Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-21, 12:16   #61
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

A ile taka herbata kosztuje??Pewnie sporo...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 00:30   #62
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A ile taka herbata kosztuje??Pewnie sporo...
Ja zmowilam na necie ,bo taniej wychodzi niz ze sklepu z herbatami.I za 250 g jednej z 11 zl, a innej 500g 22 zl chyba (tak w przyblizeniu).
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 16:58   #63
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez pingwin2 Pokaż wiadomość
z tego co wiem to ym sypie się więcej niż wlewa się wody
są takie specjalne kubki do tego i tam sie wsypuje prawie cały kubek ym i dolewa kilka razy wode
Jak to wiecej sie sypie herbaty niz wlewa wody? jak mam filizanke ok.200 ml to ile tam tego powinnam wsypac i ile zalac?

Pytalam w sklepie z herbatami i mi pow,ze to zalezy jaka herbate na mocnosc lubie, ale lyzeczka powinna wystarczyc...I ze te same listki moge parzyc 2-3 razy...

Ale mam jeszcze pytania...
Po pierwsze...jak dlugo powinnam parzyc i czy mam przykrywac to spodeczkiem?

Po drugie...CZy moge po zaparzeniu przecedzic do innego naczynka?Nie lubie jak mi fusy po dnie lataja... A niue wiem, czy ma to jakies znaczenie?

i po trzecie...czy mozna ta herbatke slodzic??Chocby miodem?

He he...kupilam ja i teraz boje sie sprobowac...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 18:49   #64
Kateanna
Rozeznanie
 
Avatar Kateanna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 745
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Jak to wiecej sie sypie herbaty niz wlewa wody? jak mam filizanke ok.200 ml to ile tam tego powinnam wsypac i ile zalac?

Pytalam w sklepie z herbatami i mi pow,ze to zalezy jaka herbate na mocnosc lubie, ale lyzeczka powinna wystarczyc...I ze te same listki moge parzyc 2-3 razy...

Ale mam jeszcze pytania...
Po pierwsze...jak dlugo powinnam parzyc i czy mam przykrywac to spodeczkiem?

Po drugie...CZy moge po zaparzeniu przecedzic do innego naczynka?Nie lubie jak mi fusy po dnie lataja... A niue wiem, czy ma to jakies znaczenie?

i po trzecie...czy mozna ta herbatke slodzic??Chocby miodem?

He he...kupilam ja i teraz boje sie sprobowac...
http://www.yerbamatestore.pl/index.p...nformacje&id=5

jesli chodzi o bombille to ja ja wkladam zanim naleje wode, zeby fusy nie lecialy.

ad1. fusow sie nie oddziela, ale dolewa wody jak juz wypijemy
ad2. niektorzy odcedzaja fusy i mowia ze jest ok, ja nie probowalam bo nie widze sensu
ad3. mozna dosłodzic, pytanie tylko czy smak nie bedzie gorszy podobno sa jakies specjalne specyfiki do yerby zeby wzbogacic jej smak
Kateanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 11:32   #65
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

Tak tylko pytalam o odcedzanie fusow...Bo jak pije np.czerwona lub zielona herbate lisciasta, to parze w jednej szklance i potem przecedzam do drugiej...Oczywoscie te same listki jeszcze wykorzystuje

A jak dlugo moge zostawic yerba mate listki?Np.wypije filizanke tej herbaty i nie mam od razu ochoty na nastepna...Moze to postac tak na.caly dzien?Chyba nie musze dolewac wody jesli nie mam ochoty pic od razu?

Acha i ile czasu mam ja parzyc??
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 14:43   #66
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: herbata yerba mate

mhm ja ogólnie uwielbiam herbaty sypkie, nie torebkowane. mam w domu cała kolekcję. lubie yerba mate
__________________


israel boycott ...
www.viva-palestyna.pl


Jestem Twoją klątwą i przekleństwem
niedokończoną przyjemnością
przegryziona wargą do krwi


poszukuje zapachów:
Serge Lutens
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 11:41   #67
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

Czy yerba mate bezsmakowa jest tylko jedna czy rozne rodzaje?
Ostatnio kupilam w herbaciarni taka zwykla wlasnie...sprobowalam...I nie wiem czy dobrze wszystko zaparzylam...Mianowicie, do filizanki wsypalam lyzeczke yerby i zalalam woda(nie wrzatkiem!),nastepnie przykrylam spodeczkiem, zeby sie zaparzyla...
W smaku wyszla taka sobie,smakowala praktycznie jak zielona herbata!! Spodziewalam sie czegos innego,pisaliscie, ze ma specyficzny smak, a ja takiego nie odczulam
Do tego zupelnie mnie nie pobudzila!! I jak po raz kolejny zalalam te same fusy to juz w ogole wyszla slabiutka Co robie nie tak?

Myslalam ze yerba mate to beda takie listki, ktore po zaparzeniu pecznieja(jak w zielonej herbacie),a tymczasem ona jest tak jakby drobno pocieta...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 12:13   #68
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: herbata yerba mate

Ja mam specjalna tykwe do picia.Sypie okolo 2/3 naczynkaa pozniej tylko dolewam wody.U mnie nawet przy 7 zalaniu jest smak tylko ,ze ja bardzo duzo herbaty tej dalam.Nawet dla mnie napoczatku miala za mocny smak.Co do specyficznego smaku ,hmm dla mnie jest inny ,ale tez nie jakis wybitny.Poprostu lubie ta herbatke.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 15:15   #69
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

Ale pobusza Cie ta herbatka?
Na razie nie kupowalam ani tykawy ani tego naczynka, bo nie wiedzialam jak mi zasmakuje yerba mate
To moze powinnam wiecej niz lyzeczke sypac na filizanke?
Nie mam pojecia ile sie miesci herbaty do tykawy ani jaka pojemnosc mniej wiecej ma to naczynko moglby ktos mi napisac?

7 razy to zalewasz?Niezle...a jak dlugo te "fusy" ze tak to nazwe moga stac w naczynku zeby swoich wlasciwosci nie stracily??
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 00:59   #70
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ale pobusza Cie ta herbatka?
Na razie nie kupowalam ani tykawy ani tego naczynka, bo nie wiedzialam jak mi zasmakuje yerba mate
To moze powinnam wiecej niz lyzeczke sypac na filizanke?
Nie mam pojecia ile sie miesci herbaty do tykawy ani jaka pojemnosc mniej wiecej ma to naczynko moglby ktos mi napisac?

7 razy to zalewasz?Niezle...a jak dlugo te "fusy" ze tak to nazwe moga stac w naczynku zeby swoich wlasciwosci nie stracily??
\

Pobudzenia jakiegos wielkiego nie zauwazylam.Przyszlo moje zamowienie z yerbamate.store ,wiec bede teraz testowac rozne smaki i gatunki..Jak nie mialam tej tykwy to sypalam 2 lyzki chyba.Jak normalna herbate.Moja tykwa jest taka malutka dlatego ,wiec do 7 razy ,bo jedno zalanie starcza mi na pare lykow.Co do fusow tez jestem ciekawa.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 17:09   #71
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: herbata yerba mate

A ja muszę powiedzieć, że na mnie mate działa SUPER. Bardzo dobrze jest mi się po niej uczyć, nie pobudza mnie tak bardzo, że nie mogę później spać, ale przed wyjściem na angielski jest to naprawdę rewelacja. Później na lekcji pięknie śmigam z zadankami.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 11:47   #72
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

cu.Kinia-a duzo tej herbatki pijesz, zeby Cie pobudzila?I jak mocna pijesz?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 12:46   #73
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 173
Dot.: herbata yerba mate

Też piję mate.Najbardziej lubię cytrynową.Wiem od dawna,że coś źle zaparzam,ale tyle parzę w domu herbat,że nawet nie mam ochoty zmieniać przyzwyczajeń.A może rzeczywiście powinnam spróbować zaparzać tak,jak się powinno?Jestem otwarta na wszelkiego rodzaju nowości,więc zapewne niebawem sprawię sobie te wszystkie "urządzonka".

Może rzeczywiście sobie zamówię przez neta jakąś porcyjkę?Które sklepy polecacie?Bo ja znam jeden.Oglądałam ich stronkę,jak pisałam ten artykuł(linka podaje któraś z moich poprzedniczek).

Naprawdę warto pić mate!Smak tego ziółka różni się zupełnie od zielonej.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 21:36   #74
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: herbata yerba mate

Mnie akurat Yerba Mate pobudza. W czasie sesji okazała się niezastąpiona, więc jeśli macie sporo nauki lub pracujecie do późna to jak najbardziej polecam. Zdrowsza od kawy, ale rzeczywiście, jak ktoś wcześniej wspomniał, smakuje troszkę jak zalana popielniczka
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 18:26   #75
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez SandraBullock Pokaż wiadomość
Naprawdę warto pić mate!Smak tego ziółka różni się zupełnie od zielonej.
Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Mnie akurat Yerba Mate pobudza. W czasie sesji okazała się niezastąpiona, więc jeśli macie sporo nauki lub pracujecie do późna to jak najbardziej polecam. Zdrowsza od kawy, ale rzeczywiście, jak ktoś wcześniej wspomniał, smakuje troszkę jak zalana popielniczka
A to ciekawe, ze inaczej nam to smakuje mnie wlasniue przypomina zielona herbatke!! Ale zeby porownywac do popielniczki?O nie...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 20:05   #76
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A to ciekawe, ze inaczej nam to smakuje mnie wlasniue przypomina zielona herbatke!! Ale zeby porownywac do popielniczki?O nie...
Przyszlo mi teraz kilka rodzajow bardzo smaczne ,ale jeden jest okropny jak wlasnie taka popielniczka.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 13:42   #77
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: herbata yerba mate

Kupilam ta herbatke i stwierdzam, ze pomimo okrutnego jak dla mnie smaku (mam lzy w oczach jak ja przelykam) dziala na mnie jak trzy kawy. A co najlepsze ma malo kofeiny. Zawiera cos innego co silnie pobudza. Dzieki niej mam ogromna ochote na trening, szybko i glosno mowie Poce sie i mam duuuzo energi, ktora utrymuje sie dobre pol dnia, jestem w szoku!!!! Na bank wspomaga odchudzanie. Wsypuje 4 lyzeczki na dzbaneczek 300ml ale pije tylko jeden maly kubek, wiecej nie jestem w stanie bo mam ochote ja zwrocic ))
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 11:39   #78
day-dream
Przyczajenie
 
Avatar day-dream
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: zmienna :)
Wiadomości: 15
Mnie piciem tego ziółka zaraził tata który zafascynowany podróżami Cejrowskiego "Boso przez świat" postanowił spróbować to co pije właśnie pan Cejrowski, ale głównie ze względu na właściwości jakie posiada ten ostrokrzew I powiem Wam że smak mi bardzo podpasował, wiadomo są różne rodzaje, które naprawde mają odmienne smaki i trudno stwierdzić czy akurat smakuje komuś bo skąd wiadomo czy ten sam rodzaj się pije ja osobiście najbardziej lubię Amande, La Oracion nieco mocniejsza ale też dobra, niedługo wypróbuje Pajarito i Rosamonte bo widzę że tatuś się zaopatrzył w coś nowego Ale na pierwszy raz polecam Amande despelada czyli bez patyków
Co do tego ile się sypie, zależy to od tego jak chcemy być 'pobudzonym', na ulotkach pisze, że 2/3 tykwy ale to zdecydowanie za mocny smak, mi jak na warunki codzienne wystarcza na niepełną szklankę 3 łyżeczki, jeśli zalewam to jeszcze do starego dosypuję nową łyżeczkę, żeby zachować smak
Gorzki posmak wynika z tego iż za gorącą woda zostało zalane, max temp to 70-75 stopni C, nigdy wrzątek

Edytowane przez day-dream
Czas edycji: 2008-05-09 o 12:30
day-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 16:20   #79
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: herbata yerba mate

Cytat:
Napisane przez day-dream Pokaż wiadomość
Mnie piciem tego ziółka zaraził tata który zafascynowany podróżami Cejrowskiego "Boso przez świat" postanowił spróbować to co pije właśnie pan Cejrowski, ale głównie ze względu na właściwości jakie posiada ten ostrokrzew I powiem Wam że smak mi bardzo podpasował, wiadomo są różne rodzaje, które naprawde mają odmienne smaki i trudno stwierdzić czy akurat smakuje komuś bo skąd wiadomo czy ten sam rodzaj się pije ja osobiście najbardziej lubię Amande, La Oracion nieco mocniejsza ale też dobra, niedługo wypróbuje Pajarito i Rosamone bo widzę że tatuś się zaopatrzył w coś nowego Ale na pierwszy raz polecam Amande
Co do tego ile się sypie, zależy to od tego jak chcemy być 'pobudzonym', na ulotkach pisze, że 2/3 tykwy ale to zdecydowanie za mocny smak, mi jak na warunki codzienne wystarcza na niepełną szklankę 3 łyżeczki, jeśli zalewam to jeszcze do starego dosypuję nową łyżeczkę, żeby zachować smak
Gorzki posmak wynika z tego iż za gorącą woda zostało zalane, max temp to 70-75 stopni C, nigdy wrzątek
Ja teraz pije Pajarito.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-09, 16:33   #80
day-dream
Przyczajenie
 
Avatar day-dream
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: zmienna :)
Wiadomości: 15
Dot.: herbata yerba mate

Po wypróbowaniu nowości stwierdzam, że dla mnie Amanda despelada jest zdecydowanie najlepsza Pajarito zdecydowanie mocniej pobudza, ale smak juz też mocniejszy, ale za to Rosamonte też ma w sobie delikatność smaku ale i moc i to drugi mój typ będzie

A teraz z innej beczki. Czytając różne wiadomości na temat yerba mate coraz częściej spotykam informację, że zawiera ona kofeine a o to cytat z pewnego źródła:
"Początkowo twierdzono, że mat é zawiera specjalny związek zwany “mateiną”, który przypomina kofeinę, ale jest pozbawiony jej uzależniającego efektu. Mateina była uważana za setreoizomer kofeiny i poprzez to za związek zupełnie z kofeiną nie związany. Niemniej, jest to niemożliwe, gdyż kofeina nie posiada stereoizomerów. Mateina jest więc synonimem kofeiny. Mat é może zawierać takie same ilości kofeiny w swoich liściach jakie znajdują się w ziarnach kawy. Ze względu na sposób przygotowania, końcowy napar z mat é zawiera mniej kofeiny niż filiżanka kawy. Mat é zawiera też dwie inne ksantyny (związki podobne do kofeiny): teobromina (jak w ziarnach kakao) i teofilina (jak w normalnej herbacie), które posiadają podobne działanie do kofeiny. "

Jednak i tak na pewno o wiele lepiej pić mate niż kawe
I jeszcze jeden cytat, który jest o wiele mniej optymistyczny, jednak i tak mnie nie zraził, ponieważ smak mate już wpisał się w moją codzienną diete

"Mimo, że mat é przypisuje się wiele właściwości zdrowotnych, tylko niektóre z nich zostały naukowo potwierdzone. Udowodniono, że mat é ma silne właściwości przeciwutleniające, może redukować niektóre skutki stresu oksydacyjnego w ciele człowieka."
day-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 21:48   #81
wkroplideszczu
Rozeznanie
 
Avatar wkroplideszczu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: pokój o ścianach w kolorze kanarkowym ;)
Wiadomości: 533
GG do wkroplideszczu Send a message via Skype™ to wkroplideszczu
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Odkopuję Pijecie dalej yerba mate?

Zainteresowalam sie tym tematem dlatego chcialabym zapytac, co byscie polecaly kupic na sam poczatek? Jaka herbate i jakie narzedzia jesli w ogole? I jaki by byl koszt?

Nie mam mozliwosci zakupienia w herbaciarni, dlatego kupowalabym w yerbamatestore
__________________
Po Turbo Fire ...
...ZUZKA LIGHT

69 -> 68 -> 67 -> 66 -> 65 -> 64 -> 63 -> 62 -> 61 -> 60 -> 59 -> 58
wkroplideszczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 07:46   #82
__Ania__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 68
GG do __Ania__
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja na sam początek kupiłam samą herbatę 1kg około 20zł w delikatesach Bomi w Krk. Są trzy rodzaje. Przy codziennym piciu kilo starczy spokojnie na kilka miesięcy. Jeszcze się nie dorobiłam tykwy i bombilli dlatego zaparzam normalnie w kubku lub przez sitko Są też herbatki w torebkach w niektórych sklepach, ale tez dobre.
__Ania__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 17:19   #83
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Ja nie wiem dziewczyny co ja kupilam, ta herbata smakuje jakbym zalala goraca woda popielniczke z resztkami po papierosach i potem miala to wypic. Nie jestem w stanie przelknac tej herbaty, bo zbiera mnie na wymioty. Wiem, ze ma przecudowne wlasciwosci i probowalam sie do niej zmusic gdyz na temat zdrowego odzywiania mam swira.Moze ja mam jakas super mocna wersje? Po wypiciu malutkiej filizaneczki (ze lzami w oczach) zaczelam sie pocic i dostalam ogromnej ilosci energii. Zaczelam bardzo szybko mowic i serce szybciej mi bilo. Ciekawe czy ta herbata napewno nie ma srodkow ubocznych bo jej dzialanie moge porownac do efydryny. Jednak jej smak i zapach jest dla mnie nie do przyjecia. Zaparzylam jedna lyzeczke na filizanke organicznej yerba mate ze sklepu ze zdrowa zywnoscia. Poza tym jestem wielbicielka herbat i pijam ich bardzo duzo w szczegolnosci zielonej lisciastej.
__________________
Jestes tym co jesz

Edytowane przez Caramel Babe
Czas edycji: 2008-11-16 o 17:24
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 10:56   #84
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

odkopuje wątek bo odkryłam tą herbate własnie
zostałam poczęstowana yerba mate egzotyczną i bardzo mi posmakowala

zaparzam zgodnie z tym co jest napisane na stronie:
http://www.eherbata.pl/produkt/opis/45

czyli zalewam gorącą wodą w kubeczku i zaparzam.

Czy fusy ponownie moge parzyc i zachowuja wlaściwosci? i co ważniejsze czy w tradycyjnym kubeczku moge to robic.

Szukalam na allegro tej egzotyczniej, ale nie moge jej poszukac.
Takie cos mi wpadlo w rece:
http://www.allegro.pl/item482149851_...j_od_kawy.html

http://www.allegro.pl/item482149927_...super_moc.html

czy ktos mial je i moze doradzic czy warto?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:37   #85
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

z yerba jest jak z kawą - istnieje sporo rodzajów, od łagodnych, z dodatkiem owoców do bardzo ostrych, wyrazistych [popielniczka czasem przychodzi na myśl]

ta druga będzie łagodniejsza

cały dowcip tego napoju polega właśnie na wielokrotnym zalewaniu
ja co prawda pijam w matero, ale w kubku też można, trzeba pamiętać jedynie o temperaturze wody, czyli około 70 stopni
spokojnie można zalewać jedną porcję przez cały dzień
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:42   #86
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

slicznie dziękuje, okazuje sie jednak ze na stronie eherbaty jest co z opisem nie tak (1 łyzeczka na kubek hm...chyba malo)

ktos wie moze czy yerba nie koliduje z tabletkami antykoncepcyjnymi?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 00:18   #87
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
slicznie dziękuje, okazuje sie jednak ze na stronie eherbaty jest co z opisem nie tak (1 łyzeczka na kubek hm...chyba malo)

ktos wie moze czy yerba nie koliduje z tabletkami antykoncepcyjnymi?
W zyciu o czyms takim nie slyszalam Skoro kawa nie koliduje, herbata czerwona nie koliduje, zielona tez nie, coca cola tez nie, vodka tez nie, nawet zupa pomidorowa, to czemu mate by miala

Bylam na antykoncepcji hormonalnej (NuvaRing) przez ponad 4 lata, w tym czasie regularnie spozywalam mate i nie wpadlam. Wnioski sa proste: albo mialam MEGA farta, albo mate nie ma z pigulkami nic wspolnego
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 06:54   #88
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
W zyciu o czyms takim nie slyszalam Skoro kawa nie koliduje, herbata czerwona nie koliduje, zielona tez nie, coca cola tez nie, vodka tez nie, nawet zupa pomidorowa, to czemu mate by miala
wolę sie zapytac "przed" niz dowiedziec "po"

głownie chodziło mi o działanie oczywszczające-przeczyszczające organizm
ale skoro mam zamiar pić ją za dnia, a tabletki biore wieczorem to chyba ok
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 10:15   #89
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez Caramel Babe Pokaż wiadomość
Ja nie wiem dziewczyny co ja kupilam, ta herbata smakuje jakbym zalala goraca woda popielniczke z resztkami po papierosach i potem miala to wypic. Nie jestem w stanie przelknac tej herbaty, bo zbiera mnie na wymioty. Wiem, ze ma przecudowne wlasciwosci i probowalam sie do niej zmusic gdyz na temat zdrowego odzywiania mam swira.Moze ja mam jakas super mocna wersje? Po wypiciu malutkiej filizaneczki (ze lzami w oczach) zaczelam sie pocic i dostalam ogromnej ilosci energii. Zaczelam bardzo szybko mowic i serce szybciej mi bilo. Ciekawe czy ta herbata napewno nie ma srodkow ubocznych bo jej dzialanie moge porownac do efydryny. Jednak jej smak i zapach jest dla mnie nie do przyjecia. Zaparzylam jedna lyzeczke na filizanke organicznej yerba mate ze sklepu ze zdrowa zywnoscia. Poza tym jestem wielbicielka herbat i pijam ich bardzo duzo w szczegolnosci zielonej lisciastej.

jedyna metoda - zacisnąc zęby i pić aż posmakuje.
jak zaczynałam z yerbą (ze 12 lat temu, wtedy tylko Yervita była dostępna - NIE POLECAM - to popłuczyny, a nie yerba) to też czułam jakby to był napar z petów, nie do przełknięcia, mordę mi na lewą stronę wykręcało.
a po miesiącu regularnego picia PRAWDZIWEJ yerby, parzonej tak, jak trzeba (o tym niżej) pokochałam ten smak jak nic innego

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
odkopuje wątek bo odkryłam tą herbate własnie
zostałam poczęstowana yerba mate egzotyczną i bardzo mi posmakowala

zaparzam zgodnie z tym co jest napisane na stronie:
http://www.eherbata.pl/produkt/opis/45

czyli zalewam gorącą wodą w kubeczku i zaparzam.

Czy fusy ponownie moge parzyc i zachowuja wlaściwosci? i co ważniejsze czy w tradycyjnym kubeczku moge to robic.

Szukalam na allegro tej egzotyczniej, ale nie moge jej poszukac.
Takie cos mi wpadlo w rece:
http://www.allegro.pl/item482149851_...j_od_kawy.html

http://www.allegro.pl/item482149927_...super_moc.html

czy ktos mial je i moze doradzic czy warto?
nie parzcie yerby tak, jak piszą w tych durnych herbaciarniach - oni nie mają o tym pojęcia! aż krew mnie zalewa jak to czytam.

parzenie yerby (zaczerpnięte z yerbamatestore.pl - tak się to dobi - dokładnie tak i bez wyjątku tak):
Tradycyjny sposób przyrządzania Yerba Mate:

1. Nasyp do 3/4 objętości naczynia, susz Yerba Mate i przykryj ręką górną część naczynia.
2. Odwróć naczynie i wstrząśnij tak by pył z suszu znalazł się na ręce.
3. Delikatnie odwróć naczynie, tak by zawartość nie zmieniła swojego położenia.
4. Wsadź bombillę i zalej wodą o temp. 70-80C
5. Czekaj 2-3 minuty i pij przez bombillę powoli, pamiętając o tym by nie mieszać naparu.

ja robię to z tą różnicą, że najpierw zalewam i czekam, a potem wkręcam bombillę, zatkaną kciukiem, potem lekko dmucham, żeby poszły bombelki - dzięki temu na początku picia fusy nie wpadają mi do buzi.


dokładny, oryginalny proces parzenia mate i picia jest na www Cejrowskiego - linka podawałam w poprzednim moim poście.

na początek zalecam sypanie mniej yerby - 1/3-1/2 kubka. będzie mniejszy szok smakowy :P tylko szybciej traci smak - wystarcza na ok. 1 litr wody.

możesz parzyć yerbę w zwykłym kubku, jedyna różnica, że smak będzie nieco inny, ostrzejszy, niż przy parzeniu w tykwie czy w drewnianym kubku.
ale bez bombilli się moim zdaniem nie obędzie - bombilla to podstawa.

rosamonte to bardzo dobry gatunek yerby. aczkolwiek o dość intensywnym smaku.
z łagodnych polecam wszelkie odmiany cytrusowych - np. marki Taragui i Union.
a jak chcesz egzotyczną, to na yerbamatestore.pl jest taaaaaaaaaaaaaki wybór smaków, egzotycznych również.

podstawowe "zestawy startowe" (naczynko + bombilla + yerba) nie są przesadnie drogie, warto w nie zainwestować. taki: http://www.yerbamatestore.pl/product...-bombilla.html
kosztuje 68zł, bardziej ozdobne to już troszkę większy koszt, ale bez przesady.
komfort picia i smak bez porównania do picia z kubka, bez bombilli naparu z dwóch łyżeczek.


yerbofile by wam napisali, że żadne z was mateistki, jeśli pijecie yerbę jak zwukłe herbatki
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:02   #90
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Yerba mate-zielona moc natury.Dlaczego warto ją pić?

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
nie parzcie yerby tak, jak piszą w tych durnych herbaciarniach - oni nie mają o tym pojęcia! aż krew mnie zalewa jak to czytam.
wczoraj zgłębiłam swoją wiedze i zalogowalam sie na forum o yerbie, gdzie mi wyjasnili co i jak
czuje sie bogatsza w wiedzę

kupię próbki 100 gramowe - kilka rodzajów i zobaczę jaki mi posmakuje
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-14 20:07:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.