Czym się różni balsam do ciała a masło? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-23, 14:45   #1
TrocheOptymizmu
Raczkowanie
 
Avatar TrocheOptymizmu
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 59

Czym się różni balsam do ciała a masło?


Witajcie. Otóż mam takie pytanie, czym dokładnie one się różnią?
Moja skóra nie ma problemów z suchością, nawet zimą. Smaruję się kosmetykami, bo lubię czuć aksamitną gładkość.
Wiem na pewno, że konsystencją. Zawartością masła.
Czytałam też, że masło NATŁUSZCZA a balsam NAWILŻA.
Jak to w końcu jest?

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

I czy w serii produktów, które mają parafinę ale są dobre warto kupować takie masło?
Bo mnie kusi ale coś czuję, że nie warto, bo będzie ten kiepski film na ciele, którego nienawidzę. A jak patrzę na skład tych produktów to albo SLS w żelach albo Parafina w balsamie itp.
TrocheOptymizmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 18:17   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Nazwą się różnią. To wszystko.
Jeśli chcesz się dowiedzieć szczegółów, musisz przeczytać skład.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 18:32   #3
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Konsystencją.

Nie demonizowałabym parafiny w produktach do ciała o ile krzywdy komuś nie robi. Podobnie w przypadku SLSów.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 19:22   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Na rynku jest już sporo balsamów i maseł bez parafiny. Niekoniecznie drogich.
Wiem bo mnie parafina bardzo szkodzi na skórę, więc unikam obsesyjnie wręcz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 18:42   #5
TrocheOptymizmu
Raczkowanie
 
Avatar TrocheOptymizmu
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 59
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Znaczy się ja co do parafiny to mam stosunek olewczy, zwisa mi to póki jest okej i moje ciało się nie klei. Nie szkodzi mojemu ciału, nie mam wyprysków.
Ale dajmy przykład mam balsam z parafiną z Avonu koszt ok. 10 zł
a nie dawno kupiłam krem z Bebeauty z Biedronki podobno super i go polecali na internecie, za 6 zł to wzięłam. I różnica cenowa nie jest wielka ale za to niemiłosiernie po Bebeauty się kleję, czuję się brudna. Używam go do stóp. Tutaj akurat sprawdza się w miarę okej. Ale budząc się rano czułam się brudna.

Z tego co wyczytałam to masło różni się tym, że natłuszcza, regeneruje suchy naskórek, ma więcej składników, lub jest mocniej skoncentrowany. I w sumie bym się z tym zgodziła. Bo balsam nawilża, daje gładką skórę ale suchej nam nie ,,naprawi''.
TrocheOptymizmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 21:53   #6
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Cytat:
Napisane przez TrocheOptymizmu Pokaż wiadomość
Znaczy się ja co do parafiny to mam stosunek olewczy, zwisa mi to póki jest okej i moje ciało się nie klei. Nie szkodzi mojemu ciału, nie mam wyprysków.
Ale dajmy przykład mam balsam z parafiną z Avonu koszt ok. 10 zł
a nie dawno kupiłam krem z Bebeauty z Biedronki podobno super i go polecali na internecie, za 6 zł to wzięłam. I różnica cenowa nie jest wielka ale za to niemiłosiernie po Bebeauty się kleję, czuję się brudna. Używam go do stóp. Tutaj akurat sprawdza się w miarę okej. Ale budząc się rano czułam się brudna.

Z tego co wyczytałam to masło różni się tym, że natłuszcza, regeneruje suchy naskórek, ma więcej składników, lub jest mocniej skoncentrowany. I w sumie bym się z tym zgodziła. Bo balsam nawilża, daje gładką skórę ale suchej nam nie ,,naprawi''.

Którego balsamu z AVONU używasz?
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 20:39   #7
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Cytat:
Napisane przez TrocheOptymizmu Pokaż wiadomość
Z tego co wyczytałam to masło różni się tym, że natłuszcza, regeneruje suchy naskórek, ma więcej składników, lub jest mocniej skoncentrowany. I w sumie bym się z tym zgodziła. Bo balsam nawilża, daje gładką skórę ale suchej nam nie ,,naprawi''.
Masło i balsam różnią się tylko konsystencją. Istnieją na rynku bardzo odżywcze i 'naprawcze' jak to określiłaś balsamy, jak również nic nie warte masła na parafinie. Od siebie polecam balsam Isana z 5,5% mocznikiem, nawilża po prostu najlepiej na świecie, po niczym nie byłam taka nawilżona.
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-04, 21:54   #8
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Masło teoretycznie ma konsystencje masła, ale praktycznie chyba rzadko.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 07:50   #9
Carmela__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 686
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;62608691]Masło teoretycznie ma konsystencje masła, ale praktycznie chyba rzadko.[/QUOTE]

Może nie rzadko, ale były masła, których używałam i miały bardziej konsystencję budyniu Najlepiej odwzorowane są chyba te z Body Shopu.
__________________
Hello young woman that I love
Pretty punk rock mamma that I'm thinking of
Hold me naked if you will
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 19:59   #10
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Jak dla mnie konsystencją i działaniem. Używam balsamu z serii algi morskie od Bielendy oraz masła z olejkami tej samej firmy. Balsam wchłania się szybko i jest lekki, lejący, a masło tworzy na skórze delikatny film, ma gęstą konsystencję i jest w słoiczku (balsam w dozowniku z pompką), bo z opakowania z pompką byśmy go nie wydostali. Jak dla mnie to chyba na tym polegają różnice.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 20:03   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie konsystencją i działaniem. Używam balsamu z serii algi morskie od Bielendy oraz masła z olejkami tej samej firmy. Balsam wchłania się szybko i jest lekki, lejący, a masło tworzy na skórze delikatny film, ma gęstą konsystencję i jest w słoiczku (balsam w dozowniku z pompką), bo z opakowania z pompką byśmy go nie wydostali. Jak dla mnie to chyba na tym polegają różnice.
Dla mnie także. Przynajmniej w praktyce powinny, bo niestety często producent upakuje zwykły krem w słoik i sprzedaje jako masło.
Dla mnie masło powinno być przede wszystkim gęste (nie przesuwa się w pudełku) i treściwe, zostawiać gładki film na skórze i przez to lepiej zmiękczać i zapobiegać odwadnianiu skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 12:50   #12
sunsun1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 109
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Balsam do ciała jest produktem "lżejszym". Idealnie nadaje się do użycia rano, po prysznicu gdyż szybko się wchłania, doskonale nawilża i odżywia. Masło do ciała jest produktem dużo "bardziej treściwym", mocniej natłuszcza i regeneruje naskórek. Najlepiej używać go po wieczornej kąpieli. Ja nie uzywam ani typowego balsamu ani masła. Postawilam juz jakis czas temu na mleczny olejek od bielendy z algami morskimi i dla mnie to swietna alternatywa. konsystencja jest idealna, wiec mleczko/olejek super sie rozprowadza i szybko wchlania, a skora jest idealnie nawilzona i gladka.
sunsun1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 13:58   #13
karinkaka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 118
Dot.: Czym się różni balsam do ciała a masło?

Cytat:
Napisane przez sunsun1 Pokaż wiadomość
Balsam do ciała jest produktem "lżejszym". Idealnie nadaje się do użycia rano, po prysznicu gdyż szybko się wchłania, doskonale nawilża i odżywia. Masło do ciała jest produktem dużo "bardziej treściwym", mocniej natłuszcza i regeneruje naskórek. Najlepiej używać go po wieczornej kąpieli. Ja nie uzywam ani typowego balsamu ani masła. Postawilam juz jakis czas temu na mleczny olejek od bielendy z algami morskimi i dla mnie to swietna alternatywa. konsystencja jest idealna, wiec mleczko/olejek super sie rozprowadza i szybko wchlania, a skora jest idealnie nawilzona i gladka.
ja mam tez z tej firmy tylko olekej kokosowy, podoba mi sie jego konsystencja bo pomimo, że to olejek to nie zostawia tłustej warstwy na skórze
karinkaka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-28 14:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.