Mamusie październik 2020 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-24, 13:16   #2071
AnnieSmith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 181
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nic nie mam ale to będzie moje pierwsze dziecko i kupowanie wyprawki to będzie radocha Planujemy kupić wszystko za jakiś czas i pewnie to będzie kilka ogromnych wypadów na sklepy. Czekamy jednak na otwarcie sklepów bo chcemy naocznie pooglądać co jest, coś kupić a coś potem dokupić z necie jak będzie trzeba. Mówię o małych pierdołach bo grube rzeczy typu wózek czy fotelik to czuje ze będzie długa i ciężka przeprawa z wyborem i tak mnie słabi sama myśl tego ogromnego wyboru i ciężkości porównań ze narazie się w ogóle za to nie zabieram

Nie mogę się doczekać poniedziałkowej wizyty. Miesiąc odstępu między usg to jednak jest przynajmniej o tydzień za długo, zastanawiam się czy wszystko ok bo od jakiegoś czasu to co wydawało mi się ze coś czuje to jednak tego nie czuję teraz :/ Niby w drugim trymestrze już mniejsze ryzyko czegokolwiek ale kto to może wiedzieć na pewno... Eh a kiedyś nie rozumiałam jak moja matka może się o wszystko o mnie martwić i mowila ze zrozumiesz jak będziesz mieć dzieci. Przerażajace ze to martwienie się może nigdy nie skończyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj chyba kazda z Nas to rozumie.
Ja dziś wstałam w świetnej formie, brzuch dużo mniejszy bo w sumie kolacje wczoraj zjadłam o 19 a nie po 20-21 jak ostatnio bywalo,tak dobrze sie czulam i pisze do przyjaciółki ze dziś zero objawow i jak na zawolanie zaczęło mnie mdlic. Juz nie raz tak było ze jak pomyślalam ze dobrze sie czuje,to mdłości przychodziły i wtedy bylam spokojniejsza. Mowie do dzidzi ze sama wie jak mnie uspokoić kochany berbeć

Co do usg to wy fajnie macie w Pl,ja w IE miałam usg 20/04 i kolejne usg w szpitalu 11/06. Mam nadzieję,ze moja ginekolożka szybko otworzy gabinet i pójdziemy za jakieś 3 tygodnie sprawdzić płeć bo Aliexpres mnie woła o zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnieSmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 14:01   #2072
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja z wyprawka na razie sie wstrzymuje bo po sklepach nie chodze a jednak nie chce zamawiac online wszystkiego
I mam tez takie poczucie ze dla pierwszego dziecka chcemy wszystko kupic nowe, ladne haha
Na razie tez planujemy remont w lecie więc nie chce kupowac nic co bedzie zajmowac duzo miejsca wiec takie rzeczy jak wozek, fotelik, lozeczko na pewno zostawiamy na sierpien
Tak w ogole dziewczyny macie jakies strony z lista co faktycznie powinno sie znalezc w wyprawce? Co jest must have/ co jest milym dodatkiem a co jest fanaberia i tylko zajmuje miejsce ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 14:05   #2073
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez AnnieSmith Pokaż wiadomość
Oj chyba kazda z Nas to rozumie.
Ja dziś wstałam w świetnej formie, brzuch dużo mniejszy bo w sumie kolacje wczoraj zjadłam o 19 a nie po 20-21 jak ostatnio bywalo,tak dobrze sie czulam i pisze do przyjaciółki ze dziś zero objawow i jak na zawolanie zaczęło mnie mdlic. Juz nie raz tak było ze jak pomyślalam ze dobrze sie czuje,to mdłości przychodziły i wtedy bylam spokojniejsza. Mowie do dzidzi ze sama wie jak mnie uspokoić kochany berbeć

Co do usg to wy fajnie macie w Pl,ja w IE miałam usg 20/04 i kolejne usg w szpitalu 11/06. Mam nadzieję,ze moja ginekolożka szybko otworzy gabinet i pójdziemy za jakieś 3 tygodnie sprawdzić płeć bo Aliexpres mnie woła o zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja praktycznie w ogóle nie miałam mdłości to bez usg bym zeswirowala z niepewności... Może z dwa/trzy razy było mi lekko niedobrze wieczorem ale to tez po jakimś mniej zdrowym i bardziej obfitym posiłku. Z objawów jakichś takich konkretniejszych to bolą mnie cycki i to tyle od początku ciąży do teraz. Bez usg byłby ciągły schiz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez FALLinLOVE Pokaż wiadomość
Ja z wyprawka na razie sie wstrzymuje bo po sklepach nie chodze a jednak nie chce zamawiac online wszystkiego
I mam tez takie poczucie ze dla pierwszego dziecka chcemy wszystko kupic nowe, ladne haha
Na razie tez planujemy remont w lecie więc nie chce kupowac nic co bedzie zajmowac duzo miejsca wiec takie rzeczy jak wozek, fotelik, lozeczko na pewno zostawiamy na sierpien
Tak w ogole dziewczyny macie jakies strony z lista co faktycznie powinno sie znalezc w wyprawce? Co jest must have/ co jest milym dodatkiem a co jest fanaberia i tylko zajmuje miejsce ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie mam tak samo- chcemy wszystko sami wybrać, nowe, po remoncie, jak otworzą sklepy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 14:29   #2074
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Ja praktycznie w ogóle nie miałam mdłości to bez usg bym zeswirowala z niepewności... Może z dwa/trzy razy było mi lekko niedobrze wieczorem ale to tez po jakimś mniej zdrowym i bardziej obfitym posiłku. Z objawów jakichś takich konkretniejszych to bolą mnie cycki i to tyle od początku ciąży do teraz. Bez usg byłby ciągły schiz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------




Dokładnie mam tak samo- chcemy wszystko sami wybrać, nowe, po remoncie, jak otworzą sklepy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zainstalowalam apke Wyprawka i mysle ze sie przyda konkretne listy do domu, do szpitala, dla dziecka, dla mamy. Mozna edytowac ale generalnie to chyba to czego szukalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 14:45   #2075
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Spędziłam teraz 10minut na oglądanie wózków online w bobo-wózki - tak tylko weszłam na chwilę bo mi wyświetliło reklamę. W jaki sposób Wy jesteście w stanie dokonać wyboru nie będąc w sklepie, nie rozmawiając ze sprzedawcami i nie próbując jechać milionem modeli???

Ja po tych 10minutach jestem jeszcze bardziej przerażona koniecznością dokonania wyboru jak w ogóle zielonego pojęcia nie mam o wózkach Już na „obsłudze dziecka” mam wrażenie ze bardziej się znam a na rzeczach dla niego za Chiny ludowe ani trochę Czarna magia!

A dopiero co byłam z siebie dumna ze z grubsza ogarnelam nazewnictwo ubranek dziecięcych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 15:13   #2076
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Spędziłam teraz 10minut na oglądanie wózków online w bobo-wózki - tak tylko weszłam na chwilę bo mi wyświetliło reklamę. W jaki sposób Wy jesteście w stanie dokonać wyboru nie będąc w sklepie, nie rozmawiając ze sprzedawcami i nie próbując jechać milionem modeli???

Ja po tych 10minutach jestem jeszcze bardziej przerażona koniecznością dokonania wyboru jak w ogóle zielonego pojęcia nie mam o wózkach Już na „obsłudze dziecka” mam wrażenie ze bardziej się znam a na rzeczach dla niego za Chiny ludowe ani trochę Czarna magia!

A dopiero co byłam z siebie dumna ze z grubsza ogarnelam nazewnictwo ubranek dziecięcych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja trochę wozkow przetestowałam jak szukałam wózka dla córki Wybraliśmy wtedy firmę Bebetto. Później u koleżanki przetestowałam jej wózek Baby Design który okazało się że jeździ jeszcze lepiej i płynniej niż nasz. Więc teraz skoro chciałam uzywke to po prostu szukałam wózka z tej firmy miał mi się podobać wizualnie, mieć kolor jaki chce i dobrze jeździć teraz też dużo mi odpadło z wyboru bo wydaje mi się że większość to sa te mydelniczki, a wiedziałam że nie chce takiego już.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 15:27   #2077
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Ja trochę wozkow przetestowałam jak szukałam wózka dla córki Wybraliśmy wtedy firmę Bebetto. Później u koleżanki przetestowałam jej wózek Baby Design który okazało się że jeździ jeszcze lepiej i płynniej niż nasz. Więc teraz skoro chciałam uzywke to po prostu szukałam wózka z tej firmy miał mi się podobać wizualnie, mieć kolor jaki chce i dobrze jeździć teraz też dużo mi odpadło z wyboru bo wydaje mi się że większość to sa te mydelniczki, a wiedziałam że nie chce takiego już.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja zaczęłam oglądać inne wózki w okolicy na olx i kurczę jest kilka fajnych opcji, tylko jakoś tak nie znam się aż tak, żeby wiedzieć właśnie chociaż tyle, ile wiesz ty. a taka wiedza i doświadczenie jest bezcenne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 17:35   #2078
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Spędziłam teraz 10minut na oglądanie wózków online w bobo-wózki - tak tylko weszłam na chwilę bo mi wyświetliło reklamę. W jaki sposób Wy jesteście w stanie dokonać wyboru nie będąc w sklepie, nie rozmawiając ze sprzedawcami i nie próbując jechać milionem modeli???

Ja po tych 10minutach jestem jeszcze bardziej przerażona koniecznością dokonania wyboru jak w ogóle zielonego pojęcia nie mam o wózkach Już na „obsłudze dziecka” mam wrażenie ze bardziej się znam a na rzeczach dla niego za Chiny ludowe ani trochę Czarna magia!

A dopiero co byłam z siebie dumna ze z grubsza ogarnelam nazewnictwo ubranek dziecięcych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja przejrzalam troche stron watku tutaj na wizazu: jaki wozek wybrać? Jest tam naprawde sporo przydatnych informacji na co zwracac uwage
Ja sie kompletnie nie znam i patrzylam: o landy wozek 🤦☠♀️a potem trochę poczytałam i wiem wiecej nadal nie jestem jakas specjalistka ale przynajmniej wiem na co patrzec: amortyzacja, lekkosc prowadzenia, waga, sposob składania, wielkosc gondoli czy wysokosc spacerówki, jakie kolo na jakim terenie sie najlepiej sprawdzaja, wysokosc raczki i sposoby regulacji wciaz czytam zeby sie zorientowac
Ale i tak bez pojscia do sklepu i porownania przynajmniej kilku, nie sadze zebym się na ktorykolwiek zdecydowala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 18:33   #2079
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
ja zaczęłam oglądać inne wózki w okolicy na olx i kurczę jest kilka fajnych opcji, tylko jakoś tak nie znam się aż tak, żeby wiedzieć właśnie chociaż tyle, ile wiesz ty. a taka wiedza i doświadczenie jest bezcenne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze możesz pytać nas, jak coś wiem o wózku to doradzę
Warto też poczytać opinie na internecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 18:34   #2080
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Zawsze możesz pytać nas, jak coś wiem o wózku to doradzę
Warto też poczytać opinie na internecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję, być może skorzystam z pomocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-24, 22:19   #2081
Margaret210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 45
Dot.: Mamusie październik 2020

To będzie moje 3 dziecko i dokładnie wiem czego chcę a co mogę kupić później☺️ większy problem mam np. z wyborem wzoru czy coś. Niby nic nie pamiętam ale jak oglądam strony z akcesoriami to mi się przypomina: o to był zły wybór albo o tego mi brakowało...
Margaret210 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 05:29   #2082
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Szalejecie dziewczyny z zakupami 🙂Super. Ja nic nie kupuje. Czekam az potwierdzi płeć. Jeśli dziewczynka to mam wszystko, jeśli chłopczyk to muszę kupić ubranka. Z rzeczy, których nie miałam a teraz chce mieć to leżaczek. I tyle w sumie. Muszę dokupić kilka pieluch, smoczki, wyprawkę do szpitala. Teraz już wiem co mi się sprawdzilo i lista jest naprawdę krótka. Pampersy tylko paczkę na początek, zobaczymy czy nie będzie uczulenia. Sobie biustonosze i dwie koszule. Czekam aż otworzą sklepy. Generalnie zakupy planuje blizej wakacji. Wtedy też muszę kupić wyprawkę dla córci bo idzie do przedszkola 🙂
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 07:40   #2083
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

cześć wam ja wczoraj pogrzeszylam i wypiłam z dwie szklanki pepsi... całą noc tego żałowałam 🤪
a po kolacji córcia mnie mnie tak kopnela że aż podskoczylam z wrażenia 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 08:31   #2084
Margaret210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 45
Dot.: Mamusie październik 2020

Juka- a pamiętasz co ci się nie sprawdziło wcześniej? Ja np. kupiłam kiepski ręczny laktator i teraz wiem że muszę poszukać czegoś porządnego i elektrycznego.
Margaret210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 08:51   #2085
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Margaret ja też nie byłam zadowolona z laktatora ręcznego. Zobaczymy jak teraz pójdzie mi KP. Jeśli znowu będzie pod górkę to dokupię elektryczny. Na kupiłam różnych kremów do pupy, kosmetyków jak glupia 🤣Ostatecznie prawie nic nie używałam. Z ubranek dostałam prawie same body i pół śpiochy a najbardziej lubiłam pajace. Teraz chce dokupić.Ogólnie tym razem stawiam na minimalizm😉
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 08:57   #2086
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja tak samo przy pierwszym dziecku nakupowałam ubran głupia. Potem efekt był taki że ciuchy które były na początku za duże schowałam gdzieś głębiej bo za duże, a później przegapiłam moment kiedy były dobre . Ja niestety nawet jak będzie drugi syn to muszę kupić ubranka, bo ja kompletnie nie miałam gdzie trzymać tylu ubrań i poddawałam różnym koleżankom. Także zostałam bez niczego jeśli chodzi o takie początkowe ciuchy. A też nie byliśmy pewni czy będziemy mieć drugie dziecko, więc wszystkim rozdawałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 09:27   #2087
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja po porodzie mówiłam, że więcej dzieci nie chce 🤣Na szczęście nic nie oddałam a też miałam taki plan 🙂
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 09:35   #2088
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

A co oprócz łóżeczka się naprawdę przydaje z takich rzeczy do leżenia/siedzenia? Widziałam różne kosze, gondole, baby hugi (?), leżaczki (takie niskie), czy kołyski ma kółkach itp. Bo jak na przykład pójdzie się robić coś dłużej do kuchni to w czym takie dziecko trzymać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 09:49   #2089
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A co oprócz łóżeczka się naprawdę przydaje z takich rzeczy do leżenia/siedzenia? Widziałam różne kosze, gondole, baby hugi (?), leżaczki (takie niskie), czy kołyski ma kółkach itp. Bo jak na przykład pójdzie się robić coś dłużej do kuchni to w czym takie dziecko trzymać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podepne sie pod to pytanie bo tez mnie to interesuje
Oprocz lozeczka warto kupic wlasnie jakis lezaczek, a moze lepiej jakis kokon? No ale jesli kupie kokon to przyda sie rozek?
A moze wszystko sie przyda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 09:57   #2090
Margaret210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 45
Dot.: Mamusie październik 2020

Oj Agra ja zrobiłam podobnie. Miałam też dużo ciuszków po kimś i część z nich była już bardzo znoszona więc stwierdziłam że " donoszę je" i wyrzucę. Niestety wtedy nie wiedziałam że przy malutkim dziecku ubrania tak się nie niszczą. Skutek był taki, że mój pierworodny pierwsze miesiące nosił " ubrania po domu" a w tym czasie wyrastał z tych fajnych ubranek. Przy córce byłam już mądrzejsza. Teraz też mam zamiar mieć tylko ubrania które mi się podobają bez podziału na domowe i wyjściowe. No i zdecydowanie kupię ich mniej a jeśli jakieś dostanę to przejdą ostrą selekcję☺️
Margaret210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 10:01   #2091
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Bardzo mi się podobają Kosze Mojżesza. Ponoć wystarczają na max pół roku. Trochę szkoda mi kasy szczerze mówiąc,tanie nie są więcej dzieci nie planujemy. My mamy salon z aneksem kuchennym. Póki była malutka po prostu leżała na łóżku. Później gdy zaczynała raczkować, to mieliśmy w salonie taka duża mate piankowa na podłodze. Tam się bawiła a ja miałam na nią oku gotując. Gdy już siedziała, to sadzałam ją w krzesełko do karmienia. Dawałam zabawkę i siedziała grzecznie. Teraz chce leżaczek ze wzgl na córkę. Trzylatka może mieć różne pomysły, ruchliwa bardzo. Położenie noworodka na łóżku odpada 😉Dlatego chciałabym jakiś leżaczek który rozkłada sie na płasko. Potem jak dziecko podrośnie, zrobimy tak samo, mata na podłogę. My rozek używaliśmy tylko w szpitalu. Z tego wzgl, że jest bardzo u nas gorąco. Generalnie nie lubiła być spowijania, ale to zależy od dziecka po prostu. Każde jest inne. Ciężko przewidzieć co dziecku podpasuje. Wszystko wyjdzie w trakcie tak naprawdę. Jedne dzieci uwielbiają kokony, otulacze.Inne będą płakać 🙂Moja do tej pory kołdry czy koca nie toleruje. Śpi na kołdrze a nie pod🤣
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 10:50   #2092
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Bardzo mi się podobają Kosze Mojżesza. Ponoć wystarczają na max pół roku. Trochę szkoda mi kasy szczerze mówiąc,tanie nie są więcej dzieci nie planujemy. My mamy salon z aneksem kuchennym. Póki była malutka po prostu leżała na łóżku. Później gdy zaczynała raczkować, to mieliśmy w salonie taka duża mate piankowa na podłodze. Tam się bawiła a ja miałam na nią oku gotując. Gdy już siedziała, to sadzałam ją w krzesełko do karmienia. Dawałam zabawkę i siedziała grzecznie. Teraz chce leżaczek ze wzgl na córkę. Trzylatka może mieć różne pomysły, ruchliwa bardzo. Położenie noworodka na łóżku odpada Dlatego chciałabym jakiś leżaczek który rozkłada sie na płasko. Potem jak dziecko podrośnie, zrobimy tak samo, mata na podłogę. My rozek używaliśmy tylko w szpitalu. Z tego wzgl, że jest bardzo u nas gorąco. Generalnie nie lubiła być spowijania, ale to zależy od dziecka po prostu. Każde jest inne. Ciężko przewidzieć co dziecku podpasuje. Wszystko wyjdzie w trakcie tak naprawdę. Jedne dzieci uwielbiają kokony, otulacze.Inne będą płakać Moja do tej pory kołdry czy koca nie toleruje. Śpi na kołdrze a nie pod🤣
Mi sie tez podobaja kosze mojzesza ale moja bratowa uzywala i mowila ze zaluje. Bo 1. Cena dość wysoka, 2. Miala uzywac ok 6 mcy ale juz po 4 wydawał sie za maly, 3. Stwierdzila ze nie jest wcale bardzo poreczny. Przy drugim dziecku właśnie uzywala kokonu i lezaczka na plasko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 11:15   #2093
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

A możesz pokazać o jaki leżaczek chodzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 11:24   #2094
agra123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 316
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Ja po porodzie mówiłam, że więcej dzieci nie chce 🤣Na szczęście nic nie oddałam a też miałam taki plan
Ja to gdzieś z tyłu głowy miałam że może będzie drugie dziecko. Ale jednak brak miejsca do trzymania tego wszystkiego zdecydował żeby pooddawać. Mój syn ma 4 lata, nie wiem gdzie bym miała trzymać ubrania z 4 lat ale tez trochę liczę że może koleżanki, które poobdarowywalam coś mi teraz dadzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agra123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 11:44   #2095
nancy822
Zadomowienie
 
Avatar nancy822
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 329
Dot.: Mamusie październik 2020

Cześć Dziewczyny!
Widzę, że temat wyprawki dalej trwa Ja po synku zostawiłam sobie tylko jeden ciuszek, taki dresowy kombinezon w którym wyszedł że szpitala resztę dałam siostrze a ona później rozdała dalej.
Co do leżaczka to ja miałam taki i bardzo sobie chwaliłam
Screenshot_20200425_124105_com.android.chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nancy822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 12:25   #2096
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

ja leżaczek mam dostać w spadku Ale szczerze... nie mam na niego miejsca. cały czas myślę, gdzie postawić wózek 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 12:27   #2097
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mamusie październik 2020

Ja to wózek na pewno na klatce schodowej albo w piwnicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 12:31   #2098
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Dziewczyny wy macie doświadczenie, zastanawiam się czy stelaż wózka można przechowywać na dworze- tzn w miejscu takim pod schodami zewnętrznymi którymi wchodzi się do mieszkania. Jest to takie miejsce z dachem ale jednak bez ścian- z jednej strony przylega do budynku z dwóch jest osłonięte tylko takimi dekoracyjnymi belkami. Sąsiedzi w lato trzymają tam wózki ale zastanawiam się czy zima nie będzie zbyt dokuczliwa dla stelażu wózka (tylko gondolę wnosilabym do mieszkania). Jak myślicie, czy stelaż mógłby nie przetrwać warunków atmosferycznych czy jest jakaś szansa ze nic mu nie będzie? Może pomyśle ze czy nie przykrywać tego jakieś plandeką ale to może być więcej roboty z odkrywaniem niż znoszenie z jednego piętra... Hm...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 13:03   #2099
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
A co oprócz łóżeczka się naprawdę przydaje z takich rzeczy do leżenia/siedzenia? Widziałam różne kosze, gondole, baby hugi (?), leżaczki (takie niskie), czy kołyski ma kółkach itp. Bo jak na przykład pójdzie się robić coś dłużej do kuchni to w czym takie dziecko trzymać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziecko na czas gotowania można zostawić w łóżeczku, włączyć karuzele z tym że rsczej większość dzieci jak straci mame z oczu to płacze, więc pewnie przyda się jakiś leżaczek żeby dziecko było przy Tobie w kuchni
Ja tym razem kupuje takie przenośne łóżeczko Lionelo Vera, ale to też dlatego że musi być wyższe żeby córka nie wpadła na pomysł z wyjmowaniem malucha z tego
Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny wy macie doświadczenie, zastanawiam się czy stelaż wózka można przechowywać na dworze- tzn w miejscu takim pod schodami zewnętrznymi którymi wchodzi się do mieszkania. Jest to takie miejsce z dachem ale jednak bez ścian- z jednej strony przylega do budynku z dwóch jest osłonięte tylko takimi dekoracyjnymi belkami. Sąsiedzi w lato trzymają tam wózki ale zastanawiam się czy zima nie będzie zbyt dokuczliwa dla stelażu wózka (tylko gondolę wnosilabym do mieszkania). Jak myślicie, czy stelaż mógłby nie przetrwać warunków atmosferycznych czy jest jakaś szansa ze nic mu nie będzie? Może pomyśle ze czy nie przykrywać tego jakieś plandeką ale to może być więcej roboty z odkrywaniem niż znoszenie z jednego piętra... Hm...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hmm nie mam doświadczenia z pozostawianiem na podwórku, ale bałabym się chyba że coś mi zerdzewieje od deszczu, chyba że jest dobrze przysłonięte
A może stelaż trzymajcie w aucie?

Ja mam na klatce wozkownie, ale jakbym nie miała to by trzymała w aucie lub na klatce wózek, w domu sobie go nie wyobrażam szczególnie w zimę, z ubloconymi kołami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-25, 13:36   #2100
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Dziecko na czas gotowania można zostawić w łóżeczku, włączyć karuzele z tym że rsczej większość dzieci jak straci mame z oczu to płacze, więc pewnie przyda się jakiś leżaczek żeby dziecko było przy Tobie w kuchni
Ja tym razem kupuje takie przenośne łóżeczko Lionelo Vera, ale to też dlatego że musi być wyższe żeby córka nie wpadła na pomysł z wyjmowaniem malucha z tego Hmm nie mam doświadczenia z pozostawianiem na podwórku, ale bałabym się chyba że coś mi zerdzewieje od deszczu, chyba że jest dobrze przysłonięte
A może stelaż trzymajcie w aucie?

Ja mam na klatce wozkownie, ale jakbym nie miała to by trzymała w aucie lub na klatce wózek, w domu sobie go nie wyobrażam szczególnie w zimę, z ubloconymi kołami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez mi się wydaje ze może być ciężko w zime. No cóż, jeszcze mamy takie pomieszczono gospodarcze może tam da rade ten stelaż choćby złożony wkładać, zawsze faktycznie lepiej niż brudny ciągnąć do domu albo myć za każdym razem... do wiosny jakoś przeczekamy a potem wyląduje pod schodami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 11:22:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.