Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-29, 11:23   #31
Calleigh
Przyczajenie
 
Avatar Calleigh
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 15
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Też przez to przechodziłam. Koszmarny ból pierwszego dnia okresu, omdlenia, wymioty.. Nie miałam endometriozy i fizycznie też wszystko było ok, więc lekarze tylko mówili, że po ciąży przejdzie, ewentualnie proponowali hormony. W końcu zaczęłam brać, bo było już bardzo źle i na hormonach wreszcie był spokój. Jakiś rok temu po kilku latach odstawiłam anty i niestety bóle wróciły. Tym razem jednak podeszłam poważnie do tematu i dużo o tym czytałam. Dowiedziałam się, że pomagają kwasy omega-3. Chodzi o to że nie może być w diecie za dużo omega-6 w stosunku do omega-3. Jest to oczywiście bardziej skomplikowane, ale nie będę się tu rozpisywać. Trzeba wyszukać w google omega-3+bóle miesiączkowe. Głównie czytałam strony po angielsku ale i polskich jest trochę.

W moim przypadku wystarczyło mocno ograniczyć mięso w diecie i jeść dużo ryb. Najważniejsze, żeby to omega-3 było właśnie pochodzenia zwierzęcego, a nie np. w postaci oleju z wiesiołka, czy lnianego. Jak ktoś nie lubi ryb, to można brać np. tran w kapsułkach, ale nie wiem czy tak samo podziała. Od czasu przejścia na dietę moje bóle właściwie zniknęły. Tak łagodnych okresów nie miałam nawet na anty Jestem tylko zła na lekarzy że są tak leniwi i nie chce im się dotrzeć do przyczyny problemu, a badania na temat omega-3 i okresu były opublikowane w necie już dawno temu

Nie twierdzę, że to pomoże każdej, bo mogą być różne źródła bólu, ale warto spróbować.
Calleigh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 18:02   #32
KasiaM89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 9
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

mi ginekolog na moje silne skurcze polecil xxx, lek jest bez recepty i dostępny w kazdej aptece. Warto sprobowac bo potrafi zdzialac cuda w niedlugim czasie

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2020-05-04 o 13:29 Powód: Reklama
KasiaM89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-12, 14:58   #33
topolka01
Raczkowanie
 
Avatar topolka01
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 55
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Nie wiem.. ja kiedyś brałam antykoncepcje żeby pomogło mi na trądzik i na bóle miesiaczkowe, ale ostawiłam tabletki przez problemy z tym, że prawie zostałam łysa :| Co do bóli to biore 3 keto + termofor + nie jem niczego ostrego, niczego tłustego, niczego gazowanego itp... niestety, ale moje bóle sprawiają, że bardzo często chodze do toalety na 2-kę bo mam aż takie skurcze, więc jem bardzo delikatnie by sobie nie utrudniać życia.
topolka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 09:06   #34
ania_maniaczka11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 8
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

nie ma na co czekać i niepotrzebnie faszerować się lekami przeciwbólowymi i rozkurczowymi, mojej córce bardzo pomógł ginekolog który przyjmuje w przychodni xxx – tam mają nowoczesny sprzęt i na miejscu przeprowadzają różne badania USG i wiele innych, dzięki doświadczeniu potrafią wykryć niepokojące zmiany i wdrożyć odpowiednie leczenie

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2020-05-20 o 22:17 Powód: Reklama
ania_maniaczka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-06, 12:34   #35
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Dot.: Okropnie silne bóle miesiączkowe. Nie do wytrzymania

Autorko, spróbuj wykluczyć/potwierdzić endometriozę...
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-06 13:34:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.