Panny Młode 2021 cz. II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-25, 07:31   #781
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Moj tz ma szyty na miarę standardowy garniak elegancki w kolorze jasnego granatu i do tego szara kamizelka w kratę, patrzyliśmy pod kątem zeby byl inny niż klasyczne granatowe i później mozna bylo wykorzystac.
Smokingowy jest na raz chyba ze wybiera się na jakąś gale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 08:02   #782
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U nas raczej będzie standardowy garniak, pewnie granat, może z jakąś ciekawą kamizelką i myślę, że szyty na miarę. Tak żeby w późniejszym czasie dał się też wykorzystać. Ślub mamy boho, ale na ten moment uważamy, że TŻ lepiej wygląda w granatach niż beżach i brązach (a to on ma się dobrze czuć), aczkolwiek to jest do sprawdzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2021-04-25 o 08:04
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:06   #783
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

TŻ ma czarny smoking. Mierzył różne kolory i jednak czarny do niego pasuje najbardziej

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:14   #784
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
My tez zdecydowalismy, że jak bedzie zakaz to nic nie robimy, nie ma co ryzykować tż proponowal mi zeby przelozyc te pare tygodni na czerwiec bądź lipiec bo wtedy na pewno puszcza..rozwiązaniem tez moze byc wzięcie slubu i zrobienie wesela za jakiś czas...a duzo macie potwierdzonych gości?

A ja pytanie z innej beczki, czy ojcowie prowadza was do ołtarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie tak 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:23   #785
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
My tez zdecydowalismy, że jak bedzie zakaz to nic nie robimy, nie ma co ryzykować tż proponowal mi zeby przelozyc te pare tygodni na czerwiec bądź lipiec bo wtedy na pewno puszcza..rozwiązaniem tez moze byc wzięcie slubu i zrobienie wesela za jakiś czas...a duzo macie potwierdzonych gości?

A ja pytanie z innej beczki, czy ojcowie prowadza was do ołtarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy równo 50 osób.

Znalazłam fajny kanał na YT "prosto o prawie". Gość mówi dość konkretnie o tym jak te zasady mają się od strony prawnej. Sporo materiału żeby streścić wszystko, ale serio sporo rozjaśniły mi jego filmiki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:30   #786
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
Moj tz ma szyty na miarę standardowy garniak elegancki w kolorze jasnego granatu i do tego szara kamizelka w kratę, patrzyliśmy pod kątem zeby byl inny niż klasyczne granatowe i później mozna bylo wykorzystac.
Smokingowy jest na raz chyba ze wybiera się na jakąś gale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam nie zależało żeby był na kilka razy tylko właśnie żeby był taki wyjątkowy, mocno odświętny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Lady, a jak będą ograniczenia na 25 to sala też wam zrobi na 50?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 12:56   #787
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez kolorowa90 Pokaż wiadomość
A ja pytanie z innej beczki, czy ojcowie prowadza was do ołtarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
TZ wybrał też garnitur, smokingowy z ostrą klapa. Najpierw przy przymierzaniu mówię że czarny, no fajnie wyglądał, a jak pani zdejmowała.miare to tak mówię do niego, że może w granacie z czarną klapa... A on na to przystał i stwierdził że w czarnym tak pogrzebowo. I sama nie wiem teraz czy dobrze że jednak ten granat.

A wasi TŻ jakie mają? Jak byliśmy w salonie to chłopaki mierzyli też inne, bardziej do stylizacji Boho, jasne beżowe garniaki i np z kamizelka w kratę. Fajnie to.wygladalo, ale ci faceci to raczej takie szczupaki byli, a TŻ zaokrąglony... Nie wiem czy taka stylizacja byłaby korzystna dla niego, mierzył garnitur klasyczny granatowy z kamizelka w kratę i jakoś mi to nie do końca z nim grało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My idziemy po garnitur w pierwszym tygodniu czerwca, to co wiem to na pewno to, że nie czarny. Nie wiem czy nie będziemy celować w kratkę bo mojemu tż'towi bardzo ładnie w takich garniturach. Idziemy z otwartą głową i będziemy się zastanawiać w sklepie a i sprzedawczyni może coś doradzi.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 13:26   #788
kapsw
Rozeznanie
 
Avatar kapsw
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 782
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Nie, ojciec nie prowadzi mnie do ślubu ani nikt inny. Mój ojciec nie żyje, ale też uważam, że do ślubu należy iść z przyszłym małżonkiem (lub sama, ale ci stojący faceci przy ołtarzu i czekający też raczej nie dla mnie) - to amerykański zwyczaj z prowadzeniem przez ojca jak dobrze kojarzę i totalnie do mnie nie przemawia "przekazywanie córki przez ojca mężowi".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się. / Andrzej Sapkowski

Edytowane przez kapsw
Czas edycji: 2021-04-25 o 13:29
kapsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 14:31   #789
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja się zastawiam z tym tatą, ale myślę, że chyba trochę śmiesznie, ja mam 33 lata, i tak tata do ołtarza, to trochę właśnie śmiesznie. Razem mieszkamy, to nie wiem, chciałam z tatą, ale myślę,że chyba pójdziemy tradycyjnie.
Lady ISSS będę czekać aż podasz nazwę tego super miejsca
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 15:09   #790
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja co prawda już pół roku po ślubie, ale chciałam tylko napisać, że mnie do ślubu prowadził mój tata, a mam 36 lat i nie uważam, żeby śmiesznie to wyglądało. Oczywiście co kto lubi, każdy ma wybór, ale ja sobie nie wyobrażałam, żeby tata mnie nie zaprowadził. To bardzo fajny symbol.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 16:42   #791
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja mam 31 i tez z jednej strony chcialabym zeby tata prowadził a z drugiej juz tyle lat mieszkam poza domem ze kompletnie nie czuje się mloda panienka zeby isc z tatą moja mama jest stanowczo zeby tata prowadził czytalam ze to jest wzięte z amerykańskich filmów i z tego względu wolałabym chyba tradycyjnie...sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Patrzę, że sezon sie zaczyna pełna parą mamy co tydzień sluby 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 16:54   #792
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Mnie poprowadził do ołtarza mój mąż. W mojej rodzinie ten zwyczaj rodem z amerykańskich filmów się nie przyjął. Generalnie ma to tam wydźwięk przekazania kobiety przez ojca mężczyźnie, któremu ta kobieta w przysiędze ślubuje m.in. posłuszeństwo. No nie dla mnie. Poszliśmy do ołtarza za ręce. Mój tata śmieje się że on już jedną kobietę do ołtarza zaprowadził-moją mamę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pollinaa
Czas edycji: 2021-04-25 o 16:56
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 18:59   #793
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

No właśnie, mieszkając poza domem z narzeczonym tak dziwnie, żeby nagle mnie prowadził i oddawał mężowi, skoro już sama zdecydowałam z nim mieszkać aczkolwiek zawsze mi się podobało by narzeczony zobaczył mnie dopiero przy ołtarzu, a prowadził tata Ale jednak nieco się zmieniło.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 19:48   #794
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My też mieszkamy z TŻ już ze sobą ponad 5 lat w dodatku mamy dziecko ale dla mnie ma to symboliczne znaczenie, wiem że tacie na tym bardzo zależy zresztą mi też, zawsze chciałam żeby tata zaprowadził mnie do przyszłego męża w sukni ślubnej przy wszystkich żeby poczuł się wyróżniony tego dnia, pełnił ważna rolę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 21:15   #795
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja również traktuję to jako symbol. Wiek tutaj nie ma znaczenia ani fakt mieszkania razem przed ślubem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 21:16   #796
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
My też mieszkamy z TŻ już ze sobą ponad 5 lat w dodatku mamy dziecko ale dla mnie ma to symboliczne znaczenie, wiem że tacie na tym bardzo zależy zresztą mi też, zawsze chciałam żeby tata zaprowadził mnie do przyszłego męża w sukni ślubnej przy wszystkich żeby poczuł się wyróżniony tego dnia, pełnił ważna rolę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam identyczne podejście i zdanie. W ogóle nie patrzę na tą symbolikę jakiegoś posłuszeństwa czy oddawania córki przyszłemu mężowi. Mój tata bardzo się ucieszył jak go o to poprosiłam, śmialiśmy się, że będziemy się oboje stresować, że wszyscy na nas będą patrzeć jak będziemy szli dla mnie to jest wyróżnienie dla niego w tym ważnym dniu, a jestem z rodzicami bardzo związana no i nie wyobrażam sobie inaczej. Do tego jestem jedynaczką, więc jego jedyna córka

Co do wieku mam 25 lat i od ponad 5 lat mieszkam z narzeczonym, ale dla mnie to bez znaczenia
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 21:52   #797
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja mam identyczne zdanie leille. Dla mnie jest to wyróżnienie i chętnie pójdę tam z nim. A potem stanę obok tż i jaaazda... Stresik już powoli wchodzi, jak sobie o tym pomyślę. Mam nadzieję, że będzie dobrze i nic nie zakłóci tego dnia. Prawdopodobnie po ślubie nie od razu zamieszkamy razem. Dziwnie mi z tą myślą, no inaczej sobie wyobrażałam nasz początek. Na razie nie mamy jeszcze gdzie zamieszkać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 22:02   #798
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Mnie poprowadził do ołtarza mój mąż. W mojej rodzinie ten zwyczaj rodem z amerykańskich filmów się nie przyjął. Generalnie ma to tam wydźwięk przekazania kobiety przez ojca mężczyźnie, któremu ta kobieta w przysiędze ślubuje m.in. posłuszeństwo. No nie dla mnie. Poszliśmy do ołtarza za ręce. Mój tata śmieje się że on już jedną kobietę do ołtarza zaprowadził-moją mamę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tak samo zrobiliśmy, tylko szliśmy pod rękę.

Wróciliśmy dopiero dziś wieczorem do swojego mieszkania, odkąd wyszłam w sobotę o 15 padam, ale super wszystko wyszło i nie żałujemy decyzji, że nie mieliśmy wesela na sali. Teraz idziemy odespać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 22:07   #799
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Słuchajcie dziewczyny teraz ja mam zagwozdkę z zaproszeniem. Na liście wszystkich mieliśmy bez Sz.P. oprócz jednego małżeństwa (rodziców moich koleżanek z dzieciństwa, no tacy przyjaciele rodziny) tam na liście wpisałam Sz.P. Anna i Jan Kowalscy, a dostałam zaproszenie bez tego Sz.P. i jest po prostu ,,... z radością zapraszają Annę i Jana Kowalskich'' no i teraz.. bawić się i zmieniać? (byłoby z tym trochę zachodu) czy mimo, że jestem z nimi na Pan i Pani to zostawić, ewentualnie nie wiem.. przeprosić za błąd? poradźcie proszę.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-25, 22:58   #800
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Nam nie zależało żeby był na kilka razy tylko właśnie żeby był taki wyjątkowy, mocno odświętny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Lady, a jak będą ograniczenia na 25 to sala też wam zrobi na 50?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam sala nie robi wesela wesele robimy sami. Tak w sumie to my nie robimy wesela tylko organizujemy spotkanie rodzinne. Nikogo prócz nas i naszych gości tam nie będzie no jedynie usługodawcy których również my wynajęliśmy. Trochę tak jakbyśmy wynajmowali umeblowane mieszkanie czy dom upraszczając także teoretycznie możliwości mamy sporo, ale no co zrobimy faktycznie zadecydujemy po konferencji... Szczerze mówiąc trudna decyzja przed nami

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Aaaaaaa w sumie nie wiem czy wam pisałam.

Ja, ta która mówiła od początku,bze nie chce welonu, bo dzieci, bo już żyjemy razem i bez sensu welon... Kupiła welon nadal nie wiem czy ubiorę, ale kupiłam

Do ołtarza idę z TŻ. Mój (eghm) ojciec nie jest nawet na ślub zaproszony. Już dawno wymazalam go ze swojego życia i nie utrzymuje z nim żadnego kontaktu od kilkunastu lat. Uważam jednak, że jeśli ktogoś z tatą łączy wyjątkowa wieź to jest to naprawdę cudowne kiedy prowadzi swoją córkę do ołtarza

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 05:03   #801
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

A ja miałam kolejny raz sen, że fryzjerka i makijażystka nie przychodzą i mam godzinę na ogarnięcie wyglądu. Zaczynam się martwić, że to prorocze 🤣

Leille - zostawiłabym tak, jak jest. Za dużo z tym zachodu. Nie wiem czy można jedno zaproszenie domówić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez savior_
Czas edycji: 2021-04-26 o 05:08
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 05:33   #802
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Ja mam identyczne zdanie leille. Dla mnie jest to wyróżnienie i chętnie pójdę tam z nim. A potem stanę obok tż i jaaazda... Stresik już powoli wchodzi, jak sobie o tym pomyślę. Mam nadzieję, że będzie dobrze i nic nie zakłóci tego dnia. Prawdopodobnie po ślubie nie od razu zamieszkamy razem. Dziwnie mi z tą myślą, no inaczej sobie wyobrażałam nasz początek. Na razie nie mamy jeszcze gdzie zamieszkać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno o tym myśleliście ale nie macie możliwości u któregoś z rodziców?
Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny teraz ja mam zagwozdkę z zaproszeniem. Na liście wszystkich mieliśmy bez Sz.P. oprócz jednego małżeństwa (rodziców moich koleżanek z dzieciństwa, no tacy przyjaciele rodziny) tam na liście wpisałam Sz.P. Anna i Jan Kowalscy, a dostałam zaproszenie bez tego Sz.P. i jest po prostu ,,... z radością zapraszają Annę i Jana Kowalskich'' no i teraz.. bawić się i zmieniać? (byłoby z tym trochę zachodu) czy mimo, że jestem z nimi na Pan i Pani to zostawić, ewentualnie nie wiem.. przeprosić za błąd? poradźcie proszę.
Ja bym zostawiła Najwyżej jak gorzej się z tym czujecie to możecie zażartować że są tak bliscy że nie potrzebują Sz.P. i potem wyjaśnić dlaczego tak wyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 06:40   #803
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

O matko moj poziom stresu w weekend osiągnął zenitu, przyszly tesc zaczął się wtrącać w nasze niedoszle wesele i wyznacza gosci których mamy zaprosic..no masakra jakaś, dodam ze to nawet nie jest rodzina tz i zagroził ze nie przyjedzie na slub i wesele jak ich nie zaprosi...każdy mnie ostrzegał ze rodzice przed uroczystością fiksują ale nie sądziłam ze az tak...i mało tego nie rozumie ze na obecną chwilę nie ma żadnego wesela a każe nam gosci zapraszac...mialam z tz spine o to i sama jestem ciekawa jak to rozwiąże, jedynie co to możemy poinformować o slubie...przy limicie 25 osob na pewno nie zaproszę tych ludzi...i nie zapeszając na wasze imprezy ale jak ma być taki cyrk to dla mnie tez zakaz moze sie utrzymać do końca maja...bo tak jak moi rodzice odpuścili to teraz druga strona sie wpierdziela...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 06:50   #804
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Po tym weekendzie jestem wykończona - byliśmy rozdawać zaproszenia i to tak kilometrowo trochę wyszło. W sobotę byliśmy o 23 w domu, wczoraj koło 20. Cały weekend w pupsztala, ale za to od strony tża została nam tylko kuzynka jedna. A tak to znajomi (dostaną w majówkę) i moje dwie koleżanki, do których będę musiała wjechać. I trzy małżeństwa ode mnie z rodziny, które obskoczymy w tygodniu pewnie.




A oprócz tego to byliśmy zawieźć moje auto do mechanika na wymianę klocków. Z 10km przed warsztatem mi silnik zaczął szaleć i czułam się jak w mikserze na diesla, tak hałasował. Mam nadzieję, że to cewka
Więc jestem uwięziona w domu na co najmniej tydzień.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 06:56   #805
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U mnie się teść uparł, że wódkę na odchodne rozdawać. W sumie spoko, bo nie zawracamy sobie głowy innymi podziękowaniami. Powiedział, że za wódkę on placi. Jedyne z czym wtrącanie było jeszcze z miesiąc temu to gdzie imprezę zorganizować jeśli będą zakazy. Z jednej strony mnie denerwowała ta pogoń i gdzieś tam świadomość tego, że serio wielu osobom zależy na tym weselu chyba bardziej niż nam, ale z drugiej było to miłe, że czy rodzice z obu stron czy chrzestni wyrazali chęć ogarnięcia nam imprezy tak żeby wesele było ( łącznie z namiotami i cateringiem w zasadzie od zera ) Co do gości kogo mamy zaprosić, a kogo nie nie było problemu i nikt się w to nie wtrącał. Noooo prócz mojej babci, która nie mogła przeżyć, że od TŻ strony jest jeszcze raz tyle zaproszonych niż od mojej, ale no to wynika chociażby z tego, że po prostu nasza rodzina jest mniejsza, bo jest w zasadzie tylko od strony mojej mamy.

Łapie mnie chyba okropny stres. Nie spałam w zasadzie druga noc. Siedzę w nocy szukam info co nie jest wcale łatwe bo wpisujac cokolwiek w google wyskakuje oczywiście głównie to co na gov pisze. Ale się udaje dokopać jak to wszystko obejść. Ja już naprawdę chciałabym żeby było po konferencji żebym wiedziała na czym stoję... Choć nie wiem czy to coś ulatwi

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 07:54   #806
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja jeszcze nie wiem, czy tata poprowadzi mnie do ołtarza, ale zdecydowanie nie traktuje tego jak 'oddawanie córki'. Jakiś czas temu czytałam wątek o prowadzeniu do ołtarza i byłam w szoku. Wiele kobiet pisało, że to oznaka przedmiotowego traktowania kobiet i świadczy to o tym, że mężczyźni kobietę traktują jako własność bez żadnych praw
To wszystko idzie w złym kierunku...

Czy planujecie na panieńskim dawać jakieś upominki dla dziewczyn ? Nie myślałam o tym wcześniej, ale wiem, że dziewczyny naprawdę bardzo się zaangażowały i mają ogromny wkład w to wszystko. Pomyślałam, że będzie im miło jak dostaną coś skromnego na pamiątkę, ale nie mam pomysłu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 08:37   #807
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Leille nie zmieniaj. Skoro zapraszasz na wesele ich to musicie mieć dobry kontakt, nie zwrócą uwagi, a nie powinno byc to dla niego ujma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:10   #808
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość

Czy planujecie na panieńskim dawać jakieś upominki dla dziewczyn ? Nie myślałam o tym wcześniej, ale wiem, że dziewczyny naprawdę bardzo się zaangażowały i mają ogromny wkład w to wszystko. Pomyślałam, że będzie im miło jak dostaną coś skromnego na pamiątkę, ale nie mam pomysłu

ja zamówiłam takie breloczki na podziękowanie, sznurkowe, bardzo ładne, dziewczyna dała mi do wyboru kolor sznurka, ładnie zapakowane z napisem podziękowane za panieński Magdaleny. Wyszło mnie 10 zł za sztukę
Wczoraj wypisałam zaproszenia, które wysyłamy pocztą, zapakowane, dziś zostały wysłane. Uff.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:12   #809
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Na pewno o tym myśleliście ale nie macie możliwości u któregoś z rodziców? Ja bym zostawiła Najwyżej jak gorzej się z tym czujecie to możecie zażartować że są tak bliscy że nie potrzebują Sz.P. i potem wyjaśnić dlaczego tak wyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój tż nie chce się gnieździć w jednym pokoju, a za ścianą rodzice. Do mnie nie chce tymczasowo przejść... Także kolejny problem i chyba na początku tak zostawimy :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 09:14   #810
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Leille - zostawiłabym tak, jak jest. Za dużo z tym zachodu. Nie wiem czy można jedno zaproszenie domówić...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co.. u nas to nawet nie wystarczyłoby domówić, dlatego, że nam zaproszenia robiła dekoratorka i trzeba by było ją prosić, żeby to zmieniła, ona musiałaby pojechać do drukarni i ja bym musiała to sobie później odebrać. Dużo zachodu. To już by było chyba lepiej domówić jakbyśmy kupowali przez internet

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
Ja bym zostawiła Najwyżej jak gorzej się z tym czujecie to możecie zażartować że są tak bliscy że nie potrzebują Sz.P. i potem wyjaśnić dlaczego tak wyszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie chyba tak zrobimy, że najwyżej na spontanie coś zażartujemy, a później wprost powiemy, że goście byli zapraszani bez zwrotu Sz.P. i za późno zauważyłam błąd

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wiem, czy tata poprowadzi mnie do ołtarza, ale zdecydowanie nie traktuje tego jak 'oddawanie córki'. Jakiś czas temu czytałam wątek o prowadzeniu do ołtarza i byłam w szoku. Wiele kobiet pisało, że to oznaka przedmiotowego traktowania kobiet i świadczy to o tym, że mężczyźni kobietę traktują jako własność bez żadnych praw
To wszystko idzie w złym kierunku...

Czy planujecie na panieńskim dawać jakieś upominki dla dziewczyn ? Nie myślałam o tym wcześniej, ale wiem, że dziewczyny naprawdę bardzo się zaangażowały i mają ogromny wkład w to wszystko. Pomyślałam, że będzie im miło jak dostaną coś skromnego na pamiątkę, ale nie mam pomysłu



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kierunek myślenia o prowadzeniu córki przez tatę też mnie przeraża. Przecież nie żyjemy w czasach, gdzie kobiety mają się podporządkowywać mężczyznom. Sama wprost mówiłam kilku gościom, że idę z tatą i wszyscy pozytywnie reagowali, że tata takie wyróżnienie dostał, niektórzy też wiedzą, że jestem związana z rodzicami i mam z nimi świetny kontakt

Co do upominków dla dziewczyn, otóż.. myślałam, żeby coś takiego wykombinować. Może jakieś pudełeczka i tam coś powkładać, maseczkę do twarzy i inne babskie rzeczy, takie dziewczęce boxy, ale na ten moment jestem trochę zła, bo panieński mam w weekend 12-13 czerwca i świadkowa (moja przyjaciółka) sama zaproponowała, że mi ten panieński zrobi, dałam jej listę osób i ona chce w maju coś wstępnie zarezerwować a niektóre nie wiedzą czy będą na 100%. Z jednej strony je rozumiem, ale z drugiej to za tydzień będzie już tylko miesiąc, a wiem, że ona ma problem z rezerwowaniem bo terminy są pozajmowane. Mam nadzieję, że teraz po 28 kwietnia odniosą się do komunii, wesel i gastronomii (restauracje jak i hotele), żeby wiedziała na czym stoi. Na ten moment będę szukać sukienki, a upominkami się zajmę później bo nie wiem ile w końcu nas będzie..

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Leille nie zmieniaj. Skoro zapraszasz na wesele ich to musicie mieć dobry kontakt, nie zwrócą uwagi, a nie powinno byc to dla niego ujma.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mamy dobry kontakt, teraz trochę rzadziej się widujemy bo ja obecnie nie mieszkam w mieście rodzinnym, ale oni zabierali mnie do siebie do rodziny na wsi, często u nich bywałam bo chodziłam się bawić z ich córkami, niby obcy ludzie, ale znam ich od 7 roku życia
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:34.