Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki POMOC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-11, 16:26   #1
adek0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6

Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki POMOC


Witam Bardzo prosze was o pomoc. Mam cerę chyba mieszaną z dużą iloscia zaskórników szczególnie na nosie i czole, czasem pojawiają sie też pryszcze i cerea jest lekko tlusta np. na czole. Gdy porzejade po nim polcem to czuje ze jest lekko tlusta. Chciałbym dobrać jakies kosmetyki do twarzy ale jest taki wybór ze głowa mała. Byłem dzisiaj w sklepie i kupiłem zel Garnie Czysta skóra kontra trądzik oraz tonik też garnier czysta skóra active.

Mam troche obawy gdyż żel ma działanie odblokowujący pory, co chyba mi sprzyja, a tonik znowu zwęża je, tak jest napisanie na opakowaniu. Nie mam w ogóle pojęcia czy te kosmetyki są w ogóle dobre i jak mam je stosować 2 razy dziennie rano i wieczorem? Na początek zel potem tonik i jakiś krem? Mam niby nivea w szafce ale on jest tłusty i nie wiem czy bedzie to dobry wybór. Prosze was wyjaśnijcie mi to i poleccie jeszcze jakis dobry krem. Nie wiem czy 1 wystarczy czy musza byc 2 na noc i na dzien i czy ten garniet to dobry wybór
adek0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 17:31   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki POMOC

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Witam Bardzo prosze was o pomoc. Mam cerę chyba mieszaną z dużą iloscia zaskórników szczególnie na nosie i czole, czasem pojawiają sie też pryszcze i cerea jest lekko tlusta np. na czole. Gdy porzejade po nim polcem to czuje ze jest lekko tlusta. Chciałbym dobrać jakies kosmetyki do twarzy ale jest taki wybór ze głowa mała. Byłem dzisiaj w sklepie i kupiłem zel Garnie Czysta skóra kontra trądzik oraz tonik też garnier czysta skóra active.
Nie zalinkowałeś produktów, więc trudno powiedzieć coś konkretnego, poza tym, że produkty Garniera do trądzikowej cery są dość agresywne, lub też takie były kiedyś. Z tego co pamiętam, tonik miał denaturat na samym początku. Od takich formuł się w kosmetyce odchodzi, bo większości cer na dłuższą metę bardziej szkodzą niż pomagają.

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Mam troche obawy gdyż żel ma działanie odblokowujący pory, co chyba mi sprzyja, a tonik znowu zwęża je, tak jest napisanie na opakowaniu.
Nie wyobrażaj sobie tego tak sugestywnie, to tylko marketing.

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Nie mam w ogóle pojęcia czy te kosmetyki są w ogóle dobre i jak mam je stosować 2 razy dziennie rano i wieczorem?
Jeśli żel jest z Sodium Laureth Sulfate, to może być zbyt agresywny. To samo tonik, jeśli ma na początku składu Alcohol Denat.


Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Na początek zel potem tonik i jakiś krem?
Taka jest standardowa, z reguły stosowana kolejność. Trudno by było zresztą ją zmienić, bo jaki sens miałoby nałożenie kremu i potem zmycie go tonikiem, albo przetarcie tonikiem, a potem umycie żelem.

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Mam niby nivea w szafce ale on jest tłusty i nie wiem czy bedzie to dobry wybór.
Krem Nivea w niebieskim pudełku to nie jest krem do cery tłustej, mieszanej ani nawet normalnej. Więc dla Ciebie jest zdecydowanie za ciężki.

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
Prosze was wyjaśnijcie mi to i poleccie jeszcze jakis dobry krem. Nie wiem czy 1 wystarczy czy musza byc 2 na noc i na dzien
Zależy, jakie krem spełnia funkcje. Matujący czy z filtrem na noc się nie nada. Jeśli będzie lekki i dość uniwersalny, to może się sprawdzić. Generalnie szukaj kremów do cer mieszanych, trądzikowych, przetłuszczających się, z "lekki", "żel-krem" w nazwie. Nie wiem, jaki masz budżet, więc Ci nic nie polecę.



Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
i czy ten garniet to dobry wybór
Raczej nie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 17:43   #3
adek0909
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 6
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki POMOC

1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...pore-wash.html


2.https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-toner.html


A czy możesz mi polecić coś dobrego do pielęgnacji twarzy? jesli mówisz ze garnier nie należy do tych dobrych kosmetyków to chetnie kupie coś innego. Może być droższe, bez różnicy. Bardzo proszę.
adek0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 18:20   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki POMOC

Cytat:
Napisane przez adek0909 Pokaż wiadomość
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...pore-wash.html


2.https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ing-toner.html


A czy możesz mi polecić coś dobrego do pielęgnacji twarzy? jesli mówisz ze garnier nie należy do tych dobrych kosmetyków to chetnie kupie coś innego. Może być droższe, bez różnicy. Bardzo proszę.
Tak jak myślałam, to są te same stare formuły Garniera. Skoro już masz, to możesz używać, ale obserwować cerę, czy nie jest ściągnięta po myciu. Tego toniku z denaturatem nie stosowałabym codziennie (to znaczy ja bym go w ogóle nie stosowała, ale jak nie chcesz wyrzucać, to polecam ostrożność).

Z tanich produktów lepsze byłyby seria Manuka Ziaja. Z dostępnych np w Rossmanie: żel Tołpa KLIK, Dr Medica trądzik emulsja KLIK. Z pielęgnacji niespłukiwanej np maska Tołpy na noc KLIK, krem Cera + Solutions też ma dość dobre opinie. Z innych produktów z kwasami, niekoniecznie do codziennego stosowania, tylko raczej na noc co kilka dni to np serum Bielenda Super Power Mezo, z aptecznych La Roche Posay Effaclar Duo, Glyco-A peeling z kwasem glikolowym, Iwostin Estetic peeling 5%.

To są tylko przykłady produktów, które MOGĄ pomóc, jednak każda skóra jest inna i działanie kosmetyków też będzie na każdej inne.
Poza tym przy problemowej cerze trzeba się po prostu przyłożyć do pielęgnacji, trochę zgłębić temat, poznać substancje, jakie są stosowane na problemy tego typu skóry, co jej może szkodzić, a co pomagać. Dużo na ten temat blogów, gdzie temat jest przewałkowany z każdej strony: Kosmostolog, Italiana, Ewa Szałkowska to przykłady, gdzie można szukać porad.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-01-11 o 18:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-24, 08:29   #5
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja twarzy u mężczyzny, zaskórniki POMOC

Ja mogę Ci polecić krem Azelac do cery trądzikowej, bardzo fajnie uspokaja zmiany. A do mycia twarzy is clinical, bardzo fajnie odblokowuje pory. Też mam problem z zaskórnikami i ten żel fajnie je zmniejszył
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 09:29:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.