Niemcy V - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 21:08   #1561
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu tyle czekam, jutro tam podjade, bo akurat w sobote przez 3 godz mają otwarte :-/
Ja tez miałam wszystko szybko , w przeciągu 2 tyg. Dostałam kartę i pin , tan etc. Wysyłają zawsze z przedziałem czasowym osobno. Ale miesiąc to za długo. Cos poszło nie tak. Najlepiej zadzwoń i sie dowiedz. A moze ci odmówili otwarcie konta? I dlatego nic niedostalas?

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Na Bergstrasse chodze tylko po biala herbate choc nawet ostatnio tez nie mieli...musze znowu przejsc sie tam na dol...zawsze kupowalam tam wode rozana...
Tez ja widziałam, co z nią robisz? Pijesz? Czy na skore używasz? Widziałam mieli chyba ze 3 rodzaje tej wody. Ogólnie bardzo duży wybór wszystkiego. Setki razy koło tego sklepu przechodziłam, bo pracuje w tej okolicy, a nigdy do niego nie wchodziłam. Z zewnątrz wyglada na malutki i malozachecajacy, a w środku takie zaskoczenie
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:10   #1562
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
A jaki to bank?
Postbank.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Ja tez miałam wszystko szybko , w przeciągu 2 tyg. Dostałam kartę i pin , tan etc. Wysyłają zawsze z przedziałem czasowym osobno. Ale miesiąc to za długo. Cos poszło nie tak. Najlepiej zadzwoń i sie dowiedz. A moze ci odmówili otwarcie konta? I dlatego nic niedostalas?

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------


Tez ja widziałam, co z nią robisz? Pijesz? Czy na skore używasz? Widziałam mieli chyba ze 3 rodzaje tej wody. Ogólnie bardzo duży wybór wszystkiego. Setki razy koło tego sklepu przechodziłam, bo pracuje w tej okolicy, a nigdy do niego nie wchodziłam. Z zewnątrz wyglada na malutki i malozachecajacy, a w środku takie zaskoczenie
Konto mamy, ja byłam tylko dopisana do niego.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:11   #1563
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Hej dziewczyny ! Melduje sie w grupie . Mieszkam w Monachium juz 2,5 roku i kocham to miasto !
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:13   #1564
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Na skore...do twarzy....na przyklad do maseczek dodaje takich samo robionych...

Kiedys tam karty telegoniczne sie kupowalo i byl mniejwiecej taki duzy jak ten na Bergstr....a potem sie powiekszyli. .. we wtorek mam wolne to podjade zobaczyc jak teraz wyglada 😉

No ja bym jutro pojechala wyjasnic sprawe....
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:15   #1565
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Melduje sie w grupie . Mieszkam w Monachium juz 2,5 roku i kocham to miasto !
Z punktu widzenia turysty miasto przepiękne, jednak od wielu osób, które tam mieszkały lub mieszkają slysze same negatywne opinie. Ponoć ludzie strasznie egoistyczni, zadufani i próżni. Podobno w chwile mozna mieć mnóstwo znajomych, ale te znajomosci sa powierzchowne i malo szczere i szybko sie kończą.
Kult Marek luksusowych widać na każdym kroku. Taka opinie słyszałam od Niemki i od Polki, które sie w ogóle nie znają.

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2016-02-19 o 21:17
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:18   #1566
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Z punktu widzenia turysty miasto przepiękne, jednak od wielu osób, które tam mieszkały lub mieszkają slysze same negatywne opinie. Ponoć ludzie strasznie egoistyczni, zadufani i próżni. Podobno w chwile mozna mieć mnóstwo znajomych, ale te znajomosci sa powierzchowne i malo szczere i szybko sie kończą.
Kult Marek luksusowych widać na każdym kroku.
Dla mnie miasto niezwykle rozwijajace (akurat studiuje i pracuje tutaj), byc moze zmienie swoja opinie w przyszlosci.

Co do marek luksusowych - ludzie tutaj dobrze zarabiaja to kupuja, nie widze w tym nic zlego. MK na kazdym rogu ale tego chyba nie uznajemy za marke luksusowa
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 01:03   #1567
angelicja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 68
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Postbank.

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------



Konto mamy, ja byłam tylko dopisana do niego.
Też mamy z mężem tu konto. Zakładaliśmy przez internet by skorzystać z tej promocji, widzę, że jeszcze trwa:
https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus.html

Jeśli ktoś nie ma, a chce założyć to jak się zgłosi z mojego polecenia to dostaniemy oboje po 50 e w gotówce na konto. ( w ramach 1/5 części z tych 250. Do tej pory otrzymaliśmy w bonach 150 za spełnione inne warunki opisane na stronie banku), kolejna osoba może polecić kolejną, taki wizażowy łańcuszek. Wypełniam taki wniosek i mogę komuś wysłać lub spotkać się (nie wiem czy tego wymagają, chyba wystarczą dane i podpis poleconego).
My zakładaliśmy we wrześniu ( wypełnienie, wydrukowanie, podpisy, zatwierdzenie na poczcie, czyli pokazanie zameldowania, dowodów i tyle) i na samą odpowiedź też trochę czekaliśmy ok. miesiąca, karty i pin jakoś niedługo po tym. Nasi znajomi już dawno mieli tam konto i żona się dopisywała po czasie do konta męża i na swoją kartę bardzo długo czekała chyba ze 3 miesiące, ale oni mieli stacjonarnie załatwiane, czyli umawiane terminu itp. Może przez to, że ktoś ręcznie musi wklepać wniosek to tyle trwa

Pozdrawiam z Frankfurtu nad Menem Teraz czeka mnie tydzień urlopu w Polsce

Edytowane przez angelicja
Czas edycji: 2016-02-20 o 01:05
angelicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-20, 08:26   #1568
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez angelicja Pokaż wiadomość
Też mamy z mężem tu konto. Zakładaliśmy przez internet by skorzystać z tej promocji, widzę, że jeszcze trwa:
https://www.postbank.de/privatkunden/giroplus.html

Jeśli ktoś nie ma, a chce założyć to jak się zgłosi z mojego polecenia to dostaniemy oboje po 50 e w gotówce na konto. ( w ramach 1/5 części z tych 250. Do tej pory otrzymaliśmy w bonach 150 za spełnione inne warunki opisane na stronie banku), kolejna osoba może polecić kolejną, taki wizażowy łańcuszek. Wypełniam taki wniosek i mogę komuś wysłać lub spotkać się (nie wiem czy tego wymagają, chyba wystarczą dane i podpis poleconego).
My zakładaliśmy we wrześniu ( wypełnienie, wydrukowanie, podpisy, zatwierdzenie na poczcie, czyli pokazanie zameldowania, dowodów i tyle) i na samą odpowiedź też trochę czekaliśmy ok. miesiąca, karty i pin jakoś niedługo po tym. Nasi znajomi już dawno mieli tam konto i żona się dopisywała po czasie do konta męża i na swoją kartę bardzo długo czekała chyba ze 3 miesiące, ale oni mieli stacjonarnie załatwiane, czyli umawiane terminu itp. Może przez to, że ktoś ręcznie musi wklepać wniosek to tyle trwa

Pozdrawiam z Frankfurtu nad Menem Teraz czeka mnie tydzień urlopu w Polsce
No, ręcznie wklepywał...masakra ooo, moj Frankfurt!
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 12:48   #1569
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Z punktu widzenia turysty miasto przepiękne, jednak od wielu osób, które tam mieszkały lub mieszkają slysze same negatywne opinie. Ponoć ludzie strasznie egoistyczni, zadufani i próżni. Podobno w chwile mozna mieć mnóstwo znajomych, ale te znajomosci sa powierzchowne i malo szczere i szybko sie kończą.
Kult Marek luksusowych widać na każdym kroku. Taka opinie słyszałam od Niemki i od Polki, które sie w ogóle nie znają.
tak? owszem drogo jest (w porownaniu z innymi landami) ale czy luksus i lans-nie zauważyłam. chociaz do samego monachium mam jakies 20km

dziekuje za odpowiedzi dziewczyny
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 21:10   #1570
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Dla mnie miasto niezwykle rozwijajace (akurat studiuje i pracuje tutaj), byc moze zmienie swoja opinie w przyszlosci.

Co do marek luksusowych - ludzie tutaj dobrze zarabiaja to kupuja, nie widze w tym nic zlego. MK na kazdym rogu ale tego chyba nie uznajemy za marke luksusowa
A jak się mają zarobki do innych poludniowych miast, np . Stuttgart?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 21:37   #1571
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Kendra a skąd jestes?
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-21, 22:56   #1572
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
A jak się mają zarobki do innych poludniowych miast, np . Stuttgart?
Hmm ciezko porownac, zalezy to tez od branzy. W BMW np na tasmie zarabiaja i 2000€ wiec nienajgorzej
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 22:59   #1573
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Niemcy V

to Wy we Frankfurcie? dzisiaj wietrznie, front idzie, przymrozki nocą
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 06:24   #1574
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

poniedzialek... zeby mi sie chcialo jak mi sie nie chce przysypiam nad klawiatura...

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Hmm ciezko porownac, zalezy to tez od branzy. W BMW np na tasmie zarabiaja i 2000€ wiec nienajgorzej
pracujesz przy tasmie? wspolczuje....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 06:56   #1575
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Niemcy V

emenyx gratulacje z wygranej! u mnie gazetka leży w domu, poczytałam i na tym się skończyło ale rossmanna też odwiedziłam i mini paczka jest ^^

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ! Melduje sie w grupie . Mieszkam w Monachium juz 2,5 roku i kocham to miasto !
hejka


Dziewczyny macie może jakieś doświadczenie z nawilżaczami powietrza? Śpię przy otwartym oknie,pomimo pogody ale z oddechem totalnie u mnie źle :/ Wiem, że ciąża robi swoje, ale już za bardzo nic mi nie pomaga, więc może rozejrzę się za nawilżaczem. Dzisiejszą noc mam totalnie nieprzespaną ;(
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 08:10   #1576
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
poniedzialek... zeby mi sie chcialo jak mi sie nie chce przysypiam nad klawiatura...

---------- Dopisano o 07:24 ---------- Poprzedni post napisano o 07:23 ----------


pracujesz przy tasmie? wspolczuje....

Ja akurat nie, studiuje i pracuje dorywczo jako babysitter
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 10:12   #1577
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Kendra a skąd jestes?
jedna z miejscowości pod lotniskiem


emenyx- akurat w bmw przy tasmie nie maja tak zle
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:04   #1578
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
emenyx- akurat w bmw przy tasmie nie maja tak zle
Nigdy nie pracowalam ale wiele moich znajomych pracuje. Moim zdaniem nie jest to praca na cale zycie ale np na wakacje dla studentow (szczegolnie z PL ) idealna. Naprawde sporo tam zarabiaja w porownaniu np do Haribo w Wuppertalu .
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:23   #1579
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość


Dziewczyny macie może jakieś doświadczenie z nawilżaczami powietrza? Śpię przy otwartym oknie,pomimo pogody ale z oddechem totalnie u mnie źle :/ Wiem, że ciąża robi swoje, ale już za bardzo nic mi nie pomaga, więc może rozejrzę się za nawilżaczem. Dzisiejszą noc mam totalnie nieprzespaną ;(
a jaka masz juz wysoka ciaze? 5m-ca i wyzej? Jesli tak, to poloz sobie dodatkowa poduszke, zebys spala wyzej. W polowie ciazy dziecko moze sie cofac i naciskac na pluca, wtedy dobrze jest miec glowe wyzej, jak to mowia, spac na polsiedzaco.

Z mojej rodziny pare osob pracowalo w BMW i niestety nie ma ze boli, trzeba nadarzyc, ale zarobki sa dobre jak sie jest bezposrednio w BMW zatrudnionym, a nie przez Leihfirme i oczywiscie zalezy ktora klasa podatkowa. Jedna z osob zarabiala po paru lata cos kolo 2,200 netto na trojce, a malzonek na 5-tce ledwo 800 wyciagal i pracowal z Leihfirmy. Pozniej jak przeszedl na 3-ke to mial 1800, wiec standart jak i w innych duzych miastach. osoby te pracowaly pare lat w BMW. To nie byla stawka na dzien dobry, tylko wypracowane nawet i 10 lat. Od 6,5 roku te osoby sa nazad w PL, czy gdyby nadal mieszkali w München to zarobki poszly by jeszcze w gore? Mozliwe
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-22, 12:30   #1580
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Z mojej rodziny pare osob pracowalo w BMW i niestety nie ma ze boli, trzeba nadarzyc, ale zarobki sa dobre jak sie jest bezposrednio w BMW zatrudnionym, a nie przez Leihfirme i oczywiscie zalezy ktora klasa podatkowa. Jedna z osob zarabiala po paru lata cos kolo 2,200 netto na trojce, a malzonek na 5-tce ledwo 800 wyciagal i pracowal z Leihfirmy. Pozniej jak przeszedl na 3-ke to mial 1800, wiec standart jak i w innych duzych miastach. osoby te pracowaly pare lat w BMW. To nie byla stawka na dzien dobry, tylko wypracowane nawet i 10 lat. Od 6,5 roku te osoby sa nazad w PL, czy gdyby nadal mieszkali w München to zarobki poszly by jeszcze w gore? Mozliwe

To wszystko zależy jak trafisz. Wiadomo, że przez BMW lepiej. Jak dla mnie 2000€ to super jak za prace raz bez wykształcenia, dwa - z niewielka znajomością języka, trzy bez jakichkolwiek umiejętności. Sorry, ale moim zdaniem nie da sie lepiej trafić niż tam.
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:43   #1581
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
To wszystko zależy jak trafisz. Wiadomo, że przez BMW lepiej. Jak dla mnie 2000€ to super jak za prace raz bez wykształcenia, dwa - z niewielka znajomością języka, trzy bez jakichkolwiek umiejętności. Sorry, ale moim zdaniem nie da sie lepiej trafić niż tam.
a za co ty mnie przepraszasz?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:46   #1582
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a za co ty mnie przepraszasz?

Nie przepraszam mój sposob gadki przeniósł sie juz na internety -.- czas nad tym zapanować .
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 13:09   #1583
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez gingerheart Pokaż wiadomość
To wszystko zależy jak trafisz. Wiadomo, że przez BMW lepiej. Jak dla mnie 2000€ to super jak za prace raz bez wykształcenia, dwa - z niewielka znajomością języka, trzy bez jakichkolwiek umiejętności. Sorry, ale moim zdaniem nie da sie lepiej trafić niż tam.
dodatki tez maja super w porównaniu z innymi firmami. i oczywiscie im wiekszy staz (czy to bezposrednio czy przez leihfirme) tym wieksza kasa. chociaz ostatnio latwiej wyleciec niz dodstac sie.
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 14:57   #1584
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
dodatki tez maja super w porównaniu z innymi firmami. i oczywiscie im wiekszy staz (czy to bezposrednio czy przez leihfirme) tym wieksza kasa. chociaz ostatnio latwiej wyleciec niz dodstac sie.

Dla mnie praca przez leihfirme to ostatnie co bym chciała. Wieczny stres czy aby za coś nie wywalą, ani to chorobowe przynieść ani nic. Niektóre leihfirmy też wysyłają po rożnych firmach, także dzisiaj tu pracujesz jutro tam.. Jak dla mnie masakra ale podobno w BMW nie a sie inaczej zacząć niż od leihfirmy.
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 16:28   #1585
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

Boru liściasty, czy u Was też tak dzisiaj do południa sypało śniegiem? Ja nie mogłam uwierzyć. U nas w Worms już wiosna na całego, a tu takie coś.

Swoją drogą, przywitałam się z Wami po dłuuugiej nieobecności kilka stron wstecz, a potem znowu nie miałam czasu żeby do Was zajrzeć Uwielbiam swoją pracę, ale nadgodzin mam już dość. Ciągle ktoś nam wypada z grafiku, bo jest chory, a do tego mam od początku lutego chłopca na adaptacji i zamiast mojego 3/4 etatu ciągle ciągnę cały Jak pójdę wybierać nadgodziny to przez miesiąc nie wrócę.

Widziałam, że ktoś pytał o Goethe Zertifikat B2. Ja ostatnio zdałam GZ C1 - jakby któraś potrzebowała moich opowieści to niech się zgłasza.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 17:55   #1586
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Witaj gingerheart.

Moim zdanie Monachium to dobre miejsce do zycia, jesli ma sie bardzo dobrze platna prace. Osoby lubiace przestrzen, ktorze nie chca wyladowac na peryferiach miasta placa tam astronomiczne kwoty za wynajem. Za to ma swietna lokalizacje: blisko gor, latem cieplo, zima snieg. Z tego punktu widzenia rewelacja.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:14   #1587
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Witaj gingerheart.

Moim zdanie Monachium to dobre miejsce do zycia, jesli ma sie bardzo dobrze platna prace. Osoby lubiace przestrzen, ktorze nie chca wyladowac na peryferiach miasta placa tam astronomiczne kwoty za wynajem. Za to ma swietna lokalizacje: blisko gor, latem cieplo, zima snieg. Z tego punktu widzenia rewelacja.

Rownież uważam, że Monachium to świetne miejsce do życia i można tutaj naprawdę dobrze zarabiać i dobrze żyć. Narazie nie zamieniłabym na jakiekolwiek inne

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Boru liściasty, czy u Was też tak dzisiaj do południa sypało śniegiem? Ja nie mogłam uwierzyć. U nas w Worms już wiosna na całego, a tu takie coś.

Swoją drogą, przywitałam się z Wami po dłuuugiej nieobecności kilka stron wstecz, a potem znowu nie miałam czasu żeby do Was zajrzeć Uwielbiam swoją pracę, ale nadgodzin mam już dość. Ciągle ktoś nam wypada z grafiku, bo jest chory, a do tego mam od początku lutego chłopca na adaptacji i zamiast mojego 3/4 etatu ciągle ciągnę cały Jak pójdę wybierać nadgodziny to przez miesiąc nie wrócę.

Widziałam, że ktoś pytał o Goethe Zertifikat B2. Ja ostatnio zdałam GZ C1 - jakby któraś potrzebowała moich opowieści to niech się zgłasza.

U nas teraz sypie strasznie, masakra jakaś po prostu .
Ja rownież mam certyfikat C1 ale zdawałam DSDII jeszcze w liceum .
Gdzie pracujesz, że taki zapierdziel macie ?
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:22   #1588
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Boru liściasty, czy u Was też tak dzisiaj do południa sypało śniegiem? Ja nie mogłam uwierzyć. U nas w Worms już wiosna na całego, a tu takie coś.

Swoją drogą, przywitałam się z Wami po dłuuugiej nieobecności kilka stron wstecz, a potem znowu nie miałam czasu żeby do Was zajrzeć Uwielbiam swoją pracę, ale nadgodzin mam już dość. Ciągle ktoś nam wypada z grafiku, bo jest chory, a do tego mam od początku lutego chłopca na adaptacji i zamiast mojego 3/4 etatu ciągle ciągnę cały Jak pójdę wybierać nadgodziny to przez miesiąc nie wrócę.

Widziałam, że ktoś pytał o Goethe Zertifikat B2. Ja ostatnio zdałam GZ C1 - jakby któraś potrzebowała moich opowieści to niech się zgłasza.
Ja chętnie posłucham. Z czego się przygotowywałaś? Jak było? Jestem w temacie cerytikatów zielons, ale ostatnio myślę nad zrobieniem

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Witaj gingerheart.

Moim zdanie Monachium to dobre miejsce do zycia, jesli ma sie bardzo dobrze platna prace. Osoby lubiace przestrzen, ktorze nie chca wyladowac na peryferiach miasta placa tam astronomiczne kwoty za wynajem. Za to ma swietna lokalizacje: blisko gor, latem cieplo, zima snieg. Z tego punktu widzenia rewelacja.
Mi się marzy Monachium, ale póki co wszystko wskazuje na to, że Stuttgart może być mi bliższy
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:39   #1589
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

gingerheart w miejskim przedszkolu Pracuję od połowy grudnia i nie było tygodnia żebyśmy pracowali w komplecie. Teoretycznie zatrudnionych jest 9 osób, ale np. w tym tygodniu pracujemy w 7. A dwa tygodnie temu to w ogóle była jazda, bo było nas 4 do obsadzenia trzech grup od 7:00 do 17:00.

Marei przerobiłam wszelkie możliwe testy i treningi (Cornelsen, Hueber, Klett) plus testy na stronie Goethe Institut. Do tego codziennie w drodze do pracy słuchałam podcastów z Deutsche Welle. No i mówienie trenowałam pracując.
Sam egzamin okazał się prostszy niż wszystkie testy, na których ćwiczyłam. Dostałam 90% z całości, a nie miałam po samym egzaminie aż tak dobrego przeczucia.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 18:49   #1590
gingerheart
Raczkowanie
 
Avatar gingerheart
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 158
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
gingerheart w miejskim przedszkolu Pracuję od połowy grudnia i nie było tygodnia żebyśmy pracowali w komplecie. Teoretycznie zatrudnionych jest 9 osób, ale np. w tym tygodniu pracujemy w 7. A dwa tygodnie temu to w ogóle była jazda, bo było nas 4 do obsadzenia trzech grup od 7:00 do 17:00.

Oj biedactwo, to uważaj na siebie, żeby i Ciebie coś nie dopoadlo. Ja jestem osobiście bardzo wrażliwa na chore dzieci - zaraz i mnie łapie
gingerheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.