Telemarketing / Call center - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 17:51   #241
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Praca w call center w Lublinie-opinie

Ja na Twoim miejscu wybrałabym PKO, skoro to związane ze studiami.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:08   #242
Nomi_
Raczkowanie
 
Avatar Nomi_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 216
Dot.: Praca w call center w Lublinie-opinie

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu wybrałabym PKO, skoro to związane ze studiami.
Gdyby to było takie proste...chodzi mi też o zarobki, czy to cc godne zaufania itd. Przecież akurat w takiej pracy łatwo skończyć na lodzie - moja znajoma fatalnie wspomina call center DGM, wiadomo jak to jest w Orange...Dlatego chciałam dopytać, bo jednak zależy mi na zarobieniu paru złotych, a nie tylko notce w CV (gdyby tak było, to na pewno zdecydowałabym się na PKO, bo też uważam, że to po prostu lepiej wygląda)
__________________
I was trained to turn loneliness into laziness.
Nomi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 23:36   #243
Mari382
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
praca w tele promo ( call center)

Witam Drogie Wizażanki.
Pisze, poniewaz chciałabym sie czegoś
dowiedziec na temat pracy w firmie
call center o nazwie tele promo. Jest to nowo
powstała firma w moim mieście i nigdy
wcześniej o niej nie słyszałam. Chciałabym
poznać wasze opinie o niej może któraś z z
was tam pracowała lub słyszała o niej jakieś
opinie.

Uprzejmie dziękuje za wasze opinie.
Mari382 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 19:56   #244
moni208
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: praca w tele promo ( call center)

Hej. Pracuję w tele promo w Lublinie. Jestem zadowolona,mam elastyczny grafik i premie od ilości zaproszeń.
moni208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 11:20   #245
melix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1
Dot.: praca w tele promo ( call center)

Jeśli umiesz i nie masz nic przeciwko wciskaniu ludziom kitu, owszem praca jest dla Ciebie co do stawki godzinowej, całkiem w porządku atmosfera jest raczej miła, ludzie w słuchawce już nie zawsze.
pozdrawiam
melix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 00:54   #246
mery6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: uniwerek
Wiadomości: 52
Wyślij wiadomość przez ICQ do mery6
Dot.: praca w tele promo ( call center)

ta firma istniała wcześniej pod nazwa eco-vital i parę innych co chwila zmieniają nazwę. Pracowałam tam prawie rok atmosfera na początku niezła puźniej kiepsko jak sie siedzi po 10 h mozna coś zarobić i jak się umie ludziom wcisać kit elastyczny i to bardzo grafik tylko ten plus, zapraszasz na psedo spotkania kulinarne a tak naprawde na pokazy garów, srednio zarobisz na ręke koło 1200
Prace zmieniłam bo mialam dosyc wciskania kitu i po drugie znalazłam lepszą
mery6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 10:53   #247
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Telemarketing robi się patologiczny

Sprawa wygląda tak. Dzwoni do mnie w nieludzkich godzinach jakiś nieznany numer. Nie odbieram, bo nie chce mi się nawet sięgać po telefon.

Dzwoni po raz setny w bardziej ludzkich godzinach. Odbieram. Zaczyna mi tam jechać formułkę, że jakieś warsztaty, pokazy czegoś tam i pyta się w jakim mieszkam mieście bo chce mnie zaprosić.
Ja się jej pytam, skąd ma mój numer.

I tu UWAGA!!!

" Numery wybieramy losowo"

Ja jej mówię, że nielegalne jest przedstawianie ofert handlowych drogą elektroniczną osobie prywatnej, jeśli nie wyraziłem na to zgody.
Ona odpowiada: legalne jeśli nie mamy bazy danych, a ja nie mam bazy danych tylko wybieram losowo.

Pomijam już fakt, jak idiotycznie to brzmi, że babka z prawie miliarda kombinacji numerów, próbuje trafiać w aktywne 30 milionów, ale argument, że nie mając bazy może sobie dzwonić z ofertami do osób prywatnych jakoś do mnie nie przemawia.

Pytanie jak to wygląda od strony prawnej, bo chyba zacznę pozywać wszystkie te idiotyczne firmy i wywalczać ugody na cele charytatywne jak to ma w zwyczaju robić już kilka osób w tym kraju za takie praktyki i naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych (swoją drogą całkiem fajna inicjatywa, ktoś stwierdza, że dostaje nielegalny spam, piszę o tym firmie X, dochodzą do ugody w stylu 1000zł na dom dziecka i koniec ).
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 11:28   #248
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

nie numery wybieramy losowo, tylko taka firma kupuje bazę numerów. potem konsultant/ telemarketer siedząc przy komputerze zostaje połączony przez system z numerem i zaczyna się nawijka. jak im się uda ciebie namówić to dostają za to kasę.

musiałeś się gdzieś kiedyś zgodzić ( choćby przy podpisywaniu jakiejś umowy) i teraz firmy pomiędzy sobą handlują takie bazy. nie wiem jak to prawnie wygląda i czy da się to jakoś u operatora zablokować ( chyba nie??)
__________________
Panie! Daj mi siłę
-do akceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
-odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
-i mądrość, abym ukrył ciała tych, którzy mnie dzisiaj wkurzyli.



http://www.suwaczek.pl/cache/2310a7ec99.png
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:35   #249
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

A nieprawda, dorabiam akurat w tej branży to się mogę wypowiedzieć, z tym, że ja niczego nie sprzedaję, nie przedstawiam ofert, a wyłącznie przeprowadzam ankiety. Jeżeli do ankiety jest potrzebna jakaś konkretna grupa ludzi (np. kobiety z konkretnych miast) to kupowana jest właśnie wspomniana baza marketingowa - właściciele tych numerów np. przy braniu karty lojalnościowej czy coś musieli podpisać, że zgadzają się na przetwarzanie danych i one sobie teraz krążą. Natomiast kiedy mamy jakąś ankietę bardziej ogólną, to numer jest wybierany losowo, po prostu losowe cyfry, a potem komputer przefiltrowuje je tak, żeby pozostały te kombinacje, które MOGĄ BYĆ numerami telefonów (a nie zawsze są, co kilkanaście dzwonień zdarza się numer, który nie istnieje). Jeżeli respondent pyta skąd się ma jego numer, jesteśmy poinstruowani, żeby odpowiadać zgodnie z prawdą.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:39   #250
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Miałam zamiar pracować w call center zaraz po skończeniu LO , nawet przeszłam całe ''szkolenie'' (czyli jak zrobić ludziom wodę z mózgu żeby kupili jak najdrożej i z najbardziej niewygodną dla nich umową, trwającą dajmy na to 5 lat). Jednak jak zobaczyłam jak to wygląda od kuchni, to sama zrezygnowałam... To jest najgorsza praca, płacą ci za ''złapanych'' klientów , jak masz za mało naiwniaków którzy dadzą się wrobić - wywalają cię na zbity pysk i możesz zapomnieć o wynagrodzeniu.
A skąd mają dane? Ano jest sobie taka duża książka telefoniczna na każdym komputerze i po prostu dzwonią do tych numerów, jeden po drugim. Jeśli ktoś ma firmę i podaje na stronie swój nr - zadzwonią do ciebie. Tak samo ludzie nawet nie myślą jak często podają gdzieś swój numer telefonu, ba, dobrowolnie się zgadzają na użycie go przez firmę x. Haczyk jest taki, że często jest dopisane ''firma x i współpracujące z nią podmioty'' - czyli np. call center. Zauważyłam, że do mnie często dzwonią z super-ofertami po tym jak wysyłam CV do firm O rekrutacji cisza, ale za to zaproszenie do skorzystania z nowej oferty banku, zakupu nowego modemu czy pościeli. A numer telefonu trzeba podać.
Na ile jest to legalne? Duże firmy mają gdzieś czy jest legalne czy nie, bo jeśli mają wystarczająco dużo pieniędzy ( a jak wiadomo pieniądz= władza) to stać ich na wykupienie dobrych prawników którzy udowodnią, że firma X nie miała z tym nic wspólnego .
Najlepiej się po prostu rozłączyć jak tylko się słyszy ''Dzień dobry z tej strony Basia Iksińska z firmy XXXX chciałabym ...''
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:46   #251
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Miałam zamiar pracować w call center zaraz po skończeniu LO , nawet przeszłam całe ''szkolenie'' (czyli jak zrobić ludziom wodę z mózgu żeby kupili jak najdrożej i z najbardziej niewygodną dla nich umową, trwającą dajmy na to 5 lat). Jednak jak zobaczyłam jak to wygląda od kuchni, to sama zrezygnowałam... To jest najgorsza praca, płacą ci za ''złapanych'' klientów , jak masz za mało naiwniaków którzy dadzą się wrobić - wywalają cię na zbity pysk i możesz zapomnieć o wynagrodzeniu.
A skąd mają dane? Ano jest sobie taka duża książka telefoniczna na każdym komputerze i po prostu dzwonią do tych numerów, jeden po drugim. Jeśli ktoś ma firmę i podaje na stronie swój nr - zadzwonią do ciebie. Tak samo ludzie nawet nie myślą jak często podają gdzieś swój numer telefonu, ba, dobrowolnie się zgadzają na użycie go przez firmę x. Haczyk jest taki, że często jest dopisane ''firma x i współpracujące z nią podmioty'' - czyli np. call center. Zauważyłam, że do mnie często dzwonią z super-ofertami po tym jak wysyłam CV do firm O rekrutacji cisza, ale za to zaproszenie do skorzystania z nowej oferty banku, zakupu nowego modemu czy pościeli. A numer telefonu trzeba podać.
Na ile jest to legalne? Duże firmy mają gdzieś czy jest legalne czy nie, bo jeśli mają wystarczająco dużo pieniędzy ( a jak wiadomo pieniądz= władza) to stać ich na wykupienie dobrych prawników którzy udowodnią, że firma X nie miała z tym nic wspólnego .
Najlepiej się po prostu rozłączyć jak tylko się słyszy ''Dzień dobry z tej strony Basia Iksińska z firmy XXXX chciałabym ...''
Nie pracowałam w tej branży, więc jej nie bronię, ale sorry - uczą robić wodę z mózgu klientom i to takie złe? A gdzie nie uczą? KAŻDY kto cokolwiek sprzedaje ma ją robić, jak już. A jak klient mało asertywny czy nie myśli za siebie to weźmie. Głupi klient. Oni mają jak najbardziej normalną pracę.

Ja zawsze mówię, że dziękuję, ale nie skorzystam i się ugodowo rozłączamy, nie trzeba odstawiać chama Nikt mi nic nie wciśnie, mam swój rozum, nie obawiam się takich rozmów
A np. umowę zawsze przedłużam przez telefon, niech ktoś sobie na mnie zarobił, w internecie wcale mi lepsze oferty nie wychodziły.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 11:47   #252
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;47433055]A nieprawda, dorabiam akurat w tej branży to się mogę wypowiedzieć, z tym, że ja niczego nie sprzedaję, nie przedstawiam ofert, a wyłącznie przeprowadzam ankiety. Jeżeli do ankiety jest potrzebna jakaś konkretna grupa ludzi (np. kobiety z konkretnych miast) to kupowana jest właśnie wspomniana baza marketingowa - właściciele tych numerów np. przy braniu karty lojalnościowej czy coś musieli podpisać, że zgadzają się na przetwarzanie danych i one sobie teraz krążą. Natomiast kiedy mamy jakąś ankietę bardziej ogólną, to numer jest wybierany losowo, po prostu losowe cyfry, a potem komputer przefiltrowuje je tak, żeby pozostały te kombinacje, które MOGĄ BYĆ numerami telefonów (a nie zawsze są, co kilkanaście dzwonień zdarza się numer, który nie istnieje). Jeżeli respondent pyta skąd się ma jego numer, jesteśmy poinstruowani, żeby odpowiadać zgodnie z prawdą.[/QUOTE]

Rozumiem, ale ankieta to nie oferta handlowa, niczego nie sprzedajesz, więc nie jest to raczej zabronione prawnie.

Ja specjalnie pytałem jej skąd ma mój numer, z zamiarem dopytania gdzie kupili bazę danych, nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych w celach marketingowych na tym konkretnym numerze prawie nigdy, a nawet jeśli to tylko dla konkretnej firmy, co wiązałoby się z faktem, że jakaś firma odsprzedała moje dane nielegalnie. Jest to częsta praktyka i zaczyna mnie denerwować, bo rozumiem gdyby oni byli kulturalni, ale dzwonić o 7 rano i jeszcze jak się im grzecznie dziękuje to nie i trzeba się rozłączyć na chama to jest śmieszne...

Haru_haru, dobrze zrobiłaś. Sam miałem epizod wakacyjny właśnie mniej więcej jak byłem w tym wieku o którym piszesz. Sprzedażowe call centre to jest dla mnie dno. Jakakolwiek odpowiedzialność i etyka biznesu tam nie istnieje, masz sprzedać coś za wszelką cenę... również odszedłem bardzo szybko.

Edytowane przez Testujemy
Czas edycji: 2014-07-24 o 11:49
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 11:56   #253
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Dla mnie to tam żadne usprawiedliwienie, że wszędzie wciskają kity, to i tutaj mogą i że to normalna praca. No pewnie . Poza tym nie porównała bym wciskania komuś umowy na telefon, czy internet (zwłaszcza staruszkom, które nawet nie mają komputera i nie wiedzą o co chodzi) do zachwalania np. pieczywa czy co.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

A i ja w takich sytuacjach jak mówię, że nie jestem zainteresowana to i tak nagadują, jak powiem 5 razy, że nie dziękuję, nie jestem zainteresowana, a oni dalej klepią żeby mnie naciągnąć to mówię, nie dziękuję do widzenia. I się rozłączam.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 12:02   #254
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Dla mnie to tam żadne usprawiedliwienie, że wszędzie wciskają kity, to i tutaj mogą i że to normalna praca. No pewnie . Poza tym nie porównała bym wciskania komuś umowy na telefon, czy internet (zwłaszcza staruszkom, które nawet nie mają komputera i nie wiedzą o co chodzi) do zachwalania np. pieczywa czy co.

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------


A i ja w takich sytuacjach jak mówię, że nie jestem zainteresowana to i tak nagadują, jak powiem 5 razy, że nie dziękuję, nie jestem zainteresowana, a oni dalej klepią żeby mnie naciągnąć to mówię, nie dziękuję do widzenia. I się rozłączam.
Aha, czyli gdzie indziej mogą, ale przez telefon to nie? Z jakiej paki?
Taka praca. Nie każda jest wdzięczna i robi się same przyjemne rzeczy Dlatego u większości ludzi to nie jest praca na stałe, a żeby sobie dorobić na studiach na przykład. Ja bym w takiej pracy nie wyrobiła, bo zmęczyłabym się po dwóch telefonach, jakby ktoś mi z tekstem chamskim wyjechał to bym nie potrafiła całe 8 godzin słuchać jaka jestem zj*bana, że dzwonię, więc nie pchałam się do takiej roboty. Nie jest to przymus. Jakby nie było chętnych na te posadki to pewnie by nie było tak rozrośniętej gałęzi przedstawicielstwa telefonicznego.

Może mało przekonująco mówisz, mnie NIGDY nie zagadują, nie klepią, po prostu "ok, do widzenia" i koniec. A nie jestem niegrzeczna, nie odpowiadam chamsko, niemiło. Po prostu wiedzą, że nic mi nie wcisną.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:14   #255
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

A do mnie nikt nie dzwoni Nikt mnie nie zaprasza na promocje garnków, kołder i pościeli, nic nigdy nie wygrałam, CBOS itp nie dzwoni i nie przepytuje.
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:16   #256
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Aha, czyli gdzie indziej mogą, ale przez telefon to nie? Z jakiej paki?
Taka praca. Nie każda jest wdzięczna i robi się same przyjemne rzeczy Dlatego u większości ludzi to nie jest praca na stałe, a żeby sobie dorobić na studiach na przykład. Ja bym w takiej pracy nie wyrobiła, bo zmęczyłabym się po dwóch telefonach, jakby ktoś mi z tekstem chamskim wyjechał to bym nie potrafiła całe 8 godzin słuchać jaka jestem zj*bana, że dzwonię, więc nie pchałam się do takiej roboty. Nie jest to przymus. Jakby nie było chętnych na te posadki to pewnie by nie było tak rozrośniętej gałęzi przedstawicielstwa telefonicznego.

Może mało przekonująco mówisz, mnie NIGDY nie zagadują, nie klepią, po prostu "ok, do widzenia" i koniec. A nie jestem niegrzeczna, nie odpowiadam chamsko, niemiło. Po prostu wiedzą, że nic mi nie wcisną.
To raczej Ty napisałaś, że skoro gdzie indziej oszukują to przez telefon też im wolno.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:28   #257
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
To raczej Ty napisałaś, że skoro gdzie indziej oszukują to przez telefon też im wolno.
No, napisałam tak.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 15:46   #258
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
A do mnie nikt nie dzwoni Nikt mnie nie zaprasza na promocje garnków, kołder i pościeli, nic nigdy nie wygrałam, CBOS itp nie dzwoni i nie przepytuje.
widocznie nie masz telefonu domowego. u nas po kilka telefonów dziennie, a niestety nie można go zlikwidować z pewnych względów
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 16:01   #259
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

OMG przez te telefony u mnie w domu nikt nie chce odbierać telefonu stacjonarnego!
To jest jakaś paranoja. Ja rozumiem, że to kogoś praca itp ale z 10 tel dziennie, a to garnki, to monety to jakieś badanie..najgorsze jest to, że oni nie dopuszczają do głosu, nie dają szansy, na powiedzenie 2 słów-'nie dziękuje'
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 16:48   #260
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Testujemy Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda tak. Dzwoni do mnie w nieludzkich godzinach jakiś nieznany numer. Nie odbieram, bo nie chce mi się nawet sięgać po telefon.

Dzwoni po raz setny w bardziej ludzkich godzinach. Odbieram. Zaczyna mi tam jechać formułkę, że jakieś warsztaty, pokazy czegoś tam i pyta się w jakim mieszkam mieście bo chce mnie zaprosić.
Ja się jej pytam, skąd ma mój numer.

I tu UWAGA!!!

" Numery wybieramy losowo"

Ja jej mówię, że nielegalne jest przedstawianie ofert handlowych drogą elektroniczną osobie prywatnej, jeśli nie wyraziłem na to zgody.
Ona odpowiada: legalne jeśli nie mamy bazy danych, a ja nie mam bazy danych tylko wybieram losowo.

Pomijam już fakt, jak idiotycznie to brzmi, że babka z prawie miliarda kombinacji numerów, próbuje trafiać w aktywne 30 milionów, ale argument, że nie mając bazy może sobie dzwonić z ofertami do osób prywatnych jakoś do mnie nie przemawia.

Pytanie jak to wygląda od strony prawnej, bo chyba zacznę pozywać wszystkie te idiotyczne firmy i wywalczać ugody na cele charytatywne jak to ma w zwyczaju robić już kilka osób w tym kraju za takie praktyki i naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych (swoją drogą całkiem fajna inicjatywa, ktoś stwierdza, że dostaje nielegalny spam, piszę o tym firmie X, dochodzą do ugody w stylu 1000zł na dom dziecka i koniec ).
rozumiem Twoj bol. Mnie to szlag trafia za kazdym razem jak ktos mi probuje cos sprzedac przez telefon. Mieszkam na stale w Anglii i sila marketingu telefonicznego jest ogromna. Najbardziej mnie denerwuja nagrane wiadomosci, odbierasz a tam Ci maszyna probuje jakis kit wcisnac i bezczelnie na koncu mowi, ze jak nie chcesz zeby dzwonili znowu to nacisnij 9. Tak jakbmy sie zgodzila na poczatku.

Nigdy nie jestem dla ludzi chamska. Jak odbieram (co czesto sie nie zdarza, bo nie odbieram polaczen od numerow ktorych nie znam) to ladnie prosze by mnie wykreslili z ich listy marketingowej i nie zycze sobie takich telefonow. Zazwyczaj odkladaja sluchawke bez slowa.

W tamty roku jeden anglik tak sie wkurzyl, ze zaciagnal pewna firme przed sad i dostal jakies tam odszkodowanie. Raz czy dwa poprosil by do niego nie dzwonili a oni nadal wiec jak zadzwonili za 2 czy 3 razem to powiedzial, ze on ta rozmowe nagrywa i od teraz chce by oni mu placili za kazda zmarnowana minute. Jak wyslal do firmy rachunek za zmarnowany czas to firma go zignorowala co bylo bledem bo udal sie z tym do sadu i sprawe wygral. Ale to tutaj. W polsce taka sprawa trwalaby przez 10 lat
----------------------------------------------------------------------
EDIT: znalazlam artykul o tym facecie klik Sprawa zostala rozwiazana zanim skonczyla sie w sadzie. Zaplacili mu ok £200 za stracony czas i £25 kosztow prawnych.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!


Edytowane przez szien
Czas edycji: 2014-07-24 o 16:57
szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 17:04   #261
Kocham_outlety
Raczkowanie
 
Avatar Kocham_outlety
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

1. Bazy kupowane są od dużych firm, które je gromadzą. Na pewno rejestrując się gdzieśtam zauważyłyście, że czasami jest podany inny administrator danych niż firma z którą podpisujecie umowę na usługi, rejestrujecie się itp. Jest to mała, wredna luka prawna.
2. Możliwości:
- zapytać się kto jest administratorem danych i następnie zażądać ich usunięcia
- złożyć skargę do UOKiK na podstawie art.16 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, który mówi o uciążliwej reklamie

Ja ładnych parę razy sypnęłam tym artykułem ustawy przez telefon i zażądałam usunięcia danych z bazy Dzwonią jakby rzadziej
Kocham_outlety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:19   #262
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Założyłam kilka miesięcy temu temat dotyczący firmy Eco Vital oni właśnie dzwonią z propozycjami pokazów i tych innych spraw. Zadzwonili na domowy telefon na numer który był stosunkowy świeży .. - skąd mieli numer tego nie wiem bo nikomu nie podawaliśmy tego numeru ale myślę, że Autorka jest ofiarą jakieś znajomej która podała Twój numer na jakimś pokazie za który dostała kiepskiej jakości gadżet...


Tak zawsze jest na tych pokazach ... podaj numer do 10 innych osób a dostaniesz poduszkę marki krzak... O_o
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 20:26   #263
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
widocznie nie masz telefonu domowego. u nas po kilka telefonów dziennie, a niestety nie można go zlikwidować z pewnych względów
u mnie to samo...


Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
OMG przez te telefony u mnie w domu nikt nie chce odbierać telefonu stacjonarnego!
To jest jakaś paranoja. Ja rozumiem, że to kogoś praca itp ale z 10 tel dziennie, a to garnki, to monety to jakieś badanie..najgorsze jest to, że oni nie dopuszczają do głosu, nie dają szansy, na powiedzenie 2 słów-'nie dziękuje'
Dokładnie
Jedną firmę kilkukrotnie straszyłam sądem, bo nie dawali spokoju mojemu ojcu. Jest spokój na kilka miesięcy a potem znowu wydzwaniają, ale ostatnio nie mówią skąd dzwonią tylko od razu oferte przedstawiają

Swoją drogą to sprzedawanie bazy danych powinno być dawno zdelegalizowane.
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 22:12   #264
Testujemy
Raczkowanie
 
Avatar Testujemy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 229
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez Kocham_outlety Pokaż wiadomość
1. Bazy kupowane są od dużych firm, które je gromadzą. Na pewno rejestrując się gdzieśtam zauważyłyście, że czasami jest podany inny administrator danych niż firma z którą podpisujecie umowę na usługi, rejestrujecie się itp. Jest to mała, wredna luka prawna.
2. Możliwości:
- zapytać się kto jest administratorem danych i następnie zażądać ich usunięcia
- złożyć skargę do UOKiK na podstawie art.16 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, który mówi o uciążliwej reklamie

Ja ładnych parę razy sypnęłam tym artykułem ustawy przez telefon i zażądałam usunięcia danych z bazy Dzwonią jakby rzadziej
Tak właśnie robię zazwyczaj (choć te telefony zdarzają mi się bardzo rzadko, bo jak powiedziałem, raczej staram się nie wpisywać numeru do takich spamerskich baz danych). Ja chciałem w tym konkretnym wypadku właśnie dowiedzieć się kto jest administratorem danych, ale tak jak napisałem, kobieta przy telefonie szła w zaparte, że baza nie istnieje. Nie miałem czasu się z nią wykłucać więc stwierdziłem, że chyba jest nie poważna i sobie darowałem, ale ich metody robią się coraz bardziej bezczelne .
Testujemy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 23:21   #265
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Nie wiem, czy w przypadku Waszych reklam tak było, ale jak się zdarza, ze ktoś do mnie dzwoni i uprzedza, że rozmowa będzie nagrywana, to ja od razu mówię, że nie wyrażam zgody na nagrywanie rozmowy, wtedy z reguły nie wiedzą co powiedzieć i się rozłączają sami.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 00:36   #266
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

A ja Wam powiem tak: w końcu znalazłam na to sposób.
Ciągle dzwonili z banku, z jakimiś głupimi ofertami - najgorsze, że jak mówiłam "NIE, DZIĘKUJĘ" to oni dalej swoje - musiałam kończyć połączenie.
Przestałam kompletnie odbierać telefony od osób nie znajomych. Po prostu nie i już. Jak czasem dzwonił to ze dwa razy i przestawał, jak nie odbierałam.

Pół biedy bank, ale właśnie ostatnio trafił się jakiś dziwny numer. Nie znany. Wpisałam go w internet (tak często robiłam, żeby sprawdzić kto to, a ludzie opisują w internecie numery, które ich dręczą) i okazało się, że jakieś ankiety ! Myślałam, że podzwoni i przestanie, ale to się zaczęło robić po prostu chamskie. Ten numer dzwonił CODZIENNIE i to na dodatek o godzinach typu 7 rano czy 23. W internecie wyczytałam, że ta osoba ma takie praktyki, do znudzenia, aż się odbierze.

Teraz mam problem z głowy, ponieważ ten numer zablokowałam na stałe. Dowiedziałam się, że każdy w telefonie ma opcję blokady konkretnego numeru i od razu przełącza na pocztę (Android). Ewentualnie można znaleźć w sklepie Play jakieś aplikacje , które blokują połączenie od konkretnego numeru.
Także jeśli dzwoni nieznany numer - nie odbieram, ale jeśli będzie dzwonił jak ta osoba z ankietami to blokuje i koniec. Spokój.
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 00:45   #267
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Jezeli dobrze pamietam, to wg ustawy dot telemarketingu, to mozma dzwonic od 8 do 21. Tylko teraz nie pamitam.dokladnie, gdzue i tym czytalam

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 09:34   #268
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
widocznie nie masz telefonu domowego. u nas po kilka telefonów dziennie, a niestety nie można go zlikwidować z pewnych względów
aaa może dlatego mam tylko komórkę....
Cytat:
Napisane przez frezja123 Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem tak: w końcu znalazłam na to sposób.
Ciągle dzwonili z banku, z jakimiś głupimi ofertami - najgorsze, że jak mówiłam "NIE, DZIĘKUJĘ" to oni dalej swoje - musiałam kończyć połączenie.
Przestałam kompletnie odbierać telefony od osób nie znajomych. Po prostu nie i już. Jak czasem dzwonił to ze dwa razy i przestawał, jak nie odbierałam.
słyszałam, że podczas takiej rozmowy musisz 3 razy powiedzieć nie dziękuję/nie jestem zainteresowana itp i dopiero wtedy telemarketer może się rozłączyć
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 09:39   #269
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
aaa może dlatego mam tylko komórkę....

słyszałam, że podczas takiej rozmowy musisz 3 razy powiedzieć nie dziękuję/nie jestem zainteresowana itp i dopiero wtedy telemarketer może się rozłączyć
Na komórkę rzadziej dzwonią, ale i tak się zdarza. Po prostu raz w miesiącu, a nie raz dziennie

Taką długą rozmowę miałam tylko i wyłącznie z paniami z Yves Rocher. Chciała mi przedstawić oferty i tak, chociaż jej z góry powiedziałam, że ja dziękuję. Także pani się naprodukowała, a ja jej "nie, dziękuję", więc zakończyłyśmy rozmowę. Chyba mają obowiązek przedstawienia oferty, tak to brzmiało Mnie to tak rybka czy pani sobie pogada, czy sobie nie pogada, to ona się pomęczy, nie ja. Ale jak dzwonią umawiać na spotkania z garnkami czy tam innymi garniturami (ostatnio) to mówię "nie, dziękuję" i się rozłączają.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 12:24   #270
frezja123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 597
Dot.: Telemarketing robi się patologiczny

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość

słyszałam, że podczas takiej rozmowy musisz 3 razy powiedzieć nie dziękuję/nie jestem zainteresowana itp i dopiero wtedy telemarketer może się rozłączyć
co za głupi pomysł z trzema odmowami
Zastanawiam się czemu ludzie tam pracują, czy nie czują się źle jak dzwonią do innych i nikt nie chce z nimi rozmawiać, a oni się produkują ?
frezja123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-18 13:04:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.