Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-11, 07:05   #391
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Sprawdź czy interakcja występuje na stronie ktomalek.pl
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 11:58   #392
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez malwinazja Pokaż wiadomość
Jedak stosowanie antybiotyku nie osłabia antykoncepcji całkowicie... Gdzieś czytałam, że istnieje zaledwie 5% szans na zapłodnienie. Więc czy stosunek przerywany nie zwiększa szans zabezpieczenia w tym wypadku?


A co jeśli w ulotce moich tabletek nie ma słowa o interakcji z danym antybiotykiem ani z grupą tych substancji? Z kolei w ulotce antybiotyku jest mowa o poinformowaniu lekarza o stosowaniu antykoncepcji. Jak to czytać? Której ulotce zaufać? Czy to czasem nie na wyrost?
Możesz postępować jak chcesz. Natomiast jeśli zależy Ci na uniknięciu ciąży, to lepiej stosować się nad wyrost.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 20:34   #393
Mt1177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 4
Pytanie o placebo w tabletkach antykoncepcyjnych

Witam was. Chciałabym o coś zapytać. Otóż biorę w tym momencie 1 raz w życiu tabletki antykoncepcyjne vibin mini, na ten moment kończę swój 1szy blister i biorę 5 tabletkę placebo.

Pytanie jest dosyć proste, a odp sama nie mogę znaleźć.

Czy gdy biorę placebo to czy nadal jestem chroniona? Czy chłopak może bez problemu mieć orgazm we mnie?



Pytam z dwóch powodów :

1. Jest to mój 1szy blister, a placebo jak wiemy nie mają hormonów

2. Na ulotkach jest jasno napisane że gdy się zapomni tabletki z hormonami do 12h to jeszcze ok, ale dłużej niż 12h+ to już wielce trzeba się zabezpieczać, to przy placebo w takim razie też?
Mt1177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 22:32   #394
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pytanie o placebo w tabletkach antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Mt1177 Pokaż wiadomość
Witam was. Chciałabym o coś zapytać. Otóż biorę w tym momencie 1 raz w życiu tabletki antykoncepcyjne vibin mini, na ten moment kończę swój 1szy blister i biorę 5 tabletkę placebo.

Pytanie jest dosyć proste, a odp sama nie mogę znaleźć.

Czy gdy biorę placebo to czy nadal jestem chroniona? Czy chłopak może bez problemu mieć orgazm we mnie?



Pytam z dwóch powodów :

1. Jest to mój 1szy blister, a placebo jak wiemy nie mają hormonów

2. Na ulotkach jest jasno napisane że gdy się zapomni tabletki z hormonami do 12h to jeszcze ok, ale dłużej niż 12h+ to już wielce trzeba się zabezpieczać, to przy placebo w takim razie też?
W ulotce musi być również napisane, że jesteś chroniona w czasie tabletek placebo. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest konieczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-26, 08:10   #395
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Pytanie o placebo w tabletkach antykoncepcyjnych

Z ulotki Vibin mini:
"Jeśli pacjentka stosuje lek Vibin mini w powyższy sposób, jest chroniona przed ciążą także w ciągu 7 dni, w których przyjmuje tabletki placebo."
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 13:53   #396
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
zmiana z tabletek jednoskl. na dwuskl. i plamienie

Dziewczyny help, bo ja juz nie mam sil. Po porodzie zaczelam brac limetic (karmilam), ale przestalam karmic, zaczelam plamic. Plamilam 2 tygodnie, szlag mnie trafial, poszlam do gin i mi zapisala vibin mini. Przeszlam na ten vibin i plamie nadal, minal tydzien od zmiany i te cholerne plamienia sa nadal . Nie mam czasu co chwile latac do gina (male dziecko) i zastanawiam sie czy rzucic te tabletki, bo teraz przez swoje dzialanie maja 100% dzialanie antykoncepcyjne.... czy moze ktoras z was tak miala i to plamienie przejdzie? Dodatkowo mnie stresuje fakt, ze w polowie grudnia mam miec robiona kolposkopie i nie moge wtedy krwawic, bo mi przepadnie termin badania, na ktore czekam 2 miesiace. Jak odstawie teraz to nie wiadomo kiedy bedzie okres, bo mam nieregularne. Bralam kiedys Yaz to zero problemow bylo patrzylam w internecie i maja taki sam sklad.
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 21:53   #397
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: zmiana z tabletek jednoskl. na dwuskl. i plamienie

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Dziewczyny help, bo ja juz nie mam sil. Po porodzie zaczelam brac limetic (karmilam), ale przestalam karmic, zaczelam plamic. Plamilam 2 tygodnie, szlag mnie trafial, poszlam do gin i mi zapisala vibin mini. Przeszlam na ten vibin i plamie nadal, minal tydzien od zmiany i te cholerne plamienia sa nadal . Nie mam czasu co chwile latac do gina (male dziecko) i zastanawiam sie czy rzucic te tabletki, bo teraz przez swoje dzialanie maja 100% dzialanie antykoncepcyjne.... czy moze ktoras z was tak miala i to plamienie przejdzie? Dodatkowo mnie stresuje fakt, ze w polowie grudnia mam miec robiona kolposkopie i nie moge wtedy krwawic, bo mi przepadnie termin badania, na ktore czekam 2 miesiace. Jak odstawie teraz to nie wiadomo kiedy bedzie okres, bo mam nieregularne. Bralam kiedys Yaz to zero problemow bylo patrzylam w internecie i maja taki sam sklad.
Krwawienia to czesty skutek uboczny antykoncepcji, szczególnie w pierwszych kilku cyklach. Przy tabletkach jednoskladnikowych chyba w ogóle często się to zdarza.

Niestety nie powiem Ci, kiedy plamienia miną...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-19, 16:05   #398
Ania_9715
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 2
Tabletki antykoncepcyjne AXIA FORTE

Któraś z was stosowała? Jakieś skutki uboczne? Przyrost masy? Trądzik?

EDIT MODERACJI: chodzi o axia forte.

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-11-19 o 20:17
Ania_9715 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-14, 21:46   #399
Raohszana96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej. Tabletki anty biorę od ponad dwóch lat. Czasami łącze opakowania, ale nigdy nie łączyłam więcej niż 3 pod rząd.

Do ginekologa pójdę jak tylko będę mogła, ale któraś z was ma może na tabletkach anty mocne skurcze brzucha? Dzieje się to niezależnie od tego czy robię przerwę co 21 dni czy nie. Trochę zaczyna mi to przeszkadzać, na szczęście krwawienie dostaję w piątek lub sobotę, więc tylko jeden dzień w pracy muszę przeżyć. Najgorsze są dwa pierwsze dni.

Pamiętam, że na początku nie miałam takiej dolegliwości - wręcz przeciwnie, miałam dużo lżejsze miesiączki.

Może pora na zmianę tabletek? Biorę Sidratella 20. Nie mam żadnych skutków ubocznych, nie tyje, nic mi się nie dzieje tylko te skurcze są denerwujące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raohszana96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-19, 09:08   #400
Alicjaa_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 66
Pominięcie tabletek Seasonique

Dziewczyny pomocy!



Jestem w trakcie 2 miesiąca brania tabletek Seasonique. Niestety blister z 9 tabletkami został utracony wraz ze skradzioną torebką. Czy mogę pominąć te 9 tabletek z drugiego blistra i dziś rozpocząć 3 blister ? Czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana?
__________________
lubię żyć. byłam niekiedy wściekle, rozpaczliwie, skrajnie nieszczęśliwa, ale choć przeszłam przez to wszystko, wiem omal z niezachwianą pewnością, że dar życia jest czymś wspaniałym.
Alicjaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-19, 11:06   #401
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pominięcie tabletek Seasonique

Tak, to jedynie skróci "cykl" o te 9 dni. Wszystkie blistry zawierają po 28 tabletek o tym samym składzie a ostatni dodatkowo 7 o niskiej dawce etynoestradiolu (odpowiednik przerwy, w której występuje krwawienie z odstawienia).
Te tabletki są jeszcze dostępne? Jak polowałam na nie jakieś pół roku temu nie było w hurtowniach i dowiedziałam się o sprzedaży marki przez dotychczasowego producenta.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-19, 13:18   #402
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pominięcie tabletek Seasonique

Cytat:
Napisane przez Alicjaa_23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy!



Jestem w trakcie 2 miesiąca brania tabletek Seasonique. Niestety blister z 9 tabletkami został utracony wraz ze skradzioną torebką. Czy mogę pominąć te 9 tabletek z drugiego blistra i dziś rozpocząć 3 blister ? Czy ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana?
Możesz wziąć te 9 tabletek z nowego blistra i potem 7 dni przerwy.
Albo wziąć ciągiem cały kolejny blister. Antykoncepcja zachowana w obu przypadkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 21:44   #403
Hedziq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Plastry evra- zero libido czy po vibin będzie to samo?

Witajcie dziewczyny stosowałam około 2 lat plastry evra i ostatnio mnie uczuliły i musiałam je zmienić na tabletki Vibin. I moje pytanie brzmi czy po nich podnosi się libido? Po plastrach Evra mam zerowe libido i nie wiem czy z Vibin będzie to samo. Wstydziłam się o tym powiedzieć mojemu lekarzowi i nie wiem właśnie jak to jest z Vibin czy większe libido czy mniejsze bo w ulotce jest napisane "zmiana zainteresowania seksem""
Hedziq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 06:40   #404
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plastry evra- zero libido czy po vibin będzie to samo?

Cytat:
Napisane przez Hedziq Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny stosowałam około 2 lat plastry evra i ostatnio mnie uczuliły i musiałam je zmienić na tabletki Vibin. I moje pytanie brzmi czy po nich podnosi się libido? Po plastrach Evra mam zerowe libido i nie wiem czy z Vibin będzie to samo. Wstydziłam się o tym powiedzieć mojemu lekarzowi i nie wiem właśnie jak to jest z Vibin czy większe libido czy mniejsze bo w ulotce jest napisane "zmiana zainteresowania seksem""
Hej, wszystko jest kwestią indywidualną. Może Ci się poprawić, może nie. Metoda prób i błędów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 15:28   #405
Dunia1920
Raczkowanie
 
Avatar Dunia1920
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 37
Stosowanie Microgynon 21

Witajcie,

Lekarz przepisał mi tabletki Microgynon 21(bierze się 1 dnia krwawienia o czym lekarz mi nie powiedział).To jest moje pierwsze opakowanie,zaczęłam go brać w 12 dniu cyklu,brałam regularnie,zrobiłam przerwę,dziś jest 5 dzień przerwy a krwawienia nie ma a w ulotce pisze "krwawienie występuje w 2-3 dniu przerwy".Czy tego krwawienia nie mam bo zaczełam je brać w 12 dniu cyklu?Co mam zrobić jeśli nie wystąpi,jestem osobą nie współżyjącą?Czy można je zacząć brać w dowolnym dniu cyklu?Co mam teraz zrobić?
Dunia1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 22:11   #406
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Stosowanie Microgynon 21

Cytat:
Napisane przez Dunia1920 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Lekarz przepisał mi tabletki Microgynon 21(bierze się 1 dnia krwawienia o czym lekarz mi nie powiedział).To jest moje pierwsze opakowanie,zaczęłam go brać w 12 dniu cyklu,brałam regularnie,zrobiłam przerwę,dziś jest 5 dzień przerwy a krwawienia nie ma a w ulotce pisze "krwawienie występuje w 2-3 dniu przerwy".Czy tego krwawienia nie mam bo zaczełam je brać w 12 dniu cyklu?Co mam zrobić jeśli nie wystąpi,jestem osobą nie współżyjącą?Czy można je zacząć brać w dowolnym dniu cyklu?Co mam teraz zrobić?
Hej,

Bierz dalej tabletki według planu. Krwawienie może się nie pojawić - szczególnie, że to Twoje pierwsze opakowanie.

I przeczytaj gruntownie ulotkę.

Tabletki można zacząć brać w dowolnym dniu cyklu, ale najlepiej jednak, żeby był to pierwszy dzień cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 19:59   #407
Dunia1920
Raczkowanie
 
Avatar Dunia1920
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 37
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Przeczytałam ulotkę Dziś rano pojawiło się krwawienie ale jest słabe bardziej takie plamienie,mam nadzieję że to nie jest jedniowe,do tego robiło mi się przy tym słabo i trochę brzuch bolał. Czy to normalne,bo w ulotce na ten temat nic nie pisze?
Dunia1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 20:42   #408
Nanami1910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Branie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy

Hej, od miesiąca biorę tabletki i robiłam to według kalendarzyka. Dopiero teraz się zorientowałam, że popełniłam błąd i przerwę w ich braniu powinnam zrobić ze skończeniem opakowania, a nie tak jak wypada mi okres. Przez cały ten czas trochę plamie, ale to może być kwestia źle dobranych tabletek. Teraz mam zagwozdke czy powinnam zrobić przerwę, czy wybrać opakowanie do końca. Za 8 dni będę mieć usuwaną torbiel okolojajnikowa, dlatego nie wiem, czy powinnam pozwolić na wystąpienie krwawienia.
Nanami1910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 21:12   #409
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Branie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy

Cytat:
Napisane przez Nanami1910 Pokaż wiadomość
Hej, od miesiąca biorę tabletki i robiłam to według kalendarzyka. Dopiero teraz się zorientowałam, że popełniłam błąd i przerwę w ich braniu powinnam zrobić ze skończeniem opakowania, a nie tak jak wypada mi okres. Przez cały ten czas trochę plamie, ale to może być kwestia źle dobranych tabletek. Teraz mam zagwozdke czy powinnam zrobić przerwę, czy wybrać opakowanie do końca. Za 8 dni będę mieć usuwaną torbiel okolojajnikowa, dlatego nie wiem, czy powinnam pozwolić na wystąpienie krwawienia.
Hej,

Brak podstawowych informacji.
Ile tabletek przyjęłaś? Ile dni temu przerwałaś branie? Ile trwa przerwa?

Jeśli wzięłaś więcej niż 14 tabletek, to zacznij nowe opakowanie po max. 7 dniowej przerwie. Bierzesz tabletki w trybie 21+7?

Co do torbieli to nie wiem niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-04, 19:30   #410
Dunia1920
Raczkowanie
 
Avatar Dunia1920
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 37
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Zaczęłam drugie opakowanie Microgynon 21 brać a to krwawienie z odstawienia dalej jest,czy to normalne?
Dunia1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 06:25   #411
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Dunia1920 Pokaż wiadomość
Zaczęłam drugie opakowanie Microgynon 21 brać a to krwawienie z odstawienia dalej jest,czy to normalne?
Tak, to normalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:55   #412
The_Silence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 57
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć Chciałabym Was prosić o poradę. Otóż mam problem z antykoncepcją. Parę miesięcy temu byłam u ginekologa po tabletki, dostałam receptę na Vines. Wykupiłam je ale po przeczytaniu ulotki nie odważyłam się ich brać. Niedawno byłam znowu po receptę, tym razem dostałam Ovulastan (podobno z większą ilością hormonów bo biorę leki od psychiatry na nerwicę). Niestety nie wkupiłam jeszcze tych tabletek bo wciąż się obawiam skutków ubocznych tj. zakrzepicy, pogorszenia wzroku, zatoru itp. Tym bardziej, że moja mama ciężko choruje na serce. Tyle się słyszy negatywnych opinii o tabletkach anty, nawet czytałam że ktoś z ich powodu zmarł, co jeszcze bardziej mnie przeraziło. Stosowanie samej prezerwatywy również bardzo mnie stresuje i co miesiąc wyczekuję okresu... Już nie wiem co robić.
The_Silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 21:08   #413
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Może kiepskie pocieszenie ale praktycznie na każdym leku jest cała litania skutków niepożądanych. Pamiętam sytuację gdy kiedyś czytałam ulotkę do zwykłej Polopiryny S na przeziębienie, skutki uboczne zajęły aż pół strony O_o

Chyba koncerny zabezpieczają się przed ewentualnymi pozwami.
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 09:17   #414
mil_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 15
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziewczyny, a powiedzcie czy krwawienie z odstawienie zawsze wyklucza ciążę? Często się czyta, że ta "fizjologiczna" miesiączka może występować w pierwszym trymestrze ciąży, a jak to jest przy sztucznym krwawieniu wywołanym przez spadek hormonów?
mil_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-20, 09:30   #415
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej, czy Baikadent żel na afty wpływa na skuteczność tabletek anty? To jest jego skład substancję czynną: zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis 0,577g



substancje pomocnicze: karbomer (Carbopol 5984), glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, sodu węgan bezwodny, woda oczyszczona.
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 09:44   #416
Aaniaa666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 2
Brak 7 dniowej przerwy, a późniejsze brak krwawienie z odżywieni

Cześć dziewczyny, mam pewien problem. W lipcu nie zrobiłam przerwy między opakowaniami i później przez całe opakowanie miałam plamienia, a nawet później krwawienia. W 7 dniowej przerwie nie miałam krwawieni, ale czytałam ze to się zdarza gdy sie wcześniej nie zrobi przerwy. Problem w tym ze jestem już po drugim opakowaniu po tym gdy połączyłem dwa opakowania i znowu nie dostałam krwawienia w przerwie. Czy zdarzyło się wam coś takiego?
Aaniaa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-05, 10:13   #417
Aaniaa666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cześć dziewczyny, mam problem po połączeniu dwóch opakowań vibin mini. W lipcu nie zrobiłam 7 dniowej przerwy, później miałam całe 21 dni plamienia, które pod koniec przerodziły się w krwawienie. W 7 dniowej przerwie nie wystąpiło wcale krwawienie, ale czytałam, ze tak się zdarza, więc się nie przejęłam. Problem w tym, że skończyłam już 2 opakowanie od czasu tego gdy połączyłam dwa blistry, kończę już 7 dniową przerwę i krwawienia znowu nie było i zaczęłam się trochę martwić. Zdarzyło wam się coś takiego przy połączeniu dwóch blistrów?
Aaniaa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-06, 07:08   #418
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Aaniaa666 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam problem po połączeniu dwóch opakowań vibin mini. W lipcu nie zrobiłam 7 dniowej przerwy, później miałam całe 21 dni plamienia, które pod koniec przerodziły się w krwawienie. W 7 dniowej przerwie nie wystąpiło wcale krwawienie, ale czytałam, ze tak się zdarza, więc się nie przejęłam. Problem w tym, że skończyłam już 2 opakowanie od czasu tego gdy połączyłam dwa blistry, kończę już 7 dniową przerwę i krwawienia znowu nie było i zaczęłam się trochę martwić. Zdarzyło wam się coś takiego przy połączeniu dwóch blistrów?
Hm, dziwna sytuacja. Nigdy mi się tak nie zdarzyło... Dużo masz czasu do kolejnego krwawienia? Może warto by było obgadać to z ginekologiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 20:57   #419
patrycja_zydorczyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

polecam komputer cyklu cyclotest myway jest skuteczny w kontrolowaniu dni płodnych. Dobra pomoc w zajściu w ciążę lub może służyc jako środek antykoncepcji.
patrycja_zydorczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 12:51   #420
Werala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pominięcie dwóch tabletek pod rząd

Cytat:
Napisane przez karolina_malec320 Pokaż wiadomość
Witam, wyjechalam na weekend i niestety zapomnialam ze sobą tabletek. Dziś tj. 25.04 czwartek wzielam pierwszą tabletke z blistra. Nw co robić czy kontynuować branie tabletek w niedziele? Czy sobie odpuścic miesiąc?
W ulotce do opakowania powinnaś mieć informację, co w takim przypadku zrobić
Werala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.