Friends with benefits czy nie warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-25, 16:18   #1
patjo5434
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1

Friends with benefits czy nie warto?


Witam was

Jestem dziewczyną, mam 21 lat i jestem trochę zdezorientowana.
Zaznaczę na wstępie, że jestem ciągle dziewicą - powód dla mnie jest dość jasny - nie chciałam tego robić z przypadkową osobą, z nikim nie czułam się na tyle komfortowo, mimo że okazje się zdarzały i równie dobrze mogłabym mieć to ''z głowy'' No i nie czekam do ślubu, ani też na jakiegoś ''tego jedynego'', po prostu kogoś przy kim czułabym się dobrze.
Jakiś czas temu pojawił się ktoś, kto jak myślałam, może być tym pierwszym. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że na początku znajomości on był bardzo mną zainteresowany, aż za bardzo, non stop wiadomości (serio praktycznie non stop) czułam się bardzo osaczona i mimo że podobał mi się i go lubiłam to potrzebowałam przestrzeni i brałam go trochę na dystans. Bardzo się do siebie zbliżyliśmy emocjonalnie - pomagaliśmy sobie w cięższych chwilach i tak dalej. Jednak on ciągle był lekko nachalny, więc go trochę ostudziłam mówiąc, że potrzebuję czasu do takich rzeczy... lecz nigdy nie powiedziałam mu, że nie ma dla nas szans. Zrozumiał, mówił, że bardzo mu zależy i nawet jak nie będę chciała to nie pójdzie sobie. I wydawało mi się, że jest wszystko w porządku, spotykaliśmy się w sumie coraz częściej ponieważ ten dystans właśnie dzięki tej rozmowie zniknął. Jednak później no zaiskrzyło bardziej fizycznie między nami, raz u niego w domu już prawie doszło do czegoś więcej, ale no przerwano nam że tak powiem Choć teraz myślę że może i lepiej.. Te wydarzenia wpłynęly na mnie tak, że zaczęłam myśleć o nim że faktycznie może nam wyjdzie, i gdy zwierzyłam się z tego on do mnie, że jestem tylko jego... koleżanką. No zamurowało mnie nie powiem, że nie bo skąd ta nagła zmiana? Pomyślałam, że może ktoś inny się pojawił - ale podobno nie, oraz że tylko ze mną ma taką relację. Więc o co chodzi? Nadal podobno jestem najlepszą dziewczyną jaką poznał, więc naprawdę nie wiem co myśleć. Ciągle flirtujemy, ale już nie jestem pewna co zrobić. Czy robi to celowo? Czy dalej w to brnąć? Mam już 21 lat i chciałabym w końcu pokorzystać z życia, z seksu, znalazła się osoba z którą czuję się komfortowo, ale pojawiły się no cóż obawy związane z uczuciami... Myślicie, że to tylko zagrywki żeby mnie zaciągnąć do łóżka? Czy nie chce mnie przestraszyć tak jak wcześniej i chce zacząć trochę wolniej? No i nawet jeśli nie związek, to może spróbować friends with benefits?
patjo5434 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 17:10   #2
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez patjo5434 Pokaż wiadomość
Witam was

Jestem dziewczyną, mam 21 lat i jestem trochę zdezorientowana.
Zaznaczę na wstępie, że jestem ciągle dziewicą - powód dla mnie jest dość jasny - nie chciałam tego robić z przypadkową osobą, z nikim nie czułam się na tyle komfortowo, mimo że okazje się zdarzały i równie dobrze mogłabym mieć to ''z głowy'' No i nie czekam do ślubu, ani też na jakiegoś ''tego jedynego'', po prostu kogoś przy kim czułabym się dobrze.
Jakiś czas temu pojawił się ktoś, kto jak myślałam, może być tym pierwszym. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że na początku znajomości on był bardzo mną zainteresowany, aż za bardzo, non stop wiadomości (serio praktycznie non stop) czułam się bardzo osaczona i mimo że podobał mi się i go lubiłam to potrzebowałam przestrzeni i brałam go trochę na dystans. Bardzo się do siebie zbliżyliśmy emocjonalnie - pomagaliśmy sobie w cięższych chwilach i tak dalej. Jednak on ciągle był lekko nachalny, więc go trochę ostudziłam mówiąc, że potrzebuję czasu do takich rzeczy... lecz nigdy nie powiedziałam mu, że nie ma dla nas szans. Zrozumiał, mówił, że bardzo mu zależy i nawet jak nie będę chciała to nie pójdzie sobie. I wydawało mi się, że jest wszystko w porządku, spotykaliśmy się w sumie coraz częściej ponieważ ten dystans właśnie dzięki tej rozmowie zniknął. Jednak później no zaiskrzyło bardziej fizycznie między nami, raz u niego w domu już prawie doszło do czegoś więcej, ale no przerwano nam że tak powiem Choć teraz myślę że może i lepiej.. Te wydarzenia wpłynęly na mnie tak, że zaczęłam myśleć o nim że faktycznie może nam wyjdzie, i gdy zwierzyłam się z tego on do mnie, że jestem tylko jego... koleżanką. No zamurowało mnie nie powiem, że nie bo skąd ta nagła zmiana? Pomyślałam, że może ktoś inny się pojawił - ale podobno nie, oraz że tylko ze mną ma taką relację. Więc o co chodzi? Nadal podobno jestem najlepszą dziewczyną jaką poznał, więc naprawdę nie wiem co myśleć. Ciągle flirtujemy, ale już nie jestem pewna co zrobić. Czy robi to celowo? Czy dalej w to brnąć? Mam już 21 lat i chciałabym w końcu pokorzystać z życia, z seksu, znalazła się osoba z którą czuję się komfortowo, ale pojawiły się no cóż obawy związane z uczuciami... Myślicie, że to tylko zagrywki żeby mnie zaciągnąć do łóżka? Czy nie chce mnie przestraszyć tak jak wcześniej i chce zacząć trochę wolniej? No i nawet jeśli nie związek, to może spróbować friends with benefits?
Koleś był niezłym desperatem jak walnął ten tekst, że on będzie czekał.

Zwyczajnie mu przeszło, no, bywa, skoro nic z Twojej strony nie było. Gdyby mu dalej zależało, to by Ciebie nie spławił po tym jak mu wyznałaś swoje uczucia. Jeżeli coś do niego czujesz + byłaby to Twoja pierwsza relacja seksualna, to nie pakuj się w to. Do takich relacji trzeba mieć dobrze dobraną osobę i samemu wiedzieć czego się chce. Jesteś młoda i niedoświadczona i na pewno skończy się to źle dla Ciebie
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 23:03   #3
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki Pokaż wiadomość
Koleś był niezłym desperatem jak walnął ten tekst, że on będzie czekał.

Zwyczajnie mu przeszło, no, bywa, skoro nic z Twojej strony nie było. Gdyby mu dalej zależało, to by Ciebie nie spławił po tym jak mu wyznałaś swoje uczucia. Jeżeli coś do niego czujesz + byłaby to Twoja pierwsza relacja seksualna, to nie pakuj się w to. Do takich relacji trzeba mieć dobrze dobraną osobę i samemu wiedzieć czego się chce. Jesteś młoda i niedoświadczona i na pewno skończy się to źle dla Ciebie
Dokładnie. Może ci leżeć to na psychice jakby po cię olał. A fwb nie jest dla każdego i nie na pierwszy raz.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 13:36   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Nie wchodź w relację na seks, skoro wkręciłaś się w tę znajomość. Zaczniesz mieć oczekiwania, których ten facet nie spełni.
Pewnie gdybyś się nie wyrwała z wyznaniami, to nie dowiedziałabyś się, że jesteś tylko koleżanką. Skończylibyście w łóżku i byłabyś bardziej rozczarowana, niż jesteś teraz.
Pamiętaj, że seks z tobą nie sprawi, że on zmieni zdanie i awansujesz z koleżanki na partnerkę. Nie.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 00:09   #5
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 066
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Nie brnij w to. Przede wszystkim on jest nierówny, chyba niezły z niego manipulator. A fwb to nie są układy dla każdego i na pewno nie na pierwszy raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 13:45   #6
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Widze juz po pierwszym zdaniu ze od pierwszego razu oczekujesz czegos wiecej niz samego seksu.
Dlatego nie powinnas robic tego z tym typkiem.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 14:09   #7
Magda_Laskowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cześć weszłam tutaj bo czytam tą wiadomość i mówię że spróbuj związku na seks ja taki mam i mówię ci że ok a tego faceta kopnij bo jak nie chce to nie łaski bez inni są ok
Magda_Laskowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-28, 06:16   #8
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez Magda_Laskowska Pokaż wiadomość
Cześć weszłam tutaj bo czytam tą wiadomość i mówię że spróbuj związku na seks ja taki mam i mówię ci że ok a tego faceta kopnij bo jak nie chce to nie łaski bez inni są ok
Komentarz brzmi jak z tłumacza google. Związku na seks? A też jesteś dziewica jak autorka?
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 12:26   #9
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez Magda_Laskowska Pokaż wiadomość
Cześć weszłam tutaj bo czytam tą wiadomość i mówię że spróbuj związku na seks ja taki mam i mówię ci że ok a tego faceta kopnij bo jak nie chce to nie łaski bez inni są ok
To indywidualnie trzeba ocenić. Zależy jaka ma sie psychike, czy się angazuje, oraz co sie czuje do faceta. Nie polecam nigdy fwb z facetem w ktorym się podkochujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 12:28   #10
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
To indywidualnie trzeba ocenić. Zależy jaka ma sie psychike, czy się angazuje, oraz co sie czuje do faceta. Nie polecam nigdy fwb z facetem w ktorym się podkochujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 12:35   #11
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo?
Bo będzie dalej w sobie kultywować uczucie, a koleś, zgodnie z ich umową, w końcu zerwie z nią relację i będzie potem przeżywać. Zwłaszcza, że to będzie jej pierwszy facet z seksem, a widać, że dla dziewczyny seks to coś więcej niż dobra zabawa, skoro tyle z tym czekała
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-28, 13:44   #12
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Podstawowe pytanie: czy przezycie seksu z kimś waznym, z kim czujesz sie komfortowo oznacza dla ciebie koniecznosc zwiazku czy nie? Bo dla jednej fwb z kimś znajomym bedzie ok, innej bedzie raczej ciezko że jest tylko partnerką do seksu. Musisz sobie sama na to odpowiedziec.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 15:01   #13
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyna sama napisała, że ma obawy o uczucia, chłopak nie jest jej obojetny, liczyła/liczy na bycie razem. Oczywiscie może być tak, że jej uczucie przejdzie lub on bedzie chciał z nią być, ale ryzyko jest dużo. Takie historie czesto zle sie kończą. Nie chce zeby to miało negatywny wplyw na jej dalsze życie uczuciowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 18:02   #14
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Dziewczyna sama napisała, że ma obawy o uczucia, chłopak nie jest jej obojetny, liczyła/liczy na bycie razem. Oczywiscie może być tak, że jej uczucie przejdzie lub on bedzie chciał z nią być, ale ryzyko jest dużo. Takie historie czesto zle sie kończą. Nie chce zeby to miało negatywny wplyw na jej dalsze życie uczuciowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żeby daleko nie szukając, nie skończyło się, jak u tej wizażanki, która po 3 spotkaniach na seks przeżywa i analizuje jak on mógł, bo ona się spodziewała...
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-13, 09:55   #15
Szym92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 3
Dot.: Friends with benefits czy nie warto?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Żeby daleko nie szukając, nie skończyło się, jak u tej wizażanki, która po 3 spotkaniach na seks przeżywa i analizuje jak on mógł, bo ona się spodziewała...
To akurat bardzo częsta sprawa. W tym tekście o tym, co to FWB, przeczytałam, że po prostu większość tego typu relacji kończy się zakochaniem jednej z osób. Później dochodzi do przeważnie trudnego rozstania i zniszczenia przyjaźni. Nie wiem, czy gra jest warta świeczki, mi byłoby szkoda kilkuletniej znajomości...

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-07-13 o 09:58 Powód: Link.
Szym92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-13 10:55:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.