Dzień Mamy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-13, 07:23   #1
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile

Dzień Mamy :)


Już za dwa tygodnie Święto Mam- zapewne większość z nas zastanawia się już, jak sprawić Mamie w tym szczególnym dniu radość. Ciekawi mnie, na jakie pomysły z tym związane ,decydujecie się? Czy Pozostaniecie wierne tradycji kwiatowo-prezentowej, czy też może Planujecie wyjątkową oprawę dnia i oryginalne upominki? Może własnoręczne?

Podzielcie się pomysłami na prezenty, upominki, lub innymi sposobami na sprawienie,
by dzień ten był wyjątkowy?.
Może Ktoś, kto jeszcze się nie zdecydował, zainspirowany nimi, sprawi w tym roku piękną niespodziankę Mamie?
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 09:38   #2
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Dzień Mamy :)

Ja zamierzam zrobić Mamie komplecik: pudełeczko na serwetki (takie drewniane z Empiku) + 4 podkładki korkowe (jakiekolwiek, ja mam z Tesco) - wszystko pomalowane na jakiś jasny beżowy odcień, być może na to pójdzie krack (jeszcze nie wiem), a na pewno na to wszystko ponaklejam motywy bluszczowe z serwetki. Ostatnio zaraziłam sie decoupage'm i zamierzam to właśnie wykorzystać. Mam nadzieję, że nie schrzanię, bo w sumie dopiero zaczynam, ale po eksperymentach na czym się da (butelki, doniczka, podkładki, ramka, wszelkie pudełeczka i opakowania po różnych jadalnych rzeczach...), postanowiłam zrobić coś poważniejszego Trzymajcie kciuki
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 09:45   #3
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Dzień Mamy :)

Mam poważny problem z pomysłem Niby zawsze mozna kupić kwiatki i zawsze można kupić kosmetyk... Ale co takiego MAMOWEGO może byc?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 11:31   #4
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: Dzień Mamy :)

ja mojej mamie kupuje zegarek srebrny i cos wygraweruje Mysle ze bardzo jej sie spodoba
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 16:10   #5
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: Dzień Mamy :)

Ja kupiłąm Mamie książkę wielką z przepisami na wypieki, do każdego przepisu piękne zdjęcie.
Ponieważ zamawiałąm w księgarni przez internet, myślałąm, że będzie długo szło, a że było wręcz ekspresowo, więc już ją Mamie dałam. Jest szczęśliwa, bo zawsze taką chciała.
I upiekę jakiś torcik - sprawdzone, Mama to lubi, kiedy sama coś zrobię i pięknie udekoruję - ostatnio zrobiłam jej tort na urodziny
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 17:20   #6
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Smile Dot.: Dzień Mamy :)

Ja wczoraj kupilam rozne koraliki. W domu mam male muszelki i perelki. Na pewno zrobie bizuterie- jakis fajny wisiorek.

W zeszlym roku zrobilam "ksiazeczke" z obrazami znanych malarzy i pod kazdym obrazem pasujacy wiersz znanego poety o mamie. Na koncu "ksiazeczki" wpisalam swoj wierszyk i oczywiscie sama cos namalowalam.

Raz dalam do powiekszenia nasze wspolne zdjecie i oprawilam w drewniana ramke, ktora sama ozdobilam muszelkami etc.

Oprocz tego zawsze tego dnia staralam sie zeby mama nie musiala w domu pracowac. Teraz nie mieszkam juz z rodzicami, wiec zostaja prezenciki i zyczenia.
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 17:36   #7
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Dzień Mamy :)

Podzielę się z Wami także swoim pomysłem-(tylko ciii... ) lub raczej jego częścią, mam nadzieję, że coś jeszcze uda mi się wymyślić. Otóż, 25 V, przed południem umyję wszystkie okna (oby wreszcie wiosna do tego czasu zdecydowała się przybyć, bo jeśli nie i będzie padało ), a następnie w kuchni powieszę nową firankę (którą zamówiłam w Wisanie), zasłonki i z ich pomocą wykonam kompozycję dekoracyjną okna.Mam pewną wizję,i nadzieję, że się uda tak wszystko "upiąć" .

Oczywiście , czego nawet nie trzeba wymieniać- Mama Będzie niekwestionowaną,niepodzi elną Władczynią przez cały dzień i wszyscy będziemy Jej słuchać pokornie i oddawać należne honory etc,etc...
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-13, 19:16   #8
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Dzień Mamy :)

Świetne pomysły, na prawdę, może i ja dzięki Wam, coś wymyślę
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 11:46   #9
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Dzień Mamy :)

Moze i nie jestem oryginalna Mieszkam poza Polska i zwykle w Dniu Matki nie ma mnie w domku rodzicow. Kilkakrotnie udalo mi sie juz zrobic ogromna niespodzianke mamie - zamowilam jej pieekne kwiaty za posrednictwem kwiaciarni internetowej Mam wrazenie, ze biorac pod uwage zaskoczenie i wzruszenie, kwiaty w moim przypadku staly sie naprawde oryginalnym prezentem Kombinuje, czy w tym roku rowniez nie zamowic, chyba ze sama przyjade i zrobie jej niespodzianke, przyjezdzajac bez zapowiedzi i wreczajac je osobiscie
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 12:20   #10
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Dzień Mamy :)

moja mam uwielbia świeczki. chodziłam po sklepach i... znalazłam. świece do złudzenia (kształtem i zapachem) przypominajace jabłka. jeszcze tylko jakiś oryginalny koszyk (tez się w nich lubuje) i troche "żywych owoców" i prezent bedzie na 102
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 13:06   #11
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Dzień Mamy :)

Dzisiaj zamówilam mamie koszulkę ze znaczkiem Supermena i napisem SUPER MAMA Mam nadzieję, że przyślą ją niedługo . Do tego pewnie nazebieram mamie kwatków (mieszkamy na wsi, węc oszczędze na kwiaciarni ) . Może jeszcze cos upiekę?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-14, 15:31   #12
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Dzień Mamy :)

Ja chyba kupię Mamie książkę o Papieżu Janie Pawle II. Złożę życzenia, nie upiekę ciasta, bo nie umiem. A poza tym 26 maja wyjeżdżam na kilka dni za granicę więc nic więcej w domu nie dam rady zrobić.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 19:24   #13
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Dzień Mamy :)

Cytat:
Napisane przez svenja
Moze i nie jestem oryginalna Mieszkam poza Polska i zwykle w Dniu Matki nie ma mnie w domku rodzicow.
Svenja a skad jestes?? Moze i ja wysle w tym roku dodatkowo kwiatki za posrednictwem internetowej kwiaciarni
Jak ona dziala? Masz moze jakies namiary na ta kwiaciarnie?
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-14, 19:39   #14
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Dzień Mamy :)

Cytat:
Napisane przez Equita
Svenja a skad jestes?? Moze i ja wysle w tym roku dodatkowo kwiatki za posrednictwem internetowej kwiaciarni
Jak ona dziala? Masz moze jakies namiary na ta kwiaciarnie?
Mieszkam w Monachium W zeszlym roku zamawialam kwiatki w tej kwiaciarni:
http://www.twojekwiaty.pl/ - tu nawet jest na glownej stronie bukiet Dla Ciebie Mamo, ktory mama ode mnie dostala rok temu, mowi, ze przesliczny byl

Jest jeszcze kilka innych kwiaciarni:

http://www.kwiaty.pl
http://www.kwiaciarniaonline.pl/
http://www.e-kwiaty.pl/

Koszt przesylki zwykle wliczony jest w cene. Placi sie karta kredytowa (platnosc przelewem chyba tez jest mozliwa). Dobrze jest zamowic odpowiednio wczesniej, kwiatuszki docieraja do odbiorcy w wybranym dniu
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 08:29   #15
Szympulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 70
Dot.: Dzień Mamy :)

Wyśle zyczenia poczta, choc mieszkam z Rodzicami Tak rzadko Mama Dostaje listy.Przygotuje Jej ulubiona potrawe, a w prezencie dam krem, ktory wybralam dzieki KWC
Szympulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 08:57   #16
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Dzień Mamy :)

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Ja chyba kupię Mamie książkę o Papieżu Janie Pawle II. Złożę życzenia, nie upiekę ciasta, bo nie umiem. A poza tym 26 maja wyjeżdżam na kilka dni za granicę więc nic więcej w domu nie dam rady zrobić.
Może Twoją Mamę Rozweseli w ten dzień książka "Kwiatki Jana Pawała II"?
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 09:40   #17
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Prezent na Dzień Mamy trzeba zapakować ;)

Wie ktoś może, jakie farbki są użyte do zrobienia pudełka na środkowym zdjęciu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51503706 Sa jakieś takie grube. Domyślam się, że dookoła tekturka obklejona jest specjalną bibułą. A może sie mylę
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 10:22   #18
diaphragma
Raczkowanie
 
Avatar diaphragma
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: miasto stolarzy ;)
Wiadomości: 313
Dot.: Prezent na Dzień Mamy trzeba zapakować ;)

Eklerko! Robiąc torebki na prezenty używałam silikonu-takiego zwykłego bezbarwnego do uszczelniania, który po wyschnięciu malowałam np. złotolem i uzyskiwałam taki efekt wypukłości
diaphragma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 12:35   #19
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Dot.: Prezent na Dzień Mamy trzeba zapakować ;)

ja mam ułatwiona sprawę, bo mamie akkurat kończy się krem. ponieważ wiem jaki najbardziej lubi to go kupię i do tego jeszcze pod oczy(ojjj...kasy pójdzie....ale wiem, ze się przyda) i do tego mam zamiar zrobić coś własnoręcznie. jakąś fajoską kartę z takimi wypukłymi bajerami, albo....ehh jeszcze pomyślę (mama 3ma w szafce wszytskie laurki jakie ode mnie dostała-nawet takie jak miałam parę latek a ludzie ludzi nie przypominali na moich rysunkach )
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-15, 13:38   #20
inka1980
Zadomowienie
 
Avatar inka1980
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Knurów
Wiadomości: 1 225
Dot.: Dzień Mamy :)

ja będę mało oryginalna: ciasta nie upiekę ani nawet nie kupię (obie mamy cukrzycę), kupię mamie nową książkę Leszka Kołakowskiego, bo wiem, że będzie nią zachwycona, no i kupię bukiet jej ulubionych frezji. I kartkę z życzeniami, które w moim wydaniu ona uwielbia.
inka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 14:33   #21
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Prezent na Dzień Mamy trzeba zapakować ;)

Dzięki Diaphragma Będę próbowała
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 20:41   #22
olakon177
BAN stały
 
Avatar olakon177
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 49
GG do olakon177
Dot.: Dzień Mamy :)

a ja robie taki obraz. tylko ze to nie bedzie poduszka ale obrazek w ramce. moja mama bardzo lubi reczne robotki a ze samam nie umie robic, wiec cieszy sie z tego co ja robie
olakon177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 13:39   #23
Asiaczek15
Przyczajenie
 
Avatar Asiaczek15
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: Dzień Mamy :)

hmm... ja niewiem co chcialabym dac mamie co roku dawałam jej kwiatki i jakas kartke a teraz nie wiem co jeje dac myslalam o jakies bransoletce srebrnej albo o naszyjniku no ale nie wiem czy tak bardzo by sie z tego ucieszyla myslalam jescze o czyms fajnym i ogryginalnym np. zrobionym wlasnorecznie ale nie mam pomyslu
Asiaczek15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 16:10   #24
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Dzień Mamy :)

A ja dla mamy namalowałam dwa obrazki. Wkrótce moi rodzice przeprowadzają się do nowego domu, łazenka tam jest duża w kolorze bieli, popielu i kremu...jest miejsce na ścianie na dwa obrazy - mam nadzieję że będą pasować
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 16:59   #25
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dzień Mamy :)

Cytat:
Napisane przez nenvena
Dzisiaj zamówilam mamie koszulkę ze znaczkiem Supermena i napisem SUPER MAMA
Gdzie zamówiłaś taką koszulkę???
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 17:02   #26
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Dzień Mamy :)

www.fanshop.pl
Przysłali ekspresowo! W dwa dni od złożenia zamówienia, dorby materiał, wszystko ok, niestety zamówiłam za małą i musiałam odesłać, pan wymieni mi na mniejszą
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 17:33   #27
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Dzień Mamy :)

spodobał mi się ten pomysł z koszulką

a ja kupię mamie taką dużą deskę, na której będzie mogła układać puzzle (3000 kawałków) wraz z nowymi puzzlami ma fioła na punkcie ukladania puzlli więc wiem,że będzie zadowolona ma deski na których mieszczą się tylko 2 tys więc prezent będzie ok no i do tego chyba zamówię tą koszulkę
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 19:52   #28
MonisiaPP
Raczkowanie
 
Avatar MonisiaPP
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 267
GG do MonisiaPP
Dot.: Dzień Mamy :)

Nie wiem czy widzialyscie mozna kupic takie duze kartki! Ogromne wielkosci A2 chyba i sa specjalne na dzien Mamy! Kupie taka wlasnie kartke i jeszcze cos zrobie ale nie wiem co!
MonisiaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 20:00   #29
natkali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2
Exclamation pomysły na prezent dla mamy

mam mały problem niewie co moge własno ręcznie dla mamy zrobić dajcie mi kilka pomysłów lub piszcie gg:5065719
natkali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 20:41   #30
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: mam mały problem

możesz coś namalować i kupić antyrame - napewno mamie się spodoba takie dzieło od córki i gdzies to powiesi, możesz też zrobić duuużą kartke z super wierszykiem o mamie - w necie można znaleść... nie wiem czym sie interesujesz, może jesteś w czymś dobra, chodzi mi o robótki własnoręczne?
o albo możesz zrobić ramke i dać tam zdjęcie Twoje z mamą
jeśli coś jeszcze wpadnie mi na myśl to dam znać
przeglądnij wątek poniżej - tam dziewczyny dzielą się swoimi pomysłami - może coś zgapisz od nich ...
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-19 23:49:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.