Ten Artykul Warto Przeczytac , polecam !!! Pielęgnacja skóry w każdym wieku. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-20, 06:11   #1
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria

Ten Artykul Warto Przeczytac , polecam !!! Pielęgnacja skóry w każdym wieku.




Twarz w twarz z przyszłością

Jaka jest obecnie tendencja w walce ze zmarszczkami? - Jak najbardziej opóźnić ingerencję skalpela - taką odpowiedź usłyszałam od brazylijskiego chirurga plastyka Rômulo Méne.





Dobrze wiedzą o tym firmy kosmetyczne, dla których inspiracją przy tworzeniu nowych pielęgnacyjnych kremów stały się zabiegi odmładzające.
Głębokie złuszczanie, zastrzyki kolagenowe oraz toksyna botulinowa to właśnie najbardziej inspirujące zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej w ostatnich latach. Trudno się temu dziwić, skoro o ich światowej karierze zdecydowały natychmiastowe rezultaty. Zabiegi te są przebojem numer jeden wszędzie tam, gdzie liczy się dobry wygląd. W naszym kraju informacje na temat ilości przeprowadzonych zabiegów botoksu są prawie nie do zdobycia, ale zainteresowanie nimi wyraźnie wzrasta z roku na rok. Według doktor Marzeny Lorkowskiej-Precht z Instytutu Urody "Sharley" w Warszawie, liczba zabiegów botoksu przeprowadzonych przez nią w bieżącym roku wzrosła przynajmniej trzykrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. I nie dotyczy to głównie pań w wieku czterdziestu lat. Przychodzą młode dziewczyny, nawet dwudziestolatki, które wstrzykują botoks zapobiegawczo - hamując mimikę twarzy, pozbywają się zmarszczek wyrażających emocje.
- To właśnie zmarszczki mimiczne są pierwszym zarysem tych "właściwych". Każda zmarszczka, która pojawia się na twarzy w momencie, gdy się śmiejemy albo martwimy, zostaje zapamiętana przez naszą skórę i za kilka lat będzie bardzo widoczna - mówi dr Véronique Delvigne, dyrektor ds. komunikacji naukowej Lancôme. Skuteczność botoksu to nie jedyny powód powstania kremów, które naśladują jego działanie.
- Moda na botoks sprawiła, że wypada go mieć, jak nowy samochód czy telefon komórkowy. Kiedyś przychodziła pacjentka i pytała: "Co mogę zrobić z tą zmarszczką?". W tej chwili przychodzą kobiety i mówią, pokazując palcem na czoło: "Chcę tu botoks". Wielu osobom ten zabieg wydaje się prosty, bezinwazyjny i bezbolesny. A to przecież jest neurotoksyna (związek chemiczny działający trująco, wybiórczo na ośrodkowy lub obwodowy układ nerwowy - przyp. red.), a nie krem nawilżający - mówi dr Lorkowska-Precht. Dlatego też wiele kobiet boi się "zastrzyku piękności". Firmy kosmetyczne podarowały im do walki ze zmarszczkami mimicznymi całkiem nową broń w postaci kremów.

Relaksujące kremy
- Nie ma kremów z botoksem, bo boktos nie działa na skórę - mówi dr Marzena Lorkowska-Precht. Jego działanie naśladuje nowa kategoria kremów relaksujących, które nie działają na poziomie mięśni tak jak botoks, tylko na poziomie tkanki podskórnej, na przykład Résolution Lancôme. - Kremy nie zastąpią zastrzyków z botoksu i nie wyeliminują głębokich zmarszczek - komentuje Ewa Chlebus, dermatolog. - Są stworzone z myślą o dość młodych kobietach, które przy pierwszych sygnałach pojawiania się zmarszczek mimicznych chcą zatrzymać ich powstawanie i nie dopuścić do ich utrwalenia.
Kosmetyki:
Krem No Surgetics naśladuje głębokie złuszczanie, zastrzyki kolagenowe i botoks, Givenchy, 310 zł.
Relaks dla skóry - Expressionist, Helena Rubinstein, 300 zł. Krem na dzień, zawiera kompleks Botox-like z linii Age Expert. Pierwszy polski kosmetyk a la botoks, Oceanic AA, 48 zł.
Anew Clinical działa na kolagen, elastynę i proteiny wiążące wodę, Avon, 79,90 zł.
Résolution - krem o działaniu odprężającym, wzbogacony o miły zapach, Lancome, 325 zł.

Słoiczek dobrego samopoczucia
- Nowym trendem w kosmetyce są również tak zwane neurokosmetyki - mówi Małgorzata Chełkowska, kierownik Działu Nauki i Rozwoju Produktu Dermiki. - Stymulują komórki układu nerwowego do powstawania endorfin odpowiadających za dobry nastrój. Sprawiają, że w stanach zadowolenia wyglądamy piękniej. Według firmy Guerlain, endorfiny wzmagają też aktywność komórek skóry, opóźniając proces jej starzenia.

+20

To najlepsze lata twojej skóry. Jakie będą następne? To zależy tylko od tego, czy dobrze będziesz ją nawilżać, chronić przed wolnymi rodnikami oraz promieniami UVA i UVB.
Kosmetyki:
Maseczka antystresowa Forte 25+, DR IRENA Eris, 40 zł.
Nawilżający krem-żel pod oczy Aquasource, biotherm, 100 zł.
Emulsja o działaniu antyrodnikowym SPF 15, Elizabeth Arden, 230 zł.
Ekran słoneczny City Block Sheer SPF 15, Clinique, 85 zł.
Serum Intensywnie Nawilżające, Annayake, 325 zł.
Twarz
Twoja skóra jest elastyczna i jędrna. Jedynym problemem, jaki możesz z nią mieć w tym wieku, jest trądzik. Jego leczenie zdecydowanie powinnaś oddać w ręce lekarza dermatologa. Są oczywiście kobiety, które mają w tym czasie bardzo cienką, suchą i wrażliwą skórę. Około 25. roku życia możesz spodziewać się pierwszych zmarszczek mimicznych. Zdecydowanie ochrona!
Oczy
Pojawia się pytanie, czy potrzebuję kremu pod oczy? Kiedy masz 20 lat - jeszcze nie, ale kiedy masz już 25 lat - jak najbardziej. - Skóra wokół oczu jest najcieńsza, najszybciej się wysusza i najwcześniej pojawiają się na niej zmarszczki - mówi Małogrzata Chełkowska. Nie oznacza to, że od razu musimy stosować silne kremy przeciwzmarszczkowe. Najlepiej, jeśli będą intensywnie nawilżające, o żelowej konsystencji. Po całonocnej imprezie z pewnością nie zaszkodzi maseczka z ogórków, by zlikwidować cienie.

+30

Praca, dom, rodzina - to najintensywniejszy okres dla ciebie i twojej skóry.
Kosmetyki:
Systemic, krem chroniący kapitał młodości, Lierac, 117 zł.
Serum ujędrniające Densité Lift, Biotherm, 245 zł.
Krem liftingująco-ujędrniający pod oczy, Garnier, 35 zł.
Krem przeciwzmarszczkowy na noc z retinolem Vitamin+, Lumene, 60 zł.
Krem liftingujący na dzień, Soraya, 14 zł.
Twarz
To wiek, w którym następuje kumulacja zniszczeń wywołanych w skórze przez upływ czasu i słońce, ale jeszcze ich nie widać. Naturalnie osłabieniu ulegają włókna kolagenowe, skóra traci zdolność do zatrzymywania wody, pojawiają się pierwsze widoczne zmarszczki. To okres, kiedy należy zacząć stymulować syntezę kolagenu, wzmocnić barierę wodno-lipidową naskórka i kupić krem przeciwzmarszczkowy dla trzydziestki.
Oczy
Pomyśl o szkłach kontaktowych albo okularach, bezustanne mrużenie oczu może doprowadzić do pogłębienia się zmarszczek wokół nich. Nie wystarczy już sam preparat o działaniu nawilżającym. Ponieważ skóra w tym miejscu wiotczeje najszybciej, zacznij używać kremu pod oczy, który działa trochę silniej.

+40

W tej dekadzie skóra traci około 30% wody, spowalnia się metabolizm komórkowy, a zmarszczki stają się równie widoczne, co zwiotczenie skóry.
Kosmetyki:
Odbudowujący i silnie nawilżający krem przeciwzmarszczkowy na noc (+rękawiczki do masażu) Ultra Correction, Chanel, 445 zł.
Revita Lift, krem o działaniu liftingującym na noc, L'Oreal, 49 zł.
Super Restorative Serum, odnowa dla skóry poddanej skutkom zmian hormonalnych, Clarins, 395 zł.
Advanced Essential Energy, odżywczy krem do ciała, Shiseido, 200 zł.
Pielęgnujący krem ujędrniający do szyi i dekoltu z koenzymem Q10, Nivea, 30 zł.
Twarz
Wyraźny spadek estrogenów, który od razu objawia się na skórze w postaci zmarszczek, suchości i brzydkiego kolorytu. Skóra traci jędrność, zmarszczki pogłębiają się i owal twarzy nie jest już tak idealny. - Koniecznie powinnyśmy zwrócić uwagę na dobór specjalnych preparatów ujędrniających do szyi i dekoltu - łatwo o dysproporcję między nimi i skórą twarzy - mówi dr Marzena Lorkowska-Precht. W żadnym wypadku nie rezygnujemy z ochrony (nawilżanie, filtry UV), nadal przecież działają czynniki zewnętrzne, które mogą pogłębić porces starzenia się skóry. oczy i
Usta
Zmarszczki wokół oczu wyraźnie pogłębiają się, skóra przy dolnej powiece staje się bardzo sucha. Również skóra wokół ust i samych warg zdecydowanie traci na jakości - staje się dużo cieńsza, a na wargach pojawiają się wyraźne bruzdy. Niezastąpione okażą się specjalne preparaty do pielęgnacji ust, które poprawiają ich kontur.

Sztuka odmładzania
Makijażyści na całym świecie doskonale wiedzą, że odpowiedni makijaż, podobnie jak dobry krem przeciwzmarszczkowy, może odjąć kilka lat. Jak twierdzi angielska makijażystka Mary Greenwell, najłatwiejszym trikiem, który od razu odmładza, jest woskowanie lub depilowanie brwi.
- Jeśli nadamy brwiom idealny kształt, oczy wyglądają prawie jak po liftingu - mówi Mary Greenwell. - Podobnie jest z cieniami, jeżeli będziemy nakładać je w zewnętrznych kącikach i rozprowadzać do góry.
Kosmetyki:
Róż Blush Subtil, Lancome, 145 zł.
Cienie Earth Spirits, kolor Inca Bronze 108, Max Factor, 25 zł.
Cień, nr 262, Gosh, 31 zł.
Kredka do brwi, kolor Blonde Foncé, Bourjois, 27 zł.
Podkład Ultra-Smooth Sculpting Foundation, Divinora, Guerlain, 170 zł.
Podkład Dewy Smooth Anti-Aging Makeup SPF 15, Clinique, 108 zł.
Korektor Éclat Minute, Clarins, 105 zł.
Liftingujący podkład Rénergie Lift, LancÔme, 165 zł.

Więcej w Glamour 7/2003


I co o tym sadzicie ?
pozdrowienia
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-20, 06:23   #2
sylwiamaria
Rozeznanie
 
Avatar sylwiamaria
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 670
Wyślij wiadomość przez ICQ do sylwiamaria GG do sylwiamaria
Raport nowosci !!!

Molekuły i kompleksy

Receptura kosmetyku nowej generacji to szyfr dla wtajemniczonych. Wyciągi z roślin, o których nikt nigdy nie słyszał, skomplikowana naukowa terminologia i opatentowane kompleksy - czy to jeszcze krem, czy już eliksir szczęścia?

Oto ostatnie propozycje z najsłynniejszych laboratoriów:



Bez skalpela
Givenchy zamiast skalpela proponuje krem No Surgetics. Efekty pielęgnacji mają przypominać rezultaty takich hitów medycyny estetycznej jak botoks czy zastrzyki kolagenowe. Pochodna witaminy A przyspiesza złuszczanie naskórka, składnik Hydrocotyle usprawnia syntezę kolagenu, składnik Elhibin chroni elastynę, a molekuła d'compress relaksuje napięte linie mimiczne. Cena 310 zł (50 ml)

*****

Pożeracz tłuszczu
Shiseido opracował nową teorię wyszczuplania. Żel Body Creator spala tłuszcz dzięki specjalnemu aromatowi. Opatentowany zapach SLM (a spicy lemon mixture) stymuluje nerwy współczulne, co powoduje wydzielanie noradrenaliny. Ta, w połączeniu z kofeiną, podwyższa poziom składnika, który w komórkach tłuszczowych odpowiedzialny jest za ich rozkład. Cena 183 zł (200 ml)

*****

Efekt "łatki"
Dior chce zatriumfować nad czasem. Capture R60/80 to linia preparatów przeciwzmarszczkowych opartych na technologii efektu "podwójnej łatki". Kluczowy dla ich działania Kompleks-R jest połączeniem wyciągu z czubków kwiatu ślazu, wyciągu z potentilli (roślina uprawiana w Rosji) i lipopeptydu. Cena 321 zł (50 ml)

*****

Stop zmarszczkom
Nowa koncepcja urody Heleny Rubinstein to preparat Expressionist zawierający B-Neutrox - kompleksową substancję hamującą aktywność wapnia. Koryguje to zmarszczki mimiczne. Z kolei wyciąg z drożdży pobudza metabolizm komórek, a wyciąg z alg poprawia ich elastyczność. Cena 300 zł (50 ml)

*****


Irys i longan
Eau Ressourçante to kosmetyk do ciała Clarins, łączący aromatyczne i pielęgnacyjne właściwości roślin. Oprócz bazylii, irysa, cedru i styrakowca użyto tu wyciągów z korzenia sarsaparilli, robinii akacjowej i, po raz pierwszy w kosmetologii, miąższu owoców longan. Te ostatnie dotychczas cenione były w chińskiej medycynie. Cena 155 zł (100 ml)

*****

Patent na młodość
Krem Absolue Nuit Lancôme'a to preparat odmładzający, chroniony aż siedmioma patentami. Kluczowa substancja to "biologiczna siatka", która zawiera dziki pochrzyn Wild Yam, soję i brązowe algi. W składzie jest też m.in. unikatowy kompleks zapobiegający przebarwieniom (wyciągi z tarczycy, morwy i lukrecji). Cena 550 zł (75 ml)

*****

Kremowy koktajl
Nowy krem Estée Lauder, DayWear Plus, to koktajl aż ośmiu antyutleniaczy, w tym wyciągu z białej herbaty, nasion winorośli i otrębów ryżowych. W składzie kremu jest cząsteczka połączonych witamin C i E, kwas hialuronowy, który zatrzymuje w skórze wilgoć i wyciąg z białej brzozy pomagający ją chronić przed promieniami UV. Cena 160 zł (50 ml)



papapa
__________________

    1. " W życiu niewiasty rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i młoda kobieta."
George Bernard S

sylwiamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-20, 23:06   #3
jona
Raczkowanie
 
Avatar jona
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 225
Re: Raport nowosci !!!

Zawrót głowy - od obietnic i cen. Ze zniecirpliwieniem czekam na raport tych, które używały. Najchętniej zdjęcia "przed" i "po" . No, ale swoją drogą żeby w dobie np. tak zaawansowanych technologii informatycznych nie było sposobu na zwykłe zmarszczki ! Wierzę, że pojawi się coś zanim zestarzeję się zupełnie .
jona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 10:59   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Raport nowosci !!!

Mysle ze jesli chodzi o kremy to po prostu chwyty reklamowe. Juz pomijając nawet ceny. Bo gdyby byly skuteczne to operacji palstycznych nie robiliyby ludzie ktorzy zarabiają miliony (w domysle - mogący sobie pozwolic na rgularne stosowanie)

Basia na forum z resztą tez wypowiadala sie w sprawie składów "cudownych" kremow firm selektywnych, ktore- jak sie okazywalo wcale najbardziej interesujące nie są.

Rozsmieszyla mnie tylko nasza "pamiętliwa" skora "zapamietująca" podstępnie kazde nawet najmniejsze skrzywienie twarzy zeby w przyszlosci w tym miejscu pokazac zmarszczki Moze źle slyszalam, ale obilo mi sie o uszy ze zeby w ogole zmarszczki zaczely byc widoczne to skorę w tym samym miejscu trzeba zmarszczyc ok 200tys razy

W kazdym razie po przeczytaniu tego artykulu doszlam do jednego wniosku - zamiast wydac te kilka zl na Glamour lepiej kupic nawet jakis poradnik dla gospoś domowych (jest taki? ) bo te jak mi sie wydaje nawet jesli piszą o niczym to przynajmniej nie zachęcają do wyrzucania takiej kasy w bloto

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 11:33   #5
julita104
Raczkowanie
 
Avatar julita104
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 326
Re: Raport nowosci !!!

to jak ja sie smieje z 2000 razy dziennie to za rok bede wygladac strasznie Do 200tys mi niedaleko
mam zwyczaj usmiechania sie do innych, smiania sie do siebie nie mowiac juz o smianiu sie do monitora :P
kurde musze sobie przypominac chyba cos smutnego bo niedlugo sie pomarszcze jak rodzynka :P
__________________
Julita104
julita104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-21, 11:54   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Raport nowosci !!!

Cześć Pal jak zwykle znów musze się z tobą zgodzić - i mówię to ja, słynna zakupoholiczka (już ukrywam przed ukochanym kremiki i maseczki ) strasznie bawią mnie ostatnio te artykuły rozmwitej maści w pismakach - o rany julek, w kółko i na okragło botoks itepe... smiałabym się dalej ale nie wszystkie kobiety regularnie wizażują i sama słyszałam różne scenki w douglasie przy okazji przedświątecznego szału zakupów - konsultantki są bardzo przekonywujace, a kobiety łykają wszystko niby tuczna gęś kluseczki kremy to kremy, jedne lepsze inne gorsze i cena nie gra tu wiekszej roli... uzywałam już drogich, bardzo drogich i bardzo tanich (z róznym skutkiem zresztą)
Co do tego smiania się - ja tam zmarszczki mimiczne w kącikach oczu miałam już w wieku 8 lat (mamusia wypatrzyła ) co bynajmniej nei oznacza ze mam zamiar przestać się śmiać
A co reklamowanych kremików - i ja daje się uwieść demonow reklamy, jakieś dwa miesiące temu zapragnęłam sobie sprawić jakies cudo, podeszłam metodycznie, wzięłam masę próbek z sephory. Lancome resolution - nie mam zdania, porządnie nawilżał ale może jestem za młoda? Moze powinnam pouzywać dłużej żeby coś zobaczyć Expressionist HR - choć to moja ulubiona firma i byłam silnie namawiana - nie zdecydowałam się, jak dla mnie zbyt słabe nawilżenie. W końcu kupiłam sobie Collagenist serum bo z wszystkich testowanych mazideł nawilzał najlepiej...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.