Koty część XIII - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-22, 22:45   #1441
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez natalia07853 Pokaż wiadomość
Kotki się sterylizuje, koty kastruje. I nie, nie była jeszcze sterylizowana. Nic tu po mnie. Chciałam się dowiedzieć czy jest szansa, że wróci a nie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kotka koleżanki (wykastrowana) również teoretycznie się nie oddalała od domu (zawsze jak koleżanka ją zawołała to nie wiadomo skąd, ale przybiegała), aż któregoś razu nie było jej właśnie ok. 3 tyg.
Koleżanka uprzątnęła już jej rzeczy, zamówiła drugiego kota, a ta... wróciła ! A. podejrzewała, że ktoś ją zamknął gdzieś, bo wróciła bardzo brudna i głodna. Innym razem wróciła nieco wcześniej.

Z kolei inna koleżanka o tym samym imieniu miała niemal identyczną historię z tym, że jak starsza kotka wróciła to miała już towarzystwo- również była kastrowana.

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Muszę się leczyć, mam trzeciego kota. W zasadzie to jest ogryzek a nie kot, ma 9 tygodni. Podrzucono go chudego i chorego pod drzwi pewnej instytucji. W pudełku po butach. 5-tygodniowego kotka. Od razu uznałam, że bierzemy go na tymczas. Przez tydzień był leczony i miał witaminy podawane. Pojechałam po niego, zaraz się wyrwał do mnie na ręce i się tulił. Do tej pory daje mi buziaki i najchętniej śpi u mnie na cycach . Podpisałam umowę adopcyjną, tak mi go żal było. Nawet juniorkowe żarcie musieliśmy mu przez pierwszy tydzień rozdrabniać.
Dogadał się bez problemu z rezydentami. Gizmo (2 lata) i Elmo (rok) też są znajdami z ulicy. Bawią się z Nemo i go myją nawet. Nauczyli go korzystać z kuwety. Opiekują się nim.
Obiecuję sobie uroczyście, że to już ostatni. Mam tylko 3 pokoje, nie pomieszczę już więcej kotków. Pocieszam się, że chociaż te 3 mają lepsze życie.
Załącznik 7159106
"Koty są jak chipsy: nigdy nie kończą się na jednym"

Mam w ogródku 2 około 10 tyg. burasy ... Też mi się wydaje, że nie mam już miejsca na kolejne ...

Ha, ha, ze spaniem podobnie jak mój ogródkowy Figiel, który jest ze mną już 3 rok

Cudak
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 06:53   #1442
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Muszę się leczyć, mam trzeciego kota. W zasadzie to jest ogryzek a nie kot, ma 9 tygodni. Podrzucono go chudego i chorego pod drzwi pewnej instytucji. W pudełku po butach. 5-tygodniowego kotka. Od razu uznałam, że bierzemy go na tymczas. Przez tydzień był leczony i miał witaminy podawane. Pojechałam po niego, zaraz się wyrwał do mnie na ręce i się tulił. Do tej pory daje mi buziaki i najchętniej śpi u mnie na cycach . Podpisałam umowę adopcyjną, tak mi go żal było. Nawet juniorkowe żarcie musieliśmy mu przez pierwszy tydzień rozdrabniać.
Dogadał się bez problemu z rezydentami. Gizmo (2 lata) i Elmo (rok) też są znajdami z ulicy. Bawią się z Nemo i go myją nawet. Nauczyli go korzystać z kuwety. Opiekują się nim.
Obiecuję sobie uroczyście, że to już ostatni. Mam tylko 3 pokoje, nie pomieszczę już więcej kotków. Pocieszam się, że chociaż te 3 mają lepsze życie.
Załącznik 7159106


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-23, 09:56   #1443
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

Podobnie było z moim czarnym,jak mój brat go znalazł to oceniliśmy go na jakieś 5-6 tygodni...po czym wet powiedział, że tak patrząc na zęby to on ma z 4 miesiące.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_1263764580324908.jpg (101,2 KB, 54 załadowań)
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 11:37   #1444
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Podobnie było z moim czarnym,jak mój brat go znalazł to oceniliśmy go na jakieś 5-6 tygodni...po czym wet powiedział, że tak patrząc na zęby to on ma z 4 miesiące.


Moją znajdę wet tez określił na 4, 4 i pol miesiąca. Ale moja jest o wiele większa niż kotek na zdjęciu. Temu czarnulkowi dałabym dużo mniej ,gora 2 miesiące.
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 12:46   #1445
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez HolyParanoid Pokaż wiadomość
Podobnie było z moim czarnym,jak mój brat go znalazł to oceniliśmy go na jakieś 5-6 tygodni...po czym wet powiedział, że tak patrząc na zęby to on ma z 4 miesiące.

❤️❤️❤️
Podobny do mojego jak przyszedł.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:14   #1446
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Koty część XIII

No bo byl mocno niedozywiony, prawdopodobnie od urodzenia. Ale pozniej nadrobil
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20117425_1562156913819005_792696819_n.jpg (39,4 KB, 44 załadowań)
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 22:53   #1447
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty część XIII

Ja znowu po radę...
Kiedy zaczynacie podejrzewać alergię, a kiedy kota po prostu coś swędzi? Odstawilam kurczaka i jest duża poprawa, ale młody się drapie co jakiś czas i nie wiem czy nie ma alergii na coś jeszcze. Czy są może testy alergiczne dla kota? Już mnie męczy to ciągłe szukanie co jest przyczyną...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-25, 08:03   #1448
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Ja znowu po radę...
Kiedy zaczynacie podejrzewać alergię, a kiedy kota po prostu coś swędzi? Odstawilam kurczaka i jest duża poprawa, ale młody się drapie co jakiś czas i nie wiem czy nie ma alergii na coś jeszcze. Czy są może testy alergiczne dla kota? Już mnie męczy to ciągłe szukanie co jest przyczyną...
Można zrobić testy z krwi. Cały panel dość drogi. Opinie różne alergie podejrzewałabym, gdyby to drapanie było intensywne, wiązałoby się z zaczerwieniem, przełysieniami, zmianami skórnymi, a przy drapaniu kot nie reagował na wołanie/ przysmak (choć to akurat może być kwestia charakteru ). Alergie pokarmowe często wywołują też zaburzenia jelitowe, które nie występują przy uczulenia na czynniki środowiskowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 08:39   #1449
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty część XIII

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;75748931]Można zrobić testy z krwi. Cały panel dość drogi. Opinie różne alergie podejrzewałabym, gdyby to drapanie było intensywne, wiązałoby się z zaczerwieniem, przełysieniami, zmianami skórnymi, a przy drapaniu kot nie reagował na wołanie/ przysmak (choć to akurat może być kwestia charakteru ). Alergie pokarmowe często wywołują też zaburzenia jelitowe, które nie występują przy uczulenia na czynniki środowiskowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Na razie żadnego zaczerwienienia nie ma, nawet po kurze. Tylko intensywne drapanie. Kura poszła w odstawkę, kot się przestał drapać, a wczoraj znowu coś się w uszko drapał...
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:21   #1450
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Koty część XIII

Dziewczyny, potrzebuję dobrej rady. Chcę przestawiac kota na zdrowe mokre,, zamówiłam puszki mac`s, kot nawet powoli się przekonuje (najchętniej jadłby tylko suche i nic więcej) ale nie doczytałam gramatury Zamówienie składałam na szybko przy okazji innych zakupów w zooplus i zamówiłam puszki po 800 gr
Mogę coś z tym zrobić? Poporcjować i pomrozić, cokolwiek? Domyślam się, że puszka max 2 dni postoi w lodówce, a mój kot będzie jedną taką puchę jadł conajmniej tydzień (z chupek jeszcze nie zrezygnowałam całkowicie i próbuję przemycać surowe mięso). Da się to jakoś uratować?

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2017-07-27 o 12:24
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:28   #1451
happiestone
Przyczajenie
 
Avatar happiestone
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 15
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję dobrej rady. Chcę przestawiac kota na zdrowe mokre,, zamówiłam puszki mac`s, kot nawet powoli się przekonuje (najchętniej jadłby tylko suche i nic więcej) ale nie doczytałam gramatury Zamówienie składałam na szybko przy okazji innych zakupów w zooplus i zamówiłam puszki po 800 gr
Mogę coś z tym zrobić? Poporcjować i pomrozić, cokolwiek? Domyślam się, że puszka max 2 dni postoi w lodówce, a mój kot będzie jedną taką puchę jadł conajmniej tydzień (z chupek jeszcze nie zrezygnowałam całkowicie i próbuję przemycać surowe mięso). Da się to jakoś uratować?
ogólnie lepiej brać mniejsze puchy (400 g), przy jednym kocie niestety 800 g to za dużo
Mi też zdarzyło się zamówić 800 g (bo dobra cena) i faktycznie porcjowałam mojej Kropce taką puszkę. Dwa dni może postać w lodówce, więc w zależności od tego ile Twoja kicia zje, taką ilość możesz zostawić, a resztę podzielić na każdy dzień, by pomrozić te części
Moja kicia nie ma nic przeciwko odmrażanemu jedzeniu, więc warto przetestować
__________________
http://e-catwalk.pl
happiestone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 13:38   #1452
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję dobrej rady. Chcę przestawiac kota na zdrowe mokre,, zamówiłam puszki mac`s, kot nawet powoli się przekonuje (najchętniej jadłby tylko suche i nic więcej) ale nie doczytałam gramatury Zamówienie składałam na szybko przy okazji innych zakupów w zooplus i zamówiłam puszki po 800 gr
Mogę coś z tym zrobić? Poporcjować i pomrozić, cokolwiek? Domyślam się, że puszka max 2 dni postoi w lodówce, a mój kot będzie jedną taką puchę jadł conajmniej tydzień (z chupek jeszcze nie zrezygnowałam całkowicie i próbuję przemycać surowe mięso). Da się to jakoś uratować?
800g MAC'sa wychodzi chyba najtaniej z tych lepszych mokrych karm, ale kot moze sie buntowac i nie jesc jej, bo dalej czuje swoje chrupki. Poporcjuj sobie po 200g i zamroz to, bez problemu, ale chrupków się pozbądź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201803071148
Czas edycji: 2017-07-27 o 13:40
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 13:57   #1453
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Duże puszki można porcjowac i mrozić :tak:
Sama tak robiłam jak mieszkały z nami tylko dwa koty. Teraz jedna puszka 800g to jeden dzień jedzenia a nawet chyba mniej

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 16:41   #1454
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez happiestone Pokaż wiadomość
ogólnie lepiej brać mniejsze puchy (400 g), przy jednym kocie niestety 800 g to za dużo
Mi też zdarzyło się zamówić 800 g (bo dobra cena) i faktycznie porcjowałam mojej Kropce taką puszkę. Dwa dni może postać w lodówce, więc w zależności od tego ile Twoja kicia zje, taką ilość możesz zostawić, a resztę podzielić na każdy dzień, by pomrozić te części
Moja kicia nie ma nic przeciwko odmrażanemu jedzeniu, więc warto przetestować

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
800g MAC'sa wychodzi chyba najtaniej z tych lepszych mokrych karm, ale kot moze sie buntowac i nie jesc jej, bo dalej czuje swoje chrupki. Poporcjuj sobie po 200g i zamroz to, bez problemu, ale chrupków się pozbądź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
Duże puszki można porcjowac i mrozić :tak:
Sama tak robiłam jak mieszkały z nami tylko dwa koty. Teraz jedna puszka 800g to jeden dzień jedzenia a nawet chyba mniej

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
Dzięki Kochane, tak też zrobię Co do chrupków - chciałabym właśnie całkowicie z nich zrezygnować. Zostawiam je tylko wtedy, kiedy kot zostaje w domu sam na ok 9 godzin (a zdarza się to 3, czasem 4 razy w tyg, zależy jak pracujemy z TŻ). Ale może wtedy też zostawiać mokre, tylko więcej? Mam jeszcze problem z oszacowaniem, ile tej karmy kot powinien jeść, żeby utrzymać prawidłową masę. Do tej pory chrupki leżały 24 h i przychodził sobie, kiedy był głodny, a teraz muszę to jakoś ogarnąć. Ma 5 miesięcy, waży 3,3 kg, rośnie bardzo szybko i będzie na pewno bardzo duży po rodzicach.

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2017-07-27 o 16:53
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 17:30   #1455
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Dzięki Kochane, tak też zrobię Co do chrupków - chciałabym właśnie całkowicie z nich zrezygnować. Zostawiam je tylko wtedy, kiedy kot zostaje w domu sam na ok 9 godzin (a zdarza się to 3, czasem 4 razy w tyg, zależy jak pracujemy z TŻ). Ale może wtedy też zostawiać mokre, tylko więcej? Mam jeszcze problem z oszacowaniem, ile tej karmy kot powinien jeść, żeby utrzymać prawidłową masę. Do tej pory chrupki leżały 24 h i przychodził sobie, kiedy był głodny, a teraz muszę to jakoś ogarnąć. Ma 5 miesięcy, waży 3,3 kg, rośnie bardzo szybko i będzie na pewno bardzo duży po rodzicach.
jak mój kot zostaje na 9 godzin sam to daję mu większą porcję mokrej karmy do miski i nic się nie dzieje.
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 17:33   #1456
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Przeprowadzam się za parę miesięcy do nowego bloku i mam problem z osiatkowaniem balkonu. Na forum internetowym osiedla ludzie grzmią, że nie można wiercić w elewacji przez parę lat ze względu na gwarancję i wnioski o zgodę będą odrzucane.

Moje koty są wariatami i na pewno będą się na siatkę rzucać, gryźć ją i wspinać po niej. Nie mogę zamontować jej głębiej we wnęce, bo chcę zachować możliwość mycia szklanej barierki. Odstępy między barierką a murem, a także od dolnego brzegu barierki do skraju płytek (!) są spore.

Czy zdarzyło Wam się w budynku nie będącym zabytkową kamienicą zostać zadenuncjowanym przez sąsiadów i musieć ściągać siatkę?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 17:35   #1457
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Przeprowadzam się za parę miesięcy do nowego bloku i mam problem z osiatkowaniem balkonu. Na forum internetowym osiedla ludzie grzmią, że nie można wiercić w elewacji przez parę lat ze względu na gwarancję i wnioski o zgodę będą odrzucane.

Moje koty są wariatami i na pewno będą się na siatkę rzucać, gryźć ją i wspinać po niej. Nie mogę zamontować jej głębiej we wnęce, bo chcę zachować możliwość mycia szklanej barierki. Odstępy między barierką a murem, a także od dolnego brzegu barierki do skraju płytek (!) są spore.

Czy zdarzyło Wam się w budynku nie będącym zabytkową kamienicą zostać zadenuncjowanym przez sąsiadów i musieć ściągać siatkę?
istnieją siatki balkonowe bez wiercenia i sąsiedzi będą mogli Ci naskoczyć
https://sklep.bezpiecznekoty.pl/i50,...inwazyjny.html
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 23:17   #1458
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
jak mój kot zostaje na 9 godzin sam to daję mu większą porcję mokrej karmy do miski i nic się nie dzieje.
Jutro testuję Choć dziś jestem z niego megadumna - mokre, które zostawiłam rano zjedzone, suche skubnięte Poporcjowałam puchę i wyszły mi porcje pi razy oko po 160 gr - zostawię mu taką porcję rano, plus po powrocie z pracy porcja mięsa (na razie niestety tylko pierś z indyka toleruje, wiem, że bezwartościowa, ale jeszcze będziemy kombinować - na wołowinę nie chce patrzeć, inne częsci indyka też kiepsko ). Najbardziej przy mokrym stresuję się tym, żeby go nie przekarmić albo odwrotnie, żeby nie chodził głodny, ale mam nadzieję, że z czasem wszystko sobie ułożymy a suche pójdzie całkowicie w odstawkę.
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 01:09   #1459
201803071148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Jutro testuję Choć dziś jestem z niego megadumna - mokre, które zostawiłam rano zjedzone, suche skubnięte Poporcjowałam puchę i wyszły mi porcje pi razy oko po 160 gr - zostawię mu taką porcję rano, plus po powrocie z pracy porcja mięsa (na razie niestety tylko pierś z indyka toleruje, wiem, że bezwartościowa, ale jeszcze będziemy kombinować - na wołowinę nie chce patrzeć, inne częsci indyka też kiepsko ). Najbardziej przy mokrym stresuję się tym, żeby go nie przekarmić albo odwrotnie, żeby nie chodził głodny, ale mam nadzieję, że z czasem wszystko sobie ułożymy a suche pójdzie całkowicie w odstawkę.
Mysle, ze 160 gram (blagam nie pisz gr, tylko g, bo to pierwsze to skrót od groszy ) na raz to za dużo, nawet jak wychodzisz na 12 godzin. Wiem, ze nie powinno sie dawac stalego dostepu do jedzenia, ale ja, jak musze wstac wczesnie rano, to zostawiam mu tak 50g puchy, przed wyjsciem daje ok 100 g, jak wroce ok 50 i jak ide spac to reszte puchy. No chyba, ze widze, ze kot sie kreci kolo miski albo nie ma apetytu to dokarmiam, albo nie daje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201803071148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 09:30   #1460
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Przeprowadzam się za parę miesięcy do nowego bloku i mam problem z osiatkowaniem balkonu. Na forum internetowym osiedla ludzie grzmią, że nie można wiercić w elewacji przez parę lat ze względu na gwarancję i wnioski o zgodę będą odrzucane.

Moje koty są wariatami i na pewno będą się na siatkę rzucać, gryźć ją i wspinać po niej. Nie mogę zamontować jej głębiej we wnęce, bo chcę zachować możliwość mycia szklanej barierki. Odstępy między barierką a murem, a także od dolnego brzegu barierki do skraju płytek (!) są spore.

Czy zdarzyło Wam się w budynku nie będącym zabytkową kamienicą zostać zadenuncjowanym przez sąsiadów i musieć ściągać siatkę?
U mnie jest spokój, normalni ludzie, itd. Wierciliśmy wszystko i wszędzie Ale miałam kiedyś fryzjerkę, która mieszka na osiedlu "z wizją". Pech chciał, że mieszka na nim też projektant owego osiedla i czepia się o wszystko: nie można mieć anteny na balkonie, wiszącej suszarki, osłony na balkonie (a balkon oszklony, w majtkach nie wyjdziesz), bo zaburza to jego wizję Wszystko kazał demontować.

Na którym piętrze masz mieszkanie? Powyżej 1-2 to czasem ciężko zauważyć, że jest siatka. W bloku obok mają chyba na drugim piętrze siatkę i długo jej nie widziałam.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 09:47   #1461
happiestone
Przyczajenie
 
Avatar happiestone
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 15
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Co do chrupków - chciałabym właśnie całkowicie z nich zrezygnować.
Jeśli myślisz o całkowitej rezygnacji z chrupków, polecam zastanowić się nad jakąś suplementacją MAC ma bardzo dużą zawartość mięsa, ale wielu dodatkowych składników nie dostarczy
__________________
http://e-catwalk.pl
happiestone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 10:32   #1462
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez happiestone Pokaż wiadomość
Jeśli myślisz o całkowitej rezygnacji z chrupków, polecam zastanowić się nad jakąś suplementacją MAC ma bardzo dużą zawartość mięsa, ale wielu dodatkowych składników nie dostarczy
Puszki zazwyczaj zawierają wszystko co kotu potrzebne.
Nie suplementuje się puszek.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 10:40   #1463
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez bramborky Pokaż wiadomość
istnieją siatki balkonowe bez wiercenia i sąsiedzi będą mogli Ci naskoczyć
https://sklep.bezpiecznekoty.pl/i50,...inwazyjny.html
Temat siatek nie jest mi obcy, bo własnoręcznie robiłam siatkę okienną z drewnianej ramki na kątownikach

Niestety, montaż bezinwazyjny oznacza zastosowanie mocnego kleju, wkrętów lub kołków rozporowych i na to również muszę mieć zgodę.

Póki co używam argumentów, że coś się może stać dziecku (którego nie mam), a wypadnięcie przedmiotu przez balkon może tragicznie trafić osobę przechodzącą pod blokiem. No i gołębie. Sporo już są ofajdane parapety i balkon...
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
miałam kiedyś fryzjerkę, która mieszka na osiedlu "z wizją". Pech chciał, że mieszka na nim też projektant owego osiedla i czepia się o wszystko: nie można mieć anteny na balkonie, wiszącej suszarki, osłony na balkonie (a balkon oszklony, w majtkach nie wyjdziesz), bo zaburza to jego wizję Wszystko kazał demontować.
Wizjoner od siedmiu boleści... U mnie są mieszkańcy, którzy twierdzą, że to szpeci, ogranicza wolność itp. A w sąsiednich blokach widziałam już siatki, tylko nie potrafię ustalić numerów tych mieszkań, żeby podejść i popytać.

Masz metalową czy wzmacnianą drutem?
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na którym piętrze masz mieszkanie? Powyżej 1-2 to czasem ciężko zauważyć, że jest siatka. W bloku obok mają chyba na drugim piętrze siatkę i długo jej nie widziałam.
Na przedostatnim, w dodatku to półloggia (jedna balustrada betonowa, druga przeszklona), więc założę się, że widoczność będzie niewielka. Naprężona siatka jest moim zdaniem równie estetyczna, co doniczki z pelargoniami.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 11:37   #1464
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Temat siatek nie jest mi obcy, bo własnoręcznie robiłam siatkę okienną z drewnianej ramki na kątownikach

Niestety, montaż bezinwazyjny oznacza zastosowanie mocnego kleju, wkrętów lub kołków rozporowych i na to również muszę mieć zgodę.

Póki co używam argumentów, że coś się może stać dziecku (którego nie mam), a wypadnięcie przedmiotu przez balkon może tragicznie trafić osobę przechodzącą pod blokiem. No i gołębie. Sporo już są ofajdane parapety i balkon...

Wizjoner od siedmiu boleści... U mnie są mieszkańcy, którzy twierdzą, że to szpeci, ogranicza wolność itp. A w sąsiednich blokach widziałam już siatki, tylko nie potrafię ustalić numerów tych mieszkań, żeby podejść i popytać.

Masz metalową czy wzmacnianą drutem?

Na przedostatnim, w dodatku to półloggia (jedna balustrada betonowa, druga przeszklona), więc założę się, że widoczność będzie niewielka. Naprężona siatka jest moim zdaniem równie estetyczna, co doniczki z pelargoniami.
Ja mam wzmocniona zieloną z zooplus. Trzyma się ok, ale jest bardzo widoczna. Metalowa pewnie nie rzucałaby się w oczy.

Skoro ludzie mają na osiedlu to znaczy, że można.

Pytałam zarząd wspólnoty czy potrzebuję zgodę na klimatyzator i powiedzieli, że nie, o ile jest w obrębie mojego balkonu i nie zakłóca ciszy i widoku sąsiadowi.
Ta sama zasada dotyczy innych rzeczy jak: siatki, anteny, wiszące kwiaty, klimatyzatory, suszarki, osłony balkonowe. Też można powiedzieć, że to szpeci - kwestia gustu.

Tak wysoko i tak nikt nie zauważy
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 13:07   #1465
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Koty część XIII

Jeśli chodzi o siatkę, to my mamy przeźroczystą z Trixie o wymiarach 6x3. Mieszkamy na parterze, z ulicy jej w ogole nie widać, a do ulicy jest może z 15m, więc wyżej w ogóle już nie powinno być nic widać

Mamy to szczęście, że u góry mamy ją zaczepioną o balustradę balkonu od sąsiadów, bo wiercić też nie możemy. Wcześniej właściciel mówił, że jak tylko będzie nie szpecić, to możemy siatkę montować. Nasi sąsiedzi maja zwykłą materiałową siatkę, zieloną- tę to dopiero widać z daleka I też mają ją zamontowaną na jakiś rurkach czy stelażach, bo nie mają jej nawet jak zawiesić.

Spróbuj ewentualnie podpytać tych, co mają osiatkowane balkony. Aczkolwiek mimo wszystko zamontowałabym jakąś siatkę, bo to tylko siatka, a nie ogrodzenie posesji Chociaż wiem, że czasem warto pytać, ale niektórzy mają klapki na oczach
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 19:16   #1466
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

20170728_175402.jpg

kocia miłość
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-28, 19:27   #1467
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Koty część XIII

Mój kotek schroniskowy w końcu zdrowy,karma zmieniona tylko na MAC'S i problemy z biegunkami znikły
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 08:00   #1468
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Załącznik 7171921

kocia miłość
waleriana?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 15:57   #1469
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
waleriana?
Ten biały trzyma w objęciach kociątko, trzeba się dobrze przyjżeć.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 20:20   #1470
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Mój kotek schroniskowy w końcu zdrowy,karma zmieniona tylko na MAC'S i problemy z biegunkami znikły
Super, cieszę się!
Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ten biały trzyma w objęciach kociątko, trzeba się dobrze przyjrzeć.
Widać
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:56.