Dziewczyny z Irlandii, cz 3 - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-31, 18:27   #1801
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Powiem wam dziewczyny, że jak czytam takie teksty to czuję się inna, bo mi w tej IE dobrze, gdyby nie było to już bym była chyba w innym miejscu
Mnie też jest tutaj dobrze. Jedyne czego mi brakuje to dobrych owoców i warzyw. Tutejsze są takie wodniste i trochę bezsmakowe. Ale to tylko latem. Zimą wszędzie smakują tak samo.
Na razie mi tutaj dobrze, ale chciałabym się przenieść do bardziej cywilizowanego kraju, w którym nie ma dyktatury panów w czarnych sukienkach zaglądających do mojej macicy i gdzie jest dobra opieka medyczna. Marzy mi się Szwajcaria, Szwecja albo Norwegia. Może się uda.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:32   #1802
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Marty - co do opieki medycznej to leżąc tutaj w szpitalu na prawdę ja i mój maluszek otrzymaliśmy świetną opiekę. Na niczym nie oszczędzali i zrobili mu wszystkie potrzebne i dodatkowe badania. To chyba wszystko kwestia na kogo/gdzie się trafi.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:43   #1803
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Malgos - moja koleżanka leżała z ciążą pozamaciczną 9zdiagnozowaną przez polską ginekolog). W szpitalu ( w tym samym, w którym zmarła Savita, ale kilka miesięcy wcześniej) odmawiali jej diagnozy przez 5 dni. Przychodzili, osłuchiwali, ona się wykrwawiała i zwijała w bólach. Szprycowali ją morfiną ale nie chcieli jej zabrać na usg i zdiagnozować. Lekarze jej unikali, pielęgniarki kazały jej zagrozić że się wypisze i wyjedzie z kraju jeżeli jej nie przebadają. Dopiero po tym postawili diagnozę ale bardzo niechętnie i podali jej tabletkę. A po przychodzili z kondolencjami że straciła dziecko. Nie ważne, że mało sama z tego świata nie zeszła.
Kobietom na onkologi dają namiary na najbliższą klinikę w UK żeby (jeśli się zdecydują) mogły przerwać ciążę jeśli chcą się poddać chemioterapii.
Mnie przeraża to, że jeśli coś by mnie się stało będąc w ciąży to ja się nie liczę, zostaję odstawiona na drugi plan i traktowana jak inkubator.
Poza tym chcę mieć prawo do decydowania o tym jak zejdę z tego świata jeśli przytrafi mi się nieuleczalna choroba. Nie zamierzam być ciężarem dla innych i patrzeć jak się będą ze mną męczyć. Sama przez to przechodziłam i ja nikomu bliskiemu takich rzeczy robić nie będę. Nie będę balastem wykańczającym fizycznie, a przede wszystkim psychicznie moich bliskich.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 19:24   #1804
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Marty - no tak, na takie tematy to można by było dyskutować. Rozumiem twój punkt widzenia i podzielam twoje zdanie.
My podczas porodu mieliśmy nieciekawie, ale biegali koło nas, lekarki przychodziły do mnie potem pogadać i to codziennie, mój synek też miał świetną opiekę, więc ja mam jak najbardziej pozytywne wrażenia.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 19:24   #1805
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Mnie też jest tutaj dobrze. Jedyne czego mi brakuje to dobrych owoców i warzyw. Tutejsze są takie wodniste i trochę bezsmakowe. Ale to tylko latem. Zimą wszędzie smakują tak samo.
Na razie mi tutaj dobrze, ale chciałabym się przenieść do bardziej cywilizowanego kraju, w którym nie ma dyktatury panów w czarnych sukienkach zaglądających do mojej macicy i gdzie jest dobra opieka medyczna. Marzy mi się Szwajcaria, Szwecja albo Norwegia. Może się uda.
ze mną jest tak samo... bardzo dobrze mi tutaj, tylko tęsknię za domem, otoczeniem...
i też nie chce zostać w Irlandii na zawsze, a do Polski raczej nie wrócę...
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 22:50   #1806
truskawkowepolex33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Mi jest ciezko ze wzgledu na to, ze uwazam ze moja rodzina to najwiekszy skarb, strasznie kocham moja mame i tak bardzo mi jej brakuje... a siostra w szwecji, wiec jej tak nie, bo gdybym byla w pl to i tak bym jej nie widywala.
byloby mi latwiej sie rozwijac w pl, ale tu mam kase by oplacic rachunki, dom, jedzenie etc.

a co do opieki, slyszalam glosy ze opieka jest zla.
no ja tak nie uwazam, na samym poczatku ciazy bylam wycienczona, kazali mi isc do szpitala, trzymali az mi sie nie polepszy, badali, karmili, rozmawiali. Potem usg, wizyty w szpitalu kontrolne, wszystko dobrze. Porod i pobyt w szpitalu tez bardzo dobrze wspominam, nawet byla taka pielegniarka, trzymala mnie za reke, czulam jakby moja mama byla przy mnie. Po porodzie wszystkie badania, troszczyki sie etc. Do tej pory lekarki w przychodni czy pielegniarki, naprawde nie mam co narzekac.
Ale moze ja mam szczescie akurat do szpitala.. nawet mialam przed porodem darmowe wizyty z psychologiem bo powiedzialam ze boje sie porodu i pomogly, proponowali kursy rodzenia zadarmo.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Jeszcze odniose sie do tesknoty, sa wedlug mnie dwa typy, ludzie kolo 30-50 co wiedza ze nie maja czego szukac w pl, tu maja juz prace stala, przyjaciol, zaaklimatyzowali sie... i drugi typ w tym ja, ludzie 18-25 ktorzy jeszcze tesknia za krajem, rodzina, przyjaciolmi i duzo wraca w tym wieku. Starsi nie chce tak wracac bo im dluzej eie tu jest to wiezi sie rozrywaja, traci sie znajomych i brak perspektyw i by miec szanse na dobre zycie jakie tu jest.
truskawkowepolex33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 23:01   #1807
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Truskawkowepole - o nieeee to ja się już zaliczam do tej grupy 30-50.... ojej jak to brzmi
Ja mając te 20 czy 25 to ciągle gdzieś jeździłam. Kocham moją rodzinę, wiadomo fajnie by ich było zobaczyć częściej, ale ja akurat bardzo szybko umiem się zaaklimatyzować i śmiałam się, że ja to jestem stworzona do mieszkania za granicą

a gdzie ty rodziłaś?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 23:49   #1808
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Super ze obie macie tak dobre doswiadczenia z tutejsza sluzba zdrowia. Ja mam takie srednie.
Wyladowalam kiedys na emergency z problemem z okiem a w szpitalu uniwersyteckim powiedzieli mi ze po godzinie 17 nie ma okulisty w szpitalu. Przyjdz jutro. Bosko. Nie widze. Umieram z bolu. A tu nie ma nikogo kto moglby zajrzec mi w oko.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 09:04   #1809
truskawkowepolex33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

W sumie takie dobre to ciazowe, nie mam nic do zarzucenia, ale ostatnio wsadzilam sobie reke w szklo, zrobila sie rana a ze byla juz 19 to pojechalam zszyc do szpitala. Pelno ludzi w dzien powszedni, wzieli tylko zobaczyc co mi i powiedzieli ze mam czegos do 1 a moze nawet do 3 w nocy, masakra. Pytalam czy moge zszyc u siebie w przychodni, bo nie mam auta a do Tralee brak busa to ona ze musza zajrzec czy nie ma szkla i dopiero zszyc, nastepnego ranka pojechalam i nawet nie sprawdzal czy jest szklo, tylko przemyl, zrobil jedna szwe, zakleil zelem i tyle... Moja mala bratowa miala zlamana reke, wtedy okolo 10 lat i kazali jej czekac pare godzien, jak to uslyszalam to teraz wiem, ze musze na siebie uwazac bo jak nie to bede siedziala w poczekalni i cierpiec! Ale z tymi dyzurami tak jest chyba wszedzie, moja kolezanka w pl tez zrobila sobie krzywde i czekala, tam nawet czekal facet ktory przepilowal sobie reke ale go naszczescie po chwilk wzieli.

Co do leczenia ogolnego, badan, ciazy, nie narzekam. A te emergency sa jak wszedzie...

Ja mam 15 minut do Kerry General Hospital.


Ja chyba nie umiem sie zaaklimatyzowac, w moim wieku ludzi nie ma, albo chodza na studia i tam maja swoje towarzystwo. Kobieta bez chociaz jednej kolezanki to jak bez reki, tak mi sie wydaje. Nie mamy za bardzo znajomych bo wszyscy juz dawna tutaj sa i nie szukaja nikogo nowego, zamykaja sie we wlasnym towarzystwie. Moze gdybym mieszkaka w wiekszym miescie...
truskawkowepolex33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 12:21   #1810
paulaa_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja tutaj na opieke medyczna tez nie narzekam, dwa razy bylam na emergency i fakt raz czekalam ok 6 godzin ale tylko dlatego ze przywiezli ok 5 osob z wypadku, za drugim razem to akurat na emergency bylam ok 20minut i odrazu na sale ale fakt przywiozla mnie karetka na ktora czekalam ok godziny

Wedlug mnie jest jeszcze trzecia grupa, tez w wieku 18-25, ktorzy przyjechali tutaj w wieku 8-12 lat i w Polsce zero znajomych itd. I ja sie wlasnie do takiej grupy zaliczam, latwiej mi rozmawiac po angielsku niz po polsku i szczegolnie bedac w Polsce widze ten problem, no i oprocz rodziny nikogo tam nie mam.
paulaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 14:50   #1811
truskawkowepolex33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Rozumiem, mojego partnera siostry sa wieku 12-15 lat i one sobie nie wyobrazaja zycia w pl. Do Polski pojada jak mama kaze, odwiedza rodzine i sie ucza. Zazwyczaj takie mlode osoby sa tu ze wzgledu, ze rodzice ich tu sprowadzili, a jak tu sa rodzice to zazwyczaj juz nie maja czego szukac w Polsce.
ja chce wrocic do Polski, ale moj partner ma wlasnie tu rodzicow i rodzenstwo, nie chca wrocic, bo nie maja do czego a on tam nie widzi perspektyw, jest juz tu 7 lat i koledzy tez pozapominali...

gdybym widziala perspektywe na prace, kolezanki w moim wieku to bylo by lzej.
Jak tu jest dobrze to sie tak bardzo nie teskni... ma sie swoje zycie..
truskawkowepolex33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 19:36   #1812
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja jestem prawie 3 lata tu, moj partner 8. Wlasnie skonczyl tu studia, dostal dobra prace I mowi ze nigdy nie wroci. Ja wciaz jeszcze tesknie, ale pracuje w zawodzie, rozwijam sie I powoli ucze sie tego miejsca I ludzi. W Polsce przepracowalam 8 lat, po 10 latach mam prawo do 400 zl emerytury. Tutaj przepra owalam prawie 3, po 10 mam prawo do okolo 400 EUR. Nie oplaca mi sie wracac, zwlaszcza ze nasz polski system emerytalny niedlugo padnie. Może wroce na starosc? Nie siegam az tak daleko na pewno co najmniej 10 lat przede mna. Kto wie, może jak za 3 lata zrobie ppdwojne obywatelstwo to do stanow polecimy? Choc tam raczej zadnych luksusow nie ma. Jak zmienie prace za kilka miesiecy I razem zaczniemy odkladac na dom/mieszkanie to powinnismy sie w 5 do 8 lat uwinac.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:52   #1813
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ja jestem prawie 3 lata tu, moj partner 8. Wlasnie skonczyl tu studia, dostal dobra prace I mowi ze nigdy nie wroci. Ja wciaz jeszcze tesknie, ale pracuje w zawodzie, rozwijam sie I powoli ucze sie tego miejsca I ludzi. W Polsce przepracowalam 8 lat, po 10 latach mam prawo do 400 zl emerytury. Tutaj przepra owalam prawie 3, po 10 mam prawo do okolo 400 EUR. Nie oplaca mi sie wracac, zwlaszcza ze nasz polski system emerytalny niedlugo padnie. Może wroce na starosc? Nie siegam az tak daleko na pewno co najmniej 10 lat przede mna. Kto wie, może jak za 3 lata zrobie ppdwojne obywatelstwo to do stanow polecimy? Choc tam raczej zadnych luksusow nie ma. Jak zmienie prace za kilka miesiecy I razem zaczniemy odkladac na dom/mieszkanie to powinnismy sie w 5 do 8 lat uwinac.

W Polsce ile wynosi minimalna teraz 700 zł / mc? A tutaj 115 e / tydz po 10 latach. Po 20 prawie dwukrotność. Moja babcia po przepracowaniu całego życia dostaje śmieszne pieniadze ktore nie wystarczają na podstawowe potrzeby tj: rachunki, leki, jedzenie bo o ubraniach, chemii czy wakacjach nie wspomnę...
Ja jestem tutaj 4,5 i tyle samo mam przepracowane. Tż jest ok 10 lat i oboje poki co nie wyobrażamy sobie powrotu. Nie ciągnie nas do kraju. Zamiast tam wolimy polecieć na urlop do ciepłych krajów - finansowo wyjdzie podobnie ;-) owszem, tęsknię za rodzina ale w tych czasach mozemy " widzieć " sid z kazdym codziennie i jest o wiele łatwiej niz kiedys kocham Polskę i chciałabym tam kiedys wrocic lecz dopóki nic sie nie zmieni to niestety nie mam do czego ...



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 00:11   #1814
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 693
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Co tu tak cicho?
0b4ed7929d71ce1abf8e9bf9d423b228cc5dc67a_6068f37255cfe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 12:57   #1815
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

planetka o tym ostatnio gadalam z dziewczynami z dluzszym stazem w Irlandii. Polacy już nie tak często lecą do Polski na każdy urlop jaki dostaną, już nie ma takiego 'w końcu do Polski' tak jakbyśmy siedzieli tu za karę. Do większości z nas doszło, że jakby źle nie było to i tak tutaj żyje się na lepszym poziomie. Ja tam za wiele jeszcze się wypowiedzieć na ten temat nie mogę, bo dopiero co zaczęłam poważną i dłuższą przygodę z Irlandią, ale widzę po znajomych, po moim bracie, po ludziach z kórymi pracuje, że coraz mniej Polaków lata do Polski - i popatrzcie jak ceny biletów skoczyły do góry, to jest już w ogóle absurd :P

A może się wypowiem.. Od 2 tygodni pracuję I prawdopodobnie umowę dostanę unlimited. Niby bez pewnych godzin, ale minimum 30, więc nie jest źle.
Pracuję z Polakami i Litwinami i póki co, Polacy przodują w byciu miłymi i pomocnymi, czego niestety nie mogę powiedzieć o jednej trzydrzwiowej szafie z Litwy, która już teraz ma się za Boga, bo po 8 latach wchodzenia menadżerom z Dublina bez wazeliny udało jej się awansować na stanowisko supervisora:P
Wcześniej 4 dni całe przepracowałam w O'briens i podziękowaliśmy sobie nawzajem - dla nich mialam za slaby angielski bo pytałam klientów dwa razy z czym chcą kanapki :| A mi nie podobała się sama praca, atmosfera i presja. Dali mi 100 euro i przygoda z kanapkami się skonczyła :P ale na następny dzień zadzwonili mi z bbs więc może tak miało być hihi
Tak więc pracuję sobie teraz, wyniosłam się od kumpla do koleżanki (która wyjeżdża do Polski we wtorek i wraca 9 września) więc póki co nadal mieszkam za darmo, tylko teraz odkładam wypłaty na depozyt i rent. Upatrzyłam sobie ładne gniazdko, ale dostepne dopiero od 25 września, więc musiałabym 2 tygodnie gdzieś przezimować.. Jutro idę się spotkać z parą która tam mieszka, obejrzeć dom i jak rzeczywiście mi się spodoba tak bardzo bardzo, to pokminie żeby jednak te dwa tygodnie gdzieś przekimać :P
To w sumie tyle co mam do powiedzenia jak na razie :P
Trzymajcie sięęęęę
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 22:39   #1816
truskawkowepolex33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 97
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

gorzala, masz racje. Teraz bilety nie sa tanie, ja za ta cene moge pojechac zamiast do Polski to do Hiszpanii. Wiadomo, ze z czasem wiezi, znajomosci sie zacieraja... Niektorzy nie potrzebuja wgl jezdzic, niektorzy chociaz raz na rok... ale wybor czy znow Polske, i co znow to samo co zawsze czy jakies milszy, cieplejszy kraj, by w koncu cos zwiedzic, zobaczyc nowego.
Trzymam kciuki by udalo Ci sie z mieszkaniem.
Szczerze watpie by ktos jakby mial dobra prace i spokojnie by dostarczalo czy by tu zyl, no raczej nie. A gdyby tu bylo tak zle to po co siedziec na obczyznie.

Najgorsze u mnie jest, ze nie umiem pogodzic tego, ze tu wiem ze mam dobry komfort zycia, a w Polsce rodzine...
truskawkowepolex33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 13:20   #1817
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Ja w październiku planuję urlop i zamierzam jechać do Polski. Do PL zamierzam jeździć dwa razy do roku, no albo z raz do roku. Odwiedzić rodzinę, znajomych. No i do tego badania i wizyta u lekarza (leczę tarczycę), dentysta i te sprawy
W tym roku nie planuje wakacji gdzieś indziej, ale w przyszłym chciałabym wybrać się gdzieś, odwiedzić jakiś inny kraj, niekoniecznie gorący, ale może... No nie wiem jeszcze
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 14:36   #1818
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

cześć dziewczyny, strasznie długo tu nie zaglądałam. Chciałam zapytać czy orientujecie się jak teraz wygląda szukanie pracy w Irlandii? czy nadal jest tak ciężko?
Wróciliśmy z mężem do Polski jakieś 3 lata temu, ale to chyba była nagorsza decyzja jaką podjeliśmy też między innymi z powodów: rodzina, przyjaciele w Polsce a my tak daleko...teraz niestety sytuacja w tym naszym dziwnym kraju zmusza nas do ponownego wyjazdu, ale z tego co widzę to chyba prędzej w uk coś się uda znaleźć...
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 14:54   #1819
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Gorzala - gratuluję pracy

Atomufka - zależy jakiej pracy szukasz. Ostatnie raporty mówią że kryzys się skończył. Państwo bierze w podatkach więcej niż przewidywało, że w przyszłym roku nie powinno być żadnych nowych cięć w budżecie. Ekonomia niby rośnie. Zależy jakiej pracy szukasz i w jakim mieście. Czy ja dobrze pamiętam że pracowałaś w fabryce w Galway? Z tego co słyszałam to fabryki zatrudniają tylko przez agencje pracy za stawkę minimalną. Ale tylko tak słyszałam. W UK może być łatwiej ale nie musi.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 16:14   #1820
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Gorzala - gratuluję pracy

Atomufka - zależy jakiej pracy szukasz. Ostatnie raporty mówią że kryzys się skończył. Państwo bierze w podatkach więcej niż przewidywało, że w przyszłym roku nie powinno być żadnych nowych cięć w budżecie. Ekonomia niby rośnie. Zależy jakiej pracy szukasz i w jakim mieście. Czy ja dobrze pamiętam że pracowałaś w fabryce w Galway? Z tego co słyszałam to fabryki zatrudniają tylko przez agencje pracy za stawkę minimalną. Ale tylko tak słyszałam. W UK może być łatwiej ale nie musi.


---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
Gorzala - gratuluję pracy

Atomufka - zależy jakiej pracy szukasz. Ostatnie raporty mówią że kryzys się skończył. Państwo bierze w podatkach więcej niż przewidywało, że w przyszłym roku nie powinno być żadnych nowych cięć w budżecie. Ekonomia niby rośnie. Zależy jakiej pracy szukasz i w jakim mieście. Czy ja dobrze pamiętam że pracowałaś w fabryce w Galway? Z tego co słyszałam to fabryki zatrudniają tylko przez agencje pracy za stawkę minimalną. Ale tylko tak słyszałam. W UK może być łatwiej ale nie musi.
Tak w Galway mieszkałam jak już to wolałabym jednak wrócić do eire, bo wiadomo wszystko znajome itp ale na pewno nie Galway. Sama nie wiem co począć, na razie wysyłam cv wszędzie gdzie się da, ale zdaje sobie sprawę z tego, że tak na odległość będzie ciężko, choć znam osoby, które dostały pracę tylko po telefonicznym interview. Rodzaj pracy na początek obojętny no nic muszę szukać. Z tego co czytałam to raczej zatrudnia się irlandczyków, więc pewnie nam polakom jest tam teraz dużo trudniej. Podobno bezrobocie wynosi teraz ok 14 % a w uk 8 %....Ech całe życie pod wiatr
edit. faktycznie fabryki przez agencje, ale niekoniecznie najniższa stawka, różnie zależy od firmy.
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502


Edytowane przez atomufka
Czas edycji: 2014-08-23 o 16:16
atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 16:29   #1821
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------



Tak w Galway mieszkałam jak już to wolałabym jednak wrócić do eire, bo wiadomo wszystko znajome itp ale na pewno nie Galway. Sama nie wiem co począć, na razie wysyłam cv wszędzie gdzie się da, ale zdaje sobie sprawę z tego, że tak na odległość będzie ciężko, choć znam osoby, które dostały pracę tylko po telefonicznym interview. Rodzaj pracy na początek obojętny no nic muszę szukać. Z tego co czytałam to raczej zatrudnia się irlandczyków, więc pewnie nam polakom jest tam teraz dużo trudniej. Podobno bezrobocie wynosi teraz ok 14 % a w uk 8 %....Ech całe życie pod wiatr
edit. faktycznie fabryki przez agencje, ale niekoniecznie najniższa stawka, różnie zależy od firmy.
A wydawalo mi sie ze uklada wam sie w Polsce. Szkoda.

Nie wiem czy to prwwda ze zatrudniaja samych Irlandczykow. Zalezy od pracy.

Wyslane z telefonu. Bledy i literowki moga sie przytrafic.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 16:41   #1822
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez m.arty Pokaż wiadomość
A wydawalo mi sie ze uklada wam sie w Polsce. Szkoda.

Nie wiem czy to prwwda ze zatrudniaja samych Irlandczykow. Zalezy od pracy.

Wyslane z telefonu. Bledy i literowki moga sie przytrafic.
No niestety szkoda. Jest mi przykro, że w Polsce nie ma szans na normalne życie, chcieliśmy spróbować, więc to zrobiliśmy, człowiek uczy się na błędach Powiem Ci, że nie znam w sumie żadnej osoby, której by się ułożyło bo powrocie z emigracji, wszyscy po jakimś czasie znowu stąd wyjechali...
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 17:00   #1823
m.arty
Wtajemniczenie
 
Avatar m.arty
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 2 544
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
No niestety szkoda. Jest mi przykro, że w Polsce nie ma szans na normalne życie, chcieliśmy spróbować, więc to zrobiliśmy, człowiek uczy się na błędach Powiem Ci, że nie znam w sumie żadnej osoby, której by się ułożyło bo powrocie z emigracji, wszyscy po jakimś czasie znowu stąd wyjechali...
Strasznie to przykre :-(

Ja znam trzech chlopakow, ktorym sie ulozylo. Bedac tutaj kupili mieszkania w Pl. Splacili i wrocili. Dwoch z nich wrocilo do Pl juz do czekajacych na nich kobiet ktore poznali bedac tutaj.
Jeden kolega wrocil a potem wyjechal do Kanady.
Znam jeszcze jedna pare, ktora wrocila. Ona utrzymuje ich pracujac zdalnie dla firmy z Uk a on rozkreca wlasna firme. I to wszystkie osoby o ktorych wiem co sie dzieje po powrocie do Pl.

Wyslane z telefonu. Bledy i literowki moga sie przytrafic.
__________________
blog

m.arty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 20:07   #1824
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------



Tak w Galway mieszkałam jak już to wolałabym jednak wrócić do eire, bo wiadomo wszystko znajome itp ale na pewno nie Galway. Sama nie wiem co począć, na razie wysyłam cv wszędzie gdzie się da, ale zdaje sobie sprawę z tego, że tak na odległość będzie ciężko, choć znam osoby, które dostały pracę tylko po telefonicznym interview. Rodzaj pracy na początek obojętny no nic muszę szukać. Z tego co czytałam to raczej zatrudnia się irlandczyków, więc pewnie nam polakom jest tam teraz dużo trudniej. Podobno bezrobocie wynosi teraz ok 14 % a w uk 8 %....Ech całe życie pod wiatr
edit. faktycznie fabryki przez agencje, ale niekoniecznie najniższa stawka, różnie zależy od firmy.

Ja pracuje w sklepie. Początkowo obcokrajowców było wiecej niż Irlandczyków. Obecnie zostały 4 osoby w tym ja ;-) samych Polaków w pewnym momencie było ok 15-20. Moj szef zatrudnia juz tylko Irlandczyków i to miejscowych. Wspiera tym " comunity ". A to, ze za Polaka pracuje 2-3 Irlandczyków to juz inna bajka...
Moj tż pracuje teraz przez agencje jako kierowca ale za dobra stawkę. Lepsza niz nie raz oferowali na kontraktach. Wydaje mi sie, ze to wszystko zalezy dla kogo pracujemy... A myślałaś o Dublinie? Moze tutaj byłyby większe szanse?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 09:51   #1825
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Ja pracuje w sklepie. Początkowo obcokrajowców było wiecej niż Irlandczyków. Obecnie zostały 4 osoby w tym ja ;-) samych Polaków w pewnym momencie było ok 15-20. Moj szef zatrudnia juz tylko Irlandczyków i to miejscowych. Wspiera tym " comunity ". A to, ze za Polaka pracuje 2-3 Irlandczyków to juz inna bajka...
Moj tż pracuje teraz przez agencje jako kierowca ale za dobra stawkę. Lepsza niz nie raz oferowali na kontraktach. Wydaje mi sie, ze to wszystko zalezy dla kogo pracujemy... A myślałaś o Dublinie? Moze tutaj byłyby większe szanse?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
Tak teraz to tylko Dublin, z Galway wyjechaliśmy min przez to, że to takie małe miasteczko, dusiliśmy się tam... Tylko przerażają nas ceny wynajmu mieszkań w Dub...no i komfort tych mieszkań to też masakra, ale coś za coś, w większych miastach jest więcej pracy.
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 11:17   #1826
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
Tak teraz to tylko Dublin, z Galway wyjechaliśmy min przez to, że to takie małe miasteczko, dusiliśmy się tam... Tylko przerażają nas ceny wynajmu mieszkań w Dub...no i komfort tych mieszkań to też masakra, ale coś za coś, w większych miastach jest więcej pracy.

Fakt, ceny troszeczke odstraszają. Sami zastanawiamy sie czy agencja nie podniesie nam czynszu. Natomiast na komfort nie moge narzekać. Bardzo ciepły, czysty apartament nam sie trafił


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 12:24   #1827
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Fakt, ceny troszeczke odstraszają. Sami zastanawiamy sie czy agencja nie podniesie nam czynszu. Natomiast na komfort nie moge narzekać. Bardzo ciepły, czysty apartament nam sie trafił


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
A mieszkacie w Dublinie czy gdzieś na obrzeżach? jak przeglądam mieszkania na daft.ie to same rudery a jak już coś fajnego , to za taką kwotę że głowa boli...
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 14:28   #1828
planetka_
Raczkowanie
 
Avatar planetka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Celbridge
Wiadomości: 222
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Dziewczyny czy znacie kogos kto pracuje w carphone warehouse albo w u jakiegokolwiek operatora? Chciałabym sie dowiedziec kilku rzeczy...


Cytat:
Napisane przez atomufka Pokaż wiadomość
A mieszkacie w Dublinie czy gdzieś na obrzeżach? jak przeglądam mieszkania na daft.ie to same rudery a jak już coś fajnego , to za taką kwotę że głowa boli...
Nie mieszkamy w centrum ale w Dublinie. Aczkolwiek Lucan to niby Co.Dublin ;-) a do jakiej kwoty szukacie lokum? I czy dom czy apartament?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
planetka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:00   #1829
atomufka
Zakorzenienie
 
Avatar atomufka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 5 941
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

Cytat:
Napisane przez planetka_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie kogos kto pracuje w carphone warehouse albo w u jakiegokolwiek operatora? Chciałabym sie dowiedziec kilku rzeczy...




Nie mieszkamy w centrum ale w Dublinie. Aczkolwiek Lucan to niby Co.Dublin ;-) a do jakiej kwoty szukacie lokum? I czy dom czy apartament?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum na iPhone.
( Wybaczcie błędy i literówki )
Ciężko powiedzieć, na razie to rozgladamy się za pracą wszystko zależy od tego co znajdziemy, na początek liczę na to, że ktoś znajomy nas przygarnie na pare tygodni
__________________
zmiany są potrzebne

szafa

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post32329502

atomufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 16:55   #1830
katrina1991
Zadomowienie
 
Avatar katrina1991
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 552
Dot.: Dziewczyny z Irlandii, cz 3

dziewczyny jak to jest z pracą w penneysie? w jakich okresach są tam nabory? ostatnio zauważyłam, że nie ma już tam tak wielu polaków jak kiedyś, większość to irlandczycy...
zastanawiam sie co robić ze swoim życiem, 4 dzieci mnie wykańcza i nie wiem czy mogę liczyć na swoją irlandzką host family
katrina1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-02 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.