młoda, sucha cera. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-03, 18:31   #1
nathloves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 21

młoda, sucha cera.


Cześć )
Przepraszam jeżeli zakładam temat, który już był, wyszukiwarka nie jest do mnie przyjaźnie nastawiona lub po prostu ja nie potrafię z niej korzystać
Zwracam się z pytaniem i ogromną prośbą, ponieważ sama nie potrafię sobie poradzić.
Otóż mam 18 lat i typ mojej cery określam jako suchą (nie wiem czy słusznie). Po wykonaniu makijażu widać przesuszoną skórę, po umyciu twarzy skóra się jakby naciąga, czuję się jakbym miała maskę. Nie mam strasznych problemów z cerą w porównaniu z rówieśnikami, po prsotu mam gdzieniegdzie wypryski,zaskórniki które i tak są dla mnie kłopotliwe. Stwierdziłam,że powinnam cerę nawilżać, ale boję się,że wtedy niedoskonałości się nasilą.Jakiego kremu powinnam używać ? Czy w ogóle powinnam ? Chciałam też zainwestować w jakiś lepszy podkład/puder (do 35zł - nie pracuję, jestem licealistką więc to i tak dla mnie duży wydatek) ale nie wiem jaki kupić. Chciałabym po prostu uzyskać efekt gładziutkiej cery,ale żeby to wyglądało naturalnie - zakryć niedoskonałości cery. Szczerze mówiąc wolałabym jakiś puder, bo podkład jest bardziej "szkodliwy" dla młodej cery... Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś produkty ?
Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.
nathloves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 22:22   #2
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: młoda, sucha cera.

Za 35zł nie dostaniesz nic dobrego. Polecam Ci podkłady bourjois helathly mix mozna go czasem ustrzelic w drogerii za 50zł. Mam taki sam typ skóry jak ty.
__________________

ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 22:58   #3
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: młoda, sucha cera.

Właśnie o to chodzi, że trzeba nawilżać, to wtedy skóra przestanie się 'buntować' niedoskonałościami. Ja co prawda mam mieszaną cerę, ale od kiedy zawierzyłam internetowym radom i przestałam używać wysuszających kremów i żeli matujących, a zaczęłam nawilżających, skóra przyjęła to z ulgą (u mnie się mniej przetłuszcza, przez co bardzo rzadko robią mi się różnego rodzaju niedoskonałości).
Co do kosmetyków do makijażu nie doradzę, bo nie używam takich do konkretnego typu cery, tylko zwykłych. Mogę tylko powiedzieć ogólnie, że staram się nakładać podkład nie na całą twarz, a na miejsca potraktowane wcześniej korektorem, żeby nie obciążać cery, jakkolwiek lekki i zdrowy podkład by nie był.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 23:16   #4
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: młoda, sucha cera.

Cytat:
Napisane przez nathloves Pokaż wiadomość
Cześć )
Przepraszam jeżeli zakładam temat, który już był, wyszukiwarka nie jest do mnie przyjaźnie nastawiona lub po prostu ja nie potrafię z niej korzystać
Zwracam się z pytaniem i ogromną prośbą, ponieważ sama nie potrafię sobie poradzić.
Otóż mam 18 lat i typ mojej cery określam jako suchą (nie wiem czy słusznie). Po wykonaniu makijażu widać przesuszoną skórę, po umyciu twarzy skóra się jakby naciąga, czuję się jakbym miała maskę. Nie mam strasznych problemów z cerą w porównaniu z rówieśnikami, po prsotu mam gdzieniegdzie wypryski,zaskórniki które i tak są dla mnie kłopotliwe. Stwierdziłam,że powinnam cerę nawilżać, ale boję się,że wtedy niedoskonałości się nasilą.Jakiego kremu powinnam używać ? Czy w ogóle powinnam ? Chciałam też zainwestować w jakiś lepszy podkład/puder (do 35zł - nie pracuję, jestem licealistką więc to i tak dla mnie duży wydatek) ale nie wiem jaki kupić. Chciałabym po prostu uzyskać efekt gładziutkiej cery,ale żeby to wyglądało naturalnie - zakryć niedoskonałości cery. Szczerze mówiąc wolałabym jakiś puder, bo podkład jest bardziej "szkodliwy" dla młodej cery... Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś produkty ?
Serdecznie pozdrawiam i bardzo dziękuję za każdą odpowiedź.
Nie wiesz czy suchą skórę należy nawilżać, ale wiesz, że "podkład jest bardziej szkodliwy"?

Tak, suchą skórę należy nawilżać, należy ją też - jak każdą inną - oczyszczać. Pielęgnacja to podstawa.
Po drugie podkład nie jest bardziej szkodliwy niż puder, właściwie można polemizować nad tym czy jest szkodliwy w ogóle w jakikolwiek sposób. No i nie przesadzajmy, masz 18 lat a nie 13.

Powinnaś przede wszystkim zainwestować w porządne kosmetyki do pielęgnacji.
35 zł na dobry podkład to niewiele. Ze swojej strony powiem, że chyba jednym tanim podkładem jakiego kiedykolwiek używałam, który się sprawdził na mojej suchej cerze (i z którego w ogóle byłam zadowolona), był podkład Catrice Infinite Matt (czy coś w ten deseń). Na KWC ma beznadziejne recenzje, wynika to głównie z tego, że nie matuje i ogólnie nie nadaje się dla tłustej cery (czyli producent w ogóle się nie wywiązuje z obietnic). Szczęśliwym trafem całkiem nieźle sprawdza się na suchej.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:34   #5
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: młoda, sucha cera.

Jeśli puder to polecam podkłady i pudry mineralne - trzeba się trochę namęczyć przy doborze chociażby, a do tego kupić odpowiedni pędzel - koniec konców na poczatku wychodzi zdecydowanie więcej niż 35 złotych - ale jak będziesz miała pełnowymiarowe opakowanie to jest ono nie mal nie do zdarcia.
I oczywiście podstawą jest nawilżanie - bez nawilżania żaden podkład nie będzie wygladał tak jak powinien.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:27   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: młoda, sucha cera.

Jeżeli używasz toniku do demakijażu, to zrezygnuj z niego na rzecz płynu micelarnego-zniweluje uczucie ściągniętej skóry.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 22:06   #7
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: młoda, sucha cera.

Nie każdy. U mnie osławiona Bioderma, która idealnie wszystko ze mnie zmywała - powodowała ściąganie. Dla mnie to kwestia skóry.
Za to bardzo ładnie uczucie ściągniecia skóry niwelował ogórkowy tonik z Ziaji i hydrolat aloesowy.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 06:48   #8
zzMoskwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trochę z Moskwy trochę z wrocławia
Wiadomości: 947
Dot.: młoda, sucha cera.

Ja też polecam podkłady mineralne... Nie zaszkodzą ale za 35 zł będzie baardzo trudno choć pewnie nie jest to niemożliwe. Co do kremów to polecam lekki krem dla cery suchej z Tołpy (firma ma świetne kosmetyki pielęgnacyjne) myślę że spokojnie zmieścisz się w 30 zł. Nie kupuj żadnej gruszkowej czy innej Perfecty bo jak jedna używałyśmy tego na początku studiów i efekty były opłakane!
Co do podkładu żaden nie przychodzi mi do głowy. Dobre ma Clarins (mineralny) ale jest drogi. Może spróbuj z podkładem w pudrze Loreal? Kiedyś używałam i chwaliłam sobie.
zzMoskwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 14:49   #9
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: młoda, sucha cera.

a ja mineralne podkłady odradzę, 99% z nich wysusza.
Dobry krem nawilżający trochę powyżej 35zł kupisz, polecam Clinique DDM, Vichy Aqualia Thermal (Riche)
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:55   #10
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: młoda, sucha cera.

No fakt, wysuszają. Kiedy na początku próbowałam to stwierdziłam, ze nie są dla mnie właśnie ze względu na wysuszanie. Ale to były jedyne podkłady, które mi nie robiły kuku na twarzy, więc trochę się pomęczyłam, popróbowałam, po czym okazało się, ze odpowiedni krem, a raczej filtr, rozwiązał ten problem. No i krem na noc w duecie z żelem hialuronowym.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 22:08   #11
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: młoda, sucha cera.

Zgadzam sie z Aimee co do podkladu mineralnego. Nawet suchoskorne go dobrze znosza. Sama jestem taka suchoskorna i w wieku 20 lat mialam problem ze sciagnieta twarza. Do chwili obecnej (31 lat) nie stosowalam fluidow, wyjatkowo mieszalam jakis lekki Bourjois z nawilzajacym kremem, na to filtr, a tylko jakis tynk na since pod oczami. Potem stosowalam lekkie mineraly.

Sciagniecie twarzy towarzyszy mi cale zycie. Napiecie, rumience, skorki, reakcja alergiczna na wiekszosc kosmetykow..Na to najlepiej jest zastosowac kompleksowe podejscie, a nie tylko klasc na twarz nowy podklad.

Podstawa to oczyszczanie (cos delikatnego w zelu, mydlo oliwne syryjskie Alep, a od czau do czasu sam krem do demakijazu czy zwykla oliwa, gdy skora bardziej dokucza). Do tego tonik odswiezajacy lub woda temalna w ciagu dnia. Oczywiscie bogaty krem nawilzajacy, najlepiej z filtrem minimum spf 15. Na noc maseczka nawilzajaca co kilka dni, lub grubsza warstwa tlustego kremu, chocby jakiegos aptecznego. Raz na tydzien jakis piling enzymatyczny, by pozbyc sie skorek.

Jak skora bedzie zlagodzona, nawilzona i zrelaksowana, latwiej przyjmnie podklad i nie bedzie skorek. I niestety, podklad taki raczej sporo kosztuje. Na rynku jest wiecej matujacych niz porzadnych nawilzajacych. Ja dopiero teraz znalazlam swoj podklad - Bobbi Brown.

Mysle, ze w sytuacji skromnego portfela, lepiej postawic na pielegnacje apteczna, lub chocby od Ziaji, korektora stosowac tylko miejscowo, a na cala twarz jedynie cienka wartstwe podkladu mineralnego.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-08, 10:33   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: młoda, sucha cera.

Właśnie wszystko co mi przychodzi do głowy przekracza budżet 35-złotowy. Na minerały uważam, ze warto trochę odłożyć, bo pełnowymiarowe opakowanie męczę już prawie rok i końca nie widać, więc uważam je po prostu za bardzo wydajne.
Jeśli chodzi o kremy to z drogeryjnych przerzuciłam się na apteczne i padło na Biodermę i LaRochePosay - a niestety kosztują sporo ponad 35 złotych

Myślałam, żeby Nathloves nakierować na BB Cream, które ostatnio zaczęłam stosować i bardzo sobie chwalę, ale też tanie rozwiązanie to nie jest - szczególnie jeśli się kupuje u Polskich dystrybutorów...

Guacamole dobrze radzi - najpierw oczyszczanie i pielęgnacja. Podkład dopiero w drugim rzucie. Większość dziewczyn skupia się na podkładach, tuszowaniu itd., a to błąd. To raczej dobijanie skóry i prowadzenie jej w kolejny ślepy zaułek.
Jeśli chodzi o oczyszczanie to chwale sobie... Olejek do kąpieli Isany, który jest bez wszystkich tych cudów typu SLS powodujących u mnie dodatkowe wysuszanie oraz płyny micelarne i hydrolaty, które stosuję po wyczyszczeniu twarzy.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 16:29   #13
nathloves
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 21
Dot.: młoda, sucha cera.

Serdecznie dziękuję za wszystkie wskazówki
Tak jak radzicie - najpierw zacznę od pielęgnacji, dopiero potem będę zastanawiać się nad pudrem
Czy mogłybyście, drogie wizażanki, od razu pisać nazwy polecanych produktów i mniej więcej cenę ?
nathloves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 22:45   #14
DreamQueen
Rozeznanie
 
Avatar DreamQueen
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 536
Dot.: młoda, sucha cera.

Nowoczesne podkłady/pudry nie szkodzą cerze . Trzeba po prostu dobrze dobrać skład kosmetyku . Dobrym rozwiązaniem będzie podkład/puder mineralny.

Co do pielęgnacji, to myślę, że dobry może być jakiś krem nawilżający z apteki. Możesz też użyć typowych kremów pielęgnacyjnych dla dzieci, np. Bambino, Nivea. Są przeznaczone do pielęgnacji skóry niemowląt, więc są bardzo delikatne i nie powinny niekorzystnie wpłynąć na skórę .
DreamQueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 23:00   #15
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: młoda, sucha cera.

Nawilżać i jeszcze raz nawilżać
Z kremów ziaja calma hlc, bioderma, może avene. Jak budżet gorszy to zawsze można polować na większą pojemność (np. jeden z biodermy kosztuje 30~40 zł a ma 100ml, jakiś taki duży a avene też gdzieś widziałam).

Te mam na oku, bo mi znowu skóra zaczeła histeryzować:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-lipobase.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html (50 zł za 200 ! ml)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...nutritive.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...our-creme.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...e-de-soin.html

Proś o próbki jak możesz, bo każda cera reaguje inaczej :3
Jak jest mega makabra to daje na twarz (jak mam wolne/na noc) dermogal a+e, tylko nie za często, bo zapcha, maść z mocznikiem też i musze spróbować maści z wit.A

Odn. oczyszczania, w moim przypadku dużo dało pożegnanie się z wodą, oczyszczam micelem lub cetaphilem.

Podkład pharmaceris się nadaje do suchej (bynajmniej u mnie się sprawdza).
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...20.html&next=1
Nie każdego stać na podkład za 300 zł
__________________
Wymianka

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2011-11-11 o 23:07
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 07:10   #16
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: młoda, sucha cera.

Ostatniej zimy bardzo sobie chwaliłam ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...biolipidy.html
Latem był za ciężki, jednak bardzo dobrze sie sprawdził, gdy mój TŻet poparzył sobie czoło [a mówiłam smaruj się filtrem ]. Tak samo, gdy moja skóra alergicznie zareagowała na jeden z produktów z BU.

Bardzo polubiłam również zele hialuronowe z Biochemii Urody właśnie, które mieszam z każdym kremem i każdą masaeczką
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.