Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-15, 11:25   #61
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88000486]To nie jest co miesiąc - jeśli nie będzie się działo nic niepokojącego, to nie będzie zmian w leczeniu z miesiąca na miesiąc, więc i tak częste wizyty byłyby bez sensu skoro leczenie przebiega bez zmian.


Zależy od tego, co dermatolog uzna za potrzebne. Każdy przypadek jest inny.
Jeszcze dochodzi taka kwestia, że mamy środek lata i leczenie retinoidami zewnętrznymi czy doustnymi jest bardziej upierdliwe. Nie wiem na ile dobrze radzisz sobie z ochroną przeciwsłoneczną i na ile ostrożny jest ten konkretny lekarz, czy wykluczy takie leczenie na miesiące letnie.

Antybiotyk na egzemę? Może to nie była egzema albo to nie był antybiotyk?
Chyba że wdała się w rany jakaś infekcja...


Nie no, bez przesady. Można parę rzeczy na raz omówić


Zależy od trądziku, na ile ostry przebieg, na ile rozległy. Też nie wiem czy egzemy nie wynikają z innej choroby (AZS?) i jak do połączenia tego dermatolog podejdzie.
I też decyzja zależy od ciebie, możesz spróbować najpierw leczenia zewnętrznego, bez retinoidów doustnych. Lekarz może co najwyżej namawiać, jeśli uważa, że takie leczenie byłoby trafniejsze. Ale nie zmusi i nie wyprosi jak odmówisz tylko dobierze coś innego.


Nastaw się, że trądzik może powracać. Parę miesięcy leczenia i problem z bańki do końca życia to dość optymistyczna wersja. Nie mówię, że nierealna, jak najbardziej możliwa, ale to też nic pewnego.
Po wyleczeniu da się długo utrzymywać dobre efekty, a czasem trzeba ponownie podjąć leczenie. Chyba że będzie bardziej optymistyczna wersja.

Nawet jeśli to jest na podłożu hormonalnym, to wcale niekoniecznie da się te hormony wyregulować doustnie. Zaburzenia hormonalne mogą nie wychodzić w badaniach i tak jakby nie ma czego leczyć, nie ma jak dobrać dawek - a to co się dzieje na twarzy to inna bajka.
Ale jakby były podejrzenia, to oczywiście można zrobić dodatkowe badania. Tylko nie każdemu coś w nich wychodzi, np. mnie nie wyszło
Mnie pomaga leczenie zewnętrzne retinoidami. Ale trądzik hormonalny daje znać przy całkowitym odstawianiu. Tak że zostaje mi nie odstawiać (a to świetny anti aging jest ), albo zamieniać retinoidy na słabsze, bez recepty - utrzymywanie efektów.[/QUOTE]Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi Właśnie jeśli już to się wybiorę jakoś we wrześniu lub październiku, bo wolę jednak sobie na wszystko spokojnie odłożyć, jako że teraz czekają mnie większe wydatki.
Z ochroną słoneczną od końca grudnia zeszłego roku jest u mnie dość dobrze - kupiłam sobie krem do twarzy z SPF50+ i od tych 7 miesięcy zdarzyło mi się o nim zapomnieć może ze 2 razy. Ale nie wiem, czy to przy retinoidach starczy (smaruję tylko rano pod makijaż). Ja ogólnie za opalaniem nie przepadam, a jako że pracuję w pomieszczeniu to na słońcu nie przebywam w godzinach szczytowych - ale wiadomo, przez okna mi świeci czasem.
No tak, dostałam maść z antybiotykiem jak miałam takie brzydkie plamy na wewnętrznej stronie obu dłoni i na palcach. To wyglądało tak, że mi tam najpierw robiły się takie małe bąble wypełnione wodą, co swedziało niemiłosiernie (czasem nie potrafiłam się powstrzymać i tarłam ręcznikiem przy wycieraniu rąk ), a potem jak miałam to zdrapane to wyglądało właśnie jak egzema (i na tym etapie byłam na wizycie). Lekarka jeszcze coś wspomniała że to może nużeniec. W każdym razie maść z antybiotykiem wszystko mi wyleczyła... Na jakieś 7 dni Pomogło mi dopiero jak poszłam na badania krwi, okazało się że mam masakrycznie niski poziom wit. D3, i zaczęłam suplementację...
Właśnie najbardziej interesuje mnie kuracja retinoidami - efekt przeciwstarzeniowy dodatkowo mile widziany Choć podchodzę steptycznie do maści, tak retinoidy na receptę stosowane na skórę z tego co wyczytałam są skuteczne i byłabym skora spróbować. Ale wiadomo, zdaję sobie sprawę, że to lekarz decyduje, nie ja.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:22 ----------

Jeszcze jedno, domyślam się odpowiedzi, ale wolę zapytać: jak pójdę z trądzikiem na twarzy to bez makijażu, tak? Czy mogę iść w, wziąć sobie coś do zmycia w gabinecie a potem w łazience coś nałożyć? Strasznie się czuję tak bez niczego i niestety ale nie potrafię się tak "na ulicy" pokazać.
Czy dałoby coś, gdybym robiła zdjęcia skóry jak mnie wysypie i mu to potem pokazała? Czy to się raczej nie przyda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 11:46   #62
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Taki SPF 50+ to zdrowy nawyk
Czy wystarcza raz dziennie - zależy od osoby chyba. Czy skóra jest wrażliwa na słońce, czy szybko się opala/parzy, ile czasu spędza się na zewnątrz, czy ma się biurko pod samym oknem czy w innym miejscu... Albo jeszcze dochodzą kwestie czy się nie zwarzył, nie starł, nie spłynął - takie same problemy jak z podkładem, krem z filtrem może w ciągu dnia znikać z twarzy.
No i w chłodniejsze miesiące nie ma aż tak dużego nasłonecznienia, to też pomaga.

Zdjęcia na wizycie u dermatologa mogą być przydatne. Czasem jest tak, że na wizytę zapisuje się z dużym wyprzedzeniem a w dniu wizyty wygląda się wyjątkowo dobrze i prawie nie ma czego pokazywać a za tydzień już tak dobrze może nie być.
Byle dobrej jakości, żeby dało się na nich coś zobaczyć, strukturę a nie tylko kolorowe plamy
Takie oczywiste-nieoczywiste tipy: aparat z tyłu telefonu zazwyczaj ma większą rozdzielczość. I czasem warto wyczyścić przed robieniem dokładnych zdjęć.

Ale nie zastąpią oglądania skóry saute. Możesz zabrać coś do mycia twarzy ze sobą i zmyć wszystko czekając na wizytę w łazience.

Z wiekiem przychodzi chyba większa samoakceptacja. Jeden dzień bez makijażu (albo chociaż kawałek dnia) już nie robi mi takich problemów jak kiedyś. Nawet miesiącami tak potrafię

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-07-15 o 11:52
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-15, 17:46   #63
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88000636]Taki SPF 50+ to zdrowy nawyk
Czy wystarcza raz dziennie - zależy od osoby chyba. Czy skóra jest wrażliwa na słońce, czy szybko się opala/parzy, ile czasu spędza się na zewnątrz, czy ma się biurko pod samym oknem czy w innym miejscu... Albo jeszcze dochodzą kwestie czy się nie zwarzył, nie starł, nie spłynął - takie same problemy jak z podkładem, krem z filtrem może w ciągu dnia znikać z twarzy.
No i w chłodniejsze miesiące nie ma aż tak dużego nasłonecznienia, to też pomaga.

Zdjęcia na wizycie u dermatologa mogą być przydatne. Czasem jest tak, że na wizytę zapisuje się z dużym wyprzedzeniem a w dniu wizyty wygląda się wyjątkowo dobrze i prawie nie ma czego pokazywać a za tydzień już tak dobrze może nie być.
Byle dobrej jakości, żeby dało się na nich coś zobaczyć, strukturę a nie tylko kolorowe plamy
Takie oczywiste-nieoczywiste tipy: aparat z tyłu telefonu zazwyczaj ma większą rozdzielczość. I czasem warto wyczyścić przed robieniem dokładnych zdjęć.

Ale nie zastąpią oglądania skóry saute. Możesz zabrać coś do mycia twarzy ze sobą i zmyć wszystko czekając na wizytę w łazience.

Z wiekiem przychodzi chyba większa samoakceptacja. Jeden dzień bez makijażu (albo chociaż kawałek dnia) już nie robi mi takich problemów jak kiedyś. Nawet miesiącami tak potrafię [/QUOTE]Ja zaczęłam stosować filtr jak sobie kupiłam serum z retinoidem z the ordinary. Teraz od dłuższego czasu mam od niego przerwę bo nie chciałam ryzykować (mimo że to zwykły kosmetyk drogeryjny), ale filtr nadal stosuję.
Z natury jestem blada, ale opalam się na brąz, z tym że wiadomo jak przesadzę to na początku jest czerwone. Jednak raczej unikam nadmiernej ekspozycji, a jak mi świeci przez okno to często zaciągam roletę.
Dzięki za wskazówki, tak zrobię Ja jak na złość zawsze tak miałam, że przed wizytą u lekarza następowała poprawa skóry Miałam problemy z takimi plamami w liceum a potem w połowie studiów, to było tak samo - jak już się umówiłam na wizytę to nagle magiczna poprawa i u lekarza prawie nie było co pokazywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-20, 11:14   #64
Denia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

A u mnie np. słońce bardzo dobrze wpływa na trądzik :/ faktycznie, balsamuję się wtedy bardzo często, ale lato to dla mnie miesiące ulgi
Denia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 11:34   #65
rexob
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88000636]Taki SPF 50+ to zdrowy nawyk
Czy wystarcza raz dziennie - zależy od osoby chyba. Czy skóra jest wrażliwa na słońce, czy szybko się opala/parzy, ile czasu spędza się na zewnątrz, czy ma się biurko pod samym oknem czy w innym miejscu... Albo jeszcze dochodzą kwestie czy się nie zwarzył, nie starł, nie spłynął - takie same problemy jak z podkładem, krem z filtrem może w ciągu dnia znikać z twarzy.
No i w chłodniejsze miesiące nie ma aż tak dużego nasłonecznienia, to też pomaga.

Zdjęcia na wizycie u dermatologa mogą być przydatne. Czasem jest tak, że na wizytę zapisuje się z dużym wyprzedzeniem a w dniu wizyty wygląda się wyjątkowo dobrze i prawie nie ma czego pokazywać a za tydzień już tak dobrze może nie być.
Byle dobrej jakości, żeby dało się na nich coś zobaczyć, strukturę a nie tylko kolorowe plamy
Takie oczywiste-nieoczywiste tipy: aparat z tyłu telefonu zazwyczaj ma większą rozdzielczość. I czasem warto wyczyścić przed robieniem dokładnych zdjęć.

Ale nie zastąpią oglądania skóry saute. Możesz zabrać coś do mycia twarzy ze sobą i zmyć wszystko czekając na wizytę w łazience.

Z wiekiem przychodzi chyba większa samoakceptacja. Jeden dzień bez makijażu (albo chociaż kawałek dnia) już nie robi mi takich problemów jak kiedyś. Nawet miesiącami tak potrafię [/QUOTE]
Kilka postów już tutaj napisałem więc nie będę się powtarzał. Trądzik jest kwestią niezwykle skomplikowaną. A szczególnie trądzik u dorosłych. Jak pisałem wcześniej lekarze nigdy nie wnikają w przyczynę zmian trądzikowych lecz stosują tradycyjne leczenie. Czyli leczą objawy. To jest metoda najprostsza ale najmniej skuteczna. Droga na skróty. Aby ustalić przyczynę trądziku u osób dorosłych niestety trzeba wykonać szerteg badań. Lekarze dermatolodzy tego nie robią ponieważ kierują się rutynowym postępowaniem. Aby ustalić jaka jest prawdziwa przyczyna trądziku , także różowatego trzeba jak wspomniałem wcześniej wykonać szereg badań i proponuję zasugerować to lekarzowi prowadzącemu. Podstawowe badanie krwi na poziom hormonów ( bardzo ważne ) , badanie w kierunku nużycy, wywiad ...czy w grę nie wchodzi genetyka, dieta, kwestie alergiczne, helicobacter pylori, itd. Sporo tego jest ale warto poszukać co tak naprawdę jest na rzeczy. Dobry dermatolog zajmie się sprawą kompleksowo a nie tylko po łebkach. Zawsze trzeba szukać przyczyny. Lekarz z NFZ nie zleci dodatkowych badań ponieważ system na to nie pozwoli, jest niewydolny. Prywatnie można wszystko ale niewielu na to stać. I tak koło się zamyka. Proszę pamiętać, że najważniejsze jest ustalenie przyczyny a nie leczenie tylko objawów.
rexob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-21, 13:40   #66
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Często w badaniach hormonalnych nic nie wychodzi. Receptory w skórze u pewnych osób mogą być bardziej wrażliwe na działalność hormonów i nie będzie się wtedy dało tego wyregulować na poziomie systemowym, bo nie ma czego regulować.

Z tym "systemem" to bez przesady. Lekarze współpracujący z NFZ wcale nie mają rąk związanych - jak czegoś nie ma na NFZ albo jest problem z dostępnością, to mogą przecież zalecić wykonanie badań prywatnie. Co za problem? Nieraz już tak miałam u różnych lekarzy, nawet leżąc w szpitalu.
Inna sprawa to po co robić wszystkie możliwe badania świata bez wskazań do nich... Będą wskazania, to albo lekarz zaleci, albo warto przedyskutować z lekarzem. Bez wiedzy medycznej wydawać może się dużo, czyta się opis i widzi się coś u siebie - tymczasem przy szerszej wiedzy łatwiej zrozumieć zróżnicowanie chorób.

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2020-07-21 o 13:43
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 23:08   #67
tradzikkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 3
Izotziaja, "wysyp", pogorszenie trądziku

Cześć. Od miesiąca stosuję na mój trądzik maść Izotziaja, przepisany przez dermatologa. Może są wśród Was osoby, które miały/mają z nim styczność. Co do trądziku - myślę, że jest "średniozaawansowany" (nie jakoś bardzo ciężki).

Stosuję go od miesiąca codziennie (raz dziennie - na noc, a rano krem nawilżający). Niestety po miesiącu nie widzę żadnych efektów - wręcz przeciwnie, widzę pogorszenie stanu skóry (co kilka dni zdarza się coś nowego...).

Nie wiem czy to normalne, w końcu minęło już sporo czasu (miesiąc), zrozumiałabym to, gdyby taki stan utrzymywał się przez tydzień lub dwa...

Dlatego chciałabym zapytać o wasze doświadczenia z Izotziają i ogólnie o wskazówki na trądzik.
tradzikkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-28, 09:04   #68
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Izotziaja, "wysyp", pogorszenie trądziku

Cytat:
Napisane przez tradzikkkk Pokaż wiadomość
Cześć. Od miesiąca stosuję na mój trądzik maść Izotziaja, przepisany przez dermatologa. Może są wśród Was osoby, które miały/mają z nim styczność. Co do trądziku - myślę, że jest "średniozaawansowany" (nie jakoś bardzo ciężki).

Stosuję go od miesiąca codziennie (raz dziennie - na noc, a rano krem nawilżający). Niestety po miesiącu nie widzę żadnych efektów - wręcz przeciwnie, widzę pogorszenie stanu skóry (co kilka dni zdarza się coś nowego...).

Nie wiem czy to normalne, w końcu minęło już sporo czasu (miesiąc), zrozumiałabym to, gdyby taki stan utrzymywał się przez tydzień lub dwa...

Dlatego chciałabym zapytać o wasze doświadczenia z Izotziają i ogólnie o wskazówki na trądzik.
Tej maści nie znam ale czytałam np o Differinie. Cóż, prawdziwe efekty są widoczne dopiero po kilku miesiącach, ok. pół roku Niestety jeśli to nie jest maść z antybiotykiem ani sterydami to nie ma co liczyć na szybkie efekty. ALE jak wspomniałam, tej konkretnej maści nie znam, mogę się mylić Dermatolog coś mówił?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 09:52   #69
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotziaja, "wysyp", pogorszenie trądziku

To jest inny retinoid zupełnie, inna substancja niż w Differinie. Miesiąc to jeszcze trochę mało. Sama na tretinoinie widziałam takie pierwsze-pierwsze zauważalne efekty po 6 tygodniach, a u mnie był dość lekki trądzik. Tempo jest też zależne od osoby i ktoś może nie będzie widział po 6 tygodniach efektów a dopiero po na przykład 9.
Tretinoina to też jeszcze inny kwiatek niż izotretinoina
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-28, 21:51   #70
tradzikkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 3
Dot.: Izotziaja, "wysyp", pogorszenie trądziku

Dermatolog kazał mi się zgłosić po 2 miesiącach (czyli został jeszcze miesiąc), w przypadku braku poprawy lub bardzo małą poprawą ma przepisać izotek o ile badania wyjdą okej. Więc dermatolog chyba oczekiwał szybkich efektów...

Edytowane przez tradzikkkk
Czas edycji: 2020-07-28 o 21:52
tradzikkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 09:41   #71
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Izotziaja, "wysyp", pogorszenie trądziku

Cytat:
Napisane przez tradzikkkk Pokaż wiadomość
Dermatolog kazał mi się zgłosić po 2 miesiącach (czyli został jeszcze miesiąc), w przypadku braku poprawy lub bardzo małą poprawą ma przepisać izotek o ile badania wyjdą okej. Więc dermatolog chyba oczekiwał szybkich efektów...
Dlatego po 2 miesiącach a nie po 1, bo jeden miesiąc to jeszcze może być za krótko...
Zawsze jest taka opcja, że jakieś leczenie będzie niewystarczające i trzeba zmienić na inne. Ale póki co jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-29, 17:35   #72
Nilami
Przyczajenie
 
Avatar Nilami
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Dzień dobry, proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu zaczęły mi się pojawiać takie małe, białe krostki wypełnione chyba białą ropą, głównie na policzkach. Nie bolą chyba że jak są jakieś większe to przy dotyku kłują, da się bardzo łatwo wycisnąć a nawet zdrapać, nie swędzą, znikają po kilku dniach albo pękają przy myciu czy wycieraniu twarzy. Jak jakiś się zdrapie to na drugi dzień w tym samym miejscu jest wysyp kolejnych, mniejszych. Czy to trądzik grzybiczy?
Nilami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 19:46   #73
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nilami Pokaż wiadomość
Czy to trądzik grzybiczy?
Nie ma czegoś takiego.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-29, 22:02   #74
tradzikkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nilami Pokaż wiadomość
Dzień dobry, proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu zaczęły mi się pojawiać takie małe, białe krostki wypełnione chyba białą ropą, głównie na policzkach. Nie bolą chyba że jak są jakieś większe to przy dotyku kłują, da się bardzo łatwo wycisnąć a nawet zdrapać, nie swędzą, znikają po kilku dniach albo pękają przy myciu czy wycieraniu twarzy. Jak jakiś się zdrapie to na drugi dzień w tym samym miejscu jest wysyp kolejnych, mniejszych. Czy to trądzik grzybiczy?
Zwykły trądzik.
tradzikkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 20:28   #75
Nilami
Przyczajenie
 
Avatar Nilami
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cytat:
Napisane przez tradzikkkk Pokaż wiadomość
Zwykły trądzik.
To nie może być zwykły trądzik bo nic na niego nie działa, mam też kilka zwykłych krost na które działa moje serum z the ordinary, znikają po dwóch, trzech dniach a to, cały czas się rozprzestrzenia, nie jest zaczerwienione, wygląda jak wysypka ale nie swędzi i nie piecze, po prostu jest i nie chce samoistnie się wchłonąć, jedyny sposób na to to wycisnąć tylko że czasami w przeciągu kilku godzin dookoła tego wyciśniętego pojawia się kilkanaście innych, walczę z trądzikiem kilka lat i nigdy nie miałam czegoś takiego
Nilami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 20:58   #76
nuriabo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 18
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

zdecydowanie nie, to nie jest szkodliwe ale na pewno nie pomaga doraznie

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

tez to stosuje od 3 tygodni i niestety widze tylko pogorszenie, nie wiem moze bedzie lepiej, dodatkowo mam skinoren i davercin na stany zapalne
nuriabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 22:27   #77
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Dlaczego nie zwykły? Może zamiast zaskórników zamknietych masz parę cyst?
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 21:44   #78
Nilami
Przyczajenie
 
Avatar Nilami
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88035343]Dlaczego nie zwykły? Może zamiast zaskórników zamknietych masz parę cyst?[/QUOTE]
Bo wiem jak wygląda cysta, cysta zazwyczaj jest taką grudką z białym czubkiem lub bez a te na mojej twarzy to po prostu mały biały czubek bez opuchlizny, zaczerwienia, nie boli przy dotyku a dookoła niego powstają nowe w przeciągu kilku godzin
Nilami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 21:46   #79
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

W dalszym ciągu w dermatologii nie ma czegoś takiego jak trądzik grzybiczy. Zawsze można pójść do dermatologa po pomoc
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-06, 14:51   #80
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: Trądzik od Gronkowca ??

ja źle znosilam kuracje antybiotykami a izotek super , koniec trądziku
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 13:50   #81
mawolniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik od Gronkowca ??

gronkowiec się objawia krostkami przypominającymi trądzik ale to jest gronkowiec zupełnie inna choroba
mawolniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 10:50   #82
Zimmi
Przyczajenie
 
Avatar Zimmi
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Szukam jakichś dobrych tabletek na poprawienie stanu skóry. Raczej bez recepty.
Zimmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-16, 13:36   #83
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Więcej w tym marketingu niestety niż realnych korzyści
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 14:33   #84
Xavvi
Raczkowanie
 
Avatar Xavvi
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 47
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Nie mogę się tutaj z tym zgodzić. Bo w przypadku trądziku równie duże znaczenie ma pielęgnacja wewnętrzna jak zewnętrzna. Tabletki nie dają tak szybkiego rezulatu jak niektóre kremy i żele punktowe, nie znaczy jednak, ze nie działają. Na ich działanie trzeba poczekać, jednak uzupelnienie witamin i minerałów sprawia w wielu przypadkach, ze skóra sie uspokaja. Tradzik moze mieć rózne podłoże. Jeśli jest to trądzik hormonalny, pomoże jedynie kuracja zalecona przez lekarza ( na ustabilizowanie hormonow). Jednak jeśli jest to trądzik spowodowany nieodpowiednia dietą oraz nieodpowiednią pielęgnacją to takie tabletki rzeczywiscie mogą pomóc. Jasne, ze optymalnie byłoby wprowadzić inna dietę, jednak nie każdy ma takie możliwości. Sama pracuje w godzinach od 10 do 18 i po prostu nie mam czasu na jedzenie tych 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Poza tym nie mam czasu bawić sie na liczenie składników odżywczych Biorę aktualnie tabletki normatabs i moim zdaniem pomagają. Stosowałam wiele rozności na poprawę stanu cery, ale te są chyba najlepsze. W pierwszym etapie spowodowały u mnie trochę więcej wyprysków (o dziwo). Potem jednak skóra coraz ładniej się oczyszczała i obecnie wyglada już całkiem nieźle. Wiadomo, ze takie tabletki nie zlikwiduja wszystkich wyprysków, nie ma tutaj co oczekiwać cudów. Ale moim zdaniem pomagają.
Xavvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 15:17   #85
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Tak myślałam, że jak coś pomaga to tylko cudowne, wspaniałe, fenomenalne, jedyne słuszne Normatabs

Za agresywna reklama. Tak często są tu wciskane, że aż bokiem wychodzi. Jeszcze żeby to wychwalanie pod niebiosa miało jakiś chociaż przeciętny poziom merytoryczny, a tu dużo poniżej przeciętnej...
Jasne, że dietą/suplementacją można pomóc, ale jak się bierze pierwszy lepszy polecany produkt nie znając swoich potrzeb, to jest to strzelanie na oślep. Może pomoże, a może nie - więcej sensu robiłoby nastawienie się z góry, że jednak nie.
Co innego jakby ktoś zrobił sobie badania krwi pod kątem podejrzeń pewnych niedoborów i w badaniach wyszedłby niedobór na przykład cynku - i dopiero po wykonaniu badań padłaby decyzja o suplementacji cynku. Niekoniecznie jedynymi słusznymi na wizaz.pl Normatabs Wtedy to miałoby ręce i nogi, jakikolwiek sens.

A tak to szkoda pieniędzy i przede wszystkim czasu. Każda próba znalezienia rozwiązania na własną rękę opóźnia pójście do dermatologa i podjęcie właściwego leczenia - bo trądzik wymaga leczenia a nie sprawdzania na ile pomogą suplementy... Jeśli już to można to przemyśleć jako dodatek do leczenia a nie jedyny podejmowany środek



Fajnie posłuchać takiego wymądrzania się. Dla mnie o tyle fajnie, że mam problem z trądzikiem hormonalnym - to jest problem, którego nie da się rozwiązać doustną terapią hormonalną. Ale ktoś tam na forum wizaz.pl zna się przecież lepiej
Tak że nie, nie pomoże mi kuracja hormonalna ustawiona przez lekarza. Pomaga mi leczenie dermatologiczne.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 12:14   #86
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

No i jeszcze kwestia koronawirusa. Sama mam czasami problem z trądzikiem w okolicach brody oraz w okolicach czoła

Nie wiem czy ktoś tutaj wspomniał o maseczkach, ale maseczki powodują czasami masakryczne wyskakiwnie krost w tych okolicach.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 20:10   #87
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

U mnie maseczka również kiepsko działa na pryszcze, szczególnie na brodzie.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-03, 09:41   #88
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Może warto kupić przyłbicę? Są też takie mini, które zasłaniają ten sam obszar co maseczka, od nosa w dół, wyglądają spoko bo są przeźroczyste. To nie powinno wpływać negatywnie na cerę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 18:42   #89
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Ale niestety przylbice nie każdy może nosic. Ja jestem pielęgniarką i maski mamy obowiązkowe... Porazka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 09:43   #90
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja cz. 2

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Ale niestety przylbice nie każdy może nosic. Ja jestem pielęgniarką i maski mamy obowiązkowe... Porazka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiedziałam! Przyłbice są mniej skuteczne? Jak byłam u lekarki to miała przyłbicę właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 14:41:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.