Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-28, 06:53   #511
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No właśnie niekoniecznie.

Farbę kładziesz przecież po długości, to nie szampon/odżywka. To znaczy, musisz nabrać na pędzel i mażesz po długości, więc nawet, jeśli masz cienkie włosy to farby może zejść więcej, niż wtedy, gdy masz krótsze i gęste.
Ale przecież farby nie kładzie się tylko na wierzch

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 07:10   #512
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Bez sensu podawac inne ceny w zaleznosci od dlugosci wlosow. Wiadomo, ze placi sie duzo wiecej niz za sama farbe i zuzyte produkty, az taka wielka roznica przy roznych wlosach? Usluga to usluga, ktos sie szarpie o te 20-30zl? Nie wiem jakie tam moga byc roznice cenowe, tak strzelam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie problem w tym że jest. Nie chodzi o to że mają być ceny szczegółowe ale np od tylu do tyłu.

Byłam raz u fryzjerki na scieciu, dekoloryzacji, farba i sombre. Dodam że moje włosy są w kategorii długie ale tak do połowy biustu. Pytam się ile będzie maksymalny koszt A ona że nie więcej niż 290. Przy płaceniu zasugerowała mi że powinna policzyć mnie więcej bo mam włosy które jak to określiła chłoną szybko farbę.

Za 5 miesięcy idę drugi raz chce do niej na samo ścięcie i farbę. Pytam się jaki koszt A ona że farbowanie długich ma od 190. Pytam się o maks A ono ze nie wie że zależy ile farby pójdzie. Po tym jak wprost się spytalam ile powiedziała że farbowanie ma do 290. A dobrze widziała że moja włosy chłoną farbę jak cholera i na 100% jestem pewna że skasowalaby mnie te 290. Więc to nie jest kwestia 20 czy 30zl.

Cennik jednak powinien być przejrzysty. Jak idziesz do sklepu to cenę masz jasna A nie tyle ile kasjer uzna za słuszne. Tym bardziej że w przypadku usług zwrotów nie ma

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 08:47   #513
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Cennik jednak powinien być przejrzysty. Jak idziesz do sklepu to cenę masz jasna A nie tyle ile kasjer uzna za słuszne. Tym bardziej że w przypadku usług zwrotów nie ma
Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Z tym sie zgadzam. Moja fryzjerka ma jedna cene za farbowanie nie wazne czy ktos ma wlosy krotkie czy do pasa. Inna sprawa, ze pasemka czy balayage na sekcji T, pol glowy itd maja rozne ceny, zrozumiale.
Co ciezko mi przeklnac to to, ze mam placic wiecej bo moje wlosy chlona wiecej farby albo cos rownie absurdalnego. Co mnie to obchodzi? Ona jest profesjonalistka i wiedziec co i jak zrobic, zebym byla zadowolona. A ze musi uzyc wiecej farb do tego? No przeciez nie placi sie za farbowanie po 10zl za opakowanie farby tylko duzo wiecej. Na jednej klientce zaoszczedzi produktu, na drugiej zuzyje wiecej i kasa sie zgadza, a nie ze mam placic wiecej niz kolezanka obok bo moje wlosy cos tam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 08:58   #514
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Z tym sie zgadzam. Moja fryzjerka ma jedna cene za farbowanie nie wazne czy ktos ma wlosy krotkie czy do pasa. Inna sprawa, ze pasemka czy balayage na sekcji T, pol glowy itd maja rozne ceny, zrozumiale.
Co ciezko mi przeklnac to to, ze mam placic wiecej bo moje wlosy chlona wiecej farby albo cos rownie absurdalnego. Co mnie to obchodzi? Ona jest profesjonalistka i wiedziec co i jak zrobic, zebym byla zadowolona. A ze musi uzyc wiecej farb do tego? No przeciez nie placi sie za farbowanie po 10zl za opakowanie farby tylko duzo wiecej. Na jednej klientce zaoszczedzi produktu, na drugiej zuzyje wiecej i kasa sie zgadza, a nie ze mam placic wiecej niz kolezanka obok bo moje wlosy cos tam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zgadzam się.

To tak jakbyś powiedziała, że z jakiej paki masz płacić więcej za malowanie 4-pokojowego mieszkania, niż ktoś za malowanie kawalerki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:13   #515
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Wiecie co...dlatego od kilku lat boję się iść do fryzjera na coś poważniejszego niż podcięcie końcówek.
Byłam na szybkiej konsultacji w jednym salonie, mam włosy długie za łopatki, chcę je skrócić ok 10cm, zrobić refleksy, ładnie wycieniować żeby fryzura miała kształt i co słyszę? Ze może być 180 - 380zł Tak!!! Różnica 200zł. No ludzie!
A od czego to zależy?
Odpowiedź - od tego jak moje włosy będą współpracowały z fryzjerką
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 09:42   #516
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się.

To tak jakbyś powiedziała, że z jakiej paki masz płacić więcej za malowanie 4-pokojowego mieszkania, niż ktoś za malowanie kawalerki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Za duza skala, zeby porownanie mialo sens. Raczej malo kto nosi wlosy dluzsze niz do pasa, wiec bardziej na miejscu byloby malowanie 1 pokoju vs. pokoju i korytarza, co mysle wielkiej roznicy nie czyni.

Tak czy siak- teraz wezmy pod uwage, ze do farbowania uzywa sie roznego rodzaju produktow. Jedna bedzie chciala chlodny odcien, wiec trzeba jeszcze dolozyc toner na koniec, inna ma naturalnie taki odcien, ze nie trzeba. Znaczy ta pierwsza ma placic wiecej za ten sam kolor na tej samej dlugosci wlosow? Nie bede sie wglebiac bo nie mam pojecia o fryzjerstwie, chodzi mi o to, ze w zaleznosci od naturalnego koloru pozadany efekt uzyskuje sie roznymi metodami. Kazda osoba ma placic rozne ceny za usluge?
Moja fryzjerka ma rozne ceny w zaleznosci od godziny wizyty. Jak ktos nie ma problemu z przyjsciem wczesnie o 8 rano to placi 30% mniej. Dla mnie to bardziej fair niz wmawianie czlowiekowi, ze ma jakies felerne wlosy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 10:21   #517
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Za duza skala, zeby porownanie mialo sens. Raczej malo kto nosi wlosy dluzsze niz do pasa, wiec bardziej na miejscu byloby malowanie 1 pokoju vs. pokoju i korytarza, co mysle wielkiej roznicy nie czyni.

Tak czy siak- teraz wezmy pod uwage, ze do farbowania uzywa sie roznego rodzaju produktow. Jedna bedzie chciala chlodny odcien, wiec trzeba jeszcze dolozyc toner na koniec, inna ma naturalnie taki odcien, ze nie trzeba. Znaczy ta pierwsza ma placic wiecej za ten sam kolor na tej samej dlugosci wlosow? Nie bede sie wglebiac bo nie mam pojecia o fryzjerstwie, chodzi mi o to, ze w zaleznosci od naturalnego koloru pozadany efekt uzyskuje sie roznymi metodami. Kazda osoba ma placic rozne ceny za usluge?
Moja fryzjerka ma rozne ceny w zaleznosci od godziny wizyty. Jak ktos nie ma problemu z przyjsciem wczesnie o 8 rano to placi 30% mniej. Dla mnie to bardziej fair niz wmawianie czlowiekowi, ze ma jakies felerne wlosy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikt ci nie wmawia, że masz felerne włosy.

Ale widelki są właśnie dlatego, że czasem trzeba użyć innego utleniacza, czasem trzeba dłużej poczekać, czasem tonerować itd.

A liczenie każdej klientce tak samo jest nie fair. Czemu ja mam pokrywać koszty twojej koloryzacji, skoro moje włosy za ucho jaśnieją nawet jak patrzę na utleniacz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 11:52   #518
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nikt ci nie wmawia, że masz felerne włosy.

Ale widelki są właśnie dlatego, że czasem trzeba użyć innego utleniacza, czasem trzeba dłużej poczekać, czasem tonerować itd.

A liczenie każdej klientce tak samo jest nie fair. Czemu ja mam pokrywać koszty twojej koloryzacji, skoro moje włosy za ucho jaśnieją nawet jak patrzę na utleniacz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jest fair płacenie tyle samo za ciuch w rozmiarze xs i xl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:00   #519
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A jest fair płacenie tyle samo za ciuch w rozmiarze xs i xl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bez przesady, ze na rozmiar XL zuzywa sie o tyyyle wiecej materialu co na XS.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:00   #520
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

No a teraz wyobrazmy sobie sytacje, fryzjer ma w cenniku standardowo wbite, ze farbowanie koztuje 300 zł.
Przychodzi dziewczyna, ktora niedawno czyms tam farbowała (nie pamięta czym) i okazuje sie, ze fabra fryzjerska nie łapie. Albo źle łapie. Albo wybiają dziwne refleksy. Albo łapie nierówno. No i czemu fryzjer ma byc stratny, skoro musi od nowa polozyc cos innego, zeby wyrownac te wlosy? Klientka wywiadu udzielila slabego, bo nie pamietała co, kiedy, gdzie i jak, więc fryzjer naprawde nie byl w stanie przewidzieć co się wydarzy. Zwlaszcza, jesli to ktos nowy i włosów tej osoby nie zna.

Ja mam taka fryzjerke - jak ktos przychodzi i się pyta, to ona odpowiada, ze musi zrobic dokladniejsze oględziny i wywiad, ale średnio od 150 zł do 450 zł. Bo to tez zalezy, czy mowimy o farbie na całosci, czy refleksach, czy ombre, czy sombre...
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:03   #521
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nikt ci nie wmawia, że masz felerne włosy.

Ale widelki są właśnie dlatego, że czasem trzeba użyć innego utleniacza, czasem trzeba dłużej poczekać, czasem tonerować itd.

A liczenie każdej klientce tak samo jest nie fair. Czemu ja mam pokrywać koszty twojej koloryzacji, skoro moje włosy za ucho jaśnieją nawet jak patrzę na utleniacz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak swoja droga - wlosy marzenie. Zawsze chcialam miec jasniejszy blond, ale moje wlosy bardzo ciezko rozjasnic i zostaje to w sferze marzen. Nawet ombre kilka lat temu wymagalo kilku podejsc
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 12:26   #522
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
No bez przesady, ze na rozmiar XL zuzywa sie o tyyyle wiecej materialu co na XS.
No i analogicznie na włosy dłuższe się nienzuzyje aż tyyyyle więcej farby.

A różnice w cenach ciuchów ma np next na dzieci. Rozpiętość cen waha się o kilka funtów w zależności od rozmiaru dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:27   #523
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No i analogicznie na włosy dłuższe się nienzuzyje aż tyyyyle więcej farby.
Serio wedlug Ciebie nie zuzyje sie duzo wiecej farby na włosy do biustu w porównaniu do tych obciętych "na chłopaka"?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:37   #524
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Najwiecej placi sie za umiejetnosci i wiedze fryzjerki, a nie czy jedna czy dwie buteleczki srodka zuzyla. Tyle samo wiedzy musi miec, zeby zafarbowac dlugie czy krotkie wlosy.Tak samo jak ide do lepszego sklepu kupic spodnie to mi je skracaja za darmo, bo przeciez nie moja wina, ze ich dlugosci mi nie pasuja. Nikt mi nie tlumaczy, ze musze zaplacic wiecej, bo moje nogi sa krotkie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:45   #525
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Serio wedlug Ciebie nie zuzyje sie duzo wiecej farby na włosy do biustu w porównaniu do tych obciętych "na chłopaka"?
Zuzyje sie, na pewno roznica o wiele wieksza, niz zuzycie materialow przy produkcji tego samego modelu sukienki w rozmiarze XS i XL, ale fryzjerce placi sie chyba bardziej za usluge, a nie za produkty, gdyby tylko o te nieszczesna farbe chodzilo, to nie mozna by bylo mowic o roznicy w cenie rzedu 200 zl.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Najwiecej placi sie za umiejetnosci i wiedze fryzjerki, a nie czy jedna czy dwie buteleczki srodka zuzyla. Tyle samo wiedzy musi miec, zeby zafarbowac dlugie czy krotkie wlosy.Tak samo jak ide do lepszego sklepu kupic spodnie to mi je skracaja za darmo, bo przeciez nie moja wina, ze ich dlugosci mi nie pasuja. Nikt mi nie tlumaczy, ze musze zaplacic wiecej, bo moje nogi sa krotkie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 12:49   #526
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Serio wedlug Ciebie nie zuzyje sie duzo wiecej farby na włosy do biustu w porównaniu do tych obciętych "na chłopaka"?
Zuzyje. Myślę że można to ubrać w jakieś ramy i określić ceny w zależności od długości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:03   #527
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Zuzyje. Myślę że można to ubrać w jakieś ramy i określić ceny w zależności od długości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to tez prawda.

@kasztanka: oczywiscie, ze placi sie głównie za umiejetnosci fryzjerki/fryzjera, ale jednak rozpiętosc w jej/jego cenniku zalezy pewnie od ilosci uzytych specyfików.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:30   #528
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A jest fair płacenie tyle samo za ciuch w rozmiarze xs i xl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś myślałam, że jest nie fair.

Ale potem dowiedziałam się, że w sklepie płacisz de facto za robociznę i za projekt, a to nie zależy tak mocno od rozmiaru.

Do tego jak jest nadruk, cekiny, to jest w tej samej cenie.

Do tego koszta pracowników i lokalu sprzedażowego.

Ta różnica to groszowa sprawa. Ale nie miała bym problemu z pokryciem jej, gdyby sklep tak to wyceniał.

Ale w przypadku farbowania, to potrafią być różnice 100zł i więcej.

Ktoś za to musi zapłacić. Osoba o chłonnych włosach, inni albo sama fryzjerka. No to najlogiczniej, żeby zapłaciła osoba, która chce usługi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:34   #529
Neeila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 45
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Pracowniczki w takich Chinach czy Bangladeszu dostaja jakies smieszne grosze od każdej uszytej koszulki, producenci nawet nie roznicując cen roznych rozmiarow zarabiają na nich z kulkusetnym/kilkutysiecznym przebiciem
Neeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-28, 13:46   #530
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tak swoja droga - wlosy marzenie. Zawsze chcialam miec jasniejszy blond, ale moje wlosy bardzo ciezko rozjasnic i zostaje to w sferze marzen. Nawet ombre kilka lat temu wymagalo kilku podejsc
Chcesz się zamienić? ja mam tak podatne włosy na rozjasnianie że szok. Wystarczy mi szampon rumiankowy i już są jaśniejsze. Farbowanie w lecie jest bez sensu bo mi zaraz kolor rozjaśni. Najlepsze było u fryzjerki. Miałam prawie czarne włosy i chciałam brąz. Nałożyła mi rozjasniacz "żeby troszkę rozjaśnić ". Jak sciagla folie to była w szoku bo włosy miałam jasny blond. Jak aniołek.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 17:35   #531
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Diptyque i Byredo
Za perfumy jestem w stanie zapłacić bardzo dużo, za świeczkę - w życiu

W sumie, najwidoczniej mnie nie stać na takie luksusy
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:27   #532
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Za perfumy jestem w stanie zapłacić bardzo dużo, za świeczkę - w życiu

W sumie, najwidoczniej mnie nie stać na takie luksusy
Ja też

A propos luksusów to stwierdziłam ostatnio, że jednak sztuczne rzęsy to za droga impreza i szkoda mi wydawać 120 zł co miesiąc czy nawet 180 co 2. Bo w sumie też mnie nie stać. Chociaż za nimi tęsknię bo były takie ładne i wygodne a codziennie malowanie moich rzęs doprowadza mnie do szału. I tu pojawiła się myśl, że z drugiej strony gdybym nie kupowała ciuchów jak poje.ana (oczywiście lumpki) to mogłabym robić te rzęsy co miesiąc
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:36   #533
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mi dało do myślenia,że tymi ciuchami też zaśmiecam świat, więc przestałam kupować. Coś tam córce, bo wyrosła, ja mam dużo, więc co nie noszę oddaje i dążę do minimalizmu
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:57   #534
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Neeila Pokaż wiadomość
Pracowniczki w takich Chinach czy Bangladeszu dostaja jakies smieszne grosze od każdej uszytej koszulki, producenci nawet nie roznicując cen roznych rozmiarow zarabiają na nich z kulkusetnym/kilkutysiecznym przebiciem
Mówię jak branża modowa tłumaczy brak różnych cen.

Jak już pisałam, jestem gotowa zapłacić więcej za M niż za XS.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Najwiecej placi sie za umiejetnosci i wiedze fryzjerki, a nie czy jedna czy dwie buteleczki srodka zuzyla. Tyle samo wiedzy musi miec, zeby zafarbowac dlugie czy krotkie wlosy.Tak samo jak ide do lepszego sklepu kupic spodnie to mi je skracaja za darmo, bo przeciez nie moja wina, ze ich dlugosci mi nie pasuja. Nikt mi nie tlumaczy, ze musze zaplacic wiecej, bo moje nogi sa krotkie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dłuższe włosy to czas. A za czas się też płaci.

Plus siedzenie w tym to też zajmowanie fotela przez pewien czas.

A nigdy nie wiesz, ile klientka będzie siedzieć, dopóki jej nie posadzisz i nie zobaczysz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 19:59   #535
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja też

A propos luksusów to stwierdziłam ostatnio, że jednak sztuczne rzęsy to za droga impreza i szkoda mi wydawać 120 zł co miesiąc czy nawet 180 co 2. Bo w sumie też mnie nie stać. Chociaż za nimi tęsknię bo były takie ładne i wygodne a codziennie malowanie moich rzęs doprowadza mnie do szału. I tu pojawiła się myśl, że z drugiej strony gdybym nie kupowała ciuchów jak poje.ana (oczywiście lumpki) to mogłabym robić te rzęsy co miesiąc
Po przemyśleniu - mnie też szkoda na to i wolę nawet nie próbować, bo pewnie by mi się spodobało i klops. U mnie to wydatek z rzędu $200, wypełnienie ok. $80. To przynajmniej trzy świeczki Diptyque miesięcznie
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:02   #536
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mi też się "marzą" rzęsy i wiem, że jak sobie je zrobię to potem życie bez nich już nie będzie takie samo dlatego właśnie nie robię. Ale w końcu kiedyś zmiekne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:05   #537
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja też

A propos luksusów to stwierdziłam ostatnio, że jednak sztuczne rzęsy to za droga impreza i szkoda mi wydawać 120 zł co miesiąc czy nawet 180 co 2. Bo w sumie też mnie nie stać. Chociaż za nimi tęsknię bo były takie ładne i wygodne a codziennie malowanie moich rzęs doprowadza mnie do szału. I tu pojawiła się myśl, że z drugiej strony gdybym nie kupowała ciuchów jak poje.ana (oczywiście lumpki) to mogłabym robić te rzęsy co miesiąc

A bylo Ci wygodnie tymi rzesami? U mnie moze i pieknie wygladaly, ale te ceregiele z myciem twarzy, usuwaniem makijazu itd skutecznie zniechecily. Po 2 tygodniach zaczely odrastac, wiec efekt tez nie ten. Codzienne usuwanie tuszu do rzes doprowadza mnie to szalu, ale z dwojga zlego wole to. No i do tego tania zabawa to nie jest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:16   #538
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A bylo Ci wygodnie tymi rzesami? U mnie moze i pieknie wygladaly, ale te ceregiele z myciem twarzy, usuwaniem makijazu itd skutecznie zniechecily. Po 2 tygodniach zaczely odrastac, wiec efekt tez nie ten. Codzienne usuwanie tuszu do rzes doprowadza mnie to szalu, ale z dwojga zlego wole to. No i do tego tania zabawa to nie jest.
Jak widziałam dziewczyny, którym odpadały te sztuczne rzęsy, okropnie to wyglądało

Ja to bym chciała plamki rubinowe usunąć. To jest mój problem pierwszego świata. Robią mi się takie malutkie, czerwone punkciki na dekolcie, na piersiach i mnie wkurzają
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:25   #539
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
A bylo Ci wygodnie tymi rzesami? U mnie moze i pieknie wygladaly, ale te ceregiele z myciem twarzy, usuwaniem makijazu itd skutecznie zniechecily. Po 2 tygodniach zaczely odrastac, wiec efekt tez nie ten. Codzienne usuwanie tuszu do rzes doprowadza mnie to szalu, ale z dwojga zlego wole to. No i do tego tania zabawa to nie jest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wygodnie Nie wiem czy robiłam jakieś szczególne ceregiele z myciem, może na samym początku jak nie wiedziałam co i jak, to na nie uważałam. A potem normalnie myłam twarz, rzęsy co 2 dni. Przez pierwszy miesiąc wyglądały tak ładnie, że w ogóle nie malowałam górnej powieki, dopiero po miesiącu przerzedziły się na tyle, że zaczęłam używać cieni na górną.
Usuwanie tuszu codziennie nie drażni mnie tak jak malowanie bo mam takie rzęsy, których nie wystarczy machnąć 2 razy szczoteczką tylko trzeba się pomęczyć, żeby dobrze wyglądały.
Jak wypadały to też tak, że nie było jakichś dziur czy prześwitów.
Wrzucałam kiedyś na jakiś wątek zdjęcia - pierwsze po zrobieniu, drugie po 3 tygodniach. Dodam, że sztuczne były 2 mm krótsze niż moje własne.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-19 o 16:38
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 20:41   #540
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Dalej w tematach urodowych:

Sklepy Douglas / Sephora i ich panie doradzające tak, aby najlepiej wyjść z zakupami za 2 tysiące tylko raz jedyny - dzisiaj - pani przyznała mi rację, że przy alergicznej skórze lepiej pozostać przy marce Clinique i nie doradzi mi nic lepszego. I nawet nie wciskała od razu tylko sama zaproponowała odlanie próbek z nowej serii i zaprosiła do zakupu po testach. Elegancko. Ale zwykle denerwują mnie zakupy w tych miejscach, szczególnie gdy pojawiam się w sekcji z perfumami męskimi bo z góry wiadomo, że to na prezent to doradzają jak najdrożej

Moja koleżanka ma podobne odczucia, może któraś z was również?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:41.