Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-22, 13:12   #61
kazleto
Raczkowanie
 
Avatar kazleto
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Teraz tylko poczekać na swoje mieszkanie, zrobić je po swojemu i pod siebie oraz psa. Zacząć życie na nowo bez całego bagażu w postaci domu oraz tych wszystkich zobowiązań.
Dzisiaj ktoś z zewnątrz kto z bardzo daleka obserwował nasz związek uświadomił mi, że to nie ona de facto rozwaliła go tylko budowa domu. To od tej decyzji wszystko powoli zacząło zmierzać do tego miejsca. I tak, to było 3 lata temu, więc tu ex poniekąd miał rację. Wyszło jego myślenie "jakoś to będzie" oraz ogromne parcie na budowę domu. A jak teraz znalazł kogoś kto miał czas i cieszył się z domu (jak przyszedł na gotowe to ciężko się dziwić) to się "zakochał" i odszedł.
To nie było to miejsce, czas ani środki, żeby pakować się w takie zobowiązanie.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
z calym szacunkiem, ale patrzac na twoje watki to w tym zwiazku cos nie gralo duzo dluzej niz 3 lata
kazleto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 13:14   #62
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez lifjaa Pokaż wiadomość
Oj uwierz, że przy budowie domu wychodzą różne rzeczy. Kiedy jedno ma to w d... a drugie robi wszystko, wszystko polega na topie, sprzątasz, latasz na budowę itp.
Czyli budowa domu jedynie może obnażyć prawdziwy charakter człowieka, a nie popsuć związek.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 13:14   #63
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez kazleto Pokaż wiadomość
z calym szacunkiem, ale patrzac na twoje watki to w tym zwiazku cos nie gralo duzo dluzej niz 3 lata
Już o tym pisałam, że to zostało długo przed budową domu przegadane i wyjaśnione. A przynajmniej tak to wyglądało z mojej strony.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-07-22 o 13:15
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 13:15   #64
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Tu wyszła jego duża niedojrzałość w myśleniu o tej całej inwestycji. Doszły problemy finansowe w pandemii, o które go pytałam przed nią czy w takim wypadku mamy plan B. Mówił, że tak, wziął to pod uwagę. Jak przyznał mi później nie sądził, że do tego dojdzie i plan B mu wcale nie zadziałał.
Tak, trzeba było się rozstać przed budową.
O rany... To gratuluję ci, że masz związek z kimś takim za sobą już.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:08   #65
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Dziekuję Ci, Shar14, za ten temat i ostrzeżenie, życzę Ci jak najlepszego życia no i jak najwiecej jednak dobrych rzeczy wynikłych z tego przykrego doświadczenia

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;88803777]Mało kobiet zastanawia się, co zrobimy z domem, mieszkaniem, firmą, dziećmi etc. w momencie rozstania. Faceci pod tym względem są lepszymi strategami myślę, i zawsze jakieś tam wyjścia awaryjne mają, bo myślą przede wszystkim o sobie jak o "ja", a "my" jest dopiero na drugim miejscu. Kobiety się zachowują jakby w momencie wstąpienia w związek dostawały zaćmy.[/QUOTE]
oj, to prawda...
Ja akurat jestem osoba, która przez rozne obserwacje, doświadczenia i pewnie tez charakter wlasny ciągle z tylu głowy mam myśl, że związek moze mi sie rozpaśc albo partner umrzeć i kombinuje jak tu być 'w miarę niezależną, ale... niestety żyjąc w konkubinacie faktur imiennych za zakupy sprzętów np. nie zbieram. Tak że pouczający temat.

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Czekaj, czekaj... Budowa domu może rozwalić związek
tez znam kilka takich par, które tuż po wybudowaniu domu sie rozstały, rozwiodły.
[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88821122]Może. Każda nowa, stresowa sytuacja może wpłynąć negatywnie na relacje. Choćby dlatego sporo osób rozstaje się, kiedy na świecie pojawia się dziecko. To taki przysłowiowy gwóźdź do trumny.[/QUOTE]
Budowa domu czy nowe dziecko w domu to faktycznie taki test jak się razem 'wytrwa w tym związku w złej doli', my robilismy remont generalny calego mieszkania (wiem- to lżej niż budowa domu) i jednocześnie w trakcie zaszłam w ciążę - no bylo to trzęsienie ziemi psychiczne, zwłaszcza ze z partnerem mamy odmienne gusty estetyczne, nieco tez odmienne podejścia do spraw materialnych, inne wyobrażenia co do skali trudności, jak to w życiu dwóch odmiennych ludzi.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 07:46   #66
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Dziękuję.
Tak z perspektywy czasu dla mnie najgorsze jest to, że w każdym miejscu gdzie nie będę w okolicy mam jakieś wspomnienia z nim związane. I cały czas one do mnie wracają.
Mam nadzieję, że z czasem też będzie lepiej pod tym względem.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-07-30 o 07:59
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 10:02   #67
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Tak z perspektywy czasu dla mnie najgorsze jest to, że w każdym miejscu gdzie nie będę w okolicy mam jakieś wspomnienia z nim związane. I cały czas one do mnie wracają.
Mam nadzieję, że z czasem też będzie lepiej pod tym względem.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Z doświadczenia powiem Ci, że tak, z czasem bedzie lepiej.

Trzymaj się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-30, 12:42   #68
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Tak z perspektywy czasu dla mnie najgorsze jest to, że w każdym miejscu gdzie nie będę w okolicy mam jakieś wspomnienia z nim związane. I cały czas one do mnie wracają.
Mam nadzieję, że z czasem też będzie lepiej pod tym względem.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Będzie lepiej!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 13:22   #69
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Dziękuję.
Tak z perspektywy czasu dla mnie najgorsze jest to, że w każdym miejscu gdzie nie będę w okolicy mam jakieś wspomnienia z nim związane. I cały czas one do mnie wracają.
Mam nadzieję, że z czasem też będzie lepiej pod tym względem.
Dajcie czasowi czas - jak śpiewał Stachura.

To przejdzie i minie. Wiele Wizażanek na pewno może się z Tobą w tej chwili utożsamić, bo takie nawroty wspomnień to naturalna kolej rzeczy po rozstaniu.

Trzymaj się ciepło! Przytulasy dla psa!
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-30, 14:03   #70
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Dzięki dziewczyny
Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Dajcie czasowi czas - jak śpiewał Stachura.



To przejdzie i minie. Wiele Wizażanek na pewno może się z Tobą w tej chwili utożsamić, bo takie nawroty wspomnień to naturalna kolej rzeczy po rozstaniu.



Trzymaj się ciepło! Przytulasy dla psa!
Poprzytulam i wymiziam psisko

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-08, 21:04   #71
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Zdecydowałam, że pójdę na terapię, żeby móc sobie lepiej i szybciej to wszystko poukładać w głowie. I znaleźć przyczynę czemu po pierwszej czerwonej lampce nie odeszłam trzaskając drzwiami.
W sumie też mocno mi pomogła w tej decyzji rozmowa z koleżanką na temat całej sytuacji.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-10, 23:04   #72
smokyeyes1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 25
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Co raz to nowa dziewczyna pisze ppodobnie: ufalam, nie wiedzialam, wierzylam. Braly kredyty na siebie, dla faceta, pozwalaly budowac dom ktory byl na niech, umawialy sie z rodzina na gebe.
Dopoki nie bedzie dbania o swoje, dopoty beda takie smutne watki.
Ale przecież autorka napisała, że gościu ją spłaci i generalnie sama radzi sobie finansowo całkiem dobrze, więc nie rozumiem po co takie kazanie na temat nie uregulowanych zobowiązań majątkowych kobiet
smokyeyes1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:03   #73
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez smokyeyes1 Pokaż wiadomość
Ale przecież autorka napisała, że gościu ją spłaci i generalnie sama radzi sobie finansowo całkiem dobrze, więc nie rozumiem po co takie kazanie na temat nie uregulowanych zobowiązań majątkowych kobiet
bo to fakt. Mimo mowienia: on mnie splaci byla nieodpowiedzialna i zle zrobila. Dzisiaj mowi ze splaci a jutro : nie mam, za tydzien, za miesiac, *pozwij mnie*
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 20:05   #74
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
bo to fakt. Mimo mowienia: on mnie splaci byla nieodpowiedzialna i zle zrobila. Dzisiaj mowi ze splaci a jutro : nie mam, za tydzien, za miesiac, *pozwij mnie*
Nie no, spłacił.
A gdyby nie spłacił to i tak bym wygrała w sądzie, ale potrwałoby to na pewno dużo dłużej.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-12, 08:42   #75
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Nie no, spłacił.
A gdyby nie spłacił to i tak bym wygrała w sądzie, ale potrwałoby to na pewno dużo dłużej.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Ciesze sie ze u ciebie sie udalo.

Nawet wyrok sadowy nie gwarantuje odzyskania pieniedzy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-22, 20:57   #76
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Hej,

Wracam z krótką aktualizacją. Jestem w trakcie terapii, która sporo rzeczy mi uświadomiła. Przerabiam m.in. schematy zachowań w związku z ex, które należałoby zmienić. Terapeutka też mi powiedziała, że wygląda jej to na socjopatie albo narcyzm (po mojej historii). Więc w sumie cokolwiek bym nie zrobiła to skończyłoby się tak samo.
Doszłam też już do etapu myślenia, że w sumie to tej lasce współczuję, bo on znalazł sobie następną ofiarę. Na szczęście ja już mam to za sobą. W sumie nie wiem co u niego i nie chce wiedzieć. Nie grzebie w śmietniku. Kończąc ostatnie wspólne zobowiązania rozmawiałam z nim przez 10 sekund i okłamał mnie w tym czasie 2 razy. Nie ma czego żałować i żaden dom, pieniądze, pozory wygodnego życia ani wizja rzekomej wspólnej przyszłości nie jest warta bycia okłamywaną i ciągle manipulowaną.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...

Edytowane przez Shar14
Czas edycji: 2021-09-22 o 21:23
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 08:48   #77
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Zdrada i rozstanie po prawie 8 latach związku

Cytat:
Napisane przez Shar14 Pokaż wiadomość
Hej,

Wracam z krótką aktualizacją. Jestem w trakcie terapii, która sporo rzeczy mi uświadomiła. Przerabiam m.in. schematy zachowań w związku z ex, które należałoby zmienić. Terapeutka też mi powiedziała, że wygląda jej to na socjopatie albo narcyzm (po mojej historii). Więc w sumie cokolwiek bym nie zrobiła to skończyłoby się tak samo.
Doszłam też już do etapu myślenia, że w sumie to tej lasce współczuję, bo on znalazł sobie następną ofiarę. Na szczęście ja już mam to za sobą. W sumie nie wiem co u niego i nie chce wiedzieć. Nie grzebie w śmietniku. Kończąc ostatnie wspólne zobowiązania rozmawiałam z nim przez 10 sekund i okłamał mnie w tym czasie 2 razy. Nie ma czego żałować i żaden dom, pieniądze, pozory wygodnego życia ani wizja rzekomej wspólnej przyszłości nie jest warta bycia okłamywaną i ciągle manipulowaną.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
Święte słowa.
Brawo dla Ciebie, że zdecydowałaś się na terapię i postanowiłaś zadbać o siebie. Powodzenia
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-23 09:48:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.