spotęgowana samotność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-23, 09:59   #1
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138

spotęgowana samotność


Normalnie czuję się samotna paru znajomych z którymi rzadko bardzo się spotykam bo mają swoje sprawy, dość skłóconą rodzinę, toksyczne koleżanki w pracy, zakochanie nieodwzajemnione do kolegi. I teraz gdy się siedzi w domu, gdy praca jest bardzo ograniczona, odczuwam to najsilniej. Nikt z tych moich znajomych nie wysłał jednego sms-a z pytaniem co u mnie. Czasem na parę dni zadzwoni ktoś z rodziny. Jestem sama, jestem przegrana. Organizuję czas jak mogę, robię kurs on-line, czytam, ale czuję się strasznie rozczarowana ludźmi. Nieważne ile się stara, ile się jest lojalnym i tak cię kopną w dupę.
Czy jest ktoś kto nie ma za bardzo na kogo liczyć?
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 10:31   #2
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Normalnie czuję się samotna paru znajomych z którymi rzadko bardzo się spotykam bo mają swoje sprawy, dość skłóconą rodzinę, toksyczne koleżanki w pracy, zakochanie nieodwzajemnione do kolegi. I teraz gdy się siedzi w domu, gdy praca jest bardzo ograniczona, odczuwam to najsilniej. Nikt z tych moich znajomych nie wysłał jednego sms-a z pytaniem co u mnie. Czasem na parę dni zadzwoni ktoś z rodziny. Jestem sama, jestem przegrana. Organizuję czas jak mogę, robię kurs on-line, czytam, ale czuję się strasznie rozczarowana ludźmi. Nieważne ile się stara, ile się jest lojalnym i tak cię kopną w dupę.
Czy jest ktoś kto nie ma za bardzo na kogo liczyć?
może spróbuj skontaktować się z autorką tego wątku. wydaje się, że macie bardzo podobny problem. może będziecie się wspierać nawzajem

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1274305
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 12:25   #3
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: spotęgowana samotność

Kolejna

"I tak cię kopną w dupę", jak ja nienawidzę takiego użalania się nad sobą, wszyscy dookoła źli, a Ty taka biedna.

Weź idź do psychoterapeuty bo bardzo tego potrzebujesz.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 15:27   #4
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
ale czuję się strasznie rozczarowana ludźmi. Nieważne ile się stara, ile się jest lojalnym i tak cię kopną w dupę.
Czyli chcesz kontaktu z kimś, kim jesteś rozczarowana?
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Z takim podejściem nie znajdziesz przyjaciół.

- skąd wiesz, że zakochanie nieodwzajemnione?
- toksyczne koleżanki, czyli jakie? Po za tym, do pracy chodzi się zarabiać.
- czasem dzwoni ktoś z rodziny, jak często ty dzwonisz?

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Kolejna

"I tak cię kopną w dupę", jak ja nienawidzę takiego użalania się nad sobą, wszyscy dookoła źli, a Ty taka biedna.

Weź idź do psychoterapeuty bo bardzo tego potrzebujesz.
klask i:
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-23, 16:29   #5
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
może spróbuj skontaktować się z autorką tego wątku. wydaje się, że macie bardzo podobny problem. może będziecie się wspierać nawzajem

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1274305
Też to chciałam zaproponować. Oby tylko te dwie osoby nie były jedną i tą samą
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 04:58   #6
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: spotęgowana samotność

żałuję, że tu napisałam. Chciałam się tylko wygadać, a tu docinki. Może chodzę do psychologa, ale teraz jest to niemożliwe...I może chciałam popisać z większą ilością ludzi bo byłam ciekawa jak sobie inni samotni radzą.
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 07:53   #7
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: spotęgowana samotność

Troche naskoczylyscie na dziewczyne za bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 08:11   #8
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
żałuję, że tu napisałam. Chciałam się tylko wygadać, a tu docinki. Może chodzę do psychologa, ale teraz jest to niemożliwe...I może chciałam popisać z większą ilością ludzi bo byłam ciekawa jak sobie inni samotni radzą.
Dziewczyny podlinkowały Ci wątek, w którym mowa jest o bardzo podobnym problemie.Polecam poczytać, padło wiele rad odnośnie radzenia sobie w przypadku samotnych ludzi.


Przede wszystkim: warto samemu wyjść z inicjatywą. Piszesz, że znajomi się nie odzywają, ktoś z rodziny co jakiś czas zadzwoni. Ale czy Ty się sama do nich odzywasz, czy tylko czekasz na kontakt z ich strony?
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 15:12   #9
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Organizuję czas jak mogę, robię kurs on-line, czytam, ale czuję się strasznie rozczarowana ludźmi. Nieważne ile się stara, ile się jest lojalnym i tak cię kopną w dupę.
Czy jest ktoś kto nie ma za bardzo na kogo liczyć?
Ale czego ty sie spodziewasz? Epidemia to cos co dosięgło wszystkich, każdy ma teraz własny problem na głowie, dlaczego w ogole liczysz, że twoi znajomi beda pierwsi pisac i dopytywać sie co tam u ciebie i jak sie czujesz? Oczywiscie mogą to zrobic, ale to nie jest żaden obowiazek z ich strony. W zyciu bym nie wpadła na dostanie wiadomości w tym stylu od kogos kto nie jest moją rodziną albo tż, jak juz gadam ze znajomymi przez messengera to raczej o typowej dupie maryni i nie mam problemu z rozpoczeciem konwersacji. Tymczasem u ciebie brzmi to tak jakbys sie zabunkrowała w domu, zajela sobą i jeszcze liczyla że inni bedą też cię adorować naokoło.

Edytowane przez DaisyMerollin
Czas edycji: 2020-03-24 o 15:14
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 15:17   #10
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: spotęgowana samotność

Autorko, ale czemu sama się do ludzi nie odzywasz? Czasami warto wykonać pierwszy krok, a nawet kroki. Ludzie również uczą się kontaktów z kimś - naucz innych, że owszem, miło Ci gdy dzwonią, odzywają się. Ja sobie ostatnio z kilkoma osobami zbudowałam takie kontakty, że raz ja zadzwonię, raz dana osoba. Kiedyś również byłam taka, że po co się odzywać, a i inni myśleli, że tego nie chcę. Wzajemność - słowo klucz. Wyciągnij rękę i przekonaj się, czy zostanie odtrącona.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-24, 17:17   #11
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Autorko, ale czemu sama się do ludzi nie odzywasz? Czasami warto wykonać pierwszy krok, a nawet kroki. Ludzie również uczą się kontaktów z kimś - naucz innych, że owszem, miło Ci gdy dzwonią, odzywają się. Ja sobie ostatnio z kilkoma osobami zbudowałam takie kontakty, że raz ja zadzwonię, raz dana osoba. Kiedyś również byłam taka, że po co się odzywać, a i inni myśleli, że tego nie chcę. Wzajemność - słowo klucz. Wyciągnij rękę i przekonaj się, czy zostanie odtrącona.
No właśnie czemu autorka postu sama się nie zainteresuje co się dzieje u otoczenia? Czasem trzeba wyjść na przeciw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-24, 22:21   #12
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: spotęgowana samotność

Nie mam tak na swoje znajomości pracowałam od wielu lat żeby ich nie zaniedbywać.
Próbuj nawiązywać nowe znajomości jest tyle możliwości no może teraz w dobie epidemi ciężko będzie,ale są spotkania wizażanek,czaty itd.
Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 11:34   #13
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
żałuję, że tu napisałam. Chciałam się tylko wygadać, a tu docinki. Może chodzę do psychologa, ale teraz jest to niemożliwe...I może chciałam popisać z większą ilością ludzi bo byłam ciekawa jak sobie inni samotni radzą.
Ja nadal chodzę do psychoterapeuty, raz w tygodniu, pomimo epidemii. Tam na szczęście większość osób teraz odwołuje wizyty, więc z nikim się praktycznie tam nie stykam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 14:12   #14
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: spotęgowana samotność

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87691094]Ja nadal chodzę do psychoterapeuty, raz w tygodniu, pomimo epidemii. Tam na szczęście większość osób teraz odwołuje wizyty, więc z nikim się praktycznie tam nie stykam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A nie masz możliwości sesji online? Ja tak mam teraz ze swoją.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 17:10   #15
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
A nie masz możliwości sesji online? Ja tak mam teraz ze swoją.
Zapytałam mojej terapeutki o taką możliwość i jutro mam pierwszą sesję online
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 23:50   #16
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: spotęgowana samotność

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87695043]Zapytałam mojej terapeutki o taką możliwość i jutro mam pierwszą sesję online [/QUOTE]
No widzisz, super! ^^
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-27, 15:47   #17
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Normalnie czuję się samotna paru znajomych z którymi rzadko bardzo się spotykam bo mają swoje sprawy, dość skłóconą rodzinę, toksyczne koleżanki w pracy, zakochanie nieodwzajemnione do kolegi. I teraz gdy się siedzi w domu, gdy praca jest bardzo ograniczona, odczuwam to najsilniej. Nikt z tych moich znajomych nie wysłał jednego sms-a z pytaniem co u mnie. Czasem na parę dni zadzwoni ktoś z rodziny. Jestem sama, jestem przegrana. Organizuję czas jak mogę, robię kurs on-line, czytam, ale czuję się strasznie rozczarowana ludźmi. Nieważne ile się stara, ile się jest lojalnym i tak cię kopną w dupę.
Czy jest ktoś kto nie ma za bardzo na kogo liczyć?
Ej, ale Ty też możesz do nich napisać i zapytać co u nich...
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 08:11   #18
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: spotęgowana samotność

Pani Mada - nie zauważyłam, że był podobny wątek, przepraszam jak ktoś czuje się zmęczony tym samym tematem, poczytałam, za "wspieranie się nawzajem" z nią podziękuję,..

Raising hope, Lhunlai - też będę miała sesje online. Pierwszy raz w życiu, az się boję .

Ellen Ripley, Milagros - to nieprawda, że nie mam inicjatywy. Zagaduję swoich znajomych, ale nie wymagam od nikogo godziny rozmowy, nie dzwonię, ale zawsze napiszę jakiegoś sms czy maila.

Narazie przybija mnie to, że mogę być zupełnie sama w Wielkanoc. Nie wiem jak to będzie, czy pojadę do rodziców i siostry.
Boję się, że te nikłe kontakty co mam jeszcze bardziej zanikną. Z kolegą w którym się podkochuję i jest dla mnie jedyną bliską osobą w pracy nie widuję się bo chodzimy teraz na różne zmiany...Rodziny nie widuję już miesiąc, z koleżankami nie ma teraz jak się spotkać. Nie jestem pewna czy rozłąka wzmacnia...
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 11:12   #19
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
A nie masz możliwości sesji online? Ja tak mam teraz ze swoją.
A chodzisz prywatnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ej, ale Ty też możesz do nich napisać i zapytać co u nich...
Dokładnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-28, 13:43   #20
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Raising hope, Lhunlai - też będę miała sesje online. Pierwszy raz w życiu, az się boję .
Spoko, będzie fajnie Trzymam kciuki!


Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Narazie przybija mnie to, że mogę być zupełnie sama w Wielkanoc. Nie wiem jak to będzie, czy pojadę do rodziców i siostry.
No ja też będę siedziała sama w domu na Wielkanoc, raczej chyba nie będziemy organizować z rodziną śniadania wielkanocnego w tym roku ze względu na sytuację, Wielkanoc jest w tym roku odwołana.



Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
A chodzisz prywatnie
Tak, de facto to spotkanie online w poniedziałek było moim pierwszym z nią. Dzwoniłam do niej najpierw we wrześniu ale powiedziała, żeby zadzwonić za 2 miesiące bo wtedy się zwolni jakieś miejsce, gdyż będzie z kimś kończyła terapię. W końcu zadzwoniłam w styczniu, usłyszałam to samo ale tym razem zapisała sobie moje dane i odezwała się 2 tygodnie temu, że możemy zaczynać, ale na razie jest tylko opcja online. Nie robi mi to różnicy, więc się zgodziłam.
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-28, 15:07   #21
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
Ellen Ripley, Milagros - to nieprawda, że nie mam inicjatywy. Zagaduję swoich znajomych, ale nie wymagam od nikogo godziny rozmowy, nie dzwonię, ale zawsze napiszę jakiegoś sms czy maila.
Ale to problem w tym, że oni Ci nie odpisują na te smsy, czy jak? No i piszesz, że Ty nie dzwonisz do nikogo, a pierwszym poście napisałaś, że czasem zadzwoni ktoś z rodziny. To może też się przełam i sama zadzwoń.

Cytat:
Napisane przez LhunLai Pokaż wiadomość
Spoko, będzie fajnie
No ja też będę siedziała sama w domu na Wielkanoc, raczej chyba nie będziemy organizować z rodziną śniadania wielkanocnego w tym roku ze względu na sytuację, Wielkanoc jest w tym roku odwołana.
Przypomniał mi się film o Robin Hoodzie i jak wściekły szeryf krzyczał, że każe "odwołać Boże Narodzenie"
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 00:26   #22
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
Przypomniał mi się film o Robin Hoodzie i jak wściekły szeryf krzyczał, że każe "odwołać Boże Narodzenie"
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 08:11   #23
Pyzaka
Raczkowanie
 
Avatar Pyzaka
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 138
Dot.: spotęgowana samotność

No ale ja się chyba najbardziej boję tego, że kontakty te nikłe które miałaam już zupełnie zanikną. Tu nie będę widzie mojego kolegi z półtora miesiąca albo i dłużej, znajomi po powrocie rzucą się na bliższych znajomych i ta izolacja po pandemii niekoniecznie będzie lepsza....
Pyzaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 08:38   #24
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: spotęgowana samotność

Cytat:
Napisane przez Pyzaka Pokaż wiadomość
No ale ja się chyba najbardziej boję tego, że kontakty te nikłe które miałaam już zupełnie zanikną. Tu nie będę widzie mojego kolegi z półtora miesiąca albo i dłużej, znajomi po powrocie rzucą się na bliższych znajomych i ta izolacja po pandemii niekoniecznie będzie lepsza....
Dlatego zadbaj o relacje już teraz. Sama się odzywaj, sama próbuj rozmawiać. To jest naprawdę tak specyficzny czas, którego nie da się porównać z niczym innym, że wymaga wyjścia ze swoje strefy komfortu, jeśli chce się mieć kontakt z ludźmi. To nie czas na unoszenie się honorem i oczekiwanie, żeby to inni do nas dzwonili/pisali. W dobie telefonów i raczej powszechnego dostępu do internetu, utrzymywanie relacji na poziomie wirtualnym jest jak najbardziej możliwe
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-31 09:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.