Francuska uroda - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-17, 19:18   #1
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Question

Francuska uroda


Jaka to jest francuska uroda, czym szczególnym się charakteryzuje?
Jakie cechy posiada, jaki to jest typ urody??
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 11:30   #2
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Francuska uroda

Nie ma czegoś takiego jak francuska uroda, tak samo jak nie ma polskiej, ukraińskiej czy kanadyjskiej urody.

A może chodzi Ci o "francuski styl"?
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:28   #3
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: Francuska uroda

Cytat:
Napisane przez Caramelli Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak francuska uroda, tak samo jak nie ma polskiej, ukraińskiej czy kanadyjskiej urody.

A może chodzi Ci o "francuski styl"?
Nie, właśnie o urodę. Tak jak jest uroda słowiańska, włoska, nordycka tak i jest francuska, chyba...
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 12:52   #4
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Francuska uroda

Nie ma czystej urody francuskiej, bo na geny typowego Francuza sklada sie mieszanka krwi: niemieckiej, holenderskiej, arabskiej, hiszpanskiej, angielskiej, wloskiej oraz, od czasu do czasu polskiej . W wiekszych lub mniejszych dozach.

Typowa uroda, ktora przychodzi mi na mysl, to pociagla twarz, jasna oliwkowa cera, grube brwi, brazowe wlosy, oczy raczej takie miedzy ciemnymi zielonymi a szarymi, figura raczej prosta bez 'kraglosci', dlugie rece, dlugie nogi. Sa oczywiscie typy bardziej 'nordyckie' hi hi, z jasnymi mysimi wlosami, szarymi oczami. Kosci policzkowe mocniej zaznaczone, niz w wsrod krajow germanskich i nordyckich, ale mniej wyrazne, niz wsrod Slowian. Nos raczej dluzszy i waski. Ogolnie dominuje drobna kosc i stad sporo Francuzow ma dosc ostre rysy twarzy, przez co zyskuja taki swoisty wyglad 'ptasiej' urody. Zasadniczo, Francuzi nie naleza do najwyzszych.

Jak do Francuza doda sie troche Polaka, to wychodzi taka Laeticia Casta. Nie twierdze, ze ona ma cos z Polski.
Jak sie doda troche oliwkowej cery i 'ociepli' oczy wyspiarskiej piosenkarce Enyi, to bedziemy miec prawie taki typ francuski: drobna kosc, dosc wyrazne rysy twarzy.

U Juliette Binoche widac nasze wplywy wschodnie: choc ma pochodzenie zydowskie, to jest to zydowskosc polska, a wiadomo, krew nie woda i nawet wsrod ortodoksyjnych Zydow wiele z Polaka . Ma ona wysokie i wyrazne zasnaczone policzki, drobniejsza brode, szerzej rozstawione oczy, a zdrugiej strony, ma w sobie cos z ciemnowlosego francuskiego tubylca: ciemne wlosy i bardziej ocieplona na bezowo cere. Piekna kobieta.

Polacy nie sa az tak 'przemieszani'. U nas, jedyne co dodaje pikanterii, to troche w nas osciennych Litwinow, Ukraincow i Bialorusinow - ktorzy wcale mocno nie roznia sie od nas uroda. Mniej w nas urody uralskiej i mongolskiej, bo im bardziej na zachod tym jej mniej. Troche w nas z Tatarzyna i Szweda, ale to stare zamierzchle czasy, i sporo Zyda, bo ta nacja jest jak nasza druga skora i jest bardzo wielu Zydow na swiecie, co wygladaja, jak z Polskiej rolniczej wsi wzieci: mysi blond, niebieskie oczy, lekko rozowawa cera.

Tak przy okazji, urode poszczegolnych krajow mozna oceniac przez wielkosc sprzedazy podkladow i pudrow . W Polsce najlepiej sie sprzedaja kolory 01 i 02 - wszelkie porcelany, alabastry i jasne beze. Nie mowie tu o klientkach, co na sile smaruja sie czekolada . We Francji, typowy kolor lezy gdzies na poziomie 02 - 03, sredni bezowy, oczywiscie w roznych odcieniach. To taka ciekawostka, jaka kiedys znalazlam w wywiadzie z producentem wysokopolkowych kosmetykow kolorowych.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 16:19   #5
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Francuska uroda

Cytat:
Napisane przez Caramelli Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak francuska uroda, tak samo jak nie ma polskiej, ukraińskiej czy kanadyjskiej urody.
Moim zdaniem jest, tak samo jak niemiecka, brytyjska i polska, co nie oznacza, że np. uroda polska jest zawsze typowo słowiańska. Chodzi raczej, jak rozumiem, o to jaki typ urody dominuje/jest często spotykany we Francji.
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 19:40   #6
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Francuska uroda

nie wiem jak w wiekszych miastach, ale po mojej wizycie na poludniu francji stwierdzilam, ze francuzki szczegolnie te w wieku srednim nie sa naleza do najpiekniejszych. I smieszne spostrzezenie - maja w genach grube brwi kobiety, wiadomo depiluja je, ale wielu mezczyzn wyglada z nimi smiesznie.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 20:11   #7
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Francuska uroda

Ja uważam, że zasadniczo Francuzi nie należą do najpiekniejszych nacji jako całość, ale też trzeba wziąć pod uwagę: płeć, wiek, miasto, ewentualne pochodzenie przodków i pewnie kilka czynników.

Francuzi i Francuzki, jakich spotkałam to raczej osoby 'naturalne', panowie ubrani normalnie, raczej klasycznie, wlosy również scinane u tego samego fryzjera od lat. Panie takie saute, po prostu czyste, żadnych perfum czy makijazu, a dośc ostre rysy wymagają jednak odrobiny różu czy lepszego cięcia włosów. To, co widzimy w kampaniach reklamowych wielkich domów mody to się ma nijak do rzeczywistej ulicy francuskiej. Według mnie, najpiękniejsze Francuzki to te wielkomiejskie ok. 40-60, bo zadbane, wyperfumowane, dostatnio ubrane, potrafiące dobrac ładne dodatki, apaszki, mające na to czas i pieniądze. Młodzi, tak , jak na całym świecie, ganiają za dziećmi, pracą, studiami i też kasa nie jest taka jeszcze super..

Sama uważam, że z natury najpiekniejsze kobiety to Ukrainki, poludniowe Amerykanki i Izraelki. Niewiele im trzeba, by zachwycic. Oczywiście, kobiety tych nacji więdną jakoś szybciej, może to te piekne i wyraźne za młodu rysy, a może ciężkie zycie.
Najpiekniejsi męzczyzni... no cóż, chyba południowcy, bo im oprócz morza, piasku i slońca to nic nie brakuje, by być pieknymi. Ja lubię jeszcze Norwegów i ogolnie 'rdzennych' Skandynawów, bo są wysocy, dobrze zbudowani, mają piekną cerę i groźne niebieskie oczy

Najpiękniejsze kobiety w średnim wieku... ja bym raczej optowała za kobietami zadbanymi, dozywionymi, niezmeczonymi - bo to chyba bardziej wpływa na urodę w pewnym wieku, niż same rysy i budowa ciala oraz nacja.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 20:39   #8
moyen_de_grade
Przyczajenie
 
Avatar moyen_de_grade
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Francuska uroda

Właściwie będąc w samym Paryżu nie wiadomo, które kobiety to Francuzki, a które są np. modelkami, które tam przyjechały z przeróżnych mijejsc na świecie
Bo na ulicach widzi się dużo naprawdę pieknych, młodziutkich ,szczupłych dziewczyn.
Francuski styl (i poniekąd uroda) kojarzy mi się z naturalnością i prostotą. Czyli brak tapety pod same brwi (kolorowych cieni), tatuaży, kolczyków w innych mijescach niż ucho, make up no make up bardzo naturalny. Włosy farbowane w taki sposób, że zyskuje się wrażenie naturalności.

Cera nie bardzo blada, ale i nie widziałam wielu pomarańczolicych osób.
moyen_de_grade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 08:50   #9
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Francuska uroda

Rodowitym Francuskom mozna przypisac odrobine urody meskiej . To jedne z nielicznych kobiet wygladajacych slicznie w krotko po mesku scietych wlosach . Typowe u nich sa male zgrabne nosy , piekne do pozazdroszczenia . Oprawa oczu ciemna , cera oliwkowa. Figury maja raczej drobne bez mocno zaokraglonych bioder . Kobiety z miast nosza sie elegancko , klasycznie i szykownie . Nie widac mocnego makijazu , raczej jest to wersja minimalistyczna .
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 18:34   #10
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Francuska uroda

Cytat:
Napisane przez moyen_de_grade Pokaż wiadomość
Właściwie będąc w samym Paryżu nie wiadomo, które kobiety to Francuzki, a które są np. modelkami, które tam przyjechały z przeróżnych mijejsc na świecie
Bo na ulicach widzi się dużo naprawdę pieknych, młodziutkich ,szczupłych dziewczyn.
Francuski styl (i poniekąd uroda) kojarzy mi się z naturalnością i prostotą. Czyli brak tapety pod same brwi (kolorowych cieni), tatuaży, kolczyków w innych mijescach niż ucho, make up no make up bardzo naturalny. Włosy farbowane w taki sposób, że zyskuje się wrażenie naturalności.

Cera nie bardzo blada, ale i nie widziałam wielu pomarańczolicych osób.

Sporo jest imigrantek we Francji. Wieksza czesc imigrantek pochodzenia arabskiego, perskiego czy z polnocnych terenow Afryki to istne pieknosci. Troche ich urody zmieszac z uroda europejska i mamy mieszanke wybuchowa - na korzysc. To im, wydaje mi sie, Francuzki zawdzieczaja te ciemna oprawe oczu, sliskie ciemne wlosy i oliwkowa skore. Ale, coz, moge sie mylic.

Rzeczywiscie, w natloku rozowych blyszczykow, poprzepalanych pasemkami wlosow i oblepionych tona lepiacych perfum - naturalnosc jest jak najbardziej piekna i atrakcyjna, wedlug mnie. To, co mi sie podoba u Francuzek to fakt, ze w odroznieniu od kobiet nordyckich, nosza troche koloru na sobie, nie tylko te czern i biel (w wersju awangardowej szarosc, ale to juz szalenstwo kolorystyczne). Sklepy z francuska moda uliczna sa pelne kolorow, fasonow, sukienek, spodnic, arabskich wzorow, indyjskich chust.... ze to daje pole do popisu i jakos wpisuje sie w kulture ubioru mlodych.

Co do urody, takiej naprawde zachwycajacej, moja idolka jest Kasia Deneuve. Uwielbiam jej chlodna, choc nie biala, cere, idealna fryzure i jej milosc do czerwienie na ustach i w postaci dodatkow. Nie ma na sobie tony makijazu, dodatkow czy upiekszaczy, ale zachwyca. Z wiekiem nie ubywa jej urody.
Choc, wedlug wielu mezczyzn zwlaszcza, uroda mierzy sie mlodym wiekiem, jedrnym tylkiem i dlugimi doczepionymi wlosami... ale coz. Czasem czlowiek zapomina, ze sam tez bedzie 'zdobywal doswiadczenia' , zeby nie powiedziec wprost 'zacznie sie starzec'.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 08:07   #11
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: Francuska uroda

Dzięki Wam dziewczyny trochę więcej wiem jak taka uroda może wyglądać Często słyszę, że mam francuską urodę, ale nie wiedziałam co to znaczy. Mam jasną skórę, niebiesko- szare oczy, czarne włosy (naturalnie brąz) i wyrazistą oprawę oczu. Jestem typową zimą.

Ale może to nie tylko o typ urody chodzi ale też rysy twarzy

Jak ktoś coś więcej wie, to chętnie poczytam
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.