Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-22, 14:30   #1
Aga0526
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15

Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka


Hej!
Często trafiam na oferty szkoleń kosmetologicznych, ale ciężko jest znaleźć konkretne opinie na ich temat. Jak wiadomo, nie są to tanie wydarzenia, dlatego myślę, że warto będzie podzielić się tu spostrzeżeniami ze szkoleń i kursów na których byliście.

Piszcie tutaj jakie szkolenia i kursy robiliście, gdzie się odbywały i czy warto na nie pójść (dlaczego tak/nie?), śmiało wyrażajcie SWOJE opinie. Myślę, że będzie to bardzo przydatny wątek (żadnego podobnego nie znalazłam, jeśli jest to przepraszam i proszę o link) dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać w dziedzinie kosmetologii/medycyny estetycznej tak jak ja !
Aga0526 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 16:14   #2
TablaEsmeralda
Raczkowanie
 
Avatar TablaEsmeralda
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 34
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Cześć,
studiujesz może kosmetologię albo uczęszczasz do studium lub jesteś kosmetologiem ?
Ja właśnie wybieram się na te studia i chętnie się dowiem co nie co o tych szkoleniach, bo właśnie tanie nie są . Każdy mówi, że warto miec te szkolenia ale czy rzeczywiście warto w nie inwestować ? Jeżeli tak to w jakie ?
Pozdrawiam
TablaEsmeralda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 17:15   #3
Aga0526
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Tak, studiuję kosmetologię. Mam za sobą już kilka szkoleń przeprowadzonych w Warszawie - głównie ze stylizacji paznokci. Zaczynając od bardzo popularnego zawodowego szkolenia w Beauty Lux na ul. Pięknej w Warszawie mogę powiedzieć - jeśli chcesz być zawodowcem w tej dziedzinie to nie warto. Ja wychodząc byłam oczarowana. Z perspektywy czasu i doświadczenia (bo stylizacja paznokci jest mi bardzo bliska) bardzo żałuję wydanych tam pieniędzy, mimo że załapałam się na promocję -40%. Szkolenie jest (a przynajmniej było) bardzo niedokładne. Wiele istotnych rzeczy nie zostało przekazane. Było to bardziej na zasadzie "nałóż produkt A, potem B, potem zrób kulkę z akrylu, uklep coś paznokcio-podobnego i wypiłuj". Na kolejnych szkoleniach nauczono mnie jak działa dany produkt, po co się go stosuje, jak prawidłowo nakładać masę, jak trzymać pilnik (!!!), jak dobierać produkty, itd.

Dodatkowo miałam na Uczelni zorganizowane szkolenie z depilacji z firmy depileve. Za 50zł nie żałuję, ale cena regularna jest o wiele wyższa i gdybym trafiła na tę samą instruktorkę to powiem szczerze, że byłabym bardzo zła. Ale wiem, że dużo ludzi poleca te szkolenia. Obecnie zbieram kasę na szkolenie z firmy Lycon (był ktoś?) i nie mogę się doczekać, bo zapowiada się obiecująco.

Fajne było też szkolenie (również na Uczelni) z kwasów z firmy peel-mission. Znaczy szkolenie było...śmieszne Było sporo teoretycznych "złotych myśli", które nijak za prawdę uznać nie można było, ale same kwasy MEGA <3 ja w nich jestem zakochana! A tylko szkolenie uprawnia do zakupu produktów.

Na obecną chwilę tylko tyle przychodzi mi do głowy. Jak mi się coś przypomni to napiszę.

Aga0526
Aga0526 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:25   #4
TablaEsmeralda
Raczkowanie
 
Avatar TablaEsmeralda
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 34
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Super , dziękuję za odpowiedź.
A opowiesz coś o tym kierunku ?
Zasięgłam już wieluuuu opini ale im więcej tym lepiej .
TablaEsmeralda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 09:31   #5
Aga0526
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 15
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

A to już zależy. Ja w ogóle kocham nauki biologiczno-chemiczne, interesuje mnie to i studia (choć są ciężkie, bo mamy anatomię, farmakologię i wiele innych przedmiotów "medycznych" - oczywiście w okrojonej wersji w porównaniu do medycyny) to mi nie sprawiają większych trudności (mimo, że inni narzekają). Ja wiele rzeczy robię ponad program, po prostu dla siebie - stąd właśnie pytanie o szkolenia. Na samych studiach uczą podstaw, bardziej dla zapoznania się. Wiadomo, że kosmetologia jest bardzo obszerną dziedziną i nie da się (a może raczej nie warto) robić wszystkiego. Jeden wybierze odnowę biologiczną, drugi kosmetologię medyczną, ktoś inny będzie wolał lasery albo depilację. Kosmetologia stanowi też fajną podstawę dla stylistów paznokci, wizażystów czy masażystów... tego wszystkiego nie da się nauczyć w ciągu 3 czy 5 lat studiów i dlatego trzeba doszkalać się poza Uczelnia
Aga0526 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 14:41   #6
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Kiedyś załapałam się na bardzo ciekawe szkolenie i było ono zorganizowane w budynku mieszczącym się na al. Jana Pawła II 11 w Warszawie. Dokładnie były to sale szkoleniowe - http://saleszkoleniowe.biz/ Gdybyście dziewczyny organizowały jakieś szkolenie, to polecam te miejsce. Bardzo wygodna lokalizacja i sale przystosowane do różnego typu szkoleń, a przede wszystkim bardzo jasne i przestronne.
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:33   #7
sirasar
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Szukam informacji od fryzjerów i specjalistów, albo od kogoś profesjonalnego w tej dziedzinie.

Sama skończyłam szkołę fryzjerstwa i obecnie jestem zatrudniona w salonie.

Teraz chcę zaproponować mojej pracodawczyni, żeby wysłała mnie na kurs z przedłużania włosów.

Poszukałam już nawet miejsca, padło na beauty for you.

Czy może mi ktoś z profesjonalistów powiedzieć,czy warto brać się za przedłużanie włosow?

Opinie jak widziałam są różne, ale dużo jest pozytywnych.

Z ciekawości zadzwoniłam i właściwie siedemset zł za kurs to jeszcze nie takie straszne.


Macie może jakieś doświadczenie, a może powiedzcie mi czy same skorzystałybyście z takiego zabiegu?
sirasar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-26, 00:51   #8
aniulka393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Ostatnio byłam na szkoleniu z Nouveau Contour. Wcześniej już pisałam wiadomość, ale gdzieś mi uciekła. Kurs mi się podobał, ponieważ dziewczyny z tej firmy są na bardzo wysokim poziomie. Zainspirowałam się makijażem permanentnym i niedługo pojawi się u mnie w gabinecie.
aniulka393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 09:14   #9
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Do osób specjalizujących się w laserowym usuwaniu tatuażu, znamion itp. (bez owłosienia - ta specjalizacja mnie nie interesuje):

Chcę się przebranżowíć z nudnej pracy w korpo w specjalistę od usuwania tatuażu i różnych zmian na skórze ale totalnie nia mam pojęcia jak zacząć. Jakie kursy, ile, muszę mieć potem własny sprzęt np. pod dzierżawę czy po prostu szukać po salonach pracy?
Byłam dobra z biologii i nieco z chemii ale poza tym nie mam przeszkolenia i nie wiem jak się za to wszystko zabrać od zera. Studiów chciałabym uniknąć bo charakter pracy nie ułatwił by mi takiego procesu nauki przez kilka lat. Łatwiej by mi było ogarnąć kursy. No może ewentualnie jakąś weekondowa szkoła na max rok...

Nie wiem zupełnie jak to ugryźć. Jak wy zaczęłyście i co mi możecie polecić?
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-08, 00:02   #10
sabrina556
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Uczę się jeszcze w szkole, ale już zaczęłam robić szkolenia. Teraz zafascynowałam się makijażem permanentnym. Byłam na szkoleniu Nouveau Contour, świetny kurs! Nauczyłam się robić makijaż permanentny ust.
sabrina556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-17, 10:53   #11
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Cytat:
Napisane przez Aga0526 Pokaż wiadomość
Hej!
Często trafiam na oferty szkoleń kosmetologicznych, ale ciężko jest znaleźć konkretne opinie na ich temat. Jak wiadomo, nie są to tanie wydarzenia, dlatego myślę, że warto będzie podzielić się tu spostrzeżeniami ze szkoleń i kursów na których byliście.

Piszcie tutaj jakie szkolenia i kursy robiliście, gdzie się odbywały i czy warto na nie pójść (dlaczego tak/nie?), śmiało wyrażajcie SWOJE opinie. Myślę, że będzie to bardzo przydatny wątek (żadnego podobnego nie znalazłam, jeśli jest to przepraszam i proszę o link) dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać w dziedzinie kosmetologii/medycyny estetycznej tak jak ja !
Ja mogę polecić kursy w cosinus Lublin. Chodzę u nich do liceum i zrobiłam przy okazji kurs na przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Jestem bardzo zadowolona, osoba prowadząca kurs jest mega kompetentna i mają zniżki dla słuchaczy dzięki czemu koszty kursu zmalały Koleżanki uczą się w cosinusie na kosmetyce i też sobie chwalą- od początku mają zajęcia praktyczne, bezpłatne materiały, za kosmetyki też nie płacą i mogą sobie zrobić dodatkowe kursy
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-15, 08:58   #12
altagracia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kursy, szkolenia kosmetologia kosmetyka

Niedawno byłam na szkoleniu z CORNEopeel - korneopeelingów i jako jedna z nielicznych w Polsce mam w ofercie swojego gabinetu korneopeelingi. Zachwyciłam się pokazywanymi na szkoleniu efektami i nie mogę się doczekać pierwszych efektów mojej pracy.

CORNEOpeels to sprawka marki Creme Bar z którą współpracuję od dawna. Nauczyli mnie tworzyć spersonalizowane kremy i całkowicie inaczej podchodzić do potrzeb klienta.
Kosztowało mnie to trochę nowej nauki, ale warto było, polecam!

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-07-20 o 10:09 Powód: link
altagracia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-15 08:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.