Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-25, 11:41   #4801
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Albo taka bluzka IMG_7989.jpg
Wydawałoby się że naturalowe a wyglądałam w tym jak 50-letnia kobitka na działeczce

Generalnie mój facet patrzył na każda kolejna rzecz która mierzyłam z wyrazem niedowierzania i przerażenia.

Ja w sumie też.

Najgorsze chyba było to że czułam się w tych wszystkich rzeczach jak stara, gruba baba...

Dziś ma przyjść kolejna paczka, skupiłam się w drugim rzucie bardziej na podkreślaniu talii. Ale tym razem porobie zdjęcia i wrzucę do albumu, żebyście mogły same ocenić a moje żale nie były tylko takim sobie utyskiwaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 11:44   #4802
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87877949]Martaakow, ja u ciebie obstawiam bardziej SG. Pisalas też chyba, że najbardziej tyjesz na brzuchu, a TR jednak tyją na biodrach i piersiach.

Ja wrzuciłam dwa zdjęcia, na których po raz pierwszy nie mam w ogóle makijażu,* ani nie mam żadnych worków/dolin łez pod oczami, bo się ich pozbyłam Nie wiem, czy to coś klaruje w moim typie.
*a nie, sorki, w sumie zaczerwienienia przykryłam korektorem.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tak, tyję najbardziej i w pierwszej kolejności na brzuchu, dopiero później na biodrach i w udach.
Piersi u mnie pozostają właściwie bez zmian, niezależnie od tycia/chudnięcia.

Ładnie wyszło
Ja obstawiam dalej Gamine.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87877956]TR u Ciebie wykluczyłabym od razu. Mówiąc brutalnie, Twoja twarz jest zdecydowanie za bardzo yangowa na typ romantyczny, który jest tylko troszeczkę wyostrzony pierwiastkiem dramatycznym, zaś grupa Gamine to "mieszanka wybuchowa" cech dramtycznych i romantycznych, a u FG dodatkowo "naturalowych".
SG albo G.[/QUOTE]

Nic brutalnego w tym nie ma
Ale jedno zauważyłam już dawno - zdjęcia podkreślają dość mocno ten yang w mojej twarzy. Wiadomo, zależy od ujęcia, ale np. nigdy nie zwróciłam uwagi na niektóre "wystające" elementy mojej twarzy, dopóki nie zaczęłam sobie cykać wielu zdjęć, choćby moja mocno asymetryczna broda. Serio nigdy tego nie zauważyłam w lustrze
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 11:44   #4803
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Albo taka bluzka Załącznik 7717431
Wydawałoby się że naturalowe a wyglądałam w tym jak 50-letnia kobitka na działeczce

Generalnie mój facet patrzył na każda kolejna rzecz która mierzyłam z wyrazem niedowierzania i przerażenia.

Ja w sumie też.

Najgorsze chyba było to że czułam się w tych wszystkich rzeczach jak stara, gruba baba...

Dziś ma przyjść kolejna paczka, skupiłam się w drugim rzucie bardziej na podkreślaniu talii. Ale tym razem porobie zdjęcia i wrzucę do albumu, żebyście mogły same ocenić a moje żale nie były tylko takim sobie utyskiwaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czekam na zdjęcia
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 11:48   #4804
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czekam na zdjęcia

W tym akurat nie będzie, bo mój facet się zlitował widząc jak mi humor popsuła ta paczka, wszystko ładnie spakował i wyniósł do punktu nadawczego „żebym już o tym nie myślała”

Zobaczymy czy chociaż się czegoś nauczyłam i dzisiejsza paczka będzie lepsza. Specjalista pomagał wybierać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 11:52   #4805
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ładnie wyszło
Dziekuję

Silver lining, czasami też niestety ubrania okazują się w rzeczywistości wyglądać inaczej, niż na zdjęciach... Załuję, że skasowałam moja przymiarkę pewnej sukienki, tak bardzo nie miała ona nic wspólnego ze zdjęciami, że było to aż komiczne




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 11:53   #4806
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja ostatnio też wszystko odsyłam.
Czasem mam wrażenie, że im bardziej się skupiam, żeby to było w jakimś konretnym typie Kibbe i kolorystycznym, tym mniej tych rzeczy mi pasuje i tym mniej mi się podobają.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 11:55   #4807
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość

Może i nie rozwiązało to do końca moich problemów, ale z bólem serca chyba muszę jej przyznać rację co do FG.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87877949]
Ja wrzuciłam dwa zdjęcia, na których po raz pierwszy nie mam w ogóle makijażu,* ani nie mam żadnych worków/dolin łez pod oczami, bo się ich pozbyłam Nie wiem, czy to coś klaruje w moim typie.
*a nie, sorki, w sumie zaczerwienienia przykryłam korektorem.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Wydaje mi się, że obie będziecie SG.

Celestine, w sprawie worków napiszę do Ciebie priva.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-25, 11:56   #4808
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że obie będziecie SG.

Celestine, w sprawie worków napiszę do Ciebie priva.
Jasne, zapraszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:02   #4809
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że obie będziecie SG.

Celestine, w sprawie worków napiszę do Ciebie priva.
Może i tak, chociaż porażka ze spodniami paper bag trochę mnie do tego tropu zniechęciła. Toż to flagowe spodnie dla SG.

Szkoda że wczoraj nie zrobiłam zdjęcia.

Byłam na spacerze i złapał mnie deszcz, włosy mi się powywijały, pofalowały, jednym słowem mówiąc - zrobiła mi się szopa na głowie.
I wyglądałam lepiej niż na co dzień
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:04   #4810
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87878105] Jasne, zapraszam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


To ja chyba tez napisze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:06   #4811
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Może i tak, chociaż porażka ze spodniami paper bag trochę mnie do tego tropu zniechęciła. Toż to flagowe spodnie dla SG.

Szkoda że wczoraj nie zrobiłam zdjęcia.

Byłam na spacerze i złapał mnie deszcz, włosy mi się powywijały, pofalowały, jednym słowem mówiąc - zrobiła mi się szopa na głowie.
I wyglądałam lepiej niż na co dzień
Haha, znam to, ja też wyglądam o wiele lepiej nawet w bezkształtnej szopie, ale już nie pamiętam, kiedy ostatnia taka miałam :p
Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
To ja chyba tez napisze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie ma sprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-25, 12:06   #4812
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87878085]Dziekuję

Silver lining, czasami też niestety ubrania okazują się w rzeczywistości wyglądać inaczej, niż na zdjęciach... Załuję, że skasowałam moja przymiarkę pewnej sukienki, tak bardzo nie miała ona nic wspólnego ze zdjęciami, że było to aż komiczne




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Ja bym powiedziała ze te ubrania nawet wyglądały dość podobnie jak na zdjęciach. No dobra tej koralowej to akurat kolor byl zabójczy na żywo. I wyglądały dość podobnie jak polecane na pinterescie dla N chyba głównie, cześć dla SN - próbowałam znaleźć dosłownie jak najpodobniejsze do przykładów. Tylko na mnie wyglądało strasznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:09   #4813
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Albo taka bluzka Załącznik 7717431
Wydawałoby się że naturalowe a wyglądałam w tym jak 50-letnia kobitka na działeczce

Generalnie mój facet patrzył na każda kolejna rzecz która mierzyłam z wyrazem niedowierzania i przerażenia.

Ja w sumie też.

Najgorsze chyba było to że czułam się w tych wszystkich rzeczach jak stara, gruba baba...

Dziś ma przyjść kolejna paczka, skupiłam się w drugim rzucie bardziej na podkreślaniu talii. Ale tym razem porobie zdjęcia i wrzucę do albumu, żebyście mogły same ocenić a moje żale nie były tylko takim sobie utyskiwaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czułam się tak samo w naturalowych ciuchach...
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:09   #4814
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja ostatnio też wszystko odsyłam.
Czasem mam wrażenie, że im bardziej się skupiam, żeby to było w jakimś konretnym typie Kibbe i kolorystycznym, tym mniej tych rzeczy mi pasuje i tym mniej mi się podobają.

No nie dziwie się, każda z nas ma już jakiś wyrobiony gust i jak nie był ani w Kibbe ani typie kolorystycznym to teraz trzeba się po pierwsze przestawić.

A tak w ogóle to po tej ostatniej paczce naprawdę zwątpiłam czy mój typ Kibbe to będzie N lub SN.

Szczególnie ze w zaleceniach Kibbe jeśli chodzi o materiały to jak rozumiem dla tych typów są lekko lejące, kreszowane, itd. A ja mam podejrzenie że kreszowane to bardzo rzadko mi pasuja, a ogólnie wyglądam lepiej w sztywniejszych ubraniach trzymających swoją formę. Sama już nie wiem nic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:17   #4815
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
No nie dziwie się, każda z nas ma już jakiś wyrobiony gust i jak nie był ani w Kibbe ani typie kolorystycznym to teraz trzeba się po pierwsze przestawić.

A tak w ogóle to po tej ostatniej paczce naprawdę zwątpiłam czy mój typ Kibbe to będzie N lub SN.

Szczególnie ze w zaleceniach Kibbe jeśli chodzi o materiały to jak rozumiem dla tych typów są lekko lejące, kreszowane, itd. A ja mam podejrzenie że kreszowane to bardzo rzadko mi pasuja, a ogólnie wyglądam lepiej w sztywniejszych ubraniach trzymających swoją formę. Sama już nie wiem nic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też nie jestem przekonana co do tego naturala u Ciebie, ale też nie wiem, w który inny typ mogłabyś celować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:33   #4816
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Czułam się tak samo w naturalowych ciuchach...

No ja się wcześniej trochę temperowałam z opinia, że to może moje prywatne uprzedzenia. Bo w latach 90tych byłam małym dzieciakiem i absolutnie nie cierpię mody z tamtego okresu. Ku mojej rozpaczy w Berlinie lata 90te są teraz tak nieprzytomnie modne, że boje się ze zaraz nie będzie można nic innego kupić.

Ale jak zobaczyłam minę mojego faceta to aż mi się bardzo przykro zrobiło. Bo w końcu celem jest żeby wyglądać lepiej a nie gorzej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:40   #4817
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

silver_lining, wróciłam do Twoich zdjęć w albumie i najbardziej podobasz mi się w:
- tych czarnych wąskich spodniach przed kostkę (szczególnie w zestawieniu z golfem, chociaż uważam, że mógłby być innego koloru - jaśniejszy może)
- granatowej sukience na guziki za kolano
Kolejne spostrzeżenia:
- gładkie uczesania sa nie najlepsze
- ładniej Ci w dlugości do kolana lub midi niż w mini
- lepiej Ci w wąskich spodniach niż w szerokich
- oversize Ci niespecjalnie służy
- marynarki o męskim kroju średnio na Tobie wyglądają
- garnitur fajnie leży, bo jesteś ładna i zgrabna, ale nie wydobywa Twojej urody chyba


Ja nie wiem w sumie, ale mam wrażenie, że jesteś zbyt proporcjonalna i klasyczna do naturala?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 12:46   #4818
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87877956]TR u Ciebie wykluczyłabym od razu. Mówiąc brutalnie, Twoja twarz jest zdecydowanie za bardzo yangowa na typ romantyczny, który jest tylko troszeczkę wyostrzony pierwiastkiem dramatycznym, zaś grupa Gamine to "mieszanka wybuchowa" cech dramtycznych i romantycznych, a u FG dodatkowo "naturalowych".
SG albo G.[/QUOTE]

Już któryś raz natykam się na pogrubione i nie bardzo rozumiem,, co to są za elementy naturalowe u FG (ramiona?). Bo na ciuchy tego nijak nie umiem przełożyć, nie ma chyba ani jednej rzeczy, którą bym mogła zapożyczać od tej grupy.

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
No ja się wcześniej trochę temperowałam z opinia, że to może moje prywatne uprzedzenia. Bo w latach 90tych byłam małym dzieciakiem i absolutnie nie cierpię mody z tamtego okresu. Ku mojej rozpaczy w Berlinie lata 90te są teraz tak nieprzytomnie modne, że boje się ze zaraz nie będzie można nic innego kupić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przerabiałam jako nastolatka styl na menela, bo nic innego wtedy nie było. Chyba jedyną rzeczą, jaką mogę zapożyczyć z tamtej mody są traktorowate podeszwy oraz sznurowane botki tego typu KLIK.
Pamiętam, że moja przyjaciółka kupiła sobie prawie 10 lat temu ten typ butów (producent nazwał go "trzewikiem młodzieżowym) i prawie w nich nie chodziła do niedawna, bo w świetle ówczesnej mody tego typu buty wydawały się jakieś takie męskie i niezgrabne. Ale ona ma tak, że chomikuje rzeczy na lata i niedawno zaczęła je nosić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 13:18   #4819
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
silver_lining, wróciłam do Twoich zdjęć w albumie i najbardziej podobasz mi się w:
- tych czarnych wąskich spodniach przed kostkę (szczególnie w zestawieniu z golfem, chociaż uważam, że mógłby być innego koloru - jaśniejszy może)
- granatowej sukience na guziki za kolano
Kolejne spostrzeżenia:
- gładkie uczesania sa nie najlepsze
- ładniej Ci w dlugości do kolana lub midi niż w mini
- lepiej Ci w wąskich spodniach niż w szerokich
- oversize Ci niespecjalnie służy
- marynarki o męskim kroju średnio na Tobie wyglądają
- garnitur fajnie leży, bo jesteś ładna i zgrabna, ale nie wydobywa Twojej urody chyba


Ja nie wiem w sumie, ale mam wrażenie, że jesteś zbyt proporcjonalna i klasyczna do naturala?

Dzieki Martaakow, sama mam podobne odczucia tylko to trochę za mało chyba jest żeby Kibbe określić. Ale na prwno pomaga już dokonywać wyborów na codzień.

Wstawiłam do albumu jakieś zdjęcia ze spacerów żeby było coś innego też.

No i selfie sprzed chwili. Jakoze włosy musza być związane eksperymentuje z rozwiązaniami podnoszącymi je na samej koronie, ale zostawiającymi boki na gładko. Chyba jest lepiej niż zupełny przyliz, ale trudno mi samej ocenic.

Opaska za to była z jakiegoś targu średniowiecznego, ale mi się nawet podobała wiec tez wstawiłam zdjęcie. Wydaje mi się ze ona działa podobnie jak podnoszenie włosów na samej koronie i wydłuża twarz.

Beżowy sweter po obejrzeniu tego zdjęcia co Wam wrzuciłam stał się persona non grata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-25, 13:21   #4820
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Już któryś raz natykam się na pogrubione i nie bardzo rozumiem,, co to są za elementy naturalowe u FG (ramiona?). Bo na ciuchy tego nijak nie umiem przełożyć, nie ma chyba ani jednej rzeczy, którą bym mogła zapożyczać od tej grupy.



Przerabiałam jako nastolatka styl na menela, bo nic innego wtedy nie było. Chyba jedyną rzeczą, jaką mogę zapożyczyć z tamtej mody są traktorowate podeszwy oraz sznurowane botki tego typu KLIK.
Pamiętam, że moja przyjaciółka kupiła sobie prawie 10 lat temu ten typ butów (producent nazwał go "trzewikiem młodzieżowym) i prawie w nich nie chodziła do niedawna, bo w świetle ówczesnej mody tego typu buty wydawały się jakieś takie męskie i niezgrabne. Ale ona ma tak, że chomikuje rzeczy na lata i niedawno zaczęła je nosić.

Moja mamanalezy do takich osób co potrafi kupić i czekać latami na właściwy moment.

Nawiasem mówiąc ona w naturalowych rzeczach wyglada dramatycznie ale w sumie nie jestem w stanie określić jaki ma typ Kibbe.

Nie jestem tez pewna czy to by mi cokolwiek pomogło, bo niby jestem do niej bardzo podobna ale co się człowiek przyjrzy to wszystkie szczegóły mam po tacie. No i ona jest wyższa ode mnie ze 3-4 cm.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 13:59   #4821
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

chimay - tak, szeroka klatka piersiowa, muskularne ręce i nogi to domieszka typu Natural.
silver_lining - no ja Ciebie nie widzę w żadnym innym typie niż czyste N. Ewentualnie FG z przewagą Natural. Już kilka razy zdarzyło mi się pomylić oba typu w przypadku gdy osoba wykazywała budową ciała silne podobieństwo do grupy N.
Ciekawa rzecz ogólnie z tym FG. U niego cechy dramatyczne, romantyczne i naturalowe rozkładają się w różny sposób i pewnie dlatego łatwo go pomylić z innymi typami. Zauważyłam to na przykładzie takiej aktorki Florence Pugh, która wygląda dosłownie jak krzyżówka Soft Gamine i Natural:
https://gfx.radiozet.pl/var/radiozet...TO_article.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikiped...cropped%29.jpg

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-05-25 o 14:12
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 14:50   #4822
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87878656]chimay - tak, szeroka klatka piersiowa, muskularne ręce i nogi to domieszka typu Natural.
silver_lining - no ja Ciebie nie widzę w żadnym innym typie niż czyste N. Ewentualnie FG z przewagą Natural. Już kilka razy zdarzyło mi się pomylić oba typu w przypadku gdy osoba wykazywała budową ciała silne podobieństwo do grupy N.
Ciekawa rzecz ogólnie z tym FG. U niego cechy dramatyczne, romantyczne i naturalowe rozkładają się w różny sposób i pewnie dlatego łatwo go pomylić z innymi typami. Zauważyłam to na przykładzie takiej aktorki Florence Pugh, która wygląda dosłownie jak krzyżówka Soft Gamine i Natural:
https://gfx.radiozet.pl/var/radiozet...TO_article.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikiped...cropped%29.jpg[/QUOTE]


Maggie, a czy mogłabyś mi w takim razie podrzucić pomysł na jakieś stylizacje N, w których Twoim zdaniem byłoby mi dobrze?

Bo ja albo epicko nie rozumiem nadal czym się ta grupa charakteryzuje i źle zamawiam, albo mój typ Kibbe mnie bardzo krzywdzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 15:01   #4823
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

silver_lining nie wyświetlają mi się zdjęcia Do tej pory widzę Cię jako SN. Ale SC nie "przekreślam". Ile masz wzrostu?



U Martaakow i Celestine obstawiam obstawiam G. Chociaż u Celestine (podobnie jak u mnie) mylące może być niskie BMI (z tego, co pamiętam ze wcześniejszej dyskusji, było niskie).
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 15:05   #4824
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
silver_lining nie wyświetlają mi się zdjęcia Do tej pory widzę Cię jako SN. Ale SC nie "przekreślam". Ile masz wzrostu?



U Martaakow i Celestine obstawiam obstawiam G. Chociaż u Celestine (podobnie jak u mnie) mylące może być niskie BMI (z tego, co pamiętam ze wcześniejszej dyskusji, było niskie).
Ja też nie widzę zdjęć.
Ostatnio przytyłam. Zaraz wam wrzucę zdjęcia sylwetki.
Edit: wrzuciłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-05-25 o 17:54
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 15:06   #4825
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
silver_lining nie wyświetlają mi się zdjęcia Do tej pory widzę Cię jako SN. Ale SC nie "przekreślam". Ile masz wzrostu?



U Martaakow i Celestine obstawiam obstawiam G. Chociaż u Celestine (podobnie jak u mnie) mylące może być niskie BMI (z tego, co pamiętam ze wcześniejszej dyskusji, było niskie).

Nie wiem czemu tak może być? Niby są w albumie ale może internet tu kiepski i się nie wygrały prawidłowo? Może się pojawia jak wrócę do domu...

Wzrostu mam 169 cm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 15:09   #4826
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Maggie, a czy mogłabyś mi w takim razie podrzucić pomysł na jakieś stylizacje N, w których Twoim zdaniem byłoby mi dobrze?

Bo ja albo epicko nie rozumiem nadal czym się ta grupa charakteryzuje i źle zamawiam, albo mój typ Kibbe mnie bardzo krzywdzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiesz, tak przyjrzałam się uważniej cechom Twojej twarzy i faktycznie widzę w niej "Gaminowe" cechy. Jednocześnie masz dość spokojną aurę, która może mylić w stronę Natural, a do tego stonowaną kolorystykę (jak wiadomo, widzę Cię raczej Zgaszone Lato o ciemniejszej urodzie, co też może mylić w stronę Głębokiej Zimy).
Faktycznie fasony SN/N, które przymierzyłaś, nie są najodpowiedniejsze. Przejrzyj sobie w takim razie zalecenia dla FG, przy trzeba pamiętać, że to dość zróżnicowany typ, i co sprawdzi się u jednego FG, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie, i na odwrót.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 15:22   #4827
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87878888]Wiesz, tak przyjrzałam się uważniej cechom Twojej twarzy i faktycznie widzę w niej "Gaminowe" cechy. Jednocześnie masz dość spokojną aurę, która może mylić w stronę Natural, a do tego stonowaną kolorystykę (jak wiadomo, widzę Cię raczej Zgaszone Lato o ciemniejszej urodzie, co też może mylić w stronę Głębokiej Zimy).
Faktycznie fasony SN/N, które przymierzyłaś, nie są najodpowiedniejsze. Przejrzyj sobie w takim razie zalecenia dla FG, przy trzeba pamiętać, że to dość zróżnicowany typ, i co sprawdzi się u jednego FG, niekoniecznie będzie dobre dla Ciebie, i na odwrót.[/QUOTE]


Dzieki Maggie, popróbuje choć widzę ze to bardzo różnorodna grupa i chyba dość trudno ja potwierdzić czy wyeliminować na szybko.

Będę czytać i mierzyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 15:27   #4828
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dzieki Maggie, popróbuje choć widzę ze to bardzo różnorodna grupa i chyba dość trudno ja potwierdzić czy wyeliminować na szybko.

Będę czytać i mierzyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Otóż to, tak jak FG łatwo pomylić z typami romantycznymi, innymi typami z grupy Gamine, tak Naturala np. ja notorycznie mylę z grupą Classic.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 16:23   #4829
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Dzieki Maggie, popróbuje choć widzę ze to bardzo różnorodna grupa i chyba dość trudno ja potwierdzić czy wyeliminować na szybko.

Będę czytać i mierzyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moim zdaniem łatwo, wystarczy zrobić test takiej mini jak robiła farfalla KLIK, żadna inna grupa nie wyglądałaby w tej sukience odpowiednio.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87878945]Otóż to, tak jak FG łatwo pomylić z typami romantycznymi, innymi typami z grupy Gamine, tak Naturala np. ja notorycznie mylę z grupą Classic.[/QUOTE]

Czemu z romantycznymi? Miałam przed 30 krótki epizod inspirowania się ubraniami typu R i nosiłam te pseudo loczki (wtedy jeszcze nie znałam Kibbe) i dość szybko to porzuciłam, bo wyraźnie było widać, że źle mi w tej stylistyce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-25, 16:43   #4830
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem łatwo, wystarczy zrobić test takiej mini jak robiła farfalla KLIK, żadna inna grupa nie wyglądałaby w tej sukience odpowiednio.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------



Czemu z romantycznymi? Miałam przed 30 krótki epizod inspirowania się ubraniami typu R i nosiłam te pseudo loczki (wtedy jeszcze nie znałam Kibbe) i dość szybko to porzuciłam, bo wyraźnie było widać, że źle mi w tej stylistyce.

Np ale jak czytam opis to jest napisane że twarze są bardzo różnorodne i w zależności czy maja więcej pierwiastka męskiego czy żeńskiego należy dobrać górna cześć garderoby. A tak naprawdę tylko ogólna sylwetka zostaje.

Że generalnie ostre cięcia klapy i patki, ale jak ktoś ma delikatne rysy twarzy to tego nie.

No i w świetle takiego opisu: czy każdej FG będzie pasować ta sukienka? Czy tylko takiej o bardziej androgenicznych rysach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.