Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-09, 17:25   #1
Intermiv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3

Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)


Drogie Panie!

Jako, ze sam rozwazam poddanie sie takiemu zabiegowi chcialbym poznac Wasze opinie w tym temacie. Mianowicie - jak byscie zareagowaly, gdyby okazalo sie, ze Wasz nowo poznany partner jest po zabiegu wazektomii?


Nie jest to popularna metoda antykoncepcji w Polsce, wiec moze pokrotce wyjasnie, aczkolwiek zaznaczam, ze nie jestem lekarzem itd. Ogolnie rzecz ujmujac jest to mikrochirurgiczny zabieg podwiazania nasieniosodow (odpowiednik podwiazania jajowodow u kobiet). Skutecznosc tej metody antykoncepcji wynosi ok 99,98%. Jest to w zasadzie jedyna poza prezerwatywa metoda antykoncepcji dla mezczyzn. W skutek przerwania ciaglosci nasieniowodow plemniki z jader nie dostaja sie do spermy. Nasienie pozostaje identyczne, bo ok 2% jego zawartosci stanowia plemniki. Gospodarka hormonalna, zarost, glos, erekcja, wytrysk itd pozostaja takie same.
Jest to zabieg teoretycznie odwracalny (rewazektomia), aczkolwiek procedura ta jest duzo bardziej skomplikowana i kosztowniejsza i nie zawsze (ale czesto) konczy sie powodzeniem.
Przed poddaniem sie zabiegowi wazektomii mezczyzna pragnacy pragnacy zostawic sobie "furtke" na ewentualna zmiane decyzji powinien oddac nasienie do zamrozenia (do banku nasienia). Jednak nawet gdyby tego nie zrobil zawsze pozostaje mozliwosc pobrania zywych plemnikow bezposrednio z tzw. najądrza.
Dysponujac plemnikami mozliwe jest przeprowadzenie zabiegu in-vitro (nie zawsze dziala za pierwszym razem, ale z tego co sie orientuje w zdecydowanej wiekszosci przypadkow zabieg ten predzej czy pozniej konczy sie powodzeniem).

Poddanie sie zabiegowi wazektomii zwalnia partnerka z koniecznosci stosowania jakiejkolwiek dodatkowej antykoncepcji (jedynie ewentualnie prezerwatywa jesli ktos chce, ale to tylko jako ochrona przed chorobami). Wydaje sie wiec, ze jest to ogromna ulga i mozna cieszyc sie seksem calkowicie bez obaw o niechciana ciaze (czy prezerwatywa nie peknie, albo sie nie zssunie, czy partnerka nie zapomniala wziac pigulki) i wszystko co z tym zwiazene. Udowodniono, ze po takim zabiegu pary kochaja sie czesciej, bardziej spontanicznie itd.

Powiem szczerze, ze zdarzaly mi sie w przeszlosci sytuacje typu peknieta prezerwatywa, czy momenty w ktorych partnerka nie wziela pigulki itd. Dwukrotnie nabywalismy takze "pigulke po" (ale raczej bylo to dmuchanie na zimne, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo).


Nie planuje miec dzieci (mam 33 lata) najprawdopodobniej w ogole, jednak dopuszczam taka ewentualnosc (zapewne max do ok 45 roku zycia).
Prezerwatywy sa niezastapione jesli chodzi o zapobieganie chorobom (aczkolwiek w stalym zwiazku raczej nie chcialbym ich uzywac na dluga mete). Jednak nie wyobrazam sobie polegania tylko na nich na dluga mete. Predzej czy pozniej zapewne popelnie jakis jeden blad, ktory wystarczy do tego by zostac ojecem.
Z pigulkami jest ten problem, ze pozostaje to niejako poza moja kontrola (partnerka moze zapomniec wziac pigulke, lub cos pomylic, moze takze celowo nie wziac, albo np. w przypadku wymiotow czy biegunki pigulka moze zostac przedwczesnie wydalona z organizmu, a nawet taka drobnostka jak przyjmowania dziurwaca moze oslabic dzialanie pigulek - tak przynajmniej pisza w ulotce). Nie wspominajac juz o wplywie pigulek na zdrowie kobiety na dluga mete (i kosztach) (Wazektomia to jednorazowy zabieg, ktory kosztuje ok 2000 zl).

Wazektomia pozostaje wiec jedynym sensownym i skutecznym rozwiazaniem, jesli chce sie skutecznie zabiezpieczac.
I nie wykluczam calkowicie checi do posiadania potomstwa, ale chcialbym, zeby ta ewentualna decyzcja byla podjeta SWIADOMIE - zeby nie byla dzielem przypadku (ktory diametralnie zmienia moje plany i "wywraca" zycie do gory nogami).

I tu pozostaje kwestia reakcji potencjalnych przyszlych partnerek, o ktora prawde mowiac troche sie obawiam (aczkolwiek tez rozumiem, ze bedzie ona zalezna od konkretnej sytuacji - inna bedzie u kobiety, ktora nie ma dzieci, a inna u "dzieciatej").
Pomijam juz fakt, ze jest to zabieg malo popularny w Polsce (aczkolwiek swieci duze triumfy na swiecie), wiec najpradopodobniej trzeba by troche "wyedukowac" partnerke w tym temacie.
Brak obaw o niechciana ciaze, mozliwosc bezstresowego cieszenia sie seksem i to, ze to partner wzial antykoncepcje w swoje rece - moga byc nieocenione.


Co jednak w przypadku, kiedy partnerka chcialaby miec dziecko / dzieci? (przy zalozeniu ze mi sie odmienie i tez bede chcial).
Najsensowniejsza opcja wydaje sie in-vitro (ktore tez wzbudza duze kontrowersje). Jednak gdyby z jakichs powodow partnerka bardzo chciala, zeby poczecie nastapilo tradycyjna droga? Bylbym gotow poddac sie zabiegowi rewazektomii, aczkolwiek niechetnie, gdyz szanse na przywrocenie plodnosci wynosilyby tylko ok 50% - ale co najwazniejsze dla mnie - znowu trace kontrole nad antykoncepcja i zachodzilaby potrzeba stosowania pigulek itd - co pozniej moze skutkowac "przypadkowa" ciaza.

Pytanie wiec jest takie. Jak byscie zareagowaly, gdybyscie sie dowiedzialy ze Wasz nowy partner jest po takim zabiegu? Czy nie skreslilybyscie go ze wzgledu na to, ze on nie chce (przynajmniej na dana chwile) miec dzieci? A moze zupelnie odwrotnie? Moze kamien z serca i cieszenie sie seksem?

I drugie pytanie - kluczowe. Czy w razie gdybyscie oboje chcieli miec dzieci, czy potrafilybyscie zakceptowac zaplodnienie droga in-vitro (oczywiscie z wykorzystaniem nasienia partnera)? Czy moze jednak w takich przypadku raczej probowalyscie usilnie namowic partnera na rewazektomie (przywrocenie droznosci nasieniowodow), wiedzac ze nie zawsze zakonczy sie ona sukcesem i ze tracicie w ten sposob metode dotychczasowej antykoncepcji?

Bardzo, ale to bardzo chetnie poznam Wasze opinie. W miare mozliwosci prosilbym o wypowiedzi tylko Panie.

PS. Przepraszam za stosunkowo dlugi post, ale chcialem dokladnie wytlumaczyc te wielowatkowa sprawe.
Intermiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 21:42   #2
Epikea
Raczkowanie
 
Avatar Epikea
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 244
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Myślę, że zadanie takiego pytania nie ma sensu. Spotkałbyś się z różnymi reakcjami, zależy od kobiety. Jeśli chodzi o mnie to nie byłabym zadowolona. Nie chciałabym partnera, który według mnie się okaleczył. Poza tym chcę mieć kiedyś dzieci w przyszłości. Metoda in vitro to nie jest takie 'hop siup'. Gdyby mój partner naturalnie był bezpłodny to jasne, starałabym się. Ale ze świadomością, że on sam zrobił nam taki problem to nie, nie, nie. Nie mogłabym tego przeżyć. Ale to tylko moja opinia.
__________________
Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.
Epikea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 22:39   #3
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Jak wyżej pytanie bezsensu.


Dla mnie o ogromny plus. Mój partner myśli o wazektomii w przyszłości.


Jakbyśmy się poznali, pokazujesz badania że jest okej i jazda.


Ale ja nigdy nie będę miała dzieci.


btw już był identyczny wątek.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 00:53   #4
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

próbowałam delikatnie poruszyć ten temat, ale mąż się wystraszył...

Wazektomia przed dzieckiem jest bez sensu. In vitro jest cholernie drogie i ma niską skuteczność.
Zaplanowane dzieci i potem trwała antykoncepcja.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-04-10 o 00:55
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 07:45   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Sama wazemtomia by mi nie przeszkadzała, bardziej zainteresowały by mnie motywacje do poddania się zabiegu. Po takiej informacji na pewno poważnie porozmawiałabym z partnerem na temat podejścia do seksu w związku i poza związkiem, posiadania dzieci. Bądźmy szczerzy, zazwyczaj wykonują ją osoby, którzy nie chcą ich mieć.
Z tego co piszesz nie chciałabym być z Tobą, ale to wynika różnych podejść do jednych z najważniejszych spraw w związku, a nie z powodu wazemtomii. Tylko czy ma to jakiekolwiek znaczenie?
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 07:49   #6
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Sama wazemtomia by mi nie przeszkadzała, bardziej zainteresowały by mnie motywacje do poddania się zabiegu. Po takiej informacji na pewno poważnie porozmawiałabym z partnerem na temat podejścia do seksu w związku i poza związkiem, posiadania dzieci. Bądźmy szczerzy, zazwyczaj wykonują ją osoby, którzy nie chcą ich mieć.
Z tego co piszesz nie chciałabym być z Tobą, ale to wynika różnych podejść do jednych z najważniejszych spraw w związku, a nie z powodu wazemtomii. Tylko czy ma to jakiekolwiek znaczenie?

Wyjaśnisz? Bo osobiście nie wiem co to wspólnego
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 08:35   #7
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
Wyjaśnisz? Bo osobiście nie wiem co to wspólnego
Wolałabym wiedzieć czy ktoś podjął się zabiegu, bo na przykład był w zwiazku i wiązał przyszłość z kimś, z kim wspólnie nie chcieli mieć dzieci czy na przykład żeby móc uprawiać seks bez zobowiązań bez lęku że zdarzy się wpadka (typu pęknięta prezerwatywa, zapomniana przez kobietę tabletka) i pojawi się widmo zobowiązania w postaci dziecka. Wiem, że nikt nie musi mi się spowiadac z tego typu spraw, nie twierdze ze któreś podejście jest lepsze czy gorsze od drugiego. Zwyczajnie chciałabym wiązać się z kimś, kto ma podobne podejście do seksu co ja.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 08:42   #8
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Na chwilę obecną, chociaż dzieci mieć nie planuje nie chciałabym faceta po wazektomii.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 09:00   #9
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Wolałabym wiedzieć czy ktoś podjął się zabiegu, bo na przykład był w zwiazku i wiązał przyszłość z kimś, z kim wspólnie nie chcieli mieć dzieci czy na przykład żeby móc uprawiać seks bez zobowiązań bez lęku że zdarzy się wpadka (typu pęknięta prezerwatywa, zapomniana przez kobietę tabletka) i pojawi się widmo zobowiązania w postaci dziecka. Wiem, że nikt nie musi mi się spowiadac z tego typu spraw, nie twierdze ze któreś podejście jest lepsze czy gorsze od drugiego. Zwyczajnie chciałabym wiązać się z kimś, kto ma podobne podejście do seksu co ja.
A, okej. Po prostu nie brałam czegoś takiego pod uwagę. Z mojego bliskiego otoczenia jak ktoś mówi o wazektomi to dlatego, że chce mieć dziecka, a nie żeby sobie poruchać byle gdzie
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 09:52   #10
heavyduty
Rozeznanie
 
Avatar heavyduty
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 800
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Wybacz Intermiv, co prawda prosiłeś o wypowiedź kobiety, a ja piszę jako facet ale odpowiedź sama mi się pcha na klawiaturę.



Widzę jedno, jedyne i wydające się być prostym rozwiązanie:


1. Poznajesz kogoś, z kim decydujecie się związać na stałe, gdyż tego jak się zorientowałem oczekujesz.


2. W kwestii dzieci ustalacie wspólne koncepcje i anty-koncepcje (w tym możliwość rzeczonej wazektomii).


3. Jeśli wszystko jest spójne, bzykacie się długo i szczęśliwie.


Pozdrawiam.
__________________
heavyduty
heavyduty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 11:40   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Cytat:
Napisane przez Intermiv Pokaż wiadomość
Drogie Panie!

Jako, ze sam rozwazam poddanie sie takiemu zabiegowi chcialbym poznac Wasze opinie w tym temacie. Mianowicie - jak byscie zareagowaly, gdyby okazalo sie, ze Wasz nowo poznany partner jest po zabiegu wazektomii?
Wcale bym nie zareagowała, bo to jego prywatna sprawa co zrobił ze swoimi nasieniowodami. Ja sama w ogóle nie chcę mieć dzieci i już sama zadbałam, żeby to było niemożliwe niezależnie od faceta.
Cytat:
Nie wspominajac juz o wplywie pigulek na zdrowie kobiety na dluga mete (i kosztach)
A jaki twoim zdaniem jest ten wpływ?

Cytat:
Co jednak w przypadku, kiedy partnerka chcialaby miec dziecko / dzieci? (przy zalozeniu ze mi sie odmienie i tez bede chcial).
Najsensowniejsza opcja wydaje sie in-vitro (ktore tez wzbudza duze kontrowersje). Jednak gdyby z jakichs powodow partnerka bardzo chciala, zeby poczecie nastapilo tradycyjna droga? Bylbym gotow poddac sie zabiegowi rewazektomii, aczkolwiek niechetnie, gdyz szanse na przywrocenie plodnosci wynosilyby tylko ok 50% - ale co najwazniejsze dla mnie - znowu trace kontrole nad antykoncepcja i zachodzilaby potrzeba stosowania pigulek itd - co pozniej moze skutkowac "przypadkowa" ciaza.
Ogranij temat lepiej, dowiedz się czy pobranego wcześniej nasienia da się użyć do inseminacji (in vitro to nie jedyna opcja) i co najważniejsze - szukaj partnerek podzielających twoje poglądy.
Cytat:
I drugie pytanie - kluczowe. Czy w razie gdybyscie oboje chcieli miec dzieci, czy potrafilybyscie zakceptowac zaplodnienie droga in-vitro (oczywiscie z wykorzystaniem nasienia partnera)? Czy moze jednak w takich przypadku raczej probowalyscie usilnie namowic partnera na rewazektomie (przywrocenie droznosci nasieniowodow), wiedzac ze nie zawsze zakonczy sie ona sukcesem i ze tracicie w ten sposob metode dotychczasowej antykoncepcji?
Nie widzę nic złego w in vitro gdyby mi się odwidziała bezdzietność, w co bardzo wątpię.

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
próbowałam delikatnie poruszyć ten temat, ale mąż się wystraszył...
A dlaczego ty sama nie podwiążesz jajowodów?
Cytat:
Wazektomia przed dzieckiem jest bez sensu. In vitro jest cholernie drogie i ma niską skuteczność.
Zaplanowane dzieci i potem trwała antykoncepcja.
Sensem wazektomii jest wywołanie bezpłodności. Przecież autor chce teraz dzieci i nie wie czy kiedykolwiek będzie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-10, 11:44   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86692060]
A dlaczego ty sama nie podwiążesz jajowodów?
[/QUOTE]

Ponieważ u kobiet jest to o wiele bardziej inwazyjny zabieg i o ile się orientuję, nielegalny w Polsce.

***
Skoro autor planuje in vitro, to rozumiem, że akceptuje dzieci w nieokreślonej przyszłości.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2019-04-10 o 11:47
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 11:56   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Ponieważ u kobiet jest to o wiele bardziej inwazyjny zabieg i o ile się orientuję, nielegalny w Polsce.
To "o wiele bardziej" oznacza tylko krótką narkozę w najgorszym wypadku.
+ świat nie kończy się na Polsce. Można to zrobić tuż za granicą.
Generalnie dziwi mnie namawianie partnera na coś, do czego samemu się nie pali

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Skoro autor planuje in vitro, to rozumiem, że akceptuje dzieci w nieokreślonej przyszłości.
Przecież nie planuje w ścisłym znaczeniu tego słowa, tylko dopuszcza taką ewentualność. Jest to jedna z dostępnych opcji i nie ma co udawać, że nie jest. A niska skuteczność zabiegu bierze się stąd, że zwykle poddają się mu pary, w których oboje mają trudności z poczęciem. Tutaj jeśli kobieta będzie miała niezaburzoną płodność, to nie będzie takie duże wyzwanie.

Swoją drogą, gdybym chciała mieć w przyszłości dzieci, to już dawno zamroziłabym jajeczka na później.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 13:18   #14
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Byłoby mi to obojętne, bo co prawda dzieci mieć nie chce, ale i tak stosuję tabletki antykoncepcyjne ze względu na problemy zdrowotne i sobie to chwalę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-13, 19:51   #15
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Cytat:
Napisane przez Intermiv Pokaż wiadomość
Drogie Panie!

Jako, ze sam rozwazam poddanie sie takiemu zabiegowi chcialbym poznac Wasze opinie w tym temacie. Mianowicie - jak byscie zareagowaly, gdyby okazalo sie, ze Wasz nowo poznany partner jest po zabiegu wazektomii?
Mega bym się ucieszyła i w zależności od wyglądu i cech partnera, byłabym zainteresowana czymś więcej.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 00:17   #16
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 31 783
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Nie, nie chciałabym.
fcd2e403d74287f117e7a506dac96c8726e1bb0f_60889772e2e8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 00:50   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Mi ryba.

I tak muszę brać antykoncepcję, biorę od 12 roku życia, inaczej nie miesiączkuję, więc...

I stać mnie na ewentualną aborcję w razie czego.

No ale zawsze spoko, że dodatkowe zabezpieczenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-14, 01:04   #18
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Ja mam i bardzo sobie to chwalę (nie namawiałam, to nie ode mnie wyszła inicjatywa w tej kwestii).
Droga do posiadania dzieci nie jest w 100% zamknięta gdyby nam się kiedyś bezdzietność odwidziała, spokój ducha jest nieoceniony.

Gdybym jednak miała wejść w związek z kimś po zabiegu, to zażądałabym aktualnych wyników badania spermy i badań pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową.
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 12:43   #19
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Pewnie, co dwa zabezpieczenia to nie jedno
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-15, 13:16   #20
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Nie widze żadnego problemu. Nie szaleję za dziećmi, jak mi sie zachce jakieś mieć to zawsze jest in vitro.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 11:10   #21
Maria_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 76
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Nie planuję posiadania dzieci, więc bardzo bym się ucieszyła, gdyby mój partner był po wazektomii
Póki co planuję podwiązanie jajowodów.
Maria_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 14:30   #22
AnnaOOO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 16
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Mam takiego po wazektomii i sobie cenię
AnnaOOO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 14:49   #23
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy chcialybyscie miec partnera po Wazektomii? (metoda antykoncepcji)

Nie chciałabym, bo w przyszłości planuje dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-06 15:49:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.