Dieta na trądzik + Dermatolog - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-29, 12:28   #1
Mailo955
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1

Dieta na trądzik + Dermatolog


Witam , mam problemy z cerą mniej więcej od 2 lat . Czasami jest lepiej i gorzej , trądzik stosunkowo nie jest jakiś straszny , ale jednak jest. We wrześniu wybieram się do dermatologa , zobaczymy może on coś poradzi . Zauważyłem u siebie bardzo duży wpływ diety na trądzik , np gdy jest zdrowe rzeczy , marchewkę , brokuły itd , do tego razowe pieczywo , nie używam soli pieprzu , nie jem słodyczy , nie pije wód kolorowych to trądzik jest praktycznie nie widać . A gdy tylko zaczynam jeść produkty o wysokim indeksie glikemicznym to w momencie pojawiają mi się pryszcze i jest ich dużo . Ciężko mi jest utrzymać zdrową dietę , ponieważ gdy kompletnie nie używam cukru , to mam strasznie niski cukier i się źle czuje . Co możecie poradzić na ten fakt ? . Od jutra znowu będę starał się zdrowo odżywiać , ale jest to dla mnie straszna katorga , układanie tej diety itd . Możecie polecić przykładową dietę na trądzik śniadanie - obiad - kolacje byłbym wdzięczny . I jak myślicie dermatolog coś poradzi ?. Dziękuje pozdrawiam
Mailo955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 12:41   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Dieta na trądzik + Dermatolog

Na trądzik nie wpływa cukier, ale raczej hormony.
Tak dermatolog jeśli przebada Twój poziom hormonów na pewno coś poradzi. Możesz też przejść się do endokrynologa. Czasem trądzik to też kwestia zakażenia gronkowcem. To też się leczy, samo nie przejdzie.
Cukier czy węglowodany są organizmowi potrzebne bo m.in. mózg żywi się praktycznie tylko glukozą. Mięśnie też potrzebują cukru przed wysiłkiem,a konkretnie zastrzyku glikogenu w mięśniach, inaczej nie mogą pobrać energii zmagazynowanej w tłuszczu. Dlatego drastyczne ograniczanie cukru i węglowodanów w diecie jest po prostu niezdrowe.
Trądzik jak wynika z nowszych badań może być zasługą np. złej flory bakteryjnej organizmu, w tym jelit, więc warto zadbać o dobre bakterie w diecie.
Może to też być objaw alergii- na kosmetyki bądź pokarmowej. Dlatego warto przynajmniej raz w życiu przejść się na testy alergologiczne do odpowiedniej przychodni.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-30 13:41:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.