Blizny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Cena Urody

Notka

Cena Urody W dniach 25-28 kwietnia (od poniedziałku do czwartku włącznie) na nowym forum CENA URODY na Wasze wnikliwe pytania będą odpowiadały autorki tej świetnej pozycji.

 
 
Narzędzia
Stary 2005-04-25, 09:08   #1
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363

Blizny


Widzę,że jestem pierwsza,ale ktoś musi
Chciałam zapytać usywanie bliz,ale za pomocą kremów,maści.
1.Jaki preparat wybrać?(wolałabym nie Cepan,ale również,żeby nie był zbyt drogi)
2.Jakie jest czas usuwania takich blizn-czy długość takiego usuwania jest uzależniona od głębokości blizny czy też może od tego kiedy ta blizna powstała?(interesuje mnie pozbycie się blizn z sprzed paru miesięcy i sprzed paru lat)
3.Kiedy najlepiej zacząć taką kurację,boję się,że teraz latem to chyba nie jest zbyt dobry okres czasu,ale może się mylę.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 09:08   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Blizny

Widzę,że jestem pierwsza,ale ktoś musi
Chciałam zapytać usywanie bliz,ale za pomocą kremów,maści.
1.Jaki preparat wybrać?(wolałabym nie Cepan,ale również,żeby nie był zbyt drogi)
2.Jakie jest czas usuwania takich blizn-czy długość takiego usuwania jest uzależniona od głębokości blizny czy też może od tego kiedy ta blizna powstała?(interesuje mnie pozbycie się blizn z sprzed paru miesięcy i sprzed paru lat)
3.Kiedy najlepiej zacząć taką kurację,boję się,że teraz latem to chyba nie jest zbyt dobry okres czasu,ale może się mylę.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 10:33   #3
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Witamy! Napisz nam koniecznie jak najdokładniej: jakie to są blizny, jak duże, jakie mają kolory, ile masz lat, po czym one powstaly. Spróbujemy coś doradzić.
Ściski
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 10:33   #4
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Witamy! Napisz nam koniecznie jak najdokładniej: jakie to są blizny, jak duże, jakie mają kolory, ile masz lat, po czym one powstaly. Spróbujemy coś doradzić.
Ściski
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 10:58   #5
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: Blizny

ja tez podnosze watek
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 10:58   #6
nnia***
Raczkowanie
 
Avatar nnia***
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: z uroczego małego miasteczka ;)
Wiadomości: 467
GG do nnia***
Re: Blizny

ja tez podnosze watek
__________________
I miss You so much
nnia*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 11:02   #7
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Re: Blizny

A co poradzic na blizny potradzikowe, spowodowane nieumiejetnoscia utrzymanie rak przy sobie rozmiarow masx 3 mm srednicy? wiekszosc jest wkleslych i ma taki lekko czerwony kolor.
Aha i mam 19 lat co do masci to wlasnie cepan odpada, blizny sa w okolicach noska i taka masc u mnie strasznie zatyka pory :/
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-25, 11:02   #8
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Re: Blizny

A co poradzic na blizny potradzikowe, spowodowane nieumiejetnoscia utrzymanie rak przy sobie rozmiarow masx 3 mm srednicy? wiekszosc jest wkleslych i ma taki lekko czerwony kolor.
Aha i mam 19 lat co do masci to wlasnie cepan odpada, blizny sa w okolicach noska i taka masc u mnie strasznie zatyka pory :/
__________________
Było miło ale się skończyło
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 11:07   #9
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Blizny

Dwie blizny mam na dekolcie,między piesiami to po wypryskach i wyciskaniu ich Są białe(jedna biało-różowa) i małe.
Najgorsza jest na nodze-ok.4 cm długości kolor brązowo-szaro-fioletowy.To jest blizna po pocięciu się,przez przypadek Rozwaliłam sobie najprawdopodobniej jakieś naczynie krwionośne,zagoiła się ona dopiero po 2-3 latach,ponieważ nie poszłam z tym do lekarza,a rana była dość duża i głęboka.Jest ona na nodze,zaczyna się od kostki w górę.
Poza tym mam parę pojedyńczych blizn na kolanach ok.0,5-1 cm białe.Troszeczkę są wybrzuszone,to też po jakiś upadkach.

Mam nadzieję,że te informacje wystarczą ,a jak nie to mogę dalej opisać
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 11:07   #10
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Blizny

Dwie blizny mam na dekolcie,między piesiami to po wypryskach i wyciskaniu ich Są białe(jedna biało-różowa) i małe.
Najgorsza jest na nodze-ok.4 cm długości kolor brązowo-szaro-fioletowy.To jest blizna po pocięciu się,przez przypadek Rozwaliłam sobie najprawdopodobniej jakieś naczynie krwionośne,zagoiła się ona dopiero po 2-3 latach,ponieważ nie poszłam z tym do lekarza,a rana była dość duża i głęboka.Jest ona na nodze,zaczyna się od kostki w górę.
Poza tym mam parę pojedyńczych blizn na kolanach ok.0,5-1 cm białe.Troszeczkę są wybrzuszone,to też po jakiś upadkach.

Mam nadzieję,że te informacje wystarczą ,a jak nie to mogę dalej opisać
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 11:12   #11
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Re: Blizny

ja mam dwie dosyc widoczne blizny w okolicach nosa - pozostałość po ospie. chciałabym je usunąć, ale każdy lekarz mówi mi co innego. nie wiem, czy lepiej je wypełnić, czy zastosować inną technikę. jeden z dermatologów polecał mi zabiegi, które mają stopniowo odtworzyć komórki skóry w bliznach, aż te zrobią sie niewidoczne. sama nie wiem co robić i która metodę wybrać.
a może poleciłaby mi pani jakiegoś dermatologa w krakowie, który byłby pomocny?
kiedy najlepiej usunąć blizny? ( chodzi mi o porę roku)
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-25, 11:12   #12
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Re: Blizny

ja mam dwie dosyc widoczne blizny w okolicach nosa - pozostałość po ospie. chciałabym je usunąć, ale każdy lekarz mówi mi co innego. nie wiem, czy lepiej je wypełnić, czy zastosować inną technikę. jeden z dermatologów polecał mi zabiegi, które mają stopniowo odtworzyć komórki skóry w bliznach, aż te zrobią sie niewidoczne. sama nie wiem co robić i która metodę wybrać.
a może poleciłaby mi pani jakiegoś dermatologa w krakowie, który byłby pomocny?
kiedy najlepiej usunąć blizny? ( chodzi mi o porę roku)
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 11:27   #13
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: Blizny

A ja mam pytanie nie o bliznę, ale o coś podobnego tak jakby siniaka na piersi. Mam to "od zawsze". Mam 20 lat, jakies 6-7 lat temu zorientowałam się, że istnieje. Jest sino-brązowe. Ma kształt jajka. Te średnica dłuższa ma ok. 2 cm. Mniejsza 1 cm. Wygląda bardzo nie estetycznie na dekolcie. Czy to również można usunąć? Co to w ogóle może być?
alcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 11:27   #14
alcia
Raczkowanie
 
Avatar alcia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 384
Re: Blizny

A ja mam pytanie nie o bliznę, ale o coś podobnego tak jakby siniaka na piersi. Mam to "od zawsze". Mam 20 lat, jakies 6-7 lat temu zorientowałam się, że istnieje. Jest sino-brązowe. Ma kształt jajka. Te średnica dłuższa ma ok. 2 cm. Mniejsza 1 cm. Wygląda bardzo nie estetycznie na dekolcie. Czy to również można usunąć? Co to w ogóle może być?
alcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 18:00   #15
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Blizny

Pani doktor-mogę prosić o poradę
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 18:00   #16
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Re: Blizny

Pani doktor-mogę prosić o poradę
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 18:25   #17
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Re: Blizny

Dzień dobry! Ja mam lat prawie 19 i mam bliznę na ramieniu po usunięciu pieprzyka przez chirurga. Blizna ma około 6-7 miesięcy jest czerwono-różowawa kształt owlany , średnica mniej więcej 1 cm. Wysmarowałam już całą tubkę Contracttubexu ale nic nie pomogło.Baaaaaaaardzo prosze o pomoc...
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 18:25   #18
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Re: Blizny

Dzień dobry! Ja mam lat prawie 19 i mam bliznę na ramieniu po usunięciu pieprzyka przez chirurga. Blizna ma około 6-7 miesięcy jest czerwono-różowawa kształt owlany , średnica mniej więcej 1 cm. Wysmarowałam już całą tubkę Contracttubexu ale nic nie pomogło.Baaaaaaaardzo prosze o pomoc...
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 19:18   #19
JUNIA
Przyczajenie
 
Avatar JUNIA
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8
Re: Blizny

Pani Doktor. Mam pytanie. Jestem po plastyce brzucha(2 miesiące) i mam dużą bliznę ciągnącą się przez cały brzuch. Blizna ta ma kolor blado fioletowy. Miałam też robiony nowy pępek. Chciałabym się dowiedzieć, jakiej maści lub kremu, mogłabym używać, aby blizna ta stała się bledsza a może nawet niewidoczna? Dziękuję z góry za odpowiedź.
JUNIA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-25, 19:18   #20
JUNIA
Przyczajenie
 
Avatar JUNIA
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8
Re: Blizny

Pani Doktor. Mam pytanie. Jestem po plastyce brzucha(2 miesiące) i mam dużą bliznę ciągnącą się przez cały brzuch. Blizna ta ma kolor blado fioletowy. Miałam też robiony nowy pępek. Chciałabym się dowiedzieć, jakiej maści lub kremu, mogłabym używać, aby blizna ta stała się bledsza a może nawet niewidoczna? Dziękuję z góry za odpowiedź.
JUNIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 20:29   #21
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Witamy i radzimy wszystkim z bliznami:
1. masować rozcierając - codziennie przez perę minut - to poprawia ukrwienie.
2. krem Tointex - dobrze robi na blizny.
3. złuszczania chemiczne lub mikrodermabrazja w gabinecie dermatologicznym.
4. Nie ma co się nastawiać, że blizny całkiem znikną. Jesli komuś bardzo przeszkadza, można w niektórych przypadkach poprawić coś chirurgiczne.
5. Jeśli chodzi o tę myszkę czy znamię na biuście, musi zobaczyć to dermatolog, żeby określić, co to dokładnie jest (może naczyniak?) i podjąc decyzję o wycięciu.
Pozdrowienia
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-25, 20:29   #22
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Witamy i radzimy wszystkim z bliznami:
1. masować rozcierając - codziennie przez perę minut - to poprawia ukrwienie.
2. krem Tointex - dobrze robi na blizny.
3. złuszczania chemiczne lub mikrodermabrazja w gabinecie dermatologicznym.
4. Nie ma co się nastawiać, że blizny całkiem znikną. Jesli komuś bardzo przeszkadza, można w niektórych przypadkach poprawić coś chirurgiczne.
5. Jeśli chodzi o tę myszkę czy znamię na biuście, musi zobaczyć to dermatolog, żeby określić, co to dokładnie jest (może naczyniak?) i podjąc decyzję o wycięciu.
Pozdrowienia
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-26, 10:05   #23
FENIX25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 14
Re: Blizny

Ja tez się dołaczam do tego tematu
Z tym że moja blizna powstała na wskutek operacji,ma ok 1 cm szerokosci i ze 20 cm długości. Jest na plecach.
Czy te zalecenia które Pani napisała pomogą również mnie??
Podkreslam że byłam operowana 17 lat temu.
czy jest dla mnie jakaś szansa??
Prosze o odpowiedź
FENIX25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-26, 10:05   #24
FENIX25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 14
Re: Blizny

Ja tez się dołaczam do tego tematu
Z tym że moja blizna powstała na wskutek operacji,ma ok 1 cm szerokosci i ze 20 cm długości. Jest na plecach.
Czy te zalecenia które Pani napisała pomogą również mnie??
Podkreslam że byłam operowana 17 lat temu.
czy jest dla mnie jakaś szansa??
Prosze o odpowiedź
FENIX25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-26, 12:06   #25
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Z bliznami jest bardzo trudno, nigdy nie wiadomo, jak sie zachowają. Proszę wypróbować te metody, może cos poprawią.
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-26, 12:06   #26
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Z bliznami jest bardzo trudno, nigdy nie wiadomo, jak sie zachowają. Proszę wypróbować te metody, może cos poprawią.
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-27, 15:14   #27
MarceLa
Raczkowanie
 
Avatar MarceLa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 140
GG do MarceLa
Re: Blizny

Witam,
mam sklonnosci do roznych dziwnych wypadkow losowych w wyniku ktorych powstaja brzydkie blizny, mam brzydka blizne na nodze, zahaczylam sie o kwiat z kolcami w ogrodzie ma 18 cm długosci bardzo rzuca sie w oczy,a minelo juz 10 miesiecy, wyglada tak jakby podrapal mnie kot, na szer ma moze gora 2 mm i ciemniejsza obwodke, probowalam kremu, cepan jest nie za dobry ale tani, wiem juz ze nie skutkuje.
Drugim problemem jest blizna po usunieciu brodawki w okolicach dekoltu, miejsce dlugo sie goilo, nie jestem pewna czy zostalo dobrze zszyte bo 2 szwy mi puscily, ale lekarz powiedzial ze dobrze sie goi hm, na poczatku wygladalo beznadziejnie i bolalo, teraz zbladlo, mam w tym miejscy blizne wypukla 1,5 cm na 1 cm, ale jest to miejsce rzucajace sie w oczy.
Co panie uwazaja czy Tointex bylby skuteczny w tym wypadku?
Wczesniej wyczytalam jeszcze o innych srodkach, co panie o nich sadza: contractubex, veraderm, no-scar a-z medica? Czy ceny sa wspolmierne do efektow?
Czy w przyszlosci pomyslec o kolejnej ingerencji chirurgicznej, czy nie bedzie jeszcze gorzej wygladac?
Prosze o porade...dolaczam foto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizna.JPG (6,1 KB, 161 załadowań)
__________________
Mój wątek ciuchowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198572

proszę o odp. w moim wątku
MarceLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-27, 15:14   #28
MarceLa
Raczkowanie
 
Avatar MarceLa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 140
GG do MarceLa
Re: Blizny

Witam,
mam sklonnosci do roznych dziwnych wypadkow losowych w wyniku ktorych powstaja brzydkie blizny, mam brzydka blizne na nodze, zahaczylam sie o kwiat z kolcami w ogrodzie ma 18 cm długosci bardzo rzuca sie w oczy,a minelo juz 10 miesiecy, wyglada tak jakby podrapal mnie kot, na szer ma moze gora 2 mm i ciemniejsza obwodke, probowalam kremu, cepan jest nie za dobry ale tani, wiem juz ze nie skutkuje.
Drugim problemem jest blizna po usunieciu brodawki w okolicach dekoltu, miejsce dlugo sie goilo, nie jestem pewna czy zostalo dobrze zszyte bo 2 szwy mi puscily, ale lekarz powiedzial ze dobrze sie goi hm, na poczatku wygladalo beznadziejnie i bolalo, teraz zbladlo, mam w tym miejscy blizne wypukla 1,5 cm na 1 cm, ale jest to miejsce rzucajace sie w oczy.
Co panie uwazaja czy Tointex bylby skuteczny w tym wypadku?
Wczesniej wyczytalam jeszcze o innych srodkach, co panie o nich sadza: contractubex, veraderm, no-scar a-z medica? Czy ceny sa wspolmierne do efektow?
Czy w przyszlosci pomyslec o kolejnej ingerencji chirurgicznej, czy nie bedzie jeszcze gorzej wygladac?
Prosze o porade...dolaczam foto.
__________________
Mój wątek ciuchowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=198572

proszę o odp. w moim wątku
MarceLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-27, 21:30   #29
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Prosze spróbować wcierać w tę bliznę jakiś preparat sterydowy np. hydrocortizol (może dadzą Ci bez recepty w aptece) albo jeszcze lepiej - diprolene.
Powinno pomóc
Pozdr
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-04-27, 21:30   #30
Bosacka_Noszczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 213
Re: Blizny

Prosze spróbować wcierać w tę bliznę jakiś preparat sterydowy np. hydrocortizol (może dadzą Ci bez recepty w aptece) albo jeszcze lepiej - diprolene.
Powinno pomóc
Pozdr
BiN
Bosacka_Noszczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Cena Urody


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.