Mamy LIPCOWE 2019 cz.2 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-16, 11:02   #1741
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

kciuki za wizyty!

Niestety markety maja te rozmiarowki do Na mnie S sa czasem jak worki. Z corka miałam jedne leginsy z lidla i były super, ale moze jakies inne niz wy 🤔 teraz mam jedne z h&m i jedne jeansy z h&m, przydalaby sie jakas 3 para, ale nic nie kupuje. Te kilka tygodni raz ze wytrzymam, a dwa licze na slonko i sukienki wreszcie

dostalam zwrot z zusu, wychodzi na to ze za 2,5 miesiąca 🤔 a powinnam za 2 miesiace, teraz nie wiem czy to jakis błaď czy siedziec cicho tak jakby za pól miesiaca wyplacila mi i firma i zus
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 11:08   #1742
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja legginsy biorę S..a bluzki M ...rozmiarowka ciążowa jest dziwna..
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 11:32   #1743
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Jej, jej, jej jaki dzis mamy piekny dzień
Dzwonilam do szpitala w ktorym tak nardzo chce rodzic i wszystko super.Nie umawiają na planowane cc, po prostu lekarz ma mi dać skierowanie, powiedziec w jaki dzien mam isc do szpitala i ja w ten dzien mam isc do nich na izbe na 8 ze skierowaniem i mnie przyjmuja i kroją także zero stresu
w sensie stres jest, ale nie w kwestii wyboru szpitala
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 11:43   #1744
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

No to super, cieszę się, że masz spokojną głowę
A ja mam już dosyć, dzisiaj nawet z placu nie wyjechałam. Naprawdę nie wiem, czy będę jeszcze chciała przed porodem do egzaminu podchodzić jest mi bardzo smutno i przykro.
A my nadal nie mamy wybranego drugiego szpitala, dwa w okolicy są takie sobie, w jednym masakrycznie warunki i nie dostanę znieczulenia
Więc na razie pod uwagę biorę taki, do którego w normalnych warunkach drogowych dojadę w 25 min, boję się jednak co będzie przy warszawskich korkach ewentualnie i nie daje mi to spokoju

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 11:59   #1745
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Antonina 😚
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 12:13   #1746
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Antonina szkoda że nie wyszło, a jak się czujesz za kierownicą? Bo jeśli niezbyt pewnie to może dokupisz kilka godzin jazd? Ja dokupiłam zanim poszłam na egzamin i zdałam za 1 razem, a mistrzem kierownicy nie jestem



Martb super że jest po Twojej myśli, a wiesz już kiedy ta cesarka?



Ciekawa jestem kiedy pojawi się pierwszy maluch na naszym wątku myślę że Max połowa czerwca
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 12:19   #1747
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja już brałam jazdy, ale mam po prostu wrażenie, że głupieję coraz bardziej z tygodnia na tydzień po prostu i może to nie jest dobry czas teraz. Dobrze się czuje i już bym bardzo chciała jeździć, to moje marzenie. Podejdę pewnie jeszcze raz, dokupując jeszcze z godzinę, ale dzisiaj to się zestresowałam na maksa od początku

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 12:20   #1748
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Czy Wy tez tak macie, ze w ciazy jakos lekko wydajecie kase?
U mnie to jakas porazka i nie mam tu na mysli samej wyprawki dla malucha, ale zobacze cos np dla corki i pomimo tego, ze ma dosc ubran, musze kupic jak mi sie podoba i tyle. Tak samo sobie. To jak zachcianka ciazowa.
Dobrze, ze juz niedlugo, bo chyba bym nas doprowadzila do ruiny finansowej.

Bylam dzis z M u lekarza i lekarka wyslala go na rozne badania, bo jest zaniepokojona tym, ze schudl sporo w przeciagu pol roku, do tego ma inne niepokojace objawy.
To chyba jakies fatum. Zadnej ciazy nie moge przezyc w spokoju i skupic sie na sobie, tylko zawsze cos.
Wczesniej M byl okazem zdrowia, wiec tym bardziej to dobijajace, ze akurat teraz.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 12:30   #1749
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Antonina faktycznie może być teraz kiepski czas na zadawanie, bo to co ostatnio wyczyniam za kierownicą to jakiś żart. Ostatnie kilka dni- silnik gaśnie mi przy ruszaniu ze świateł i wszyscy na mnie trąbią... Wcześniej się tak nie działo. Wyjeżdżając z parkingu wjechałam w stojący na nim samochód i zupełnie nie wiem jak to się stało, po prostu nagle zapomniałam że samochód ma lusterka i warto w nie zerknąć

Chyba sama sobie dam szlaban na auto zanim zrobię coś poważnego.



A tak poza tym właśnie jem loda w łóżku. Na lezaco.

Muszę się ogarnąć i chociaż na zakupy jechać, bo ostatnio kompletnie nic nie robię w domu :/

A co do kasy to nie licząc pieniędzy na dziecko to wyjątkowo mało wydaję. Nie kupuję żadnych ciuchów ani nic. Tylko jak coś jest potrzebne do domu to kupuję. Zupełnie mi się nie chcę wydawać kasy. A ile oszczędzam na wychodzeniu na piwko ze znajomymi....

Edytowane przez kevschaa
Czas edycji: 2019-05-16 o 12:34
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 12:41   #1750
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja wiekszosc posilkow jem na wpol lezaco na sofie, bo siedzac prosto brzuch mi naciska zoladek i momentalnie robie sie pelna

Co do picia... ja pije 2-3 razy w roku, wiec nawet na tym w sumie nie zaoszczedze
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 12:45   #1751
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mnie męczy zgaga non stop, już nie wiem co jeść żeby sobie nie szkodzić chyba na obiad dzisiaj ponownie wjedzie kefir z bułką, ehh

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 13:41   #1752
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dzisiaj kasjerka w Rossmannie zawołała mnie i obsłużyła poza kolejnością. Pierwszy raz mi się zdarzyło i to było mega miłe.

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Ja dużo wydaję, bo na l4 gdzieś wyjdę do sklepu i vo wyjście to coś nieplanowanego wpadnie do koszyka
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 14:23   #1753
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mnie wczoraj w biedronce kasjer zawołał, a ja z brzuchem z końca kolejki do przodu się pchałam, masakra. Miło ale już brzucha nie wciągnę 🤣
My kończymy budowę domu i większość wypłaty idzie na wyposażenie a małemu tylko mega okazyjnie kupuje. Sobie to już nawet nie pamiętam kiedy jakiś ciuch kupiłam..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 14:34   #1754
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mikaja gratuluję obrotu małej, zdobędziesz nowe doświadczenie porodowe

Akurat masz termin chwilę przede mną to mi opowiesz jak było fajnie i że SN to luzik i sama przyjemność



Antonina spróbuj na zgage żuć wolno migdały. Ja nie sprawdzałam, ale dziewczyny w szpitalu bardzo to polecaly, więc może działa. Ja na szczęście miałam tylko w 1 trymestrze parę dni, a i tak bardzo nieprzyjemnie wspominam.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 14:40   #1755
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja miewam zgagi giganty szczególnie w nocy. Na szczęście Reniee pomaga.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 14:44   #1756
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja po wizycie - kluska nie taka kluska, bo o ile metrem wychodzila na 75 centyl, to na usg jest lekko ponizej 50 i wychodzi nam 2200 gram

Wszystko w normie, przeplywy, wymiary, HR itd - wszystko harmonijnie, mala nadal jest dziewczynka i uwaga! GLOWA W DOLE!!!
Jednak sie polozne nie mylily. Nie mam zielonego pojecia kiedy ona sie kopyrtnela. Ale fakt jest, ze od kilku dni wlasnie bardziej mnie boli w dole - przy mlodym, ktory od poczatku byl glowa w dole mialam tak caly czas - i wlasnie w szyjce mnie kluje mocno, bo najwyrazniej glowe pcha no i juz pod tymi zebrami ta pupa czuc ze miekkie to a nie jak glowa byla :P
No i oddycha mi sie troche latwiej jednak z tylkiem pod zebrami niz z glowa w przeponie - nie da sie ukryc :P
Nic no.... jak nie zacznie nagle rosnac pod 4kg to bedziemy czekac na naturalna akcje i tyle. Z moja mania kontrolowania zycia bedzie mi ciezko, wolalabym miec date ustalona, ale no...
Za tydzien mam wizyte z konsultantem to jeszcze zobaczymy, co powie.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Mikaja gratuluję obrotu małej, zdobędziesz nowe doświadczenie porodowe

Akurat masz termin chwilę przede mną to mi opowiesz jak było fajnie i że SN to luzik i sama przyjemność
Haha dzieki Jasnowidz jestes czy belly podczytujesz ?

Jak sie uda, bo poki co mam na koncie porod indukowany do 8cm a potem cc Naturalne skurcze to bedzie dla mnie nowosc
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 15:04   #1757
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Dość regularnie czytam lipcówki z belly



A chyba już zaczynałaś liczyć że się jednak nie obroci ? Nic nie można w ciąży zaplanować...

Mam tylko nadzieję że cię nie wyprzedze z porodem, bo Ty zawsze tak wszystko ładnie i rzeczowo opisujesz...



Po czytaniu majówek i czerwcówek z wizażu trochę się przestraszyłam, bo kilka z nich miało komplikacje przy SN. Chociaż wszystko się dobrze skończyło
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 15:22   #1758
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Ja miewam zgagi giganty szczególnie w nocy. Na szczęście Reniee pomaga.
No ja się z nimi nie rozstaję, w domu piję jeszcze syrop. Idę dzisiaj do kina i myślę co tu ze sobą wziąć do przekąszenia. Na razie przegryzam wafle ryżowe, o migdałach wiem.
Mała, cieszę się, że wizyta udana

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 15:22   #1759
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

antonina - przykro mi Ja tak do 1,5h dojazdu akceptuje jako norme do mojego w godzinach szczytu wlasnie tyle mozna jechac

kevscha - na czerwcowej wizycie sie dowiem

martynka - ehhh ja to boję sie wyjsc z domu bo zaraz wydam... wczoraj nic nie potrzebowałam a poszło mi w ciagu dnia ponad 300zł. Tragedia. Dzis ide z corka tylko na lody
Tez wykanczamy dom i powinnam sie pilnowac ale nie umiem
Oby to nie bylo nic powaznego!

kevacha - heh, swego czasu zrobila. identycznie, muzyka na full ja sobie zadowolona cofam w tył na maksa i nagle buuum

mala biegaczka - ktory tc u Ciebie? Moj mlpdy nadal siedzi posladkowo, ale u mnie nie ma mysli nawet o probie sn super ze wszystko dobrze!
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 15:42   #1760
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Dość regularnie czytam lipcówki z belly



A chyba już zaczynałaś liczyć że się jednak nie obroci ? Nic nie można w ciąży zaplanować...

Mam tylko nadzieję że cię nie wyprzedze z porodem, bo Ty zawsze tak wszystko ładnie i rzeczowo opisujesz...



Po czytaniu majówek i czerwcówek z wizażu trochę się przestraszyłam, bo kilka z nich miało komplikacje przy SN. Chociaż wszystko się dobrze skończyło
No zaczynalam - ogolnie jestem zakrecona w tym temacvie jak ruski termos - sama nie wiem, czego chce, czego sie bardziej boje... porazka boje sie tez troche niekompetencji tutejszej. Nie do konca ufam tym poloznym, ich osądom itd. chociaz widzisz - we wtorek na wizycie powiedziala polozna ze mala glowa w dol, gdzie jeszcze 2 tygodnie temu byla posladkowo.

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
antonina - przykro mi Ja tak do 1,5h dojazdu akceptuje jako norme do mojego w godzinach szczytu wlasnie tyle mozna jechac

kevscha - na czerwcowej wizycie sie dowiem

martynka - ehhh ja to boję sie wyjsc z domu bo zaraz wydam... wczoraj nic nie potrzebowałam a poszło mi w ciagu dnia ponad 300zł. Tragedia. Dzis ide z corka tylko na lody
Tez wykanczamy dom i powinnam sie pilnowac ale nie umiem
Oby to nie bylo nic powaznego!

kevacha - heh, swego czasu zrobila. identycznie, muzyka na full ja sobie zadowolona cofam w tył na maksa i nagle buuum

mala biegaczka - ktory tc u Ciebie? Moj mlpdy nadal siedzi posladkowo, ale u mnie nie ma mysli nawet o probie sn super ze wszystko dobrze!
U mnie dzis 33+5. Mala musiala sie w ciagu ostatnich 2 tygodni odwrocic. Nie mam jednak pojecia, kiedy, ale zaczelam odczuwac klucia w szyjce i ogolnie takie parcie na dole brzuch i troche lepiej mi sie oddycha bo nie cisnie tak w przepone wiec to musi byc to.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 16:14   #1761
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Jak wróciłam z zakupów to tak mnie rozbolała cała prawa strona brzucha (po prawej leży mała). Ledwo usiadłam, a potem ledwo wstałam. Ale wzięłam magnez i jest oki.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 18:03   #1762
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Icannotfly dobrze, że przeszło
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019

Edytowane przez mala_biegaczka
Czas edycji: 2019-05-16 o 18:05
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 19:43   #1763
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

A ja chyba mam hemoroidy
Generalnie nic nie boli, nie piecze, nie krwawi, nie swędzi, nie dokucza, ale podczas mycia tak mi sie wyczuło i zainteresowało tematem. No i teraz jestem prawie pewna że mam.
Faktycznie od 3 trymestru zauwazyłam jakies takie dolegliwosci z problemami w toalecie, a to chyba efekt tego.
Nigdy nie miałam i nie mam pojecia czy coś sie z tym robi czy w ciązy po prostu znosi.

A mi młody własnie często tą główka utrudnia siedzenie czy cisnir w przepone. Do twgo jak leżę tak w pol siedzac to po lewej stronie jakby dretwieje mi az klatka, pewnie cos uciska.
A na dole czuje ciągle jak rusza tymi nóżkami, takie wieczne smyranie
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 20:13   #1764
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez marttb Pokaż wiadomość
A ja chyba mam hemoroidy
Generalnie nic nie boli, nie piecze, nie krwawi, nie swędzi, nie dokucza, ale podczas mycia tak mi sie wyczuło i zainteresowało tematem. No i teraz jestem prawie pewna że mam.
Faktycznie od 3 trymestru zauwazyłam jakies takie dolegliwosci z problemami w toalecie, a to chyba efekt tego.
Nigdy nie miałam i nie mam pojecia czy coś sie z tym robi czy w ciązy po prostu znosi.

A mi młody własnie często tą główka utrudnia siedzenie czy cisnir w przepone. Do twgo jak leżę tak w pol siedzac to po lewej stronie jakby dretwieje mi az klatka, pewnie cos uciska.
A na dole czuje ciągle jak rusza tymi nóżkami, takie wieczne smyranie
W ciąży albo po porodzie hemoroidy to częsta przypadłość, niestety. Nigdy nie miałam, więc nie pomogę. Najlepiej skonsultować z lekarzem, może są jakieś maści dla kobiet w ciąży albo przysiadówki robić ..
Mój maluch dziś jakiś leniwy, mało aktywny. Pewnie w nocy zaczną się harce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 20:39   #1765
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Mnie za to od paru tygodni męczy swędzenie wzgorka lonowego. Nie mam pojęcia o co chodzi, nie mam żadnej infekcji, nie jest zaczerwienione, żadnych krost, nie jest to od golenia. Po prostu żadnej przyczyny a swędzi tak że czasem przy ludziach ciężko mi się powstrzymać, albo budzi mnie w nocy. Co dziwne potrafi minąć na kilka dni i wrócić. Ginekolog nie ma pojęcia co to jest, stwierdził że nic nie widać. To chyba jedna z najbardziej irytujących dolegliwości ciążowych i na pewno ja zapamiętam. Oby minęła!
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-17, 07:22   #1766
ewela2612
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 298
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Witam.

Myślę, że to nie jest odpowiedni czas na prawko.... ja też teraz za kierownicą robię różne dziwne rzeczy o które w życiu bym się nie podejrzewała

Super, że z dzieciaczkami wszystko oki i ładnie się rozwijają i rosną
Ja dziś idę do fryzjera zrobić się na ludzi i zaczynam majowy maraton: w niedzielę jedna komunia, w piątek bierzmowanie i w nastepną niedzielę kolejna komunia..... jak to przeżyje będzie cudnie
Coraz częściej zaczynam myśleć o porodzie.... ja to już bym chciała być po i w domu cieszyć się maleństwem


Ponadto dzisiaj zapowiada mi się dzień prania: mąż wrócił więc wiadomo sterta się zrobiła, no i doszły mi ubranka dobrze, że mamy suszarkę i nie muszę się pogodą przejmować
ewela2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-17, 07:32   #1767
mala_biegaczka
Zakorzenienie
 
Avatar mala_biegaczka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11 975
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

marttb na pocieszenie Ci powiem, że wszyscy mamy hemoroidy to tak pół żartem, półserio oczywiscie. Wspolczuje, jesli cos zaczelo wypadac - ja mam ten problem jeszcze z poprzedniej ciazy/ W tej mialam mocne nasilenie kilka tygofni temu, stan zapalny - doslownie ryczalam z bolu. Ale ogarnelam troche, choc nadal wypadaja [rzy kazdym wyproznianiu i to nie jeden, a kilka niestety.
Polecam diete bogata w blonnik, ruchu jak najwiecej jak sie da, duzo pij no i higiena po kazdym wyproznieniu mega wazna. Dobrze uzywac nawilzanego papiery toaletowego - rossman ma dobry - alouette taki rozowy. Nie trzec papierem, bo to moze powodowac podraznienia. Czuje sie specem w tym temacie, niestety :P Po porodzie albo jeszcze tu albo w Pl pojde, zeby to usunac dziadostwo, bo strasznie skurzajace, a u mnie to juz 3/4 stopien niestety.

kevschaa ja mialam takie cos w poprzedniej ciazy i.... mam tam rozstepy - serio. Na maksa dziwne, ale pamietam, ze mialam taki krotki okres, ze mnie swedzialo i wyszły mi rozstepy. Nie mam ich tam duzo, moze ze 2 doslownie, ale no gdzie jak gdzie - tam sie nie spodziewalam, :P

ewela2612 tez juz chcialabym urodzic... zmeczona jestem tym czekaniem + marudnym trzylatkiem w domu... aczkolwiek po porodzie moze byc jeszcze gorzej.

antonina przykro mi, ale moze faktycznie to nie jest dobry czas - jestesmy rozkojarzone, mozg inaczej w ciazy funkcjonuje - do mnie czasem maz musi 3x mowic, zanim dotrze. Makabra.
__________________
“A Mother is not defined by the number of children you see, but by the love that she holds in her heart.”

Michaś +03.07.2015 12tc.
Mikołaj <3 28.05.2016
Hania <3 28.06.2019
mala_biegaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-17, 07:43   #1768
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

mala biegaczka - dzięki muszę o to zadbac bo do tej pory kazdy kto o tym mi mówił to juz mial stany bardzo bolesne, u mnie nic a nic, po prostu je wyczulam.
Swoja drogą ja jestem kompletnie nie odporna na ból a praktycznieani infekcji tym razem nie byłan swiadoma, teraz to, moze mi młodg nerwy jakies uciska i ja nawet nie wiek ze boli, to juz tak żartem

Ja to wymiekam, weekend niby mial byc cieply, od rana pada. No ilez można! Jakbym hyla u siebie to bym pewnie prała po jednym chociaż, a u mojej mamy to nie rozwale sie tak z tym na tydzien czy dwa. Ehhhh byleby wytrzymac do wyprowadzki bo im dłużej z nia mieszkam + ciazowe humorki to idzie oszaleć.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-17, 09:23   #1769
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ja też miałam ten problem ze 2 tygodnie temu, kupiłam w aptece ziołowe czopki i brałam - teraz mi nic nie wypada
kevschaa mnie też teraz trochę swędzi i się zastanawiam, co to za cholerstwo
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-17, 09:52   #1770
Kasia32j
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 234
Dot.: Mamy LIPCOWE 2019 cz.2

Ile ważą wasze maluszki 33 tydzień?
Kasia32j jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-15 20:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.