Malta- ktoś tam był? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-15, 21:15   #31
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Malta- ktoś tam był?

no pieknie się zapowiada .. ja już 30 czerwca się nie mogę doczekać aby zobaczyć tą urokliwą Maltę !!
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:47   #32
paulaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 23
GG do paulaaaaaa
Dot.: Malta- ktoś tam był?

hej ja lece na malte 17 sierpnia i wracam 31, bede na obozie studenckim, bedzie ktos?
paulaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 16:53   #33
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Cytat:
Napisane przez Aleksandra06 Pokaż wiadomość
Ja nie byłam ,ale przyznam ze zdjęcia samej miejscowości Qawra które oglądałam wygladaja rewelacyjnie.Poza tym wydaje mi sie ze Malta nie jest jeszcze tak popularna...
Witam byłam na Malcie 3 lata temu w kwietniu i bardzo miło wspominam
Byliśmy tydzień i zatrzymaliśmy się w miejscowości Qawra i 4 gwiazdkowym hotelu Qawra Palace.
http://www.qawrapalacemalta.com/
Bardzo przyjemny hotel z super jedzonkiem Polecam! Wogóle ten rejon Qawra/Bugibba bardzo fajny
Pogoda była ładna codziennie około 25 stopni - wieczorkiem około 20 ale woda lodowata...
Autobusy - jak sobie przypomnę jazdę w podskokach to śmiać mi się chce
Dziewczyny już napisały co warto zobaczyć, więc nie będę się powtarzać dodam tylko, że mi Valetta bardzo się podobała
Ceny faktycznie wysokie

Ogólnie warto było zobaczyć, ale na pewno już tam nie wrócę.
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 17:46   #34
bazyll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Malta - spanie na plaży

Witajcie,
wraz z przyjaciółmi wybieram się w maju na Maltę. Mamy zamiar zabrać śpiwory i karimaty i... spać na plaży!
Przeczytaliśmy, że średnia temperatura w maju to 25 C. Więc nie jest tak źle
Czy któraś z Was była na Malcie? Ciekawi mnie jakie są tam plaże (czytałam, że znaczna część jest kamienista), jacy są Maltańczycy, jakie są ceny jedzenia. I ewentualnie czy polecacie jakiś tani hostel (w razie gdybyśmy wymiękli).
Pozdrawiam
bazyll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:08   #35
womanontheway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Malta - spanie na plaży

Bazyl zamiast spania na plaży polecam Couchsurfing.
na pewno znajdziecie super przyjaznych ludzi na wyspie.
__________________
podróze http://womanontheway.wordpress.com/


fitness blog: http://elizasylwia.blogspot.ie/
TRENUJE...WSZYSTKO CO SIE DA
bylo: 82kg, jest 58kg
womanontheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 16:03   #36
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Malta - spanie na plaży

a skorpionow nie ma lub innych stworzen ktore chetnie weszyby ci do spiworu?
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 21:32   #37
M_I_K_A
Przyczajenie
 
Avatar M_I_K_A
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gzira/ Malta
Wiadomości: 2
Dot.: Malta - spanie na plaży

Hej, może podsunę małe porady dla odważnych
Mieszkam na Malcie to może trochę podpowiem... są tu skorpiony, jednak uspokajam, że podobno (z opinii Maltańczyków) nie są groźne, ewentualne ukąszenie boli jak ukąszenie pszczoły.
Na kamienistych plażach są też kraby, ale malutkie więc wątpię by komuś zaszkodziły.
Najbardziej obawiałabym się komarów (gryzą cały rok - niestety)

Oprócz kamienistych plaż są też piaszczyste: Mellieha, Golden Bay (ta jest bardziej odległa od miejscowości).

Ciekawa jestem jak wyjdzie to nocowanie na plaży, my tu jedynie grillujemy

Edytowane przez M_I_K_A
Czas edycji: 2011-03-31 o 21:34
M_I_K_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 01:15   #38
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Odgrzebuję wątek Zastanawiam się nad przeprowadzką na Maltę na parę lat. Są tu może osoby mieszkające tam? Przejrzałam kilka forów i wiele spraw mi się rozjaśniło, ale na pewno mam jeszcze parę pytań. No i raźniej byłoby oczywiście. Decyzji jeszcze nie podjęłam, do końca roku zdecyduję.
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 14:49   #39
ka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Malta

Witam wszystkich,
pod koniec sierpnia wybieram się na Malte. Nastawiam się głownie na plażowanie i trochę zwiedzania. Co polecacie?
Jedziemy z chłopakiem na tydzień- w cenie mamy tylko śniadania stąd moje pytanie - ile mniej więcej warto wziąć ze sobą żeby starczyło na jedzenie i inne przyjemności?
Pozdrawiam
ka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 19:09   #40
ladym9
Zadomowienie
 
Avatar ladym9
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 454
Dot.: Malta

Mogę zapytać czy jedziecie w z biura podróży czy sami sobie organizujecie wycieczkę?
ladym9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 22:00   #41
ka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Malta

Jedziemy z Almatura
ka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 10:46   #42
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Malta

Cytat:
Napisane przez ka18 Pokaż wiadomość
Jedziemy z Almatura
Malta do najtańszych nie należy - ceny typowo zachodnioeuropejskie. Ja polecam zobaczyć stolicę - La Valettę - piekne miasto z super klimatem.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 09:01   #43
kama112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Malta Qawra - opinie

Cześć wszystkim! W tym roku wybieram się z moim chłopakiem na Maltę dokładnie do miejscowości Qawra, może jest tutaj ktoś kto był już na Malcie i może podzielić się swoimi odczuciami

Czekam na Wasze opinie!
kama112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 08:30   #44
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Malta Qawra - opinie

Ja wspominam bardzo dobrze! Dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy. 5 minut spacerkiem do Buggiby. Będziecie zadowoleni. : -)
__________________

arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:17   #45
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Malta Qawra - opinie

też byłam na Malcie i jestem jeszcze pod jej urokiem
plaża Golden Bay, Blue grotto, Mdina i Rabat - urokliwe miasteczka, naprawdę warto jechać, ja byłam w październiku i było bardzo gorąco ale spokojnie, bo już lekko poza sezonem ale po hałaśliwej Ibizie ukojenie
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 09:54   #46
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Malta Qawra - opinie

Także byłam w październiku. : -) Ciepło, ale bez przesady. Jakieś 25-26 stopni, ale odczuwalna znacznie wyższa. Idealna pora by się opalić oraz zwiedzać.


AnnLady, mówisz że Ibiza niezbyt relaksująca? : -)
__________________

arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 09:04   #47
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Malta Qawra - opinie

ja moge powiedziec z czystym sumieniem, ze znam malte bardzo dobrze, bylam nie raz, mam rodzine, ktora mieszka tam na stale... jakby co - piszcie na priv

Qawra... zalezy czego szukasz. miejsce typowo turystyczne, do valletty daleko. na miejscu tylko plaza kamienista, do piaszczystej jest kawalek drogi.
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:04   #48
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Malta Qawra - opinie

Cytat:
Napisane przez arquettewska Pokaż wiadomość
Także byłam w październiku. : -) Ciepło, ale bez przesady. Jakieś 25-26 stopni, ale odczuwalna znacznie wyższa. Idealna pora by się opalić oraz zwiedzać.


AnnLady, mówisz że Ibiza niezbyt relaksująca? : -)
dla mnie niezbyt, głośno i pełno ludzi zwłaszcza małolatów z UK
wracają po nocy do hotelu, walą walizkami po schodach - nie dla mnie
choć sama wyspa cudna, to na pewno. piękne plaże i zatoczki z turkusową wodą, widoki bajeczne
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 10:38   #49
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Malta Qawra - opinie

Na piaszczystą plażę bardzo łatwo dojechać. Do Golden Bay z Qawry 20 minut autobusem (pewnie i tak kupisz bilet tygodniowy za 12Euro), więc bezproblemowo

Przydatne: Bilet kupuje się u kierowcy.
Żeby autobus zatrzymał się na naszym przystanku należy wyciągnąć rękę! Inaczej sobie postoisz
__________________


Edytowane przez arquettewska
Czas edycji: 2014-09-03 o 10:41
arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 07:04   #50
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Malta Qawra - opinie

Cytat:
Napisane przez arquettewska Pokaż wiadomość
Na piaszczystą plażę bardzo łatwo dojechać. Do Golden Bay z Qawry 20 minut autobusem (pewnie i tak kupisz bilet tygodniowy za 12Euro), więc bezproblemowo

Przydatne: Bilet kupuje się u kierowcy.
Żeby autobus zatrzymał się na naszym przystanku należy wyciągnąć rękę! Inaczej sobie postoisz
też jeździliśmy na Golden Bay - cudowne zachody słońca, dla mnie nawet piękniejsze jak na słynnej Ibizie w San Antonio de Portmany gdzie są ponoć jedne z najpiękniejszych zachodów na świecie.
Transport miejski na Malcie jest spoko - wyspa jest dobrze skomunikowana, poza tym w necie można znaleźć mapę wyspy ze wszystkimi liniami gdzie dojeżdżają (sama taką miałam i z niej korzystałam jeżdżąc po wyspie wzdłuż i wszerz). Jedynie luzackie podejście do rozkładu jest u nich inne niż u nas - zatrzymywanie się kierowców autobusów na środku drogi i rozmowa to normalka, i nikt nerwowo nie reaguje nawet na to
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:23   #51
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Malta Qawra - opinie

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
też jeździliśmy na Golden Bay - cudowne zachody słońca, dla mnie nawet piękniejsze jak na słynnej Ibizie w San Antonio de Portmany gdzie są ponoć jedne z najpiękniejszych zachodów na świecie.
Transport miejski na Malcie jest spoko - wyspa jest dobrze skomunikowana, poza tym w necie można znaleźć mapę wyspy ze wszystkimi liniami gdzie dojeżdżają (sama taką miałam i z niej korzystałam jeżdżąc po wyspie wzdłuż i wszerz). Jedynie luzackie podejście do rozkładu jest u nich inne niż u nas - zatrzymywanie się kierowców autobusów na środku drogi i rozmowa to normalka, i nikt nerwowo nie reaguje nawet na to
Oj tak, Golden Bay to same dobre wspomnienia

A kierowcy to luzaki na maxa z wyglądu też.
Bez pośpiechu, powolutku, pogaduszki ze znajomymi. Co się będą spieszyć
__________________


Edytowane przez arquettewska
Czas edycji: 2014-09-04 o 10:27
arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:39   #52
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Bylismy w czerwcu na 3 dni. Zobaczylismy wszystko, bo wysepka malutka. Jak dla mnie na dluzej niz tydzien to nie ma tam po co leciec. Ale jakis dluzszy weekend majowy czy cos jak najbardziej. jaby ktos byl zainteresowany to na moim blogu jest szczegolowa relacja, Malta w 3 dni.

http://www.addicted-to-passion.blogs...ch/label/Malta
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 10:24   #53
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Malta- ktoś tam był?

We wrześniu byłam tam z chłopakiem. Nocowaliśmy w miejscowości Qawra. Tanie noclegi. Cieplutko. Pojechaliśmy rozejrzeć się czy da się tam nurkować. Wcześniej trochę nurkowaliśmy w Egipcie. Poznaliśmy Polaków co prowadzą tam biuro nurkowe http://maltanurkowanie.pl Teraz chcemy znów tam jechać, bo jest tam pięknie. Byliśmy za krótko aby wszystko zwiedzić. Wybieramy się w kwietniu.
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 13:27   #54
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Cytat:
Napisane przez Malinka_gosiaczek Pokaż wiadomość
We wrześniu byłam tam z chłopakiem. Nocowaliśmy w miejscowości Qawra. Tanie noclegi. Cieplutko. Pojechaliśmy rozejrzeć się czy da się tam nurkować. Wcześniej trochę nurkowaliśmy w Egipcie. Poznaliśmy Polaków co prowadzą tam biuro nurkowe http://maltanurkowanie.pl Teraz chcemy znów tam jechać, bo jest tam pięknie. Byliśmy za krótko aby wszystko zwiedzić. Wybieramy się w kwietniu.
reklama?
nie trzeba jechac na maltę, żeby się przekonać, że da się tam nurkować - wystarczy internet żeby się przekonać o atrakcjach nurkowych i o tym, że Malta to jedno z najlepszych miejsc nurkowych w Europie jeśli chodzi o nurkowania wrakowe.
Rozumiem, że jesteście bardzo początkujący?
Bo jeśli nie, z własnego doświadczenia w kwietniu na nurkowania na Malcie radziłabym zabrać suche skafandry
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 21:09   #55
__plumka__
Raczkowanie
 
Avatar __plumka__
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 127
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Jaki wątek zakurzony! Czas go odkopać
Potrzebuję porady...
Szukałam miejsca na tygodniowe wakacje za granicą dla 5-os. rodziny i po przejrzeniu rozkładów lotów wpadła mi w oko Malta. Budżet mam ograniczony, a ceny lotów tam są w miarę przystępne, można kupić bilety za niecałe 300 zł/os. w dwie strony.
I teraz pytanie czy polecacie? Dzieci chciały polecieć samolotem, bo nigdy nie miały okazji, a ja pomyślałam, ze jak mam jechać na wakacje po raz 20.
nad polskie morze i wydać krocie w sezonie to może by zaryzykować coś nowego?
Nie lubimy z mężem upałów ani tłumów, więc pomyślałam o początku kwietnia. Czy ktoś tam był wiosną?
Jakie miejsce wybrać na zakwaterowanie? Dobrze by było mieć blisko na plażę i do komunikacji miejskiej, bo w taki sposób byśmy się przemieszczali. Nocne życie, imprezy itp. nas nie interesuje, wręcz przeciwnie
I czy 2,5- latkowi bardziej przyda się wózek czy nosidło?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__plumka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 20:23   #56
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Malta jest przepiękna dużo podróżuje i już spory kawałek świata zobaczyłam ale Malta zrobiłą na mnie ogromne wrażenia, to chyba mój ulubiony europejski kraj jak do tej pory....wiec nie myśleć tylko bilety kupować

Jedna z niewielu piaszczystych plaża, idealna dla dzieci moich zdaniem i dosyć długo jest płytka woda to w Il Mellieha na północy wyspy oraz położona kilka przystanków dalej urokliwa Ghajn Tuffieha lub ewentualnie coś na południu wyspy, bliżej lotniska i portu Birzebbuga ...wybór już należy do Was, każdy będzie dobry
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 12:19   #57
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Cytat:
Napisane przez __plumka__ Pokaż wiadomość
Jaki wątek zakurzony! Czas go odkopać
Potrzebuję porady...
Szukałam miejsca na tygodniowe wakacje za granicą dla 5-os. rodziny i po przejrzeniu rozkładów lotów wpadła mi w oko Malta. Budżet mam ograniczony, a ceny lotów tam są w miarę przystępne, można kupić bilety za niecałe 300 zł/os. w dwie strony.
I teraz pytanie czy polecacie? Dzieci chciały polecieć samolotem, bo nigdy nie miały okazji, a ja pomyślałam, ze jak mam jechać na wakacje po raz 20.
nad polskie morze i wydać krocie w sezonie to może by zaryzykować coś nowego?
Nie lubimy z mężem upałów ani tłumów, więc pomyślałam o początku kwietnia. Czy ktoś tam był wiosną?
Jakie miejsce wybrać na zakwaterowanie? Dobrze by było mieć blisko na plażę i do komunikacji miejskiej, bo w taki sposób byśmy się przemieszczali. Nocne życie, imprezy itp. nas nie interesuje, wręcz przeciwnie
I czy 2,5- latkowi bardziej przyda się wózek czy nosidło?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Na wiosne mozna trafic na pogode, ale nie trzeba w zeszlym roku wielkanoc byla piekna ale roznie bywa

Plaz za duzo na malcie nie ma, na polnocy okolice buggiba lub golden bay, poludnie troche gorsze, z buggiba lepsza komunikacja na reszte wyspy
Chodniki na malcie slabe ale w turystycznych miejsca sporo deptakow, wiec wozek moze byc ok, duzo do zwiedzania jest- valletta, mdina
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 16:10   #58
__plumka__
Raczkowanie
 
Avatar __plumka__
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 127
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Dziękuję za odpowiedzi. Znalazłam w sieci bardzo obszernego bloga o Malcie i Gozo i się zaczytuję. Już wiem, ze muszę tam pojechać i wiem też, że zabraknie mi tygodnia żeby zobaczyć to wszystko.

Pogoda jaka będzie taka będzie, na to już niestety wpływu nie mam, na bezchmurnym niebie mi jakoś specjalnie nie zależy, ważne tylko żeby przez cały tydzień nie padało

Zakwaterowania chyba poszukam w Bugibbie żeby mieć blisko na autobus. Maltę sobie na spokojnie pozwiedzamy, bez spiny, w takim tempie na jaki najmłodsze dziecko pozwili. Podejrzewam że najwięcej czasu będziemy spędzać na placach zabaw
Weźmiemy wózek i nosidło też, przyda się podczas zwiedzania Gozo. Tam na 90% skorzystamy z tego gozobusa. Wynajelabym chętnie auto ale ten ruch lewostronny mnie przeraża...

Już mam listę miejsc, które koniecznie musimy zobaczyć i jestem już porządnie podjarana

A czy może orientuje się któraś z Was, czy istnieje coś takiego jak bilet tygodniowy na wszystkie linie na Malcie? Doczytałam, ze jest jakiś za 20E na Maltę i Gozo ale nam na Gozo nie potrzeba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__plumka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 16:30   #59
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Cytat:
Napisane przez __plumka__ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Znalazłam w sieci bardzo obszernego bloga o Malcie i Gozo i się zaczytuję. Już wiem, ze muszę tam pojechać i wiem też, że zabraknie mi tygodnia żeby zobaczyć to wszystko.

Pogoda jaka będzie taka będzie, na to już niestety wpływu nie mam, na bezchmurnym niebie mi jakoś specjalnie nie zależy, ważne tylko żeby przez cały tydzień nie padało

Zakwaterowania chyba poszukam w Bugibbie żeby mieć blisko na autobus. Maltę sobie na spokojnie pozwiedzamy, bez spiny, w takim tempie na jaki najmłodsze dziecko pozwili. Podejrzewam że najwięcej czasu będziemy spędzać na placach zabaw
Weźmiemy wózek i nosidło też, przyda się podczas zwiedzania Gozo. Tam na 90% skorzystamy z tego gozobusa. Wynajelabym chętnie auto ale ten ruch lewostronny mnie przeraża...

Już mam listę miejsc, które koniecznie musimy zobaczyć i jestem już porządnie podjarana

A czy może orientuje się któraś z Was, czy istnieje coś takiego jak bilet tygodniowy na wszystkie linie na Malcie? Doczytałam, ze jest jakiś za 20E na Maltę i Gozo ale nam na Gozo nie potrzeba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak byłam kilka lat temu to był bilet chyba 5 dniowy albo 7 już nie pamiętam dokładnie, ale najbardziej się opłacało go kupić i jeździć bez ograniczeń.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 17:11   #60
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Malta- ktoś tam był?

Cytat:
Napisane przez __plumka__ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Znalazłam w sieci bardzo obszernego bloga o Malcie i Gozo i się zaczytuję. Już wiem, ze muszę tam pojechać i wiem też, że zabraknie mi tygodnia żeby zobaczyć to wszystko.

Pogoda jaka będzie taka będzie, na to już niestety wpływu nie mam, na bezchmurnym niebie mi jakoś specjalnie nie zależy, ważne tylko żeby przez cały tydzień nie padało

Zakwaterowania chyba poszukam w Bugibbie żeby mieć blisko na autobus. Maltę sobie na spokojnie pozwiedzamy, bez spiny, w takim tempie na jaki najmłodsze dziecko pozwili. Podejrzewam że najwięcej czasu będziemy spędzać na placach zabaw
Weźmiemy wózek i nosidło też, przyda się podczas zwiedzania Gozo. Tam na 90% skorzystamy z tego gozobusa. Wynajelabym chętnie auto ale ten ruch lewostronny mnie przeraża...

Już mam listę miejsc, które koniecznie musimy zobaczyć i jestem już porządnie podjarana

A czy może orientuje się któraś z Was, czy istnieje coś takiego jak bilet tygodniowy na wszystkie linie na Malcie? Doczytałam, ze jest jakiś za 20E na Maltę i Gozo ale nam na Gozo nie potrzeba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie zabraknie, spokojnie, jeszcze bedziesz sie nudzic
Z punktu widzenia mieszkanca: w kwietniu pogoda powinna byc juz stabilna. Bez upalow, ale juz cieplo i bez ulew, akurat na spacery - ale wez koniecznie krem do opalania, bo wiosenne slonce na Malcie moze da popalic i nawet na spacerze mozna sie nieco zjarac.

Bugibba to dobra opcja. Jest calkiem dluga promenada na spacery z dzieckiem, jest akwarium jakby padalo i dziecko sie nudzilo, a dla doroslych sporo restauracji, pizzerii i pubow. No i przede wszystkim dworzec autobusowy, wiec unikniesz niemilych niespodzianek typu przepelniony autobus przejedzie ci pod nosem i musisz czekac na nastepny. Z Bugibby dostaniesz sie tez do najwazniejszych czesci wyspy, czyli do Rabatu, Sliemy, Valletty, Melliehy (plaza, chyba najwieksza) i Cirkewwy, skad odjezdza prom na Gozo. I na Gozo potrzebny ci bedzie bilet, bo komunikacja tam raczej ssie. Prom zatrzymuje sie w Mgarr, a stamtad musisz wziac busa do Victorii, w samym Mgarrze nic nie ma. Ogolnie to na Malcie warto zobaczy miasta, zabytki itp, a na Gozo nature, np. klfy Ta Cenc i plaze Ramla, Marsalforn. Odradzalabym Comino - male, tloczne, nie zobaczysz nic bardziej szczegolnego nic na Gozo czy Malcie, a taka wycieczka to zazwyczaj caly dzien. Mozesz kupic bilet za 21e na 7 dni, obejmuje on busy na Malcie i Gozo i "tramwaj" wodny pomidzy Sliema a Valletta. Kupisz go w kilku punktach sprzedazy w Bugibbie, na lotnisku i w kazdym wiekszym miescie.


No i finansowo Bugibba to dobra opcja.

Edytowane przez 640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Czas edycji: 2018-12-05 o 17:15
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-02 18:18:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.