makijaż przed kamerą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-31, 19:45   #1
Shinain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 26

makijaż przed kamerą?


Niedługo czeka mnie występ przed kamerą. Jak powinnam się umalować?
Wszystko co słyszałam, to że kamera "obcina" połowę kolorów i dlatego makijaż powinien być mocny.
Boję się jednak żeby nie przesadzić
Jakieś sugestie, doświadczenia macie miłe Panie dla mnie?
Shinain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 21:03   #2
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: makijaż przed kamerą?

NA krycie- dermacol. Kryje naprawdę zabójczo.
Ale moze sprecyzujesz? Co to za występ, gdzie?
A nie będziesz miała robionego makijażu profesjonalnie?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 21:33   #3
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: makijaż przed kamerą?

Jezeli będziesz gosciem w tv to napewno zostaniesz pomalowana przez profesjonalist(k)e
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 07:21   #4
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: makijaż przed kamerą?

Taaak, i tym sposobem będziesz miała tooooonę pudru na twarzy!
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 08:48   #5
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: makijaż przed kamerą?

Nie toooone bo są kosmetyki dla profesjonalistów gdzie nie trzeba jak przedtem nakładać kamuflarzu warstwami. Pudru bedzie wiecej jezeli bedziesz sie świecić.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 10:57   #6
Shinain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 26
Dot.: makijaż przed kamerą?

Będzie to występ przed kamerą telewizyjną w lokalnym programie. Nagranie ma być w plenerze dlatego nie będzie mi nikt profesjonalny pomagać.
Shinain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 16:50   #7
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: makijaż przed kamerą?

Hehe, mi się zawsze telewizja kojarzyła z pudrem na twarzy, tak się zawsze poakzuje: w czasie przerw, przy wyłaczonej kamerze, zaraz przybiega taka pani z wielkim puszkiem i pudruje, pudruje, pudruje...

i to jest jedyne, co moge poradzić: puder. Nie występowałam w telewizji (to znaczy nie "profesjonalnie") ale widiząłam nie raz z boku nagrania w plenerze własnie, i przy najmniejszym zachmurzeniu stawiali mocne lampy (chyba, ze ma tak tylko tvn 24 .
A nawet jak obcina kolory, to moim zdaniem łądniej wypadniesz jak się umalujesz naturalnie, ja bym najwiecej uwagi poświeciła własnie twarzy, żeby była jednolita, gładka i matowa.

Ale resztę niech dopowiedzą bardziej doswiadczone Wizażanki, mogę się mylić (a sama z takowych rad może skorzystam)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-08, 20:37   #8
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: makijaż przed kamerą?

Cóż, po pierwsze musisz użyć kosmetyków, których używa się w studio. I walcz o nie, bo inaczej będziesz wyglądała jak trup, nawet jeśli jesteś bardzo śniada. Pamiętaj, że kamera poszerza, więc makijaż powinien twarz wyszczuplić i uczynić całkowicie matową - do tego drugiego potrzebujesz profesjonalengo pudru. Natychmiast po programie dokładnie zmyj makijaż - nie idź anim na bankiet, przyjęcie u znajomych itd, bo tak łądnie i profesjonalnie wygląda. Wysuszysz sobie skóre na pergamin.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 21:18   #9
silvergreen
Raczkowanie
 
Avatar silvergreen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Wiadomości: 447
Dot.: makijaż przed kamerą?

W TV zawsze robią wszystkim gościom makijaż, a na plenerach (o ile nie jesteś przypadkową osobą wybraną z tłumu, a z tego co piszesz to raczej nie ) zwykle mają swoich "przenośnych" makijażystów ze sobą.
Mnie przynajmniej zawsze kazali się nie malować, bo i tak większość z tego poprawiali swoimi kosmetykami. Ewentualnie (jeśli naprawdę TV Ci tego nie zapewni - co byłoby dziwne) lepiej wynająć do zrobienia makijażu osobę która się tym zajmuje profesjonalnie (tzn konkretnie takim telewizyjnym), gdyż dosyć specyficzny jest i rządzi się swoimi prawami. Ja bym nie ryzykowała malowania się samej
__________________
silvergreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 22:40   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: makijaż przed kamerą?

Jesli chodzi o podklad czesto w tv uzywaja maxfactora lasting perfomance, z korektorow polecam tzw vanish (nie mylic z chemia gospodarcza) - korektor profesjonalny dosc ciezki do zdobycia, ale byly o nim watki na wizazu (w tym takze gdzie mozna go kupic) wiec poszukaj w wyszukiwarce. Dobry jest tez korektor art deco.

Co do wysuszenia, nakladasz dobry krem a podklad dostosowujesz do gatunku cery, wiec powinno byc ok (ten wymieniony wyzej jest do wszystkich typow cery). Nie wiem tylko jak z cieniowaniem oczu i policzkow.

PS: chyba byly juz (dosc dawno) watki na podobny temat, wiec warto poszukac. Kiedys czytalam i bylo sporo info. Wyszukiwarka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 23:13   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: makijaż przed kamerą?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Jezeli będziesz gosciem w tv to napewno zostaniesz pomalowana przez profesjonalist(k)e
Oczywiście, więc nie powinnaś sie tak zamartwiać. Tam już Ci nałożą odpowiednią ilość makijażu, nawet Ci włosy poprawią


Dla mnie zawsze najważniejsze jest, aby się nie świecić (moja cera jest normalna, ale używam tylko kremów półtłustych) i Max Factor Facefinity w kompakcie doskonale spełnia swoją rolę jeśli chodzi o super matowienie na cały dzień.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.