą, wszystko jest tak jak wcześniej, a może nawet ta chora sytuacja nas ciut wzmocniła. Jeśli można to tak nazwać, to mój facet faktycznie miał chwilowy kryzys, nie chodziło o branie w obroty innych dziewczyn. Także odpukać, między nami wszystko gra.
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi
później doczytałam dalszy ciąg wątku, ale tak mi ręce opadły, że nie chciało mi się nawet tego komentować.

skazana_na_bluesa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 00:22   #28
Denevera
Przyczajenie

Jeśli mogę coś dodać to chyba tyle, że cała przerwa trwała niecały tydzień, podczas którego mieliśmy stały kontakt, a po dłuższej rozmowie wszystko stało się jasne. Większa część osób pewnie i tak ma swój pogląd, że to głupie, macie ku temu solidne podstawy. Sama nie wywróżę przyszłości, ale sugerując się obecną sytuacją, takie coś nie powinno mieć już miejsca - a jeśli się powtórzy to jest jasno powiedziane, że będzie to koniec.

Nie każdą sytuację da się ocenić jedną miarką i nie próbuję mojego lubego w tej chwili usprawiedliwiać. Gdybym widziała, że coś nie gra lub może chodzić o inną dziewczynę z pewnością nie zgodziłabym się na kontynuowanie tej relacji.

Edytowane przez Denevera
Czas edycji: 2016-11-09 o 00:27
Stary 2016-11-09, 05:28   #29
Hultaj
Zakorzenienie

Cytat:
Mowa była o sytuacji, w której on jak najbardziej może z nią dalej być, ale nie che.
nie no, nie może, bo kosmos, bo nie, bo nie i już, jak to nie wiesz, on chce, ale nie może.
Przecież nie twierdzę że takie rozkminy nie są z pupy i w przypadku takich refleksji nie ma mowy o traktowaniu dziewczyny jako jesteś fajna do łóżka ale za dużo nie wymagaj.
Stary 2016-11-09, 13:41   #30
Denevera
Przyczajenie

Cytat:
nie no, nie może, bo kosmos, bo nie, bo nie i już, jak to nie wiesz, on chce, ale nie może.
Przecież nie twierdzę że takie rozkminy nie są z puypy i w przypadku takich refleksji nie ma mowy o traktowaniu dziewczyny jako jesteś fajna do łóżka ale za dużo nie wymagaj.
Nie powiedział ani razu, że chce ale nie może, nie napisałam że coś podobnego wypalił.
Kulisy zostawię dla siebie, nie będę się rozpisywać jak się to ułożyło. I nie mam powodów aby mieć obawy, że jestem tylko do łóżka

Tagi
miłość, przyjaźn, rozstanie

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości