EPIDUO- jak na was działa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 18:50   #1
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96

EPIDUO- jak na was działa?


Od jakiegos czasu na polskim rynku został wprowadzony nowy lek na trądzik-epiduo. I tu pojawia się pytanie czy ktoś z was go stosuje a jak tak to proszę wpisywać efekty. Ja stosuje epiduo od tygodnia, co dwa dni. Moim problemem są zaskórniki i wągry, Zaskórników coraz mniej, ale wągry nie znikają. Mimo , że stosuje go w niewielkich ilościach, to notorycznie podrażnia mi buzię, chodzę czerwona jak po solarce;| Stosuje go zgodnie z zaleceniami lekarza: mycie buźki, okolo pol godziny odczekania, epiduo, Dodatkowo po jakimś czasie walę physiogel, inaczej skóra by złaziła, a tego nie chce. Teraz skóra mnie swędzi i piecze. podobno to normalne...
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:19   #2
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Stosuję epiduo od 18 lutego, czyli już 1,5 miesiąca.
Efekty były od razu - mniej pojawiających się pryszczy, z mniejszą częstotliwością. Mniej pozatykanych porów (czym się różnią wągry od zaskórników? ), a te zatkane były/są mniej rozszerzone niż dawniej. To pierwszy preparat, po którym widzę wyraźną różnicą (wcześniej stosowałam Klindacin T, Tetralysal, Differin, płyn robiony w aptece, Cilest - nic nie przyniosło zadowalającego mnie czy choćby zauważalnego skutku).

Podrażnia baaardzo.
Po pierwszym zastosowaniu rano nie poznałam się w lustrze, miałam mega czerwoną i okropnie swędzącą twarz (pieczenia brak, pojawiało się tylko wtedy, kiedy twarz już była mocno podrażniona i po myciu ją smarowałam Physiogelem właśnie).
Twarz zaczęła się po kilku użyciach bardzo mocno przesuszać, łuszczyć. Jak było bardzo źle, to Physiogel nic mi nie dawał, musiałam smarować się kremem Nivea. Bardzo dobrze zrobiła mojej skórze twarzy kilkudniowa przerwa (choć z założenia nie chciałam ich robić dłuższych niż dwa dni, żeby leczenie się nie ciągnęło w nieskończoność, a było możliwie jak najbardziej efektywne), skóra doszła do siebie, a po tej przerwie epiduo mniej ją podrażnia - rano już nie swędzi, prawie nie jest zaczerwieniona.

Poza niezbędnymi przerwami stosuję co dwa dni, ostatnio próbowałam z dnia na dzień, bez przerwy, ale nie bardzo to przeszło, podrażnienie wiele większe niż dzień wcześniej.

Przez te 1,5 miesiąca chyba nie widziałam u siebie na twarzy ropnego pryszcza, dziś jeden taki wyskoczył i jeden na policzku nie może się zdecydować, czy się taki nie zrobi No i gdyby nie ten dzisiejszy dzień to byłabym pełna optymizmu co do dalszego leczenia, a tak to troszkę czar prysł
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:12   #3
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jestem po lekturze kilku wątków na temat Epiduo na zagranicznych forach. Większośc głosów jest ZA Szkoda, że na polskich stronach tak mało informacji na razie...
Ja właśnie przed chwilą użyłam pierwszy raz. (wczoraj dostałam receptę.) Czuję tylko lekkie mrowienie na twarzy, nic uporczywego. A moim głównym problemem są przebarwienia i blizny, oraz drobna "kaszka" na czole. Na szczęście ropnych wykwitów jest coraz mniej. (tfu, tfu, odpukać )
Mam nadzieję, że nie obudzę się jutro czerwona jak burak.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 08:46   #4
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Jestem po lekturze kilku wątków na temat Epiduo na zagranicznych forach. Większośc głosów jest ZA Szkoda, że na polskich stronach tak mało informacji na razie...
Ja właśnie przed chwilą użyłam pierwszy raz. (wczoraj dostałam receptę.) Czuję tylko lekkie mrowienie na twarzy, nic uporczywego. A moim głównym problemem są przebarwienia i blizny, oraz drobna "kaszka" na czole. Na szczęście ropnych wykwitów jest coraz mniej. (tfu, tfu, odpukać )
Mam nadzieję, że nie obudzę się jutro czerwona jak burak.

to koniecznie napisz jak tam po pierwszym użyciu. Ja chodze niestety notorycznie czerwona, ale pewnie to zależy od cery. Niektorzy nie mają zadnych negatywnych skutków, zazdroszcze....
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 15:27   #5
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Po pierwszej nocy z Epiduo mam tylko lekko zaróżowioną twarz. Skóra nie jest przesuszona, nie piecze... Oby tak dalej
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:23   #6
skaweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

i ja również używam, od około miesiąca, przez miesiąc miałam stosować codziennie, ale niestety skóra sie buntowała, mega czerwona, łuszczyła się, wiec używałam co dwa dni bądź kiedy skóra się uspokoiła. Mam teraz swój własny sposób, nakładam epiduo na, krem nawilżający, a rano skóra jest w miarę normalna. Początkowo było fajnie skóra jaśniejsza, teraz już chyba sie przyzwyczaiła, ogólnie pryszcze pokazują się mniej ale nie jest to coś zadowalającego, goją sie też dość wolno. Jest to dość mocny żel, ogromnie wydajny, niby mały, niepozorny ale mam już go ponad miesiąc, a ubyła może połowa.

Łatwo go przedawkować i poparzyć twarz. Aha i na początku po zastosowaniu czułam mrowienie, teraz już nic nie czuje. Stosuje od tygodnia lub 2- codziennie, mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie lepiej
skaweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 21:59   #7
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

podziwiam tych , ktorzy nie reaguja czerwona skora po aplikacji epiduo. Ja staram sie przestrzegaz wszystkich regul, stosuje minimalna warstweke, cieniutką ze ho, a i tak, ciagle mam czerwoną buzię, sluchajcie, a jakie konkretnie macie problemy z buzia? TZN co leczycie? Ja zaskórniki podskórne
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-03, 22:11   #8
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mnie lekarka mówiła, żeby krem nawilżający stosować NA epiduoo, i wydaje mi się, że wtedy to ma sens, bo lek ma szansę w pełni dotrzeć do skóry, zamiast przebijać się jeszcze przez warstwę kremu.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 10:43   #9
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

musze wam powiedziec, ze po tygodniu faktycznie zaczerwienien jest mniej, ale skora mi sie łuszczy stosuje wiec zmasakrowany atak- ciagle physiogel(zbankrutuje w koncu na ten krem) plus kupilam sobie taka superkową maseczkę z AA dla cery wrazliwej, jednak tradzikowej, oczyszcza i nawilza, myslalam ze bedzie mi podrazniac bo ma w sobie glinke, ale jest rewelacja.
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 13:13   #10
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja wczoraj byłam w Tatrach, świeciło ostro, niesamowite odbicie od śniegu, a dermatolog nic nie mówiła o filtrach, więc posmarowałam się tym, co było w domu (jakiś lekki filtr UVA i UVB) no i twarz jest zaróżowiona (wczoraj była bardziej). Zastanawiam się czy to jakaś reakcja z połączenia słońce + epiduo czy jednak mnie słońce dorwało (starałam się chować twarz jak tylko mogłam, a ogólnie ciężko mi się skóra twarzy opala)...

Aha, jako, że mój post został zignorowany, to się powtórzę:
Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
czym się różnią wągry od zaskórników?

Edytowane przez sabona89
Czas edycji: 2009-04-04 o 13:16
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 13:25   #11
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

no filtry to są koniecznie, czy masz epiduo czy cokolwiek innego, filtr to podstawa. W ogóle każdy powinien stosować filtry, po co narażać buźkę na nieprzyjemności. w Odpowiedzi na Twoje pytanie, nie jestem znawcą ale ja rozumiem to tak: wągry- na nosie czarne kropy (pozbycie się ich u mnie jest niemozliwością, a oczysczania u kosmetyczek mam dosc), zaskorniki w moim przypadku to było pelno grudek na czole, nosie, policzkach widocznych glownie pod swiatlo.
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-04, 20:28   #12
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

jestem ciekawa ile dni po rozpoczęciu kuracji rozpocznie się u mnie "wylinka"
Dzisiaj nakładam 3 raz... oby to nie było w poniedziałek...
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 20:41   #13
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

tez uzywam epiduo, wlasnie jestem w trakcie przerwy bo na razie nie mam co leczyc bo to co bylo ladnie zeszlo. smarowalam sie na noc-rano mialam silnie zaczerwieniona skore i mocno schodzila...ratunkiem byl physiogel-goraco polecam ten krem.
widze, ze poza wypryskami ten zel swietnie sobie radzi z bliznami po tradziku, wiadomo zluszcza skore a co za tym idzie-splaca blizny i sa duuzo mniej widoczne, takze ja polecam
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 21:09   #14
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

iwi_83 a długo stosowałaś? informacja o spłycaniu blizn mnie cieszy niezmiernie. to jest moja największa bolączka.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 21:21   #15
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez iwi_83 Pokaż wiadomość
smarowalam sie na noc-rano mialam silnie zaczerwieniona skore i mocno schodzila...ratunkiem byl physiogel-goraco polecam ten krem.
Mi na silne przesuszenie on nie pomagał wcale, a podrażniona skóra strasznie piekła przy jego nakładaniu. Jak podrażnień nie ma dużych, to dla mnie jest ok. Nivea niezastąpiona w sytuacjach kryzysowych
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:46   #16
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Wydaje mi się, że pomocny może byc też Aloesowy żel Paloma - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24911
Mam go w domu i jak tylko pojawi się u mnie podrażnienie po Epiduo, to użyję i zdam relację. A na razie 3 dni (a raczej noce) z Epiduo i zero łuszczenia, nawet skóra nie jest zaczerwieniona...
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:58   #17
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
iwi_83 a długo stosowałaś? informacja o spłycaniu blizn mnie cieszy niezmiernie. to jest moja największa bolączka.
gdzies ponad miesiac wiec efekty szybkie
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 20:30   #18
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a ja zaczynam zauwazac ze wyskakuje coraz wiecej syfow i to ropnych! gdzie ja ropniaki mialam tak sporadycznie, raz na ruski rok. Nie wiem o co kaman, ale widze ze epiduo zaczyna zawodzic, czyzby wielki powrot brevoxylu?
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 20:45   #19
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej dziewczyny ja uzywalam epiduo przez prawie 2 miesiace i buzia mi sie baaaaaaaaaaardzo poprawila. Epiduo przepisala mi moja dermatolog we Wloszech (mieszkam w it) i kosztowal mnie 30 euro
Ja go polecam
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-05, 20:55   #20
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

30 euro
Ja za niego w Krakowie płaciłam 34,9zł.

Evita_87, myślę, że eipudo działa tak jak i Differin (który także ma w składzie adapalen) i wiele leków na trądzik - na początku może powodować wysyp (wyciągnie na wierzch to, co siedziało głęboko w skórze), który po pewnym czasie mija.
Nie należy się martwić na zapas.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 21:39   #21
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

30 euro może za większą tubkę. są 3 rożne pojemności.

mi się zaczyna czoło oczyszczać. miałam taką drobną, podskórną kaszkę, a teraz mi wywala wszystko po kolei na wierzch. dobrze, ze mam 2 tygodnie wolnego
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 16:16   #22
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny nie wiem, naprawde, załamuje się powoli, stosuje epiduo od tygodnia i dwoch dni, ale ja stosuje w trybie co dwa dni, bo podraznienia mam przeogromne, mam taka piekaco-swedzaca twarz. Czy tak już będę reagowała przez całą kurację? Moim głównym problemem były zaskórniki, nie żadne ropne wulkany, a teraz jest ich coraz więcej, jak stosowałam brevoxyl to zaskórniki znikały i żadnych ropniaków nie było. ale jak sie dowiedzialam ze brevo ma sporo tego nadtlenku benzoilu i poszlam do dermy to ona stwierdzila ze dla mojej cery i tych zaskornikow to super bedzie epiduo. Uwierzylam jej na slowo, ale nie jestem zadowolona, zastanawiam się czy nie rzucić tej kuracji i nie wrocic do brevo.... nie szkodzil mi tak! A i cena inna , za niego dalam 20zl, za epiduo prawie 50zl! Ale jednak dla mnie najwazniejsza jest cera, przerazaja mnie te wulkany

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez sabona89 Pokaż wiadomość
30 euro
Ja za niego w Krakowie płaciłam 34,9zł.

Evita_87, myślę, że eipudo działa tak jak i Differin (który także ma w składzie adapalen) i wiele leków na trądzik - na początku może powodować wysyp (wyciągnie na wierzch to, co siedziało głęboko w skórze), który po pewnym czasie mija.
Nie należy się martwić na zapas.
Ja borykam się z nawracającymi zaskórnikami od 3-4 lat, przeszlam kuracje differinem, zinerytem, clindacne, duaciem i nie kojarze bym miala takie wulkany po nich, i to robią sie na polikach, przy linii wlosow, jakies dziwaczne miejsca...
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 17:54   #23
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja przy stosowaniu epiduo miałam wrażenie, że mi bardziej podrażnia te miejsca, przy których grzebałam, że się gorzej goją. Odstawiłam na jakiś czas, bo mi przesusz na twarzy za bardzo przeszkadzal no i podrażnienia.
Teraz od paru dni znów stosuję epiduo i już chyba jest lepiej niż poprzednio (epiduo na noc a rano skinoren), ale i tak chyba wolę duac.
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 18:03   #24
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Evita_87, a możesz skonsultować się z dermatologiem tak nie w ramach wizyty?
Epiduo trądziku nie powoduje, on tylko wyciąga na wierzch, więc może lepiej, żeby wszystko wyszło i skóra od środka już potem była czysta?

Co do podrażnień - używam 1,5 miesiąca, podrażnienia trochę zmalały, ale nie znikły. Myślę, że wrażliwa skóra nie jest w stanie się aż tak przyzwyczaić, żeby wcale nie reagować na bardzo drażniącą substancję.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 22:48   #25
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

pomyslalam ze przestane panikowac narazie, teraz bede miala tydzien wolnego, wiec niech syfy się podgoją, jak będzie pojawiac się ich więcej to pojde do dermy sie skonsultowac. dzieki za wsparcie!
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 17:34   #26
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

dziewczyny przerazilyscie mnie troche swoimi wypowiedziami
ja dzis kupilam epiduo, a moja skora jest dosyc wrazliwa.. w dodatku moja twarz nie jest w bardzo zlym stanie, sa to raczej male zaskorniki i kaszka sie czasem pojawia na czole lub policzku.. pamietam ze duac bardzo mnie podraznial.. pomyslalam sobie wiec ze moze nie bede smrowac tym calej buzi tylko te gorsze miejsca i to bardzo cienko? w dodatku epiduo mam stosowac co trzeci dzien.. moja skora i tak bardzo latwo sie przesusza wiec nie chce zrobic tym sobie krzywdy.. co o tym myslicie?
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:00   #27
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja dziś już byłam gotowa rzucić to wszystko i wrocic do brevo. Mam ciągle czerwoną twarz!!! stosuje co dwa dni! skoro ty masz stosowac co 3 to moze nie bedzie tak zle, ja w sumie na drugi dzien mam juz troche mniej podraznien, wiec moze w trybie 3 dniowym nie byloby tak tragicznie, Tez nie mam duzych problemow ze skora, pare zaskornikow, nie wiem czemu dostalam tak silny srodek. Narazie nie widze pozytywow, ale dziewczyny piszą ze na wszystko trzeba czasu...
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:14   #28
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a u mnie jest wręcz przeciwnie - 5 dni kuracji, a nie mam nawet zaczerwienionej twarzy... nie przesusza mi się...
miałam taką drobną kaszkę na czole, a Epiduo mi ją "otworzyło" i mam teraz 2 razy większe krostki i jest ich dużo więcej. to chyba znak, że czoło się oczyszcza, ale chciałabym, żeby zaczęło się coś dziać z bliznami i plamkami na policzkach.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:54   #29
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

W ulotce jest napisane, że u 10% badanych zaobserwowano podrażnienia po edpiudo. Chyba na słoniach robili te badania Póki co mamy jedną osobę, której nie podrażnia

Co do stosowania cienkiej warstwy - tego się nie da używać inaczej niż stosując naprawdę cieniusieńką warstwę, bo inaczej na twarzy jest masakra.

karolynka
, omijaj przede wszystkim okolice nosa i ust oraz oczodołów, bo tam podrażnienia są największe.
Ja chciałam stosować też na nosie, ale nie jestem w stanie, po jednym użyciu skóra jest tam przesuszona i się lekko łuszczy
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 09:03   #30
Evita_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 96
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

stwierdzam, ze dzis zaczerwienien już prawie nie ma, ale to dlatego, ze odstawilam epiduo na 2 dni i nawilzalam buźkę. A tak w ogole to mialam koszmarny sen, ze poszlam do dermatolog i pokazywalam moje wulkany krzyczac"to po epiduo,co mi pani zapisala" Narazie żadnej nowej Etny nie ma i oby nie bylo!
__________________
Bądź żołnierzem w walce jaką jest życie, nie czyń z siebie dezertera
Evita_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.