Podkład+puder - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-20, 19:24   #1
$Luna$
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z ciemnego pokoju
Wiadomości: 8 594
GG do $Luna$

Podkład+puder


Witam Nie jestem pewna czy dobrze trafiłam No więc mam pytanie dotyczące używania pudru i podkładu jednocześnie. Czy jest to szkodliwe dla cery czy nie ma to wiekszego znaczenia ? Robicie tak ? Słyszałam różne opinie i jestem ciekawa co myślą o tym wizażanki ?
__________________
Be My Mirror, My Sword and Shield
$Luna$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 19:35   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład+puder

Cytat:
Napisane przez $Luna$ Pokaż wiadomość
Witam Nie jestem pewna czy dobrze trafiłam No więc mam pytanie dotyczące używania pudru i podkładu jednocześnie. Czy jest to szkodliwe dla cery czy nie ma to wiekszego znaczenia ? Robicie tak ? Słyszałam różne opinie i jestem ciekawa co myślą o tym wizażanki ?
wszystko zależy od Twojej cery i kosmetyków jakich używasz

trzeba przetestować kilka podkładów i pudrów zanim trafisz na taki zestaw, który spełni Twoje oczekiwania i nie zaszkodzi cerze (nie wysuszy, nie zapcha porów)

przy zestawie podkład + puder problem jest podwójny, bo musisz znaleźć takie kosmetyki, które razem dobrze się zachowują - nie jest to łatwe, o czym można się przekonać czytając na forum różne,często nawet sprzeczne opinie na temat jednego kosmetyku = polecam również lekturę KWC

ogólnie stosowanie zestawu podkład + puder nie jest szkodliwe pod warunkiem, że oba kosmetyki będą dopasowane do potrzeb Twojej cery

powodzenia w poszukiwaniach Twoich KWC
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 19:43   #3
$Luna$
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z ciemnego pokoju
Wiadomości: 8 594
GG do $Luna$
Dot.: Podkład+puder

No więc używam kremu ( bo to nawet nie jest swoisty podkład) Nive Visage Young krem nawilżający i lekki podkład i na to nakładam puder Sensique. Całość wygląda bardzo dobrze, żadnego świecenia, dobre zmatowienie więc właściwie nie powinnam mieć żadnych obiekcji co do używania tych dwóch kosmetyków jednocześnie. Natomiast mam wrażenie że od tego czasu stan cery znacznie sie pogorszył, mam swoje lata a bardziej przypominam 15 latke. Nie chciałabym z tego zrezygnować bo podkład nie ogranicza świecenia ( a puder tak ) a sam puder nie wystarczy. Chciałabmy poznać jak najwięcej opini i Waszych połączeń żeby móc wtedy zastanowić sie wyborem innych kosmetyków do połączenia w KWC
__________________
Be My Mirror, My Sword and Shield
$Luna$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 20:00   #4
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Podkład+puder

Cytat:
Napisane przez $Luna$ Pokaż wiadomość
No więc używam kremu ( bo to nawet nie jest swoisty podkład) Nive Visage Young krem nawilżający i lekki podkład i na to nakładam puder Sensique. Całość wygląda bardzo dobrze, żadnego świecenia, dobre zmatowienie więc właściwie nie powinnam mieć żadnych obiekcji co do używania tych dwóch kosmetyków jednocześnie. Natomiast mam wrażenie że od tego czasu stan cery znacznie sie pogorszył, mam swoje lata a bardziej przypominam 15 latke. Nie chciałabym z tego zrezygnować bo podkład nie ogranicza świecenia ( a puder tak ) a sam puder nie wystarczy. Chciałabmy poznać jak najwięcej opini i Waszych połączeń żeby móc wtedy zastanowić sie wyborem innych kosmetyków do połączenia w KWC
nie używałam żadnego z tych kosmetyków (miałam tylko krem pod oczy Nivea Visage i w ogóle mi się nie wchłaniał)

polecam zrobić testy - kupić jeszcze jakiś puder albo podkład i przez jakiś czas stosować je albo samodzielnie albo w różnych zestawach i na tej podstawie prawdopodobnie uda Ci się zauważyć, który z kosmetyków Ci nie służy

ja od ok 10 lat używam podkładu i pudru razem i nie zauważyłam pogorszenia się stanu mojej cery (a mam cerę mieszaną - baaardzo kapryśną)

może problem polega na pielęgnacji - może tu powinnaś wprowadzić jakieś zmiany...
przyszło mi do głowy, że może zmieniłaś lub dodałaś jakiś kosmetyk ostatnio i wpłynęło to źle na Twoją cerę?

jeśli chodzi o moje aktualne połączenie: Podkład Chanel Double Perfection + puder sypki Paul Sagane lub kompakt Chanel Mat Lumiere
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 20:09   #5
$Luna$
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z ciemnego pokoju
Wiadomości: 8 594
GG do $Luna$
Dot.: Podkład+puder

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
nie używałam żadnego z tych kosmetyków (miałam tylko krem pod oczy Nivea Visage i w ogóle mi się nie wchłaniał)

polecam zrobić testy - kupić jeszcze jakiś puder albo podkład i przez jakiś czas stosować je albo samodzielnie albo w różnych zestawach i na tej podstawie prawdopodobnie uda Ci się zauważyć, który z kosmetyków Ci nie służy

ja od ok 10 lat używam podkładu i pudru razem i nie zauważyłam pogorszenia się stanu mojej cery (a mam cerę mieszaną - baaardzo kapryśną)

może problem polega na pielęgnacji - może tu powinnaś wprowadzić jakieś zmiany...
przyszło mi do głowy, że może zmieniłaś lub dodałaś jakiś kosmetyk ostatnio i wpłynęło to źle na Twoją cerę?

Cóż, pewnie tak zrobie że zmienie składniki i wtedy zobacze co dalej
Jeśli chodzi o pielęgnacje to zawsze jakoś udawało mi sie zapanować nad cerą
Często zmieniałam komsetyki gdyż nie wszystkie pomagały jednak właśnie ostatnio nic nie pomaga

A możesz mi powiedzieć ile kosztuje ten podkład i puder ?
__________________
Be My Mirror, My Sword and Shield
$Luna$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.