Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-01, 00:13   #1
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21

Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?


Witam, chciałbym pozbyć się swojego owłosienia którego jest niestety dużo z tego powodu, że jestem chłopakiem tylko, że dostaje okropnych podrażnień, np. na udzie wyskoczyło mnóstwo czerwonych krostek, swędziało, piekło itd. Depilowałem się w miarę nową żyletką którą wcześniej wyparzyłem we wrzątku, używałem pianki do golenia i naprawdę bardzo lekko żyletka dotykała skóry, najpierw goliłem z włosem a później po raz drugi pod włos żeby usunąć resztki, na koniec wszystko popłukałem i przemyłem lekko letnią wodą, efekt taki, że na drugi dzień już była masakra. Jak mogą wydepilować się osoby które mają dość twarde i długie włosy aby nie nabawić się podrażnień (np. na brzuchu udało mi się wydepilować bez żadnych podrażnień a robiłem dokładnie to samo).
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-01, 12:35   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Witam, chciałbym pozbyć się swojego owłosienia którego jest niestety dużo z tego powodu, że jestem chłopakiem tylko, że dostaje okropnych podrażnień, np. na udzie wyskoczyło mnóstwo czerwonych krostek, swędziało, piekło itd. Depilowałem się w miarę nową żyletką którą wcześniej wyparzyłem we wrzątku, używałem pianki do golenia i naprawdę bardzo lekko żyletka dotykała skóry, najpierw goliłem z włosem a później po raz drugi pod włos żeby usunąć resztki, na koniec wszystko popłukałem i przemyłem lekko letnią wodą, efekt taki, że na drugi dzień już była masakra. Jak mogą wydepilować się osoby które mają dość twarde i długie włosy aby nie nabawić się podrażnień (np. na brzuchu udało mi się wydepilować bez żadnych podrażnień a robiłem dokładnie to samo).
To co opisałeś to nie jest żadna depilacja tylko zwykłe golenie. Depilacja polega na wyrwaniu włosa a nie zgoleniu jego wystającej nad powierzchnią skóry części.
Możesz zmienić golarkę. One różnią się dość znacznie między sobą. Maszynki elektryczne powodują mniej podrażnień niż żyletkowe.
Golenie z włosem też pozwala unikać podrażnień.
Po goleniu zdezynfekować skórę (od tego jest płyn po goleniu).
Używać balsamu łagodzącego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 01:12   #3
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To co opisałeś to nie jest żadna depilacja tylko zwykłe golenie. Depilacja polega na wyrwaniu włosa a nie zgoleniu jego wystającej nad powierzchnią skóry części.
Możesz zmienić golarkę. One różnią się dość znacznie między sobą. Maszynki elektryczne powodują mniej podrażnień niż żyletkowe.
Golenie z włosem też pozwala unikać podrażnień.
Po goleniu zdezynfekować skórę (od tego jest płyn po goleniu).
Używać balsamu łagodzącego.
Wiem, że maszynki elektryczne powodują mniejsze podrażnienia ale najczęściej nie golą całych włosów i zostają takie igiełki. Co do dezynfekowania płynem po goleniu to sam nie wiem czy to dobry pomysł bo gdy użyje takiego chociażby do twarzy to okropnie piecze, pewnie przez mikro uszkodzenia od golenia no ale bardzo ciężko jest się ogolić bez jakichkolwiek uszkodzeń (nawet tych niewidocznych) więc nie wiem czy na taką skórę powinienem używać płyn po goleniu, te pieczenie jest niepokojące.

Pomyślałem o zmianie żyletki i jeśli te męskie mnie podrażniają to postanowiłem kupić żyletkę dla kobiet Venus Breeze, zobaczymy jak to się sprawdzi + żel do golenia Venus Aloe Vera. A po depilacji sudocrem. Tylko nigdy nie wiem kiedy wymieniać ostrze w żyletkach, wydają się szybko wyczerpywać.
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 07:31   #4
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Chimay jeszcze mam takie pytanie, jak myć ciało po depilacji bo pewnie umycie zwykłą gąbką i zwykłym żelem podrażni skórę?
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:54   #5
staszkiewiczmarta
Przyczajenie
 
Avatar staszkiewiczmarta
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Wiem, że maszynki elektryczne powodują mniejsze podrażnienia ale najczęściej nie golą całych włosów i zostają takie igiełki. Co do dezynfekowania płynem po goleniu to sam nie wiem czy to dobry pomysł bo gdy użyje takiego chociażby do twarzy to okropnie piecze, pewnie przez mikro uszkodzenia od golenia no ale bardzo ciężko jest się ogolić bez jakichkolwiek uszkodzeń (nawet tych niewidocznych) więc nie wiem czy na taką skórę powinienem używać płyn po goleniu, te pieczenie jest niepokojące.

Pomyślałem o zmianie żyletki i jeśli te męskie mnie podrażniają to postanowiłem kupić żyletkę dla kobiet Venus Breeze, zobaczymy jak to się sprawdzi + żel do golenia Venus Aloe Vera. A po depilacji sudocrem. Tylko nigdy nie wiem kiedy wymieniać ostrze w żyletkach, wydają się szybko wyczerpywać.


Znam ten problem. Byłam nawet z tym u dermatologa i djagnoza jest taka że mogę być uczulona na metal ostrza maszynki. I że to powoduje takie krosty zaczerwienienie pieczenie. Wbrew pozorom włos mam dość mocny i to jest tragedia latem.

Teraz w zimę jak nie muszę to się nie golę, ale w lato tak się nie da. Dermatolog powiedziała mi żebym soebie zrobiła laser tylko nie Ipl ale laser. Pisałam na innym forum do dziewczyn o pomoc czy to dobry pomysł ale bez odzewu..... Szukam dalej..
staszkiewiczmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 12:13   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Cytat:
Napisane przez 19LetsTry Pokaż wiadomość
Pomyślałem o zmianie żyletki i jeśli te męskie mnie podrażniają to postanowiłem kupić żyletkę dla kobiet Venus Breeze, zobaczymy jak to się sprawdzi + żel do golenia Venus Aloe Vera. A po depilacji sudocrem. Tylko nigdy nie wiem kiedy wymieniać ostrze w żyletkach, wydają się szybko wyczerpywać.
Nie ma żadnych różnic między maszynkami do golenia "damskimi" i "męskimi". To kwestie czysto marketingowe.
Przypominam: golenie, to nie depilacja.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 13:56   #7
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Tak, tak już wiem depilacja =/= golenie. W każdym bądź razie z nowymi rzeczami problem dalej występuje, ~3dni po goleniu występuje podrażnienie, wyskakują swędzące krostki, nie pieką nie bolą tylko swędzą i jest ich dużo... Sam nie wiem, może to wrastające włoski. Teraz spróbuje peelingi + pilarix lub może depilację pastą cukrową.

Z drugiej strony pewnie na ostrze maszynki uczulony nie jestem bo golenie łydek/ twarzy wychodzi bez podrażnień, tylko miejsca jak uda/ brzuch są cięższe w goleniu. Wygląda jak typowa wysypka.

Edytowane przez 19LetsTry
Czas edycji: 2017-01-05 o 15:54
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-07, 13:52   #8
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Dzisiaj wydepilowałem kawałek nogi pastą cukrową, zobaczymy czy po tym włoski nie będą mi wrastać, dam znać za około 7-14dni.
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 13:32   #9
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;69306111]Nie ma żadnych różnic między maszynkami do golenia "damskimi" i "męskimi". To kwestie czysto marketingowe.
Przypominam: golenie, to nie depilacja.[/QUOTE]

Otóż to

A ja dodam tylko od siebie, że najważniejsze jest NAWILŻANIE, NAWILŻANIE i jeszcze raz NAWILŻANIE.
Zawsze wychodzą mi czerwone krostki gdziekolwiek bym się nie goliła, jeśli porządnie później tego miejsca nie nawilżę.
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 13:48   #10
staszkiewiczmarta
Przyczajenie
 
Avatar staszkiewiczmarta
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Męskie mają chyba jakiś lepszy ten pasek nawilżający i tak nie zdzierają skóry, ale to tylko moje zdanie.
staszkiewiczmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 18:54   #11
19LetsTry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 21
Dot.: Depilacja - Okropne podrażnienia, co robię źle?

Zaczynają powoli odrastać włosy na udzie i pojawiły się czerwone krostki, dużo później niż po goleniu ale się pojawiły. Więc u mnie pewnie chodzi o ten czas gdy włosy wychodzą/ przebijają się przez skórę, nawilżałem codziennie pilarixem ale to i tak na nic. Sam nie wiem, macie jakiś pomysł co robić gdy moja skóra jest podrażniona przez wyrastające włoski a nie przez samą depilacje/ golenie?

Z drugiej strony golić mi się nie opłaca, tylko depilacja bo ~2 dni po goleniu już włoski odrastają a po depilacji dopiero po ~10-14 dniach więc duuuużo trwalszy efekt.

Edytowane przez 19LetsTry
Czas edycji: 2017-01-19 o 19:17
19LetsTry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-19 19:54:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.