Zapach do wizerunku profesjonalisty - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-30, 13:49   #61
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Bardzo dziekuje za odpowiedz i czekam z niecierpliwoscia na tytuly ksiazek ( Dziekuje rowniez za komplement ). Studiowac juz nie zamierzam - choc wiem, ze na nauke nigdy nie jest za pozno, ale nie mam na to czasu i srodkow. Dlatego chcialabym sama dla siebie, dla wlasnej przyjemnosci poczytac cos, co mnie interesuje. Dowiedziec sie czegos wiecej, doksztalcic, moze i wykorzystac w zyciu. Nie mam stalego dostepu do polskich ksiegarni, wiec teraz, podczas pobytu w grudniu w Polsce zamierzam zaopatrzyc sie w wieksza ilosc ksiazek.
Pozdrawiam i czekam na literature.
Podam Ci moj E-mail, na ktory mozesz mi przeslac w kazdej chwili jakis fajny tytul. Z braku czasu nie jestem ostatnio stalym gosciem na wizazu :-(, ale maile staram sie sprawdzac regularnie.
moj adres: evamoni@aol.com
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 14:01   #62
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Evamoni, to tytuły:

1. Podstawa i początek na rozeznanie w terenie: Mark Leary "Wywieranie wrażenia na innych. O sztuce autoprezentacji";

2. Andrzej Szmajke "Autoprezentacja, maski, pozy, miny";

3. Troszkę bardziej ogólnie o ludzkim zachowaniu: Stanisław Ossowski "Z zagadnień psychologii społecznej";

4. Eric Berne "W co grają ludzie";

5. Piotr Sztompka "Socjologia wizualna"; związana z tzw. grupami focusowymi, ale między wierszami sporo ciekawej wiedzy na temat autprezentacji;

6. Joanna Kośmider, Barbara Mazur - Chrzanowska, Bartosz Wyszyński "Odory"; można nabyć w PWNie drukiem na żądanie. Tytuł może dziwić, ale tutaj jest mowa o percepcji zapachu jako takiego, sposobie, w jaki go przetwarzamy, itd.

7. Leon Festinger "Teoria dysonansu poznawczego"; nie trzeba zapoznawać się z całą ksiązką, w której autor pisze o swoich odkryciach. Również w Internecie jest sporo na ten temat - wystarczy wpisać "dysonans poznawczy". Ma wiele wspólnego z manipulacją wizerunkiem; tłumaczy dlaczego ona w ogóle ma miejsce i jak robić ją najlepiej.

C.d.n.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 14:48   #63
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

C.d.:

8. Agata Maroń "Wizerunek w biznesie"; to koniecznie

9. Nikodem Marszałek "Odrodzenie Feniksa"; książka napisana z humorem, o naszych marzeniach dotyczących samych siebie i o tym, jak je realizować - więcej psychologii niż wizerunku, ale pomaga uświadomić sobie pewne mechanizmy.

10. Steve Rivkin, Jack Trout "Wyróżniaj się lub zgiń"; o wizerunku marki, produktu, ale wiele rzeczy odnosi się też do ludzi.

11. Chata Romano "Nie mam co na siebie włożyć"; klasyczna, babska pozycja: dobór koloru, stroju, takie modowe know - how.

12. Cathy Newman "Perfumy";

13. Adam Birgit "Savoir - vivre współczesnej kobiety"; ciekawy poradnik w przystępnej cenie (bo reszta pozycji niestety trochę kosztuje, ale teraz takie książki idą jak świeże bułeczki), polecam.

14. Osho "Świadomość. Klucz do życia w równowadze"; bardzo ciekawa książka, bardzo psychologiczna.

15. Barbara Jakimowicz - Klein "Aromaterapia - pytania i odpowiedzi"; troszkę szczegółów: podstawowe składniki i ich działanie, co jest pomocne przy wyborze odpowiednich perfum i leczeniu zapachem.

Oczywiście polecam też takie podstawowe rozeznanie w psychologii społecznej i komunikacji w ogóle, co pozwala "ułożyć sobie swój własny plan działania" Tu wystarczy zajrzeć do Internetu. Polecam zawsze NLP, bo działa. Również książki Roberta Cialdiniego, chyba najbardziej znanego speca od manipulacji (np. "Wywieranie wpływu na ludzi - teoria i praktyka").

Pozdrawiam

P.S. Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dam znać.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 18:12   #64
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Dziekuje serdecznie za pomoc i propozycje ksiazek, na pewno skorzystam
Pozdrawiam
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 18:22   #65
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Rylejew- którą książkę, z listy podanej przez Ciebie, uważasz za najlepszą dla osoby takiej jak ja (chcącej po prostu rozeznać się w temacie w związku z moją pracą)?
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 18:40   #66
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez evamoni Pokaż wiadomość
Mysle, ze moja szefowa, przed ktora powinnam czuc respekt, ale nie uczucia rodzicielskie
powinna pachniec klasycznie, syntetycznie, kobieta a nie kwiatkami. Np.: Estee Lauder: Super lub Beautyfull Sheer, Chanel Nr. 5, Chance, Coco, zapachy Hermesa lub Cartiera.
Nareszcie . Przepraszam Was za ciągłe zanudzanie tą samą wypowiedzią - evamoni skonkretyzowała to, o co mi chodziło.
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 07:51   #67
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

SiSleyS - - myślę, że to mogłaby być pozycja nr 1, 8, 11 i 13. A jeśli zawęzić poszukiwania to koniecznie nr 8.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-01, 19:59   #68
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość
SiSleyS - - myślę, że to mogłaby być pozycja nr 1, 8, 11 i 13. A jeśli zawęzić poszukiwania to koniecznie nr 8.
bardzo dziękuję
__________________
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 15:11   #69
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Hej!

Już wszystko wyczytane? Co się dowiedziałyście nowego?
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 18:36   #70
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Nawet jeszcze nie kupione, dopiero w grudniu, ale wywachalam w perfumerii Gucci by Gucci.
Kobiecy, orientalny i troche syntetyczny... jak na moj nos
Mysle, ze nadaje sie do wizerunku profesjonalistki
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 18:44   #71
Rylejew
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 166
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

A ja ostatnio lubuję się w "Hot Couture" Givenchy. To nie klasyka, ale awangarda Do profesjonalistki takiej, o jakiej ja myślę, pasuje wybitnie.
Rylejew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 10:12   #72
aldix
Raczkowanie
 
Avatar aldix
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: górzysta, wietrzna Szkocja
Wiadomości: 84
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Ja kupilam niedawno bardzo bezplciowy, techniczny, mysle ze profesjonalny zapach. To Odeur 71 Comme des Garcons. Generalnie coraz bardziej mnie fascynuje. Jeszcze nie czulam nic takiego do tej pory. Opis tego cuda w j. polskim jest niesamowity.
Faktycznie czuc kurz, metal, atrament...

A jak tam Wasze zapachy profesjonalne?
__________________
Zdrówko mężów - którzy nas wygrali, frajerów- którzy nas stracili i najszczęśliwszych drani - którzy nas jeszcze spotkają!!

Basia
aldix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.