HELP oczka.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-10, 23:46   #1
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84

HELP oczka..


Hej mam do Was prosbe!!!
Jestem posiadaczka oczek widocznych na zdjeciu i nie wiem zupelnie co z nimi robic...Nie umiem malowac(znaczy rzeski umiem;p),nie wiem jak pasuje,nie wiem czego unikac co podkreslac..W ogole smiem twierdzic ze ich sie nie da dobrze pomalowac(tzn ladnie) bo sa zle "zbudowane"..
Poradzcie cos plisss
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczka1.JPG (18,4 KB, 125 załadowań)
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 06:37   #2
kasiek1122
Zakorzenienie
 
Avatar kasiek1122
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 082
Dot.: HELP oczka..

eee źle zbudowane? To chyba tylko Twoje zdanie Powinnaś imo wyciagac cienień ponad załamanie powieki. Teraz muszę lecieć na egzamin, ale jak wrócę napiszę wiecej zreszta dziewczyny też na pewno Ci pomogą. Jakbyś mogła dodatkowo zrobić zdj oczom na wprost, a nie tak z boku, ale to zdj też zostaw
__________________
Wymianka
kasiek1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 07:37   #3
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

Wlasnie nie mam teraz aparatu,to zdjecie gdzies z jakiejs imprezy wyszperalam...
Chodzi o to ze jak dla mnie to te oczy sie nie nadaja do malowania cieniami-ewentualnie rzesy.A jak juz maluje-to w kolorze oka?niebiesko-szare?
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:01   #4
agnieszka.m.j
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka.m.j
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 1 567
Dot.: HELP oczka..

e tam nie nadaja pewnie ze sie nadaja, jezeli chodzi o kolory to najlepiej poprobowac na sobie w ktorych najlepiej sie czujesz i ktore najlepiej do Ciebie pasuja, jezeli chodzi o cienie w kolorze oka to beda one gasic kolor Twojej teczowki, niebieskie oczy najlepiej podkreslaja brazy, moze z odrobina zlota.
agnieszka.m.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:10   #5
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

Dzieki
Tak wlasnie probuje...brazami.Tylko ze jak widac mam takie dziwne oczy ze cienie sa praktycznie niewdoczne,no chyba ze przymkne oczy albo sie pochyle.Mam jakos zle zrobione powieki;p To przy okazji spytam o brwi.Nie uwazacie ze sa za "mocne"? chyba ja troche skroce i przerzedze..W ogole za daleko moim zdaniem wychodza,skrocilabym je tez na calosci ..Jak myslicie?
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:13   #6
agnieszka.m.j
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka.m.j
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 1 567
Dot.: HELP oczka..

Brwi masz swietne nic z nimi nie rob! a cieni nie widac bo mozliwe ze za nisko je nakladasz, sprobuj rozetrzec cienie do gory, tak zeby wychodzily troche nad zalamanie powieki.
agnieszka.m.j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 09:40   #7
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: HELP oczka..

Brwi masz bardzo ładne ich krztałt jest taki jak powiniencienkie kreski nie sa modne bo twarz nabiera wtedy teatralnego wyglądusa super tak jak teraza co do makijazu to pokombinuj i zobacz najpierw w ktorych kolorach sie dobrze czujesz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 10:12   #8
silver_shira
Raczkowanie
 
Avatar silver_shira
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 209
Dot.: HELP oczka..

Cytat:
Napisane przez gosiak87 Pokaż wiadomość
Tak wlasnie probuje...brazami.Tylko ze jak widac mam takie dziwne oczy ze cienie sa praktycznie niewdoczne,no chyba ze przymkne oczy albo sie pochyle.Mam jakos zle zrobione powieki;p [...]
nie no rozlozylas mnie na lopatki hehe
moja rada spróbuj najpierw nalozyc cienka kreske ciemnym brązem zaraz kolo rzęs potem stopniowo jasniej do góry tak aby po otwarciu oka byo widac ciemny przy rzęsach a jasny na nieruchomej powiece, najepiej przy brwi nałóż jakiś beżowy aha i mozesz tez sprobowac nalozyc cienie na mokro bo naprewno nie jest to wina twojego oka ze nie widac tylko cienia bo niekiedy sa takie ze nie widac ich prawie wcale do tego mocno wytuszowac rzesy i powinno byc ok, mysle ze z twoimi oczami wszystko jest ok
__________________

What's wrong?
I only Try To Be So Perfect.....


mój blog :http://historiamodyxxwieku.blog.onet.pl/
silver_shira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:02   #9
bukowina
Raczkowanie
 
Avatar bukowina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 207
Dot.: HELP oczka..

Gosiak, masz piękne oczy - do malowania idealne. Mnie aż zainspirowały - więc prezentuję Ci moją wirtualną propozycję makijażu dla Ciebie.

Zgadzam się z poprzedniczkami, że możesz spróbować brązów. A moje rady są następujące:

- Ze zdjęcia wynika, że masz chłodny typ urody - dlatego wybierz chłodną paletę brązów - lekko wpadających w śliwkę.

- Brąz najlepiej rozcieniować z brudnymi bądź pudrowymi różami, nakładając najjaśniejszy cień w wewnętrznym kąciku. Cienie jasne mogą być perłowe; jako ciemniejesze wybierz maty - przy jasnych oczach źle wygląda oko nazbyt rozświetlone, rozjaśnione.

- W związku z powyższym - z jasną tęczówką zawsze należy stworzyć kontrast - wtedy jeszcze bardziej uwydatnia się jej kolor - dlatego pokuś się na ciemny obrys oka - kreskę (niekoniecznie od razu czarną) - będzie pasować chłodno-brązowa, ciemno-śliwkowa. - Najlepiej kredką, którą można rozetrzeć lekko z cieniem, by nie była zbyt ostra.

- Zewnętrze granice plam cienia rozetrzyj cielistym, beżowym, matowym cieniem (albo pudrem) - makijaż będzie subtelniejszy i lekko się ociepli.

- I ważna uwaga - przy takim makijażu koniecznie wyczyść, rozbiel korektorami jakiekolwiek cienie, zmiany pod oczami. W innym razie śliwkowy koloryt jeszcze bardziej podkreśliłby cienie pod oczami i oko wydałoby się zmęczone i podbite...

A poniżej możesz przyjrzeć się efektowi końcowemu oraz palecie barw, którą proponuję. Powodzenia!

P.S. Nie jestem pewna, czy to wątek adekwatny do tej kategorii forum... Bójmy się moderatora!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg make up.jpg (19,5 KB, 74 załadowań)
bukowina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:39   #10
glizdka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 2 142
GG do glizdka
Dot.: HELP oczka..

Cytat:
Napisane przez MONIKA1850 Pokaż wiadomość
Brwi masz bardzo ładne ich krztałt jest taki jak powiniencienkie kreski nie sa modne bo twarz nabiera wtedy teatralnego wyglądusa super tak jak teraza co do makijazu to pokombinuj i zobacz najpierw w ktorych kolorach sie dobrze czujesz
zgadzam się w 100% brwi baardzo ładne tylko trzeba troszkę je uczesać
glizdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 11:53   #11
czarnachinka
Zadomowienie
 
Avatar czarnachinka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 331
Dot.: HELP oczka..

no nie, brwi to masz świetne; żadne przerzedzanie ani skracanie nie da nic dobrego, jak już dziewczyny mówiły (ale pragnę i ja Cę od tego pomysłu definitywnie odwieść)...
Co do oczu, jako żem laik niesłychany, napiszę: masz śliczny kolor tęczówki, moja siostra ma podobny i wizażystka powiedziała jej, że w zasadzie pasuje jej każdy kolor cienia. Najważniejsze to w jakim dobrze się czujesz/ będziesz się czuła i jaki będzie najlepiej współgrał z kolorem Twojej cery, włosów itd...Niedawno niebiesko-oka Cathy zamieściła na MM cudowny makijaż oczu cieniami w tonacji miedziano-złotej. Rewelacyjnie takie oczy, jak Twoje, podkreślają też fioletowe cienie (o przeróżnych odcieniach)
czarnachinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 12:51   #12
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

Dziekuje Wam barrdzo
Ok to brwi powiedzmy ze zostawie w spokoju NARAZIE chcem je tylko rozjasnic moze macie pomysl czym?No i jednak bym skrocila same wloski...Bo jakies takie glupie sa dlugie;p Ksztalt niech bedzie jak tak mowicie ale zeby to krotkie wloski byly...
A oczka poprobuje tak jak pisalyscie...Jak juz je maluje to albo brazy i taki wlasnie sliwkowy albo niebieskie...Mysle ze po tym co mowicie to chyba jednak z tego niebieskiego bede rezygnowac,a sliwkowy teraz by CHYBA pasowal bo wloski mam ciemne w takim odcieniu( no w sumie troszke bordo)
Ogolnie lubie kolory czarny,szary,brudny blekit.Zimne.I taki tez mam chyba typ urody;>
Dzieki za wszystkie podpowiedzi i mile slowa)
bukowina dziekuje slicznie za pomysl,bede probowac!
Aaa!jeszcze pytanko-przy okazji Uzywam zalotki,m.in dlatego ze sobie wymyslilam ze troche to poprawi ksztalt mojego oka ktore ma wg mnie opadajace kaciki.Czy dobrze sobie wymyslilam? Staram sie najbardziej "powyciagac",podkresl ic i uniesc rzesy w tych zewnetrznych kacikach..Na fotce to akurat srednio widac;/
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:09   #13
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: HELP oczka..

gosiu - ja mam podobne oczy (tylko barwa bardziej szara - Twoja jest śliczna )
Dziewczyny dobrze radzą - trzeba wyciągnąć cień poza załamanie powieki - w moim przypadku robię to od połowy do zewnętrznego kącika (stopniowo), ciemniejszy. Wewnątrz - jaśniejszy cień. Dodatkowo ciągnę kreskę - poza obrys oka (wyciągając ją w górę - już odrobinę przed kącikiem - mam lekko opadający, na zdjęciu u Ciebie mam podobne wrażenie).

Używam głównie brązów, beżów, fioletów, kremów. Czarny, szary - generalnie mnie gaszą (chyba, że jako mały dodatek).
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 14:21   #14
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

annmarie-dziekuje

Tez czasem robie kreske podnoszaca kaciki-ale nie kredka a cieniem bo jakos kredka nie umiem i sztucznie wychodzi.

Heh szkoda ze narazie nie mam jak zrzucac fotek,pokazalabym co mi wychodzi z tych prob malowania
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 17:31   #15
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: HELP oczka..

Cytat:
Napisane przez bukowina Pokaż wiadomość
Gosiak, masz piękne oczy - do malowania idealne. Mnie aż zainspirowały - więc prezentuję Ci moją wirtualną propozycję makijażu dla Ciebie.

Zgadzam się z poprzedniczkami, że możesz spróbować brązów. A moje rady są następujące:

- Ze zdjęcia wynika, że masz chłodny typ urody - dlatego wybierz chłodną paletę brązów - lekko wpadających w śliwkę.

- Brąz najlepiej rozcieniować z brudnymi bądź pudrowymi różami, nakładając najjaśniejszy cień w wewnętrznym kąciku. Cienie jasne mogą być perłowe; jako ciemniejesze wybierz maty - przy jasnych oczach źle wygląda oko nazbyt rozświetlone, rozjaśnione.

- W związku z powyższym - z jasną tęczówką zawsze należy stworzyć kontrast - wtedy jeszcze bardziej uwydatnia się jej kolor - dlatego pokuś się na ciemny obrys oka - kreskę (niekoniecznie od razu czarną) - będzie pasować chłodno-brązowa, ciemno-śliwkowa. - Najlepiej kredką, którą można rozetrzeć lekko z cieniem, by nie była zbyt ostra.

- Zewnętrze granice plam cienia rozetrzyj cielistym, beżowym, matowym cieniem (albo pudrem) - makijaż będzie subtelniejszy i lekko się ociepli.

- I ważna uwaga - przy takim makijażu koniecznie wyczyść, rozbiel korektorami jakiekolwiek cienie, zmiany pod oczami. W innym razie śliwkowy koloryt jeszcze bardziej podkreśliłby cienie pod oczami i oko wydałoby się zmęczone i podbite...

A poniżej możesz przyjrzeć się efektowi końcowemu oraz palecie barw, którą proponuję. Powodzenia!

P.S. Nie jestem pewna, czy to wątek adekwatny do tej kategorii forum... Bójmy się moderatora!
pięknie to zrobiłaś - zgadzam się w 200 %
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:14   #16
dragonflaj
Przyczajenie
 
Avatar dragonflaj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: HELP oczka..

Witam, a może zechciałybyście także i mnie pomóc w doborze makijazu?
oto moje oczeta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oci.JPG (23,1 KB, 21 załadowań)
dragonflaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 20:38   #17
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

Mnie az raczki swiezbia zeby brwi poskubac;P
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 21:07   #18
dragonflaj
Przyczajenie
 
Avatar dragonflaj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: HELP oczka..

tylko to trzeba umiec zrobić, bo jak się nie umie, to wychodzą jeszcze gorzej niż bez skubania xD
dragonflaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:20   #19
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

heh ja to na punkcie brwi i rzes mam "mala" obsesje:P U ludzi zawsze zwracam na nie uwage a swoich sie czepiam ciagle i non stop bym cos zmieniala/poprawiala:P
Jak masz problem to idz z tym do kosmetyczki-u mojej regulacja brwi kosztuje 10zl Nie jest to wielka cena A jak ci ladnie dopasuje ksztalt to pozostaje systematycznie utrzymywac je w porzadku,wyrywac pojednycze odrastajace wloski i tak pielegnacja jakies odzywki,czesanie itede jak ktos nie ma co robic hehe
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-11, 22:28   #20
dragonflaj
Przyczajenie
 
Avatar dragonflaj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: HELP oczka..

no tak, tez o tym myślałam, z tym że nikt tutaj nie potrafi mi takiej kosmetyczni doradzić, która zrobi to dobrze- a nie ma nic gorszego niż krzywo powyrywane brwi, które nie odrosną. prędzej czy później będę musiała zaryzykować xD może ktoś mi doradzi w bytomiu lub okolicy dobrą kosmetyczkę?
__________________
"w hamaku snów też można przeżyć życie"
dragonflaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:36   #21
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

Hm a z twoich znajomych z tak zwanego reala nikt nie chodzil? Popytaj kolezanke,w rodzince Zreszta WYDAJE MI SIE (wiem,najgorzej jak sie cos komus wydaje;p) ze zeby wyregulowac brwi kosmetyczka nie musi miec bog wie jakich kwalifikacji,umiejetnosc raczej z tych podstawowych
Druga opcja to przy okazji wyjazdu do jakiegos duzego miasta zarezerwuj sobie pol godzinki i wyskocz to wczesniej upatrzonej i poleconej kosmetyczki
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:40   #22
dragonflaj
Przyczajenie
 
Avatar dragonflaj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: HELP oczka..

powiem ci szczerze, że większość albo brwi nie ma( znaczy niby mają ale ich nie widać) albo olewają je wogóle. mieszkam niestety z samymi facetami a oni wogole o takim czymś jak brwi nie wiedzą. poszukam czegoś, może ktoś na forum doradzał jakiś zakład a jak wg ciebie powinny być wyprofilowane? chętnie wysłucham jakis podpowiedzi
__________________
"w hamaku snów też można przeżyć życie"
dragonflaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:46   #23
Sandrulek91
Raczkowanie
 
Avatar Sandrulek91
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w Jego ramionach...
Wiadomości: 143
Dot.: HELP oczka..

To ja też się podłączę
Mam oczka inne niż autorka wątku i maluję je czarnym tuszem oraz czarną kredką na dolnej powiece. Praktycznie nie używam cieni. Może powinnam na jakieś specjalne okazje? Aha, widoczne cienie to po użyciu już grubej warstwy korektora i fluidu - mój odwieczny problem A co myślicie o brwiach? To moje naturalne i nigdy ich nie regulowałam. Czy powinnam? Proszę o porady, bo wiadomo, że najlepiej, gdy ktoś spojrzy z boku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moje oczka.jpg (48,2 KB, 14 załadowań)
__________________
KC Skarbie
Sandrulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 22:49   #24
gosiak87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 84
Dot.: HELP oczka..

dragonflaj

Nie wiem czy to wina zdjecia czy poprostu masz takie hmm "naturalne"-tzn dolna krawedz nie jest idealnie zaznaczona tylko tak wloskow jest coraz mniej,coraz krotsze,brew nie ma wyraznej linii,troszke pozochrana

Idealnie to powinny byc wlasnie takie o wyraznej rowniutkiej linii,plus gladziutkie,blyszczace,uc zesane w jednym kierunku,o odpowiednim do urody i budowy ksztalcie ehhh

Heh ja pamietam swoja pierwsza regulacje ,u kosmetyczki-baaardzo duzo to dalo,zywsze spojrzenie,zadbany wyglad i wyraz calej twarzy sie zmienil-no ale ja jestem ciemna brunetka to wiadomo ze i brwi sa duzo wyrazniejsze

sandrulek91
jejjj ale ladne oczka,tez takie chce!!...Naprawde sliczne Jak dla mnie brwi nie ruszaj,sa ladne.Ale ja sie nie znam:P
gosiak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.