Pomóżcie mojemu chłopakowi :) (sucha,łuszcząca się skóra na twarzy) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-15, 15:08   #1
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu

Pomóżcie mojemu chłopakowi :) (sucha,łuszcząca się skóra na twarzy)


Witam
Mój tż ostatnio ma problemy ze skóra na twarzy. Jakis czas temu skarżył się, że np. swędzi, szczypie go czoło. Później pod brwią zrobiła mu sie takie czerwone przebarwienie, które swedziało i delikatnie łuszczyło się. Jego mama stwierdziła, że wygląda jak liszaj. Niedawno jego skóra zaczęła sie bardzo przesuszać i być wręcz szorstka w dotyku, po podrapaniu odchodziły suche skórki.

Co to może być? Tż jako kosmetyków używa tylko kremu nivea soft (chociaż ostatnio był to jakiś tańszy nawilżający, 'rodzinny' krem), twarz najczęsciej myje podczas kąpieli szamponem, używa także pianki do golenia i balsamu po goleniu nivea - wszystko do cery wrazliwej. Kremy nawilżające mało mu pomagaja, bo i tak po jakims czasie skóra robi się szorstka, jest zaczerwieniona. Przyznam że trudno mi określić jego typ cery, ma on problemy z zaskórnikami i pryszczami, grudkami i sam mówi, ze ma sucha cerę.

Oczywiście kazałam mu iść do dermatologa, ale trudno mi go tam wyciagnąć, w tygodniu ciagle pracuje i odklada wizyte w nieskończoność.

Proszę o radę.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 13:19   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomóżcie mojemu chłopakowi :) (sucha,łuszcząca się skóra na twarzy)

Czy skóra łuszczy się takze na linii włosów (tzn. nie tylko w brwiach?)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 14:33   #3
jatta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 228
Dot.: Pomóżcie mojemu chłopakowi :) (sucha,łuszcząca się skóra na twarzy)

po pierwsze radzilabym nie uzywac do mycia twarzy szamponu do wlosow, po drugie zmienilabym krem z 'jakiegos tanszego rodzinnego' na jakis lepszy np. cetaphil md do kupienia w aptekach ktory przeznaczony jest dla skory alergicznej, atopowej i przesuszonej lub np ktorys z kremow do twarzy iwostinu dla skory odwodnionej lub nawilzajacy.krem nivea mi rowniesz wususza twarz i uczyula mnie. poza tym moze warto sprobowac zmienic kosmetyki do golenia.alergie maja to do siebie ze mozemy uzywac przez dluzszy czas jakiegos kosmetyku i wszytsko jest ok az ktoregos dnia nagle nas uczuli.mam nadzieje ze twojemu chlopakowi szybko przejda te objawy iwszytsko bedzie ok
jatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 16:27   #4
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Pomóżcie mojemu chłopakowi :) (sucha,łuszcząca się skóra na twarzy)

Dzieki za odpowiedzi. Wątek zalożyłam, bo wystraszyłam sie stanu jego skóry - była szorstka, jakby wyschnieta i zaczerwieniona, nie tylko w brwiach, a gdyby ją np. podrapać to się łuszczyła - nigdy nie widziałam czegoś takiego na twarzy

Problem w tym, że ja nie potrafie przeforsowac u niego pomyslu, aby zmienił kosmetyki. Ten krem już odstawił, póki co stosuje nivea soft i nie jest tak źle.

Ale niedlugo ma urodziny to mu kupie jakis kremik z apteki
pozdrawiam
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.