Dobry krem do cery suchej i wrażliwej - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-16, 14:59   #61
k_amka
Przyczajenie
 
Avatar k_amka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Olsztynek
Wiadomości: 12
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Też długo szukałam.. wszystko zależy od cery. Jeśli ktoś ma normalną cerę bezproblemową, to najlepsze będą naturalne oleje... W zależności od preferencji, np. kokosowy. I tyle. Na co dzień jakiś krem z dobrym składem. Ja mam drobniejsze i większe niedoskonałości więc za naową wizażanek i wizażanów (nie wiem jak to się powinno mówić ) kupiłam sevolium jakiś czas temu i jestem zadowolona.
__________________
Jeśli chcesz być piękna, musisz cierpieć
k_amka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 15:00   #62
omaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 3
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Dla mnie najlepszy na rynku jest kremik od ava laboratorium o nazwie relipidium+, idealnie nawilżający, łagodny, nie uczula. No i ma fajny naturalny skład.
omaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 08:23   #63
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Cytat:
Napisane przez omaya Pokaż wiadomość
Dla mnie najlepszy na rynku jest kremik od ava laboratorium o nazwie relipidium+, idealnie nawilżający, łagodny, nie uczula. No i ma fajny naturalny skład.
Odkopałam dość stary wątek i w sumie może nikt nie będzie z tego czerpał wiedzy, ale jak zobaczyłam te zapewnienia, że ma fajny skład, jest to nawilżające i łagodne to padłam xD Otóż sprawdziłam na szybko sobie krem na noc i na dzień z tej marki i... proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, ale serio dość wysoko w składzie takie składniki są ok?

Nocna rekonstrukcja: Polysorbate 20 (gratulacje, bo jakby nie było susza skóra jest uszkodzona jednak, więc to na bank odpada), Hydrogenated Vegetable Oil, Persea Gratissima Oil, Cetyl Alcohol..

Zapchanie i męczenie skóry lvl milion :|

Dzienna stymulacja: Cetyl Alcohol, Persea Gratissima Oil, Cocos Nucifera Oil, Dimethicone, Butylene Glycol, Laureth-7, Polysorbate 20, Polyacrylamide... jaja sobie z ludzi robicie, czy co? ;/////

JEDNO WIELKIE ZAPYCHOWISKO I MOŻLIWE ALERGIE CZY PODRAŻNIENIA -.-' Sorry, może jestem wyczulona ale po problemach z trądzikiem i późniejszym nakładaniem na siebie aknenorminu to jest dla mnie jakiś żart -.-
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 15:47   #64
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

"Dość wysoko"?
Jako pierwszy wymieniasz Polysorbate 20. To dość nietypowe, żeby w składzie kremu był wysoko, bo przez to przybliżyłby się bardziej do emulsji do mycia twarzy

Sprawdzam skład, a tu:
Cytat:
Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Octyldodecanol, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Cetyl Alcohol, Hydrolyzed Yeast Protein, Persea Gratissima Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Hydrogenated Vegetable Oil, Tocopheryl Acetate, Octyldodecyl Xyloside, Beta-Glucan, Cholesterol, Panthenol, Allantoin, Olus Oil, Tocopherol, Polyacrylate-13, Butylene Glycol, Polyisobutene, Pentylene Glycol, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Xylose, Maltodextrin, Sodium Phytate, Citric Acid, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum.
Ten składnik znajduje się w śladowej ilości. To wcale nie jest wysoko w składzie. Obstawiam, że grubo poniżej 1%.


Skąd takie gorączkowanie się?
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:01   #65
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Nie podawałam całego składu to co mnie najprawdopodobniej w nim drażniło na skórze albo wysypywało. Nigdzie nie wspomniałam, że podaję cały skład. Miałam na myśli bardziej wskazanie wątpliwych jak dla mnie składników. A skąd nerw? Po curacne zostało polecony mi ten zestawik, który zamiast mi nawilżać tę skórę to mnie podrażniał. Po tygodniu widziałam że pojawiają mi się wągry i małe krostki.. Nic innego w swojej pielęgnacji nie zmieniłam tylko ten kosmetyk dodałam (teraz mam taką samą pielęgnację tylko ze z sevolium i nadal jest bardzo ok). Na serio miałam i tak już rozwaloną twarz, a po tym to już roniłam łezki.. :|

Edytowane przez korinax22
Czas edycji: 2019-11-29 o 10:23
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:07   #66
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Smutne, że są tacy dermatolodzy co rzucają lekami na prawo i lewo a nie doradzą pielęgnacji, nie prowadzą całej kuracji pod każdym kątem... Pierwsze lepsze coś z drogerii nie będzie dobrym wyborem, nawet jak komuś się wydaje że umie w składy.

Ja nigdzie nie napisałam, że podałaś cały skład.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 16:13   #67
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Dobry krem do cery suchej i wrażliwej

Trochę tak to zrozumiałam, że jak podaję na pierwszym miejscu w swojej liście to.. a nie ważne, nie ma co sobie psuć nerwów na ten kosmetyk. Na prawdę przeszłam przez tyle kremów, ser, mazideł i olejków na twarz przy moim przesuszu, ze teraz trzymam się tego dość ostrożne co już znalazłam i mi odpowiada. Wiadomo każda skóra jest inna, ale ja już wole nie ryzykowac tylko iść w to co nawilża, nie zapycha, nie sprawia że wyskakują jakieś nowe kroszczille
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 16:13:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.