Mamusie KWIETNIOWE 2020 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-06, 16:46   #4321
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
No i z dziewczynki zrobił nam się chłopak z pisiorem do kolan waży 384g, wszystko jest w porządku ️ kamień z serca po tym badaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak się czujesz z tym faktem? (Płci?)
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 16:50   #4322
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

My po wizycie i jest wow zmiany zmiany.
Tydzień 24+2 . 600g
Maluszek długi oj długi te dziwne bóle po prawej stronie to nóżki . Rośnie . Skierowanie do szpitala w poniedziałek idę . Cukier za wysoki ,maluszek mu się nie zgadza z tymi tyg sugeruję , że może być od trzustki ,albo genetycznie ogólnie sprawdzić. Jakoś w połowie przestałam słuchać plik dał skierowań .

Napewno chłopczyk

Edytowane przez EwkaP
Czas edycji: 2019-12-06 o 16:52
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 16:57   #4323
ania20bn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 450
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez wiola_p Pokaż wiadomość
Hej, ja po wczorajszej wizycie u gina jestem w dołku ;( muszę założyć krążek, bo szyjka jest rozpulchniona, chce mnie położyć do szpitala a ja odmówiłam z tych nerwów zapomniałam o zwolnieniu i dzis od rana stres i nerwy, udało sie u jakiegoś rodzinnego załatwic. Mam wyrzuty sumienia, bo w pierwszej ciąży byłam gotowa na wszystko sie zgodzić a teraz ciągle coś mnie boli, odmawiam szpitala, bo przecież mam małego chłopca w domu a mąż jest na działalności wiec nie może zwolnienia na niego wziać :/ jestem załamana... oby to się wszystko dobrze skończyło ;(
A o czym świadczy taka rozpulchniona szyjka że chce cię położyć do szpitala? pierwszy raz spotykam się z czymś takim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania20bn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 17:02   #4324
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
I jak się czujesz z tym faktem? (Płci?)
Żałuję, że TŻ nie nagrał mojej miny byłam przekonana że dziewczynka, ale z chłopaka też się mega cieszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 20:31   #4325
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olaag012 Pokaż wiadomość
No i z dziewczynki zrobił nam się chłopak z pisiorem do kolan waży 384g, wszystko jest w porządku ️ kamień z serca po tym badaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha żeby się na kolejnym USG nie okazało że ten pisior po kolana to pępowina super że wszystko w porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
My po wizycie i jest wow zmiany zmiany.
Tydzień 24+2 . 600g
Maluszek długi oj długi te dziwne bóle po prawej stronie to nóżki . Rośnie . Skierowanie do szpitala w poniedziałek idę . Cukier za wysoki ,maluszek mu się nie zgadza z tymi tyg sugeruję , że może być od trzustki ,albo genetycznie ogólnie sprawdzić. Jakoś w połowie przestałam słuchać plik dał skierowań .

Napewno chłopczyk
A ten cukier jaki wyszedł? Ja ciągle na czczo przekraczam za 10dni diabetolog. Ale maluch rośnie zgodnie z om. Rozumiem że u ciebie jest dużo większy niż wynikałoby to z om?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 21:28   #4326
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

U mnie to jajca są i tyle. Zmienilam lekarza, kartę on przyjął po niej . Według byłej doktor i jej wyliczeń to 6 kwietnia . On chyba tym się sugerował. Ona raz mi ten cukier robiła z krwi o zgrozo 99 było . Tylko , że w mojej karcie zero badań było (wszystkie mi oddawała ) No miałam 90,1 a po tej glukozie 170 . Mu się waga dziecka nie zgadza do badań ostatnich . Mały za szybko rośnie i dał hipotezy złe obliczona od początku . Lub trzustka za dużo insuliny wytwarza (jest tego nazwa zabij nie pamiętam) genetycznie . Ja urodziłam się malutka , mój mąż wgl wysoki nie jest. Więc on obstawia cukrzycę ciążowa ostateczność błąd laboratoryjny. A tego dnia słabo z krwią, żyły pękały ledwo leciało i być może w tym błąd.

Trzeba sprawdzić i tyle mi powiedział .
Skierowanie na patologię ciąży .
A czy mnie przyjmą to różnie bywa.

Termin marzec , zaczynam wątpić w tego kwietnia . Zasugerował , że młodzieniec może być duży 5 kg ..
Nie zgadza mu się to , że mi waga o 1 kg podskoczyła .

Czyli nic nie wiadomo ... Badania i tyle
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 21:42   #4327
Angel7891
Wtajemniczenie
 
Avatar Angel7891
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 093
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ewka chyba cie niepotrzebnie straszy lekarz bo nawet niedawno na grupie tej dużej na fb kobietka dodała z 22+ileś, że jej dziecko na połówkowych 630 gram. No a ona usłyszała, że wszystko dobrze. Dziwne po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angel7891 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-06, 22:05   #4328
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Angel7891 Pokaż wiadomość
Ewka chyba cie niepotrzebnie straszy lekarz bo nawet niedawno na grupie tej dużej na fb kobietka dodała z 22+ileś, że jej dziecko na połówkowych 630 gram. No a ona usłyszała, że wszystko dobrze. Dziwne po prostu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem sama mnie to skierowanie , że do lerzenia zdziwiło. Myślam , że tylko do diabetologa dostanę. Połówkow miałam był 400 g i wtedy lekarz powiedział , że jest książkowo . U mnie cukrzyca sama w sobie może być dziedziczna tata ma,babcia,dziadek ;/ tylko nigdy w badaniach mi nie wyszło to . Leciał całokształtem zeszłym razem na morfologii poleciałam mocno w dół . Teraz wgl morfologii oni w laboratorium nie zrobili ( za mało krwi miałam na kolejną probówkę ) ,a było zlecone .
Mi samo w sobie iście do szpitala nie przeszkadza . Odpocznę poleżę , książkę poczytam . Tylko to co on mówił ,wiem jest on bardzo dokładny . Chociaż lepszy on niż moja była i jej teksty tak ma być..
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 22:27   #4329
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A w jakim wieku jest synek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
5 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-06, 22:50   #4330
madziarek1
Rozeznanie
 
Avatar madziarek1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 586
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
To nie mój, to Curly


Z tym Mikołajem to dziś się upewnialam że mój syn wie że Mikołaj nie istnieje i tp tylko taka fajna zabawa - bo właśnie mnie tknelo że będą rozmowy w przedszkolu czy istnieje czy nie. Ale bardzo fajnie wyszło, bo mnie pytał jak te klocki się nazywają to mu odpowiedziałam że jak kupowałam to było napisane że zestaw x. To się zaczął chichrać że mnie przylapal że to ja kupowałam a nie Mikołaj. Więc się upewnialam że wie, że Mikołaj to taka zabawa, że w Laponi jest taki jeden człowiek i to jego praca, tak dla frajdy innych. I ustaliliśmy że nie mówimy babci i innym że on już wie że to udawanie żeby babcie wkręcić i żeby dalej było śmiesznie także wszystko zgrabnie przyjął, śmiał się i w ogóle. Potem jeszcze zapytał czy ten duży sklep co dostał w zeszłym roku też ja kupowałam i skomentował ze śmiechem że sprytna jestem 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jej, już wie?? Moja córka ma 10 lat i w tym roku już gada na luzie i wie na 100% że to wszystko ściema, w zeszłym roku jeszcze jej podejżenia gasiłam i nie była pewna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:39 ----------

Konkardia , starsza córka oboj3tna, w sumie cieszy się po prostu z rodzeństwa a młodsza triszke się zawiodła bo chciała brata jak jej koleżanka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziarek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 07:17   #4331
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ewka wg mojej aplikacji ciążowej w 24 tyg. Dziecko może ważyć do 660g a wiadomo że to taka średnia waga. Więc wychodzi że u ciebie ok no ale może dobrze że woli wszystko sprawdzić. Zrobią badania krwi, cukier, może krzywa znowu? Dokładne USG i się wyjaśni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-07, 07:51   #4332
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Ewa kiedyś ktoś na jakąś grupę wrzucił taką tabelkę i sobie zrobiłam screen i z niej wynika że twój maluszek waży ok.Ale jeśli lekarz ma jakieś wątpliwości to dla świętego spokoju położyła bym się żeby to sprawdzić Screenshot_20191207_084702.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 08:38   #4333
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Dla świętego spokoju pójdę 3 dni to nie tak dużo , zmierzyłam cukier dziś sobie na czczo 89 zobaczymy po 2 h po śniadaniu .






Dziś na krew z mężem idę w końcu czas by grupę sobię zrobił . On przeżywa ten szpital gorzej odemnie .. Przecież tesciowa z głodu mu nie da umrzeć przez te 3 dni
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 11:32   #4334
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Dla świętego spokoju pójdę 3 dni to nie tak dużo , zmierzyłam cukier dziś sobie na czczo 89 zobaczymy po 2 h po śniadaniu .






Dziś na krew z mężem idę w końcu czas by grupę sobię zrobił . On przeżywa ten szpital gorzej odemnie .. Przecież tesciowa z głodu mu nie da umrzeć przez te 3 dni
W ciąży najlepiej badać godzinę po jedzeniu. Nie może przekroczyć 140. Dwie godziny po to się bada w cukrzycy nie ciążowej żeby sprawdzić czy spadło . A w ciąży chodzi o to żeby tych 140 nie przekroczyć a najwyższej cukier zwykle jest godzinę po posiłku. No chyba że zjemy słodycze to często wybija już 30min po albo właśnie 2h po ale z założenia w cukrzycy ciążowej tego nie jemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 13:16   #4335
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
W ciąży najlepiej badać godzinę po jedzeniu. Nie może przekroczyć 140. Dwie godziny po to się bada w cukrzycy nie ciążowej żeby sprawdzić czy spadło . A w ciąży chodzi o to żeby tych 140 nie przekroczyć a najwyższej cukier zwykle jest godzinę po posiłku. No chyba że zjemy słodycze to często wybija już 30min po albo właśnie 2h po ale z założenia w cukrzycy ciążowej tego nie jemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wyszło mi 110 ... Tak dotyczłam ,że po godzinie A naprawdę było solidne śniadanie i mega mix.
Więc skąd u nich 170 ;(
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 15:51   #4336
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej,

Złapałam jakiegoś wirusa. Katar boli mnie gardło. Zjadłam czosnek i leżę. Byłam na pikniku u córki w szkole, 6 godzin na nogach dało mi w kość. Ledwo mnie mąż do auta doprowadził. Teraz już leżę przeziębiona.

Sprawdziłam usg mojej pierwszej córki z 21 tygodnia ciąży. Miała 420g,więc myślę, że te ponad 600g nie jest jakimś wykroczeniem w 24 tc.
W poniedziałek mam usg połówkowe, będzie 20+5. Nie mogę się doczekać. Chciałabym juz być spokojna,że serduszko ma zdrowe i zobaczyć buzię .
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 17:14   #4337
EwkaP
Raczkowanie
 
Avatar EwkaP
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 357
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Tylko to 600 g jest według USG 24 tydzień ,według kalendarza tydzień 23 . 3 aplikację pokazują 23 tydzień ,kalendarz położnej 23 tydzień . Może tydzień przeskoku to nie dużo ,ale wolałam już mniej więcej wiedzieć czy to marzec będzie początek kwietknia czy wgl inna data.

Mąż chce na ten czas urlop zrobić ,a też musi klientów powiadomić i rozplanować swoje roboty. A strzelę mu pierwszy termin 6 kwietnia ,a urodzi się 26 marca to i tak w domu go nie będzie .


Bardziej się zastanawiam , że na połówkowych było idealnie zero zastrzeżeń tyg się zgadzały co do wagi .


Moja koleżanka stwierdziła po co ci elektryczna niania ! Przecież masz psa
EwkaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 17:29   #4338
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Tylko to 600 g jest według USG 24 tydzień ,według kalendarza tydzień 23 . 3 aplikację pokazują 23 tydzień ,kalendarz położnej 23 tydzień . Może tydzień przeskoku to nie dużo ,ale wolałam już mniej więcej wiedzieć czy to marzec będzie początek kwietknia czy wgl inna data.

Mąż chce na ten czas urlop zrobić ,a też musi klientów powiadomić i rozplanować swoje roboty. A strzelę mu pierwszy termin 6 kwietnia ,a urodzi się 26 marca to i tak w domu go nie będzie .


Bardziej się zastanawiam , że na połówkowych było idealnie zero zastrzeżeń tyg się zgadzały co do wagi .


Moja koleżanka stwierdziła po co ci elektryczna niania ! Przecież masz psa
Te pomiary to tylko orientacyjne, równie dobrze może ważyć 500g.. Nie da się tego dokładnie sprawdzić. Tydzień różnicy to niedużo. A terminu porodu nigdy się nie da przewidzieć może 30% moich znajomych urodziło w terminie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 18:28   #4339
kasia1221
Zadomowienie
 
Avatar kasia1221
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 325
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,

Złapałam jakiegoś wirusa. Katar boli mnie gardło. Zjadłam czosnek i leżę. Byłam na pikniku u córki w szkole, 6 godzin na nogach dało mi w kość. Ledwo mnie mąż do auta doprowadził. Teraz już leżę przeziębiona.

Sprawdziłam usg mojej pierwszej córki z 21 tygodnia ciąży. Miała 420g,więc myślę, że te ponad 600g nie jest jakimś wykroczeniem w 24 tc.
W poniedziałek mam usg połówkowe, będzie 20+5. Nie mogę się doczekać. Chciałabym juz być spokojna,że serduszko ma zdrowe i zobaczyć buzię .
U nas na ostatnim usg w 21+1 tc dzidzia ważyła 412 g, więc też mi się wydaje że w 24 tc taka waga jest bardzo prawdopodobna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia1221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-07, 19:13   #4340
olaag012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 296
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez Curly81 Pokaż wiadomość
Hej,

Złapałam jakiegoś wirusa. Katar boli mnie gardło. Zjadłam czosnek i leżę. Byłam na pikniku u córki w szkole, 6 godzin na nogach dało mi w kość. Ledwo mnie mąż do auta doprowadził. Teraz już leżę przeziębiona.

Sprawdziłam usg mojej pierwszej córki z 21 tygodnia ciąży. Miała 420g,więc myślę, że te ponad 600g nie jest jakimś wykroczeniem w 24 tc.
W poniedziałek mam usg połówkowe, będzie 20+5. Nie mogę się doczekać. Chciałabym juz być spokojna,że serduszko ma zdrowe i zobaczyć buzię .
Mnie ostatnio też lapala jakąś infekcja to na katar polecam napar z soli fizjologicznej a na gardło i kaszel sok z cebuli. Po 2 dniach jak ręką odjal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olaag012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 20:32   #4341
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez EwkaP Pokaż wiadomość
Tylko to 600 g jest według USG 24 tydzień ,według kalendarza tydzień 23 . 3 aplikację pokazują 23 tydzień ,kalendarz położnej 23 tydzień . Może tydzień przeskoku to nie dużo ,ale wolałam już mniej więcej wiedzieć czy to marzec będzie początek kwietknia czy wgl inna data.

Mąż chce na ten czas urlop zrobić ,a też musi klientów powiadomić i rozplanować swoje roboty. A strzelę mu pierwszy termin 6 kwietnia ,a urodzi się 26 marca to i tak w domu go nie będzie .


Bardziej się zastanawiam , że na połówkowych było idealnie zero zastrzeżeń tyg się zgadzały co do wagi .


Moja koleżanka stwierdziła po co ci elektryczna niania ! Przecież masz psa
Nawet jeśli termin porodu wypada na 6 kwietnia to możesz urodzić 24 marca... W bliskiej okolicy wyznaczonego terminu rodzi się mało dzieci. Wg lekarzy dziecko urodzone w terminie to urodzone pomiędzy dwa tygodnie przed terminem a dwa tygodnie po terminie. To aż miesiąc rozstrzalu na dobrą sprawę. Termin porodu jest mocno orientacyjny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-07, 21:50   #4342
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Hej byliśmy wczoraj u znajomych, zakup prezentów mikołajkowych dla ich córek był dla nas wielką przeprawą, ale podołaliśmy nasze rozmowy z nimi zmieniły całkowicie dotychczasowy tor, gadaliśmy głównie o dzieciach 🤨 chcą nam przekazać wózek i wszystkie większe rzeczy, więc prawdopodobnie mamy już dużą część wyprawki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 09:12   #4343
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Nawet jeśli termin porodu wypada na 6 kwietnia to możesz urodzić 24 marca... W bliskiej okolicy wyznaczonego terminu rodzi się mało dzieci. Wg lekarzy dziecko urodzone w terminie to urodzone pomiędzy dwa tygodnie przed terminem a dwa tygodnie po terminie. To aż miesiąc rozstrzalu na dobrą sprawę. Termin porodu jest mocno orientacyjny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak mi ostatnio położna mówiła, żeby się nie trzymać kurczowo tego wyznaczonego dnia porodu bo to może być dwa tygodnie przed i dwa po.
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 09:24   #4344
wiola_p
Zadomowienie
 
Avatar wiola_p
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 531
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez ania20bn Pokaż wiadomość
A o czym świadczy taka rozpulchniona szyjka że chce cię położyć do szpitala? pierwszy raz spotykam się z czymś takim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem, chyba po dotyku to rozpoznaje, ewentualnie usg, choć tam wychodzi, że jest zamknięta. Generalnie mnie ciągle coś boli wiec nie wiem czy to od szyjki, czy czego innego.
wiola_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 09:24   #4345
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 805
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Dokładnie tak mi ostatnio położna mówiła, żeby się nie trzymać kurczowo tego wyznaczonego dnia porodu bo to może być dwa tygodnie przed i dwa po.
Też mi tak zawsze mówili...Że i dwa tyg. przed i po jest uznawane za poród w terminie.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczęście
Curly81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 14:45   #4346
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Skoro już jestem po polowkowym zaczynam myśleć i wyprawce. I widzę jaka różnica w cenach w stosunku nawet do ciuchów dla dziecka z 2018. Poza tym chłopięce mi się nie podobają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 15:10   #4347
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Skoro już jestem po polowkowym zaczynam myśleć i wyprawce. I widzę jaka różnica w cenach w stosunku nawet do ciuchów dla dziecka z 2018. Poza tym chłopięce mi się nie podobają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha to ja ma mam odwrotnie. Te dla dziewczynki mi się nie podobaja... Nie przepadam za różem, nie lubię dużej ilości kolorów i wzorów. Ciężko będzie coś wybrać pewnie większość będzie taka unisex a z drugiej strony mam ciuszki po synku i chciała częściowo wykorzystać ale żeby nie wyglądała jednak jak chłopak to trzeba by to czymś zarozowic, ukwiecic nie będzie łatwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 15:14   #4348
_Loooola_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 434
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Hahaha to ja ma mam odwrotnie. Te dla dziewczynki mi się nie podobaja... Nie przepadam za różem, nie lubię dużej ilości kolorów i wzorów. Ciężko będzie coś wybrać pewnie większość będzie taka unisex a z drugiej strony mam ciuszki po synku i chciała częściowo wykorzystać ale żeby nie wyglądała jednak jak chłopak to trzeba by to czymś zarozowic, ukwiecic nie będzie łatwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo. Bardziej podobają mi się ubranka dedykowane dla chłopców. No i nawet imiona, jakoś wolę te męskie

Triss, dobrze kojarzę, że u ciebie będzie dziewczynka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Loooola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 15:17   #4349
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez triss Pokaż wiadomość
Hahaha to ja ma mam odwrotnie. Te dla dziewczynki mi się nie podobaja... Nie przepadam za różem, nie lubię dużej ilości kolorów i wzorów. Ciężko będzie coś wybrać pewnie większość będzie taka unisex a z drugiej strony mam ciuszki po synku i chciała częściowo wykorzystać ale żeby nie wyglądała jednak jak chłopak to trzeba by to czymś zarozowic, ukwiecic nie będzie łatwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze nie wiem jak go ubierać. Spodenki i skarpetki? Moje dzieci są małe. Wszystkie spodnie z nich spadają. Dzięki temu jestem mistrzem w zwezaniu ubranek. Uwielbiałam polspiochy ale nie wyobrażam sobie na razie w tym chłopca. Mam trochę uniwersalnych pajacy i śpiochów. Nie wiem za bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-08, 15:48   #4350
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Mamusie KWIETNIOWE 2020

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wiem jak go ubierać. Spodenki i skarpetki? Moje dzieci są małe. Wszystkie spodnie z nich spadają. Dzięki temu jestem mistrzem w zwezaniu ubranek. Uwielbiałam polspiochy ale nie wyobrażam sobie na razie w tym chłopca. Mam trochę uniwersalnych pajacy i śpiochów. Nie wiem za bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Syna ubieralam w pajace i polspiochy. Są przecież takie ładne chłopiece na wyjścia dresik, skarpetki. Jak był już większy to i bardziej eleganckie spodnie. Teraz ma dwa lata i po domu śmiga w rajtuzach bo skarpety zdejmuje a nie mamy zbyt ciepło od podłogi. Oczywiście kapciami można go wystraszyć. W szafach, granatowych rajtuzach wcale nie wygląda śmieszne nawet dwulatek ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Loooola tak będzie dziewczynka tym razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 23:36:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.