Pomóżcie - premiera w teatrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-25, 16:29   #1
soy_yo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2

Premiera w teatrze


Dziewczyny, już sama nie wiem co robić, dlatego zwracam się do Was. Za niedługo idę na premierę do teatru i nie wiem czy strój jaki sobie wymyśliłam na tę okazję będzie odpowiedni. Zacznę może od tego, że mam nogi jak kłody, z tendencją do odkładania się wody w okolicach kostki (podczas ostatniej wizyty w teatrze miałam na sobie sukienkę za łydkę, jak zobaczyłam w lustrze swoje kostki to miałam ochotę zapaść się pod ziemię, chociaż w domu wydawały mi się ok). W spodniach wyglądam fatalnie, ze względu na wielkie uda i pupę, więc jakikolwiek zestaw spodnie+żakiet odpadają. Jedynym moim ratunkiem jest bardzo wąska talia, płaski brzuch, mały biust i wąskie ramiona. No i właśnie... mam sukienkę. Piękna, długa, z paseczkiem w talii, rękaw zasłaniający ramiona. Leży na mnie bardzo dobrze. Do tego mam klasyczne, czarne baleriny. Szpilki, o dziwo, nie wyglądają z tą sukienką dobrze, a i sama nie wiem czy bym w nich wytrzymała.
I zastanawiam się czy to nie przesada? Czytając artykuły w necie natrafiam na opinie, że maxi suknie to na premierę, owszem, ale tylko w operze. Jestem osobą młodą, mam 23 lata, a ta sukienka nie jest wielce balowa, żadne treny, plisy, kokardy, cekiny. Jest czarna, z delikatnymi złotymi nitkami. Krój identyczny jak na zdjęciu, tylko rękaw odrobinę dłuższy, a dekolt jest prosty i kończy się na obojczykach. Lubię bardzo nosić długie sukienki, szczególnie latem i wiele osób mówi mi, że mi w nich dobrze. Myślicie, że mogę z powodzeniem taką sukienkę założyć? Bo mnie się wydaję, że wcale nie będzie przesadzona na taką okazję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg long-dress-shirts-long-dress.jpg (55,1 KB, 123 załadowań)

Edytowane przez soy_yo
Czas edycji: 2016-02-25 o 16:48
soy_yo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 18:39   #2
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

Co to za teatr? I co to za spektakl?
Do Narodowego na premierę bym tak poszła, do Romy na musical niekoniecznie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 18:50   #3
soy_yo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

A właśnie, zapomniałam napisać. Teatr Narodowy. Także myślę, że taka stylizacja będzie jak najbardziej ok, ale wolałam zapytać na forum publicznym.
soy_yo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 20:56   #4
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

Znam miłośniczkę Teatru Narodowego i z pewnością taka kreacja bardzo by się jej spodobała. Najważniejsze zasady - stonowany kolor, odpowiednia długość (lepiej za długa, niż sporo przed kolanko), niezbyt duży dekolt i rękawki (lub co najmniej bardzo grube ramiączka zakrywające jak najwięcej).

Z pewnością spotkasz kilka pań które łamią te zasady, ale chodzi o to, by nie przeszkadzać aktorom i oddać im w ten sposób szacunek za to co robią

Sukienka na zdjęciu jest piękna, wyobraziłam sobie taką, jaką opisałaś i uważam że to świetny pomysł.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 08:48   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

W Teatrze Narodowym nie byłam już dawno, ale w ogóle na spektakle chodzę bardzo często i wydaje mi się, że o ile to nie premiera- nawet w TN ta kiecka wyda się nadmiernie strojna.
Pomijam jeansy, swetri i nbalki, które dziś można spotkać w teatrach w zasadzie powszechnie, królują stroje koktailowo-eleganckie. W długiej sukni już dawno nikogo nie widziałam.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 12:49   #6
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

Pasuje Ja jestem dość często w operze, albo teatrze i chodzę w długich sukienkach. I widzę całkiem sporo kobiet w takich, szczególnie na premierach.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 13:04   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

dlugosc jest ok, bardziej wzbudzaja moje watpliwosci te zlote nitki. No ale skoro piszesz, ze sa bardzo delikatne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 21:34   #8
eldzik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Pomóżcie - premiera w teatrze

Sukienka bardzo fajna. tak myślę. oczywiście jest jeszcze kwestia jak w niej wyglądasz

Edytowane przez eldzik
Czas edycji: 2016-03-03 o 08:15
eldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:34:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.