Grill-20 urodziny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 23:54   #1
Katie_Miau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3

Grill-20 urodziny.


Witam.
Chciałybyśmy z przyjaciółką zorganizować nasze 20 urodziny przy grillu, dla 25-30 osób. Jednak nie mamy pojęcia co podać gościom do jedzenia oprócz kiełbasek i chipsów xD.
Chcemy na wydać około 500 zł wliczając w cenę alkohol.
Bardzo Was proszę o pomoc w sporządzeniu listy zakupów na tego grilla.
Katie_Miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 09:01   #2
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Grill-20 urodziny.

Szaszlyki z kurczaka np. z ananasem, z grillowanych warzyw - papryka czerwona, cukinia, baklazan, cebula. Ja przyrzadzilam szaszlyki w domu, kiełbaski tak samo, potem tylko wrzucalam na grilla, tez robiłam na podobna ilośc osób, kupiłam do tego krojony chleb, musztarda i keczup, tacki papierowe i sztucce, no i alkohol. Tylko następnym razem dałabym mniej cebuli, bo była zbyt aromatyczna
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 09:23   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Grill-20 urodziny.

Do szaszłyków można dodać też pieczarki, a pierś z kurczaka doprawić np. przyprawą do gyrosa Dobrze smakują też skrzydełka pikantne, pierś z kurczaka (nie na szaszłyku), czy karkówka Warto na "przekąski" przygotować np. ogórki kiszone, konserwowe, może zrobić koreczki? lub jakąś sałatkę? Pamiętajcie o pieczywie i dodatkach do grillowanych rzeczy: ketchupie, musztardzie, może majonezie, sosie barbecue, czy chrzanie lub sosie czosnkowym własnej roboty? (łatwy). No i oczywiście zaopatrzcie się węgiel na grilla i podpałki, plastikowe lub papierowe naczynia. Papryka z grilla, czy chlebek z masłem doprawiony też jest niczego sobie
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 09:33   #4
mitasa
Raczkowanie
 
Avatar mitasa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 410
Dot.: Grill-20 urodziny.

Ja też bym zrobiła szaszłyki z kurczaka. Zazwyczaj marynuję kurczaka parę godzin wcześniej, a później przekładam go na patyczkach kawałkami kiełbasy, cebuli, kolorowej papryki i pieczarek.
Możesz też zrobić sałatę lodową z dodatkami i do tego lekki sos albo rozrobić masło czosnkowe do grzanek (są takie przyprawy gotowe do np. masła ziołowego lub czosnkowego).
Ja zawsze też mieszkam majonez, ketchup, trochę ostrej musztardy, szczypiorek posiekany i przyprawy do grilla i wychodzi fajny dip jako dodatek do np. kiełbasy.
Dobrym pomysłem są też ziemniaki w srebrnej folii - trzeba ugotować wcześniej ziemniaki (ale tak, żeby były jeszcze takie zwarte, nie rozgotowane), trochę je ponacinać, dodać masło, przyprawy do ziemniaków i słodką paprykę, można dodać żółty ser a potem wszystko zawinąć w folię w podgrzewać na grillu.
U mnie czasem robi się też małe filety z kurczaka, które wcześniej marynuje się w odrobinie oleju i ostrych przyprawach.
Udanej imprezy !!
__________________
Ślub: 24.09.2016.
Oczekiwanie na syna : 08.06.2017.
mitasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 11:17   #5
Katie_Miau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Grill-20 urodziny.

Co sądzicie o skrzydełkach z grilla najlepiej na ostro?

Myślałyśmy właśnie o nich zamiast szaszłyków, bo chyba robi się je szybciej i do tego sałatka grecka
Katie_Miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 13:08   #6
mitasa
Raczkowanie
 
Avatar mitasa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 410
Dot.: Grill-20 urodziny.

U nas jakoś skrzydełka się nie sprawdziły, jakoś nikomu się tego obierać nie chce, a i jest na nich mało mięsa i trudno sobie tym podejść Już lepiej zrobić piersi z kurczaka albo karkówkę (z tym, że karkówkę też nie wszyscy lubią).
__________________
Ślub: 24.09.2016.
Oczekiwanie na syna : 08.06.2017.
mitasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:29   #7
pepuszek04
Raczkowanie
 
Avatar pepuszek04
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 250
Dot.: Grill-20 urodziny.

zrobiła bym grecka i jeszcze jakaś sałatkę kiełbasa kaszanka czy co tam chcecie alko wyniesie was sporo + kieliszki.talerze kubki noże i widelce jednorazowe też sporo wyjdzie jeżeli wam strarczy to tort +wafle zeby nie było dużo sprzątania
pepuszek04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-27, 17:08   #8
Katie_Miau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Grill-20 urodziny.

Moi znajomi lubią skrzydełka jednak kaszanka odpada, większość z nich za nią nie przepada :p
Katie_Miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 17:53   #9
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Grill-20 urodziny.

Jeżeli wiecej mięsa jest na nozkach kurczaka, ale chyba najwygodniejszy filet, u mnie skrzydelka sie nie sprawdzają na grilla... Sałatka to chyba tylko jak sie doda sos tuż przed zjedzeniem, inaczej nie bedzie smaczna. Grill gdzieś w plenerze czy blisko do domu będziecie miały?
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 18:27   #10
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Grill-20 urodziny.

skrzydełka jako dodatek do kiełbasy to rewelacja Ja co grilla to muszę robić 3 kg i znikają natychmiast, ale są niedrogie I jeszcze sos czosnkowy do tego, mniam

Z mięs to najlepiej karczek lub łopatkę wieprzową. Też cenowo wychodzi dobrze. Tylko nie filet z kurczaka w formie steka, bo to bez smaku

Polecam też pieczarki z grilla.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 08:56   #11
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Grill-20 urodziny.

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
skrzydełka jako dodatek do kiełbasy to rewelacja Ja co grilla to muszę robić 3 kg i znikają natychmiast, ale są niedrogie I jeszcze sos czosnkowy do tego, mniam

Z mięs to najlepiej karczek lub łopatkę wieprzową. Też cenowo wychodzi dobrze. Tylko nie filet z kurczaka w formie steka, bo to bez smaku

Polecam też pieczarki z grilla.
Bez smaku? To chyba właśnie kwestia przypraw... każde nieprzyprawione mięso jest bez smaku.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 11:33   #12
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Grill-20 urodziny.

Karkówka, szaszłyki, różne rodzaje kiełbasek, bagietki czosnkowe -> to z grilla.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 23:02   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Grill-20 urodziny.

oprocz miesa mozesz zrobic szaszlyki wegetarianskie, czesc dziewczyn nie lubi miesa na przeroznych grillach no i moze w grupie sa jacys wegetarianie. Szaszlyki to prosto - patyczki kawalki papryki (najefektowniej wyglada czerwona) cukinie moze baklazan i co tam masz pod reka.

Poza tym grilowac mozna boczek czy szynke jak jeszcze nie padlo. Ja osobiscie najbardziej lubie kielbase z grilla i nawet Wam zazdroszcze tej kielbasy, bo kolo mnie jest nie do kupienia.

Mimo ze to grill ja bym przyniosla tort - tylko nie moze byc za bardzo z kremami - moze wiec okragle brownie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 13:35   #14
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Grill-20 urodziny.

Cytat:
Napisane przez Katie_Miau Pokaż wiadomość
Witam.
Chciałybyśmy z przyjaciółką zorganizować nasze 20 urodziny przy grillu, dla 25-30 osób. Jednak nie mamy pojęcia co podać gościom do jedzenia oprócz kiełbasek i chipsów xD.
Chcemy na wydać około 500 zł wliczając w cenę alkohol.
Bardzo Was proszę o pomoc w sporządzeniu listy zakupów na tego grilla.
Skrzydełka z kurczaka, chleb na grzanki, może jakieś boczki i karkówki
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-09 14:35:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.