MAKIJAŻ PERMANENTNY - Metoda piórkowa vs. Microblading - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-23, 12:08   #1
jogateam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1

MAKIJAŻ PERMANENTNY - Metoda piórkowa vs. Microblading


Witam Was serdecznie
Swoje pytanie kieruję raczej do linergistek - właśnie zaczynam naukę w zakresie wykonywania makijażu permanentnego. Na kursie na który się zapisałam, prócz tradycyjnej metody maszynowej będziemy omawiać również metodę piórkową i tutaj powstało moje pytanie, na które jak do tej pory nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi:

Czy metoda piórkowa to jest to samo co metoda microblading (różna nazwa tej samej metody)? Czy są to dwie różne metody?

Zadałam to pytanie mojej instruktorce na kursie i uzyskałam odpowiedź, że są to po prostu dwie nazwy dla tej samej techniki wykonania makijażu permanentnego (czyli chodzi o technikę wykonywania makijażu ręcznie, za pomocą "pen'a" i ostrzy - niektórzy będą tą technikę nazywać metodą piórkową a inni microblading).

Po czym, okazało się, że w wielu artykułach przeczytałam, że owszem obie metody są ręczne (za pomocą "pen'a") ale różnią się wykonaniem tzn. w jednej z tych metod podobno pod innym kontem trzyma się pen oraz inaczej wyrysowuje się brwi (w microbledingu robi się rysunek brwi przy użyciu specjalnej miarki lub nici).

Ucząc się nowego zawodu chciałabym mieć fachową wiedzę i kiedy klienta zada mi to samo pytanie chciałabym na nie umieć odpowiedzieć zgodnie z prawdą a nie "ślizgać się" w temacie.

Może któraś z Pań tu na forum wykonuje u swoich klientek makijaż permanentny wspomnianą metodą/metodami i może odpowiedzieć na moje pytanie?

Z góry dziękuję za informację od bardziej doświadczonych Koleżanek
jogateam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:20   #2
blackbunny1994
Przyczajenie
 
Avatar blackbunny1994
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: MAKIJAŻ PERMANENTNY - Metoda piórkowa vs. Microblading

Microblading oznacza ręczny sposób wykonywania makijażu permanentnego, którą wykorzystuje się w celu precyzyjnego i naturalnego odtworzenia brwi. Technikę określa się często także terminami eyebrows embrodery, 3D BROWS, Japanese Technique, czy metoda piórkowa. Microbladingjako technika, która gwarantuje maksymalnie naturalne efekty, to alternatywa dla metody włoskowej.
blackbunny1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 14:34   #3
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: MAKIJAŻ PERMANENTNY - Metoda piórkowa vs. Microblading

a ja podbijam wątek od drugiej strony, bo chcę sobie zrobić permanentny brwi i zastanawiam się która z tych metod jest lepsza?
__________________
63 - 62 - 61- 60 - 59 - 58 - 57 - 56
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 22:03   #4
Patrycja2705
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: MAKIJAŻ PERMANENTNY - Metoda piórkowa vs. Microblading

Witam,
Jak długo trwa gojenie brwi po zabiegu dopigmentowania? Trwa tyle samo co po pierwszej wizycie? U mnie goiło się ponad tydzień, i wyglądało to bardzo nieestetycznie. 3 dni po umówionym zabiegu dopigmentowania mam wazny wyjazd i mam obawy..
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Patrycja2705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 23:03:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.