Dlaczego ludzie nie oszczędzają pieniędzy? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-20, 11:55   #121
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dlaczego ludzie nie oszczędzają pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez Allienne Pokaż wiadomość
U mnie jest podobnie. Siostra męża zarabia duże pieniądze. I czasami nie starcza jej od pierwszego do pierwszego. Całe życie na wynajmie, bo nie jest w stanie zaoszczędzić na wkład własny. Ja pożyczam, bo zawsze oddają. Mam jednak z tyłu głowy jakaś obawę, że pewnego dnia nie oddadzą.
Jak oddają, to spoko. Wtedy nie miałabym problemu i w ogóle bym ich nie oceniała. Ten mistrz, o którym pisałam nie ma z czego oddać, bo rzadko zarabia
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 11:57   #122
Allienne
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 96
Dot.: Dlaczego ludzie nie oszczędzają pieniędzy?

W takiej sytuacji w życiu bym mu nie pożyczyła Jak nie chcę komuś pożyczyc, mówię, ze nie będę zrywała lokaty. Albo że po prostu nie mam kasy.
Allienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 12:01   #123
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dlaczego ludzie nie oszczędzają pieniędzy?

Ja zależnie od sytuacji, ale potrafię powiedzieć wprost, że gdybym nie wiedziała że wydaje kasę na pierdoły, to może rozważyłabym pożyczenie na podstawowe potrzeby. A tak to niech sobie radzi sam, sorry.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 12:01   #124
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Dlaczego ludzie nie oszczędzają pieniędzy?

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Ja ze swoimi znajomymi duzo rozmawiam o finansach, wymieniamy sie radami.




Po prostu dziwi mnie gdy piszesz, ze inwestowanie jest ok a oszczedzanie nie jest ok. Bo ciezko wyznaczyc granice miedzy jednym a drugim, i zwykle oszczedzanie jest krokiem do inwestowania. Ciezko zaczac inwestowac bez oszczednosci.
Moim zdaniem odpowiednie wywazenie tego, co sie wydaje, i tego, co sie odklada, to jedna z wazniejszych i trudniejszych decyzji w zyciu. Ktora w znacznym stopniu moze determinowac nasza przyszlosc, nasze szanse, wplywa na sytuacje naszej rodziny. W tym temacie jest duzo szkol i duzo sprzecznych opinii, bo nie ma idealnej recepty (chyba najczesciej powtarzajace sie stwierdzenie - miec poduszke finansowa na 6 miesiecy bez przychodow). Znam ludzi, ktorzy latami dziadowali, oszczedzali na czym sie dalo, ale ostatecznie wyszli na tym szczesliwi, bo zaoszczedzone srodki rozsadnie zainwestowali i to przynioslo im profity. Inni pakuja kase w inwestycje, z ktorych nic nie wychodzi, i koncza w dlugach. Czy to znaczy, ze nie warto w ogole inwestowac? Moim zdaniem nie. Inni ludzie zyja z miesiaca na miesiac, nic nie odkladaja, i tez sa szczesliwi. Czy to znaczy, ze nieodkladanie zadnych kwot jest bez sensu, bo lepiej sie cieszyc zyciem? Moim zdaniem tez nie, bo kazdemu moze sie powinac noga i wtedy lepiej miec srodki niz nie miec.

Czasem ludzie po latach zaluja, ze oszczedzali, bo twierdza, ze mogli bardziej korzystac z zycia.
Inni z kolei zaluja, ze nie oszczedzali. Po tym watku widac, jak rozne sa postawy i podejscia.
Bardzo dziwi mnie gdy ktos pisze, ze nie warto oszczedzac, bo 5000zl odlozone na koncie nas nie uratuje w ramach bezrobocia. Z mojej perspektywy duzo lepiej jest miec te 5000zl nic nie miec nic i szukac pracy z nozem na gardle.
Fajnie jest posluchac ludzi z obu stron i dochodzic do wlasnych wnioskow na temat tego, co jest dla nas najlepsze.

Dlatego dziwi mnie podejscie "inwestowac i korzystac z zycia", bo to takie uproszczenie, ktore nic nie wyjasnia i nic nie mowi o tym, jak to jest faktycznie najlepiej gospodarowac pieniedzmi. Zwlaszcza ze kazdy ma rozna sytuacje i zaplecze finansowe.

Ale gdzie ja napisałam, że oszczędzanie nie jest ok ? Masz albo problemy z czytaniem ze zrozumiem albo trzeba Ci wszystko tłumaczyć jak krowie na rowie. To chyba jest logiczne, że żeby zainwestować jakieś pieniądze to trzeba je mieć, a najpierw zaoszczędzić. Pisałam o dużych sumach, które ludzie odkładają, a ani nie inwestują ani nie korzystają życia.



No uproszczenie, bo to nie wykład o inwestowaniu, tylko wątek na wizażu. Każdy też oszczędzanie powinien dostosować do swoich potrzeb. Jeden na inwestycje potrzebuje tyle, drugi tyle. Jeden mieszkanie ma, a drugi na nie odkłada. Wszystko zależy od sytuacji.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-20 13:01:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.