Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-16, 18:05   #691
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Podesle Ci na fb filmiki jak na fizjo pokazywala by mala zachecac / pomagac w obrotach pewnie wpadnie wiadomosc do inne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym prosiła

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
No właśnie tak średnio kombinuje. Jak ja coś zaciekawi to patrzy, niby chciałaby się obrocic ale odpuszcza.
Dokładnie tak samo miałam ze starszą. Zachęcałam ja zabawka a ona popatrzyła, że jest za daleko i skupiała się na tym co było na wyciągnięcie ręki ����

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli Cię to pocieszy u nas też nie było tego leżenia na boku, jakoś przeoczyłam, że nawet tego nie robi. Za to obie córki chętnie się obracały w czasie przebierania jak leżały w samej pieluszce ... nie wiem czemu bez ubranka im lepiej ....

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A jak taki krochmal zrobić?

Dziewczyny rozszerzające już dietę, albo mamy starszaków. Jak uczycie/uczyłyście dzieci pić?
Kiedyś krochmal kupiłam gotowy ;-)
Nauczyła się pić obserwując nas, ale myśle, że bez stabilnego siedzenia będzie ciężko ...

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Wpadam na chwilę się pochwalić, że mój Kornelito ma już komplet jedynek �� nadrobię Was wieczorem ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

My jesteśmy po całodniowej wizycie u dziadka już na dzień dziadka. Mąż miał czas na nadgonienie domowych obowiązków i trochę spokoju od gangu dziewczyn ;-)

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2021-01-16 o 18:06
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 18:23   #692
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Też bym prosiła



Jesli Cię to pocieszy u nas też nie było tego leżenia na boku, jakoś przeoczyłam, że nawet tego nie robi. Za to obie córki chętnie się obracały w czasie przebierania jak leżały w samej pieluszce ... nie wiem czemu bez ubranka im lepiej ....



Kiedyś krochmal kupiłam gotowy ;-)
Nauczyła się pić obserwując nas, ale myśle, że bez stabilnego siedzenia będzie ciężko ...



Gratulacje

My jesteśmy po całodniowej wizycie u dziadka już na dzień dziadka. Mąż miał czas na nadgonienie domowych obowiązków i trochę spokoju od gangu dziewczyn ;-)
Bez ubranka lepiej, bo dzieciaki lepiej czują swoje ciałko i uczą się, jak nad nim panować a najbardziej to przeszkadzają skarpetki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 18:55   #693
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Też bym prosiła



Jesli Cię to pocieszy u nas też nie było tego leżenia na boku, jakoś przeoczyłam, że nawet tego nie robi. Za to obie córki chętnie się obracały w czasie przebierania jak leżały w samej pieluszce ... nie wiem czemu bez ubranka im lepiej ....



Kiedyś krochmal kupiłam gotowy ;-)
Nauczyła się pić obserwując nas, ale myśle, że bez stabilnego siedzenia będzie ciężko ...



Gratulacje

My jesteśmy po całodniowej wizycie u dziadka już na dzień dziadka. Mąż miał czas na nadgonienie domowych obowiązków i trochę spokoju od gangu dziewczyn ;-)
Podeslalam

Emi uwielbiam lezec z golym tylkiem najlepiej. Czasem jej sie zdarza z 2 h dziennie bo tylko wtedy nie marudzi.
A tesciowa zawziecie nam wysyla takie spodnie dla niej a'la jeansy. One sa z takieho sztywnego materialu bardzo i maja waska slabo rozciagliwa gumka . ja nie mam serca jej ich ubierac ,a tesciowa chyba lubi ten kroj bo dostalismy juz 4 pary ...
__________________
Overthinking does kill your happiness

Edytowane przez Roselyn
Czas edycji: 2021-01-16 o 18:58
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:09   #694
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Podeslalam

Emi uwielbiam lezec z golym tylkiem najlepiej. Czasem jej sie zdarza z 2 h dziennie bo tylko wtedy nie marudzi.
A tesciowa zawziecie nam wysyla takie spodnie dla niej a'la jeansy. One sa z takieho sztywnego materialu bardzo i maja waska slabo rozciagliwa gumka . ja nie mam serca jej ich ubierac ,a tesciowa chyba lubi ten kroj bo dostalismy juz 4 pary ...
O dziżas, moja mama starszakowi takie kupowała a jak był mały, to był podobnej budowy jak Oliwka, więc wciągnięcie ich do połowy uda to był wyczyn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:14   #695
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Podeslalam

Emi uwielbiam lezec z golym tylkiem najlepiej. Czasem jej sie zdarza z 2 h dziennie bo tylko wtedy nie marudzi.
A tesciowa zawziecie nam wysyla takie spodnie dla niej a'la jeansy. One sa z takieho sztywnego materialu bardzo i maja waska slabo rozciagliwa gumka . ja nie mam serca jej ich ubierac ,a tesciowa chyba lubi ten kroj bo dostalismy juz 4 pary ...
Też chętnie zobaczę, podeslesz mi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:18   #696
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Bez ubranka lepiej, bo dzieciaki lepiej czują swoje ciałko i uczą się, jak nad nim panować a najbardziej to przeszkadzają skarpetki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tak, skarpetki często ściągam, ale u nas nie na takich tropików żeby leżała bez spodni ;-)

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Podeslalam
Jeszcze raz dziękuje
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:24   #697
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Podeslalam

Emi uwielbiam lezec z golym tylkiem najlepiej. Czasem jej sie zdarza z 2 h dziennie bo tylko wtedy nie marudzi.
A tesciowa zawziecie nam wysyla takie spodnie dla niej a'la jeansy. One sa z takieho sztywnego materialu bardzo i maja waska slabo rozciagliwa gumka . ja nie mam serca jej ich ubierac ,a tesciowa chyba lubi ten kroj bo dostalismy juz 4 pary ...
Może to i ładnie wygląda, ale przy małym dziecku jest całkiem niepraktyczne, no i niewygodne dla dziecka.
Mój na co dzień nosi spodnie dresowe albo same body, jak jest cieplej. Oczywiście też uwielbia leżeć bez ubrań, ale pozwalam mu tak tylko z pół godziny, bo jednak nie jest tak gorąco.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-17, 18:23   #698
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Jak rozpoznać biegunkę ?
Kurcze młoda dziś robiła kilka kup (zazwyczaj robi mniej) a niedawno zrobiła taką o bardzo kwaśnym zapachu, aż pupa czerwona się zrobiła. Zmieniłam pampersa i co wycierałam pupę to znów robiła trochę (taki bardziej kleks. Ale dopatrzyłam się takie drobniutkie niteczki krwi.
Myślicie czy to biegunka na zęby, alergia na coś? Ja jestem panikarą, starsza nigdy nie miała biegunki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 18:49   #699
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Jak rozpoznać biegunkę ?
Kurcze młoda dziś robiła kilka kup (zazwyczaj robi mniej) a niedawno zrobiła taką o bardzo kwaśnym zapachu, aż pupa czerwona się zrobiła. Zmieniłam pampersa i co wycierałam pupę to znów robiła trochę (taki bardziej kleks. Ale dopatrzyłam się takie drobniutkie niteczki krwi.
Myślicie czy to biegunka na zęby, alergia na coś? Ja jestem panikarą, starsza nigdy nie miała biegunki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogą być na zęby takie kwaśne i mogło pęknąć jakieś naczynko albo może być alergia na bmk, albo zapalenie jelit. Ale niektórzy pediatrzy mówią, że krew w kupie przy kp jest normalne, oczywiście sporadycznie a nie cały czas.

Mój starszak miał podejrzenie alergii na bmk ale ostatecznie to było zapalenie jelit, tylko że on tak ze dwa tygodnie robił takie kupy.

Oliwka też takie kwaśne zielone spienione robiła (i co chwilę kleks), ale zęby do tej pory nie wyszły, więc u niej to chyba był wirus jakiś po prostu, bo miała najpierw te kupy brzydkie, potem gorączkę a później wysypkę i jej przeszło.
.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 19:06   #700
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Mogą być na zęby takie kwaśne i mogło pęknąć jakieś naczynko albo może być alergia na bmk, albo zapalenie jelit. Ale niektórzy pediatrzy mówią, że krew w kupie przy kp jest normalne, oczywiście sporadycznie a nie cały czas.

Mój starszak miał podejrzenie alergii na bmk ale ostatecznie to było zapalenie jelit, tylko że on tak ze dwa tygodnie robił takie kupy.

Oliwka też takie kwaśne zielone spienione robiła (i co chwilę kleks), ale zęby do tej pory nie wyszły, więc u niej to chyba był wirus jakiś po prostu, bo miała najpierw te kupy brzydkie, potem gorączkę a później wysypkę i jej przeszło.
.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak patrzę na te zęby to nie widać żeby coś się miało pojawić 🤷
Kurde ale alergia na bmk może się tak późno objawić ?
Najadłam się też wczoraj ogórków w occie a wcześniej ich nigdy nie jadłam (zjadłam sporo) i tez się zastanawiam czy to nie od tego
Teraz byl malutki kleks i to już prawie sam śluz z niteczkami krwi. No zobaczymy co dalej będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 19:55   #701
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Sunshine moja starsza jak miała biegunkę w wieku 8mcy to co chwila szły wodniste kleksy, nie chciała jesc i pić. A jak Hania się zachowuje? U nas od 3 dni była ta temperatura i tez 7-10 kup, ale różnych, sporo rzadkich zielonych i ja zwalam to na karb zębów, bo u nas widać, że się dzieje w buzi. Może u Was dopiero się coś zacznie. Krwi w kupie nigdy nie mieliśmy. Musisz obserwować jeszcze. Daj znać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-17, 20:40   #702
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Sunshine moja starsza jak miała biegunkę w wieku 8mcy to co chwila szły wodniste kleksy, nie chciała jesc i pić. A jak Hania się zachowuje? U nas od 3 dni była ta temperatura i tez 7-10 kup, ale różnych, sporo rzadkich zielonych i ja zwalam to na karb zębów, bo u nas widać, że się dzieje w buzi. Może u Was dopiero się coś zacznie. Krwi w kupie nigdy nie mieliśmy. Musisz obserwować jeszcze. Daj znać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wieczorem była zadowolona i nie marudziła jak to zazwyczaj potrafi. Byłam w sumie zaskoczona bo nie chciała za bardzo spać i leżała w łóżeczku. Ale padla niedawno przy cycu i trochę zjadła. Od 2h był tylko jeden malutki kleks ale już bez śluzu i nitek krwi.
Zobaczymy jak będzie w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 21:32   #703
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Wieczorem była zadowolona i nie marudziła jak to zazwyczaj potrafi. Byłam w sumie zaskoczona bo nie chciała za bardzo spać i leżała w łóżeczku. Ale padla niedawno przy cycu i trochę zjadła. Od 2h był tylko jeden malutki kleks ale już bez śluzu i nitek krwi.
Zobaczymy jak będzie w nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie, że może się tak późno objawić.
Jak poszłam wtedy do pediatry, synek miał wtedy ok. 5 ms i miałam zalecenie od razu diety bezmlecznej. Tylko, że te kupy to był jedyny objaw mogący świadczyć o alergii. No a alergia to też ulewanie, bóle brzucha, częste infekcje, zmiany na skórze... Potem poszliśmy do alergologa, bo ja byłam na diecie, a on dalej miał tę krew w kupie. A alergolog dosłownie parsknął śmiechem na tę naszą 'alergię', dał leki po których po dwóch dniach wszystko się uspokoiło a mnie powiedział, że spokojnie mam jeść wszystko normalnie

Oby Hani przeszło, może to zęby faktycznie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 09:26   #704
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas jednak musiala to być trzydniówka, bo dzis mala wysypalo i juz od wczoraj nie ma temperatury. Chyba w szpitalu na kontroli bioderek złapała, bo w poczekalni było sporo dzieci...
Sunshine jak Hania po nocy?

Brrr ale jest zimno. U nas w nocy -25 było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 10:21   #705
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
U nas jednak musiala to być trzydniówka, bo dzis mala wysypalo i juz od wczoraj nie ma temperatury. Chyba w szpitalu na kontroli bioderek złapała, bo w poczekalni było sporo dzieci...
Sunshine jak Hania po nocy?

Brrr ale jest zimno. U nas w nocy -25 było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nieźle... Obrze że już nie ma temperatury

Noc była spoko. Dziś były dwie kupy ze śluzem (takie mega kwaśne) ale już po krwi nie było śladu. No i od razu po drugiej kupie jak przebierałam był kleks. Zobaczymy jak będzie dalej. Hania pogodna i zadowolona i nawet się dziś sama obróciła na brzuszek na macie
Umówiłam jednak teleporade na jutro i zapytam. Nie widać też żeby zęby szły 🤷




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 11:39   #706
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Pewnie, że może się tak późno objawić.
Jak poszłam wtedy do pediatry, synek miał wtedy ok. 5 ms i miałam zalecenie od razu diety bezmlecznej. Tylko, że te kupy to był jedyny objaw mogący świadczyć o alergii. No a alergia to też ulewanie, bóle brzucha, częste infekcje, zmiany na skórze... Potem poszliśmy do alergologa, bo ja byłam na diecie, a on dalej miał tę krew w kupie. A alergolog dosłownie parsknął śmiechem na tę naszą 'alergię', dał leki po których po dwóch dniach wszystko się uspokoiło a mnie powiedział, że spokojnie mam jeść wszystko normalnie

Oby Hani przeszło, może to zęby faktycznie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bo teraz co by dziecku nie dolegalo to ma bmk albo bmk + azs... mi tak Maje zdiagnozowali 2 pediatrów i niby najlepsza dermatolog w miescie. Odstawienie nabialu nic absolutnie nie dalo. Zrezygnowałam z diety. Jadlam i jem wszystko.. a Maja ma to co miala nic nowego jej nie wychodzi.
Ostatnio na szczepieniu mowie pediatrze, ze dla mnie to nie azs tylko lzs i zadne bmk bo Majka jadla juz maslo, kalafiora na smietanie ja jem wszystko i nie mamy problemow z brzuszkiem ani z kupami nic. Jedynie to co miala i wrecz zazadalam masci z antybiotykiem, bo dermatologa prywatnie mamy znow koncem miesiaca. Smarujemy i wiecie co? Zeszlo!! Jedynie na glowie dalej ma bo tam nie posmaruje bo by mi wypaprala raczki i zjadla..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 11:42   #707
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Bo teraz co by dziecku nie dolegalo to ma bmk albo bmk + azs... mi tak Maje zdiagnozowali 2 pediatrów i niby najlepsza dermatolog w miescie. Odstawienie nabialu nic absolutnie nie dalo. Zrezygnowałam z diety. Jadlam i jem wszystko.. a Maja ma to co miala nic nowego jej nie wychodzi.
Ostatnio na szczepieniu mowie pediatrze, ze dla mnie to nie azs tylko lzs i zadne bmk bo Majka jadla juz maslo, kalafiora na smietanie ja jem wszystko i nie mamy problemow z brzuszkiem ani z kupami nic. Jedynie to co miala i wrecz zazadalam masci z antybiotykiem, bo dermatologa prywatnie mamy znow koncem miesiaca. Smarujemy i wiecie co? Zeszlo!! Jedynie na glowie dalej ma bo tam nie posmaruje bo by mi wypaprala raczki i zjadla..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No dokładnie, a ten alergolog mi jeszcze powiedział, że alergia na bmk przy kp zdarza się bardzo rzadko. I wlasnie większość diet dla mam jest na wyrost.
Fajnie, że Majce zeszło q

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 12:21   #708
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Bo teraz co by dziecku nie dolegalo to ma bmk albo bmk + azs... mi tak Maje zdiagnozowali 2 pediatrów i niby najlepsza dermatolog w miescie. Odstawienie nabialu nic absolutnie nie dalo. Zrezygnowałam z diety. Jadlam i jem wszystko.. a Maja ma to co miala nic nowego jej nie wychodzi.
Ostatnio na szczepieniu mowie pediatrze, ze dla mnie to nie azs tylko lzs i zadne bmk bo Majka jadla juz maslo, kalafiora na smietanie ja jem wszystko i nie mamy problemow z brzuszkiem ani z kupami nic. Jedynie to co miala i wrecz zazadalam masci z antybiotykiem, bo dermatologa prywatnie mamy znow koncem miesiaca. Smarujemy i wiecie co? Zeszlo!! Jedynie na glowie dalej ma bo tam nie posmaruje bo by mi wypaprala raczki i zjadla..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Z tego wynika tylko prosta refleksja, że intuicja mamy jest niezawodna 😀
Dobrze, że zeszło. Kornelek ma lekkie krostki-zmiany na buźce. Co kilka dni smarnę emolientem i jest lepiej. Dużo się drapie, może od tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-18, 15:32   #709
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
To nieźle... Obrze że już nie ma temperatury

Noc była spoko. Dziś były dwie kupy ze śluzem (takie mega kwaśne) ale już po krwi nie było śladu. No i od razu po drugiej kupie jak przebierałam był kleks. Zobaczymy jak będzie dalej. Hania pogodna i zadowolona i nawet się dziś sama obróciła na brzuszek na macie
Umówiłam jednak teleporade na jutro i zapytam. Nie widać też żeby zęby szły




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może to faktycznie od zębów.



My dziś byliśmy na szczepieniu. "Malutki" waży już prawie 9 kg.
Nie dziwne, że tak ciężko już mi się go nosi.
A te zmiany skórne, to lekarka mówiła, że na pewno alergia. Mam obserwować co jem i po czym to mogło wystąpić.

I tak już się zastanawiam nad rd. Może zaczniemy już w przyszłym tygodniu. Akurat skończy już 24 tygodnie.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

A i dzisiejsze popołudnie spędzam z synem i 4 letnim siostrzeńcem męża. Ten mi opowiada o jakichś grach i chce oglądać jakieś filmiki na youtube jak inni grają. Zastanawiam się czy moje dziecko też tak będzie miało.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 05:59   #710
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Trzymam kciuki żeby te wszystkie alegrie były chwilowe i żeby maluszki z tego powyrastały. Ja sama mialam jako dziecko alergie na bmk, wtedy się mówiło "skaza bialkowa", ale skończyłam 10lat i przestało mnie wysypywać-zawsze najgorzej w zgięciach łokci, pachwinach, pod kolanami. Ale skutek jest taki, że do dziś nie przepadam za nabiałem skoro od dziecka nie jadłam go - nie lubię mleka (no może kakao aż na jakiś czas lub z płatkami czekoladowymi), z jogurtow to tylko activia, masła nie jem wcale ani sera żółtego (ewentualnie odrobina na pizzy), o twarogach juz nawet nie wspomnę (mam odruch wymiotny). Moja mała jak na razie po gruszce miala ewidentne wzdęcia, więc na razie postanowiłam jej tego darować i nie będę dawać.
Znalazłam dwa fajne profile o rd (głównie blw ale nie tylko) na instagramie - jeden to inwiktoria, dość popularny, a drugi to retyrety_tatadietetyk. Mozna się zainspirować ja nadal trochę boje sie blw, ale juz od dwóch dni daje małej grudki. Jak na razie średnio jej podchodzi, woli gładko zmiksowane. Wczoraj dostała w rękę banana to był wszędzie tylko nie w buzi. Pokazywałam żeby wsadzała do ust to krzyczała, a jak brałam banana i karmiłam z łyżeczki to zadowolona.

U nas znow noce tragiczne, budzi się między 24 a 1 i jeczy. Niby chce spać, ale jej coś nie pasuje, wczoraj i dziś to ponad 2 godz nosiłam, bujałam, lulalam,tuliłam a ona oczy zamknięte i czochra sie efekt taki, że pospalam 3godz i to na raty. A teraz musze budzić starsza do szkoły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 07:56   #711
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

retyrety_tatadietetyk znam. Prowadzi go moja znajoma ze szkoły średniej.


Dreaming, współczuję nocek. U nas coś lekko się poprawiło, pobudki na kp co 2 godziny, ale domyślam się, że to na pewno chwilowe.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 11:17   #712
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej

My już po weekendowym maratonie urodzinowym. Starsza zadowolona więc to najważniejsze Torty może nie najpiękniejsze ale wyszły pyszne także jestem zadowolona, cała reszta też. Lubię gotować i piec i chciałabym mieć na to znów więcej czasu Ale jeszcze jakieś 2 lata i powinno być okej







Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
U nas znow noce tragiczne, budzi się między 24 a 1 i jeczy. Niby chce spać, ale jej coś nie pasuje, wczoraj i dziś to ponad 2 godz nosiłam, bujałam, lulalam,tuliłam a ona oczy zamknięte i czochra sie efekt taki, że pospalam 3godz i to na raty. A teraz musze budzić starsza do szkoły...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję bo znam ten ból U nas też noc tragiczna, jak już od miesiąca w sumie. A teraz mała jeszcze odreagowuje weekendowych gości to tym bardziej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 12:26   #713
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas noce sa slabe , mala co chwila sie przewraca na brzuch i albo zaczyna jeczec ,albo zasypia z twarza w materacu czym przyprawia mnie o zawal. Jedyny dluzszy ciag snu ma zawsze rano , wiec spimy do 10. Przed chwila zaliczyla pierwsza drzemka. 11 minut xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 14:33   #714
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 690
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

u nas noce też średnie, w dzień najlepiej śpi na spacerze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 14:40   #715
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

I u nas noce kiepskie. Z drzemkami bywa różnie, często turbodrzemki do 30 minut, choć wczoraj i dziś druga drzemka po 2,5 h☺
Mamusie, czy Wasze dzieciaczki interesują jeszcze maty materiałowe? Do kiedy będziecie je trzymać? Zastanawiam się czy to już nie czas żeby się pozbyć, bo cała zabawa na puzlowej się odbywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 14:43   #716
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja ostatnio chodzę spać o 20-21, bo wolę tak niż latać ciągle do młodej (co chwilę się budzi, a jak się położę obok niej, to nagle zasypia snem kamiennym )



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 15:11   #717
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
U nas noce sa slabe , mala co chwila sie przewraca na brzuch i albo zaczyna jeczec ,albo zasypia z twarza w materacu czym przyprawia mnie o zawal. Jedyny dluzszy ciag snu ma zawsze rano , wiec spimy do 10.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piona u nas to samo Dziś w nocy zasnął tak, ale głowę miał w bok, z tym, że był połowa ciała na naszym łóżku, ale już go nie ruszałam, żeby się nie obudził🤭


Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U nas coś lekko się poprawiło, pobudki na kp co 2 godziny, ale domyślam się, że to na pewno chwilowe.
U nas też się poprawiło i tez pobudki co 2 godziny. Ale to co do minuty! On ma chyba gdzieś zegar wbudowany zaczyna się kręcić i pojekiwac, patrzę na aplikację, a tam: od ostatniego karmienia minęło 2h00min.



Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas noce też średnie, w dzień najlepiej śpi na spacerze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak A że teraz tak zimno to spacerujemy pół godzinki a resztę dosypia w wózku o ile się nie obudzi jak go rozbieram..



Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mamusie, czy Wasze dzieciaczki interesują jeszcze maty materiałowe? Do kiedy będziecie je trzymać? Zastanawiam się czy to już nie czas żeby się pozbyć, bo cała zabawa na puzlowej się odbywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kładziemy go na tej macie jak ma leżeć na placach (bo niedawno jadł i żeby nie ulał) i do kuchni jak chcemy zjeść a on się bawi. Nie pozbywam się, bo jest fajna, będzie dla rodzeństwa




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 15:39   #718
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Piona u nas to samo Dziś w nocy zasnął tak, ale głowę miał w bok, z tym, że był połowa ciała na naszym łóżku, ale już go nie ruszałam, żeby się nie obudził



U nas też się poprawiło i tez pobudki co 2 godziny. Ale to co do minuty! On ma chyba gdzieś zegar wbudowany zaczyna się kręcić i pojekiwac, patrzę na aplikację, a tam: od ostatniego karmienia minęło 2h00min.




O tak A że teraz tak zimno to spacerujemy pół godzinki a resztę dosypia w wózku o ile się nie obudzi jak go rozbieram..




Kładziemy go na tej macie jak ma leżeć na placach (bo niedawno jadł i żeby nie ulał) i do kuchni jak chcemy zjeść a on się bawi. Nie pozbywam się, bo jest fajna, będzie dla rodzeństwa




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz jakąś apkę dotycząca karmienia?



My z maty też jeszcze korzystamy. Młody lubi łapać za zabawki i jest zafascynowany nimi.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 16:22   #719
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
retyrety_tatadietetyk znam. Prowadzi go moja znajoma ze szkoły średniej.


Dreaming, współczuję nocek. U nas coś lekko się poprawiło, pobudki na kp co 2 godziny, ale domyślam się, że to na pewno chwilowe.
O widzisz jaki ten świat mały

To widzę dziewczyny, ze nie tylko u nas takie noce. Ciężko jest, chciałoby się chociaż ciągiem dłużej pospać a tu nic z tego, wybudzenie w środku nocy na kilka h i później ciężko żyć najgorzej że brak perspektyw, żeby było ciut lepiej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 16:35   #720
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U nas też nocki kiepskie. Jeszcze jakoś do 3-4 jest w miarę (obudzi się, złapie cyca i śpi dalej) a potem to już budzi się co chwilę,wierci, nie chce spać i tylko cyc w buzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
I u nas noce kiepskie. Z drzemkami bywa różnie, często turbodrzemki do 30 minut, choć wczoraj i dziś druga drzemka po 2,5 h☺
Mamusie, czy Wasze dzieciaczki interesują jeszcze maty materiałowe? Do kiedy będziecie je trzymać? Zastanawiam się czy to już nie czas żeby się pozbyć, bo cała zabawa na puzlowej się odbywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to chyba niedlugo ogarnę swoją mate i puszczę na olx bo moja głównie na piankowej leży. Zauważyłam że jest wtedy bardziej mobilna. A jakoś średnio zainteresowana jest tymi zabawkami na macie edukacyjnej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.