Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-01, 20:37   #1741
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja z obiadem jestem trochę do tyłu, bo dopiero się robi, ale!
Upiekłam dwa chleby, tartę z jabłkami i budyniem (trochę mi się przypiekła, musiałam oberwać ) i kokosanki
Jak robisz te kokosanki, one są na zimno?

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Tak, takie domowe skwareczki na gorąco, na bieżąco

Uwielbiam, jeszcze jak słonina jest lekko poprzerastana, to już w ogóle.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dzięki! Teść zrobił sam makaron, teściowa klopsiki w sosie pomidorowym. A robi je maleńkie - wielkości naparstka, od dawna podziwiam, że chce jej się takie kulać potem był tort i kruche ciasto z ananasem, brzoskwiniami i kruszonką.
Ale nie mam specjalnie wyrzutów sumienia bo od maja czyli od dziś z sukcesem wdrażam 2 treningi w dni wolne od pracy
Matko, jaki apetyczny obiad, mimo, że jestem po kolacji, to się głodna zrobiłam.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 21:20   #1742
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jak robisz te kokosanki, one są na zimno?
Na zdjęciu są jeszcze przed pieczeniem

A przepis:

4 białka średnich jajek
szczypta soli
300g wiórków kokosowych
150g cukru
kilka kropel dowolnego aromatu

Białka ze szczyptą soli i cukrem ubijamy na sztywną pianę, dodajemy aromat i wiórki stopniowo, mieszamy do połączenia.
Formujemy kulki, układamy na blasze.
Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni, góra-dół, pieczemy około 15 minut
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 21:45   #1743
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś kurczak pieczony, mizeria i ziemniaki. Buraczki i surówka z selera dla chętnych.
A na deser coś co bardzo polecam: owoce pod kruszonką którą zrobiłam z 3 łyżek płatków owsianych, 15 daktyli, dużej garści zmielonych migdałów, łyżeczki cynamonu i łyżki masła. Dzieciom podaję z odrobiną jogurtu naturalnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 21:57   #1744
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Jak robisz te kokosanki, one są na zimno?



Uwielbiam, jeszcze jak słonina jest lekko poprzerastana, to już w ogóle.



Matko, jaki apetyczny obiad, mimo, że jestem po kolacji, to się głodna zrobiłam.
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Na zdjęciu są jeszcze przed pieczeniem

A przepis:

4 białka średnich jajek
szczypta soli
300g wiórków kokosowych
150g cukru
kilka kropel dowolnego aromatu

Białka ze szczyptą soli i cukrem ubijamy na sztywną pianę, dodajemy aromat i wiórki stopniowo, mieszamy do połączenia.
Formujemy kulki, układamy na blasze.
Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni, góra-dół, pieczemy około 15 minut
Marza_mr - polecam bardzo takie kokosanki, nie narobisz się, a super efekt, jeśli lubisz takie rzeczy. Ja miałam podobny przepis tylko z dodatkiem mąki ziemniaczanej.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziś kurczak pieczony, mizeria i ziemniaki. Buraczki i surówka z selera dla chętnych.
A na deser coś co bardzo polecam: owoce pod kruszonką którą zrobiłam z 3 łyżek płatków owsianych, 15 daktyli, dużej garści zmielonych migdałów, łyżeczki cynamonu i łyżki masła. Dzieciom podaję z odrobiną jogurtu naturalnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te daktyle w kostke czy bardzo mocno rozdrabniasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 22:03   #1745
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Te daktyle w kostke czy bardzo mocno rozdrabniasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdą sztukę kroję na kilka kawałków, czyli dość mocno rozdrabniam. Później wszystko razem trzeba doprowadzić do konsystencji kruszonki (zmiksować pulsacyjnie). Zapiekam 20 min w 180 stopniach. Można dodać olej kokosowy zamiast masła.
Można też dodać wiórki kokosowe, ziarenka wanilii, kardamon.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 22:05   #1746
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

To te kokosanki sa podobne do bezy pavlovej. Tylko ze z wiorkami kokosowymi. Jak to ma podobnie lepka strukture to prosze o patent na formowanie kulek. W pavlovej wlasnie formowanie tortu jest najtrudniejsze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 22:10   #1747
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To te kokosanki sa podobne do bezy pavlovej. Tylko ze z wiorkami kokosowymi. Jak to ma podobnie lepka strukture to prosze o patent na formowanie kulek. W pavlovej wlasnie formowanie tortu jest najtrudniejsze.
Pavlovej nie robiłam, ale te z kokosem mają bardzo fajną konsystencję do formowania, w dwie łyżki chyba robiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-01, 23:13   #1748
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To te kokosanki sa podobne do bezy pavlovej. Tylko ze z wiorkami kokosowymi. Jak to ma podobnie lepka strukture to prosze o patent na formowanie kulek. W pavlovej wlasnie formowanie tortu jest najtrudniejsze.
Obawiam się, że nie ma podobnej konsystencji (choć bezy nie robiłam, ale to raczej sama piana), wiórek jest bardzo dużo i sprawia to, że całość robi się wręcz sucha ja formowałam po prostu w rękach kulki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 07:57   #1749
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja z obiadem jestem trochę do tyłu, bo dopiero się robi, ale!
Upiekłam dwa chleby, tartę z jabłkami i budyniem (trochę mi się przypiekła, musiałam oberwać ) i kokosanki
Tarta wyglada cudownie! I te kokosanki

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję to miłe!





____

A na obiad pstrąg tęczowy pieczony w piekarniku, z koperkiem, masłem i cytryną, do tego fryty z piekarnika (kupne niestety), mix sałat z pomidorkami i ciut oliwy
Ale pysznie i kolorowo!

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Wow ale obiadzik
A Ty co gotowales? Mało wstawiasz ostatnio!

Agafisia tez sie zgubiła...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 08:27   #1750
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja też się zgubiłam i to jestem zdziwiona, że na tak długo, ale nadrobiłam i pośliniłam się do Waszych pysznych obiadków Matko, szczególnie te zapiekanki i rybki z mnóstwem warzyw, dawno ryby nie jadłam :/ jakoś zapomnieliśmy kupić a teraz nie ma opcji że wyskoczę na targ po rybę.
A już o kopytkach i gnocchi w sosie (!), które widziałam to nic nie powiem...tylko żądam takich kluseczek! Mamy w Toruniu (gdzie już niestety nie mieszkam, teraz mam 160 km) ulubioną knajpkę z gnocchi w sosie z kurkami i polędwiczką i możemy jeść to zawsze jak tam idziemy to jest takie pyszne, muszę odtworzyć ten smak. Ale wtedy TŻ nie da mi żyć i będę musiała robić ciągle

A zniknęłam, bo wciagnelam się w pracę i to tak, że przedwczoraj spałam tylko 2 h, więc gotowanie poszło w odstawkę. I tak jedliśmy tę zupę z soczewicy, wyszła bardzo dobra, ale nie dałam rady zrobić do niej chlebków naan, taki zestaw byłby idealny. Był też standard czyli smażone piersi z kurczaka z ziemniakami i buraczkami, a wczoraj naleśniki z serem i domowymi powidłami.

Plus przy okazji załatwiania spraw w mieście zrobiliśmy zakupy i wreszcie (!) udało mi się upolować mąkę pełnoziarnistą. Zrobiłam też zapas świeżych i mrożonych warzyw.

Wczoraj upeikłam rogale śniadaniowe takie delikatnie słodkawe (nie nadziewane) i drozdżówkę z truskawkami (jak zwykle), a dziś rano chlebki. Dzisiaj planujemy grilla, więc zrobię tylko dużą porcję sałaty.

IMG_20200501_135949_resize_81.jpgIMG_20200502_092545_resize_31.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2020-05-02 o 08:31
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 08:35   #1751
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Oj pochwał sie jak wyjdzie!!! Macie jeszcze drożdże i make w sklepach bo u nas nic, pułki puste...z amazon musze zamawiać.
Tego nie wiem, bo kilka saszetek drozdzy w proszku mialam po prostu w szafce, maka podobnie. Jestem na diecie jak najmniej glutenu i laktozy i nawet jak pieke tarte, to na kupnym ciescie francuskim. Przy czym ja jem maly kawalek a reszta jest dla TZta. W piekarni obok z kolei caly czas sa bagietki i nie ma potrzeby przechodzenia na wlasny chleb. Bo i u nas malo schodzi (jem baaardzo malo chleba) i po prostu jest latwo dostepny.
Chleb ze sliwkami wyszedl bardzo smaczny - polecam ten dodatek.
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
A na obiad pstrąg tęczowy pieczony w piekarniku, z koperkiem, masłem i cytryną, do tego fryty z piekarnika (kupne niestety), mix sałat z pomidorkami i ciut oliwy
Widze, ze wprowadzilam mode na pstragi.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Pavlovej nie robiłam, ale te z kokosem mają bardzo fajną konsystencję do formowania, w dwie łyżki chyba robiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie klei sie ciasto do lyzki?
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Obawiam się, że nie ma podobnej konsystencji (choć bezy nie robiłam, ale to raczej sama piana), wiórek jest bardzo dużo i sprawia to, że całość robi się wręcz sucha ja formowałam po prostu w rękach kulki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ok sprobuje.
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tarta wyglada cudownie! I te kokosanki
Nawet moj TZ stwierdzil, ze trzeba sie duuuzo napracowac by tak ladnie ulozyc jablka na tarcie. Zagladal mi przez ramie na zdjecie. On dobrze wie, ze czesto dania z tego watku pojawiaja sie potem u nas na stole.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-02, 09:04   #1752
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A nie klei sie ciasto do lyzki?
Tak jak pisała Imperfecta masa jest zwarta i formuje się bez większych problemów.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2020-05-02 o 09:05
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 09:23   #1753
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dziś nie ma obiadu Maz ma dwie kiełbaski z grilla , ja mrożone pierogi , syn tez obiad z zamrażarki
Za to wrzucam zdjęcie Kubusia. Trochę za wysoki mi wyszedł. Gibie się...20200502_101713_HDR_Film1-1.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 09:23   #1754
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Ja też się zgubiłam i to jestem zdziwiona, że na tak długo, ale nadrobiłam i pośliniłam się do Waszych pysznych obiadków Matko, szczególnie te zapiekanki i rybki z mnóstwem warzyw, dawno ryby nie jadłam :/ jakoś zapomnieliśmy kupić a teraz nie ma opcji że wyskoczę na targ po rybę.
A już o kopytkach i gnocchi w sosie (!), które widziałam to nic nie powiem...tylko żądam takich kluseczek! Mamy w Toruniu (gdzie już niestety nie mieszkam, teraz mam 160 km) ulubioną knajpkę z gnocchi w sosie z kurkami i polędwiczką i możemy jeść to zawsze jak tam idziemy to jest takie pyszne, muszę odtworzyć ten smak. Ale wtedy TŻ nie da mi żyć i będę musiała robić ciągle

A zniknęłam, bo wciagnelam się w pracę i to tak, że przedwczoraj spałam tylko 2 h, więc gotowanie poszło w odstawkę. I tak jedliśmy tę zupę z soczewicy, wyszła bardzo dobra, ale nie dałam rady zrobić do niej chlebków naan, taki zestaw byłby idealny. Był też standard czyli smażone piersi z kurczaka z ziemniakami i buraczkami, a wczoraj naleśniki z serem i domowymi powidłami.

Plus przy okazji załatwiania spraw w mieście zrobiliśmy zakupy i wreszcie (!) udało mi się upolować mąkę pełnoziarnistą. Zrobiłam też zapas świeżych i mrożonych warzyw.

Wczoraj upeikłam rogale śniadaniowe takie delikatnie słodkawe (nie nadziewane) i drozdżówkę z truskawkami (jak zwykle), a dziś rano chlebki. Dzisiaj planujemy grilla, więc zrobię tylko dużą porcję sałaty.

Załącznik 7714874Załącznik 7714875

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Proszę o przepis na rogale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 09:45   #1755
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Papryki faszerowane.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6240.JPG (51,7 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2020-05-02 o 16:58
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 09:45   #1756
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tarta wyglada cudownie! I te kokosanki



Ale pysznie i kolorowo!
Dziękuję!
Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Wczoraj upeikłam rogale śniadaniowe takie delikatnie słodkawe (nie nadziewane) i drozdżówkę z truskawkami (jak zwykle), a dziś rano chlebki. Dzisiaj planujemy grilla, więc zrobię tylko dużą porcję sałaty.
Ale cudowny chleb
Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
TWidze, ze wprowadzilam mode na pstragi.
My akurat jemy dość często ale jak wrzuciłaś to mnie naszło

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Nawet moj TZ stwierdzil, ze trzeba sie duuuzo napracowac by tak ladnie ulozyc jablka na tarcie. Zagladal mi przez ramie na zdjecie. On dobrze wie, ze czesto dania z tego watku pojawiaja sie potem u nas na stole.
Ojej, to miłe! Podziękuj TŻtowi ale wcale tak trudno nie było

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2020-05-02 o 09:47
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 11:17   #1757
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Jakie rogale i inne pysznosci tu wklejacie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 12:06   #1758
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Papryki faszerowane.
Takie papryki to bym zjadła

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Za to wrzucam zdjęcie Kubusia. Trochę za wysoki mi wyszedł. Gibie się...Załącznik 7714877
fajniutki ten Kubuś!!!
u mnie dziś będzie kaszanka wiejska, na deser babka mocno kokosowa na maślance
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200502_113547.jpg (165,6 KB, 35 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 12:08   #1759
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Takie papryki to bym zjadła



fajniutki ten Kubuś!!!
u mnie dziś będzie kaszanka wiejska, na deser babka mocno kokosowa na maślance
Fajna babka
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-02, 12:55   #1760
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Ja też się zgubiłam i to jestem zdziwiona, że na tak długo, ale nadrobiłam i pośliniłam się do Waszych pysznych obiadków Matko, szczególnie te zapiekanki i rybki z mnóstwem warzyw, dawno ryby nie jadłam :/ jakoś zapomnieliśmy kupić a teraz nie ma opcji że wyskoczę na targ po rybę.
A już o kopytkach i gnocchi w sosie (!), które widziałam to nic nie powiem...tylko żądam takich kluseczek! Mamy w Toruniu (gdzie już niestety nie mieszkam, teraz mam 160 km) ulubioną knajpkę z gnocchi w sosie z kurkami i polędwiczką i możemy jeść to zawsze jak tam idziemy to jest takie pyszne, muszę odtworzyć ten smak. Ale wtedy TŻ nie da mi żyć i będę musiała robić ciągle

A zniknęłam, bo wciagnelam się w pracę i to tak, że przedwczoraj spałam tylko 2 h, więc gotowanie poszło w odstawkę. I tak jedliśmy tę zupę z soczewicy, wyszła bardzo dobra, ale nie dałam rady zrobić do niej chlebków naan, taki zestaw byłby idealny. Był też standard czyli smażone piersi z kurczaka z ziemniakami i buraczkami, a wczoraj naleśniki z serem i domowymi powidłami.

Plus przy okazji załatwiania spraw w mieście zrobiliśmy zakupy i wreszcie (!) udało mi się upolować mąkę pełnoziarnistą. Zrobiłam też zapas świeżych i mrożonych warzyw.

Wczoraj upeikłam rogale śniadaniowe takie delikatnie słodkawe (nie nadziewane) i drozdżówkę z truskawkami (jak zwykle), a dziś rano chlebki. Dzisiaj planujemy grilla, więc zrobię tylko dużą porcję sałaty.

Załącznik 7714874Załącznik 7714875

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znowu piekny chlebuś i rogaliki

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tego nie wiem, bo kilka saszetek drozdzy w proszku mialam po prostu w szafce, maka podobnie. Jestem na diecie jak najmniej glutenu i laktozy i nawet jak pieke tarte, to na kupnym ciescie francuskim. Przy czym ja jem maly kawalek a reszta jest dla TZta. W piekarni obok z kolei caly czas sa bagietki i nie ma potrzeby przechodzenia na wlasny chleb. Bo i u nas malo schodzi (jem baaardzo malo chleba) i po prostu jest latwo dostepny.
Chleb ze sliwkami wyszedl bardzo smaczny - polecam ten dodatek.

Widze, ze wprowadzilam mode na pstragi.


A nie klei sie ciasto do lyzki?

ok sprobuje.

Nawet moj TZ stwierdzil, ze trzeba sie duuuzo napracowac by tak ladnie ulozyc jablka na tarcie. Zagladal mi przez ramie na zdjecie. On dobrze wie, ze czesto dania z tego watku pojawiaja sie potem u nas na stole.
U nas tez jest pieczywo normalnie tyle ze ja jeżdzę do sklepu tylko raz w tygodniu wiec taki chleb wytrzyma max 3-4 dni a potem jest nieświeży to dlatego wole zrobic swoj . U Was łatwiej bo masz piekarnie u nas piekarni nie ma wcale. A poza tym ten chleb sklepowy nie jest wcale smaczny...

Pelagia słuchaj popatrz na YouTube na BODY PROJECT TEAM. Od tygodnia zaczelam z nimi low impact cardio i jest super!!! Maja mase filmikow po 30 minut. Swietne sa! Pot sie leje strumieniami gwarantuje ale sa do wytrzymania, wcale nie jakos męczące... Polecam bo mnie super wciągnęło. Zrobiłam z nimi 4 rożne sesje i wszystkie bardzo mi przypadły do gustu!

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2020-05-02 o 12:59
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 14:47   #1761
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Czyszczenie lodowki: makaron bavette z hummusem, szpinakiem i suszonymi pomidorami.
Jakie to jest pyszne
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 14:51   #1762
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Karolina, chleb mozna mrozic. Aczkolwiek fakt, ze u nas bagietki sa bardzo smaczne, zwlaszcza tradycyjne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 14:52   #1763
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzisiaj bulgur z warzywami i kurczakiem, zasypany grana padano
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg IMG_20200502_152417-01.jpeg (659,0 KB, 34 załadowań)
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 14:57   #1764
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87812185]Czyszczenie lodowki: makaron bavette z hummusem, szpinakiem i suszonymi pomidorami.
Jakie to jest pyszne [/QUOTE]Brzmi fajnie, to na zimno czy na ciepło (w sensie hummus zrobiony zaraz po ugotowaniu ciecierzycy)? Mieszasz to jakoś czy bardziej w formie buddha bowl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 15:04   #1765
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Brzmi fajnie, to na zimno czy na ciepło (w sensie hummus zrobiony zaraz po ugotowaniu ciecierzycy)? Mieszasz to jakoś czy bardziej w formie buddha bowl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na cieplo. Podsmazylam cebule, szpinak i suszone pomidory, a potem dodalam do tego hummusu (sklepowego, jutro konczyl mu sie termin waznosci), troche wody z gotowania makaronu i chwile pogotowalam. Wymieszalam z makaronem i zjadlam.

Widzialam w internecie juz dwie wersje, na cieplo i na zimno, hummus jako sos jest bardzo popularny wsrod wegan i czesto wstawiaja z nim przepisy.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 15:10   #1766
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dzis bardzi polski obiadek. Zupa z botwinki, mloda kapusta z boczkiem i miodem oraz jajka sadzone. A na deser szarlotka z lodami
Maz co jest obcokrajowcem i nie zna takich smakow bardzo chwalil

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 15:37   #1767
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ktos ostatnio pisal o domowych zapiekankach, wiec poczulam sie zainspirowana i tez zrobilam.
Moje byly "pizzowe" - sos pomidorowy, mozzarella i pepperoni.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 16:37   #1768
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
A Ty co gotowales? Mało wstawiasz ostatnio!

Agafisia tez sie zgubiła...
Właśnie też to zauważyłam? Gdzie jesteś Agafisiu?

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Wczoraj upeikłam rogale śniadaniowe takie delikatnie słodkawe (nie nadziewane) i drozdżówkę z truskawkami (jak zwykle), a dziś rano chlebki. Dzisiaj planujemy grilla, więc zrobię tylko dużą porcję sałaty.
Obłędnie wszystko wygląda

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Papryki faszerowane.
O, chyba znowu odgapię coś od Ciebie

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Pelagia słuchaj popatrz na YouTube na BODY PROJECT TEAM. Od tygodnia zaczelam z nimi low impact cardio i jest super!!! Maja mase filmikow po 30 minut. Swietne sa! Pot sie leje strumieniami gwarantuje ale sa do wytrzymania, wcale nie jakos męczące... Polecam bo mnie super wciągnęło. Zrobiłam z nimi 4 rożne sesje i wszystkie bardzo mi przypadły do gustu!
Fajnie, zapisałam parę filmików! Ja teraz mam plan żeby zrobić 30 Day Shred z Jillian Michaels, a dodatkowo kiedy nie chodzę do pracy jeszcze jakiś dodatkowy filmik. I tak wczoraj zrobiłam Jillian po śniadaniu, a po powrocie od teściów dobiłam się Kilerem Chodakowskiej. Ledwo dziś chodzę. Rano znowu była Jillian i zaraz biorę się za Turbo Interwał Moniki Kołakowskiej. Ale czarno to widzę...

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj bulgur z warzywami i kurczakiem, zasypany grana padano
Super wygląda

My dziś mieliśmy różne resztki plus po dużym kubku barszczu. I umyłam i wysprzątałam lodówkę. A na kolację zrobię hot-dogi w cieście.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200502_133916.jpg (76,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200502_133942.jpg (54,5 KB, 43 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 17:00   #1769
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Super wygląda

My dziś mieliśmy różne resztki plus po dużym kubku barszczu. I umyłam i wysprzątałam lodówkę. A na kolację zrobię hot-dogi w cieście.


Widzę szparagi też chyba kupię w tym tygodniu i coś wyczaruję
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-02, 18:28   #1770
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziękuję! Tymi rogalikami podbiłam całkowicie serce taty, już zapowiedział, że przed wyjazdem mam mu upiec, ale myślę że powtórzę wcześniej. Jest fanem rogali z Lidla, a te stwierdził, że są jeszcze lepsze

Muszę Wam się jeszcze pochwalić, że wyszedł mi pyszny chleb, pewnie dzięki części mąki pełnoziarnistej i tym razem pilnowałam czasu i mimo leżakowania przez noc w lodówce, nie wyszedł zbyt kwaśny, tylko idealny w punk. Odpuściłam płatki owsiane i dodałam tylko trochę żytniej, słonecznik i siemię lniane.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Proszę o przepis na rogale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
500g mąki
Ok 35 - 40g cukru (dla mnie 35 było akurat ale odmierzałam miarką od mąki. W przepisie jest 50g ale dla mnie były za słodkie)
250 ml mleka
40 g masła
1 jajko
płaska łyżeczka soli (dałam ciut mniej)

Ja robiłam z 1,5 porcji, dałam trochę mniej masła (miałam taką końcówkę), trochę więcej mleka i 2 spore jaja i też dobre. Ja i przepisy... Aha i smarowalam białkiem i sypalam sezamem przed pieczeniem, piekłam w 180 stopniach.


Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Takie papryki to bym zjadła



fajniutki ten Kubuś!!!
u mnie dziś będzie kaszanka wiejska, na deser babka mocno kokosowa na maślance
Kaszanka wiejska podsmażana na cebulce + tłuczone ziemniaki to przepyszny obiad! Niestety odkąd dorosłam nie ruszam kaszanki, mimo że mamy specjalne źródło takich wyrobów i tata zawsze zamawia. Ale wspominam z tęsknotą.
Fajna babka!

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj bulgur z warzywami i kurczakiem, zasypany grana padano
Pysznie kolorowo

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87812259]Na cieplo. Podsmazylam cebule, szpinak i suszone pomidory, a potem dodalam do tego hummusu (sklepowego, jutro konczyl mu sie termin waznosci), troche wody z gotowania makaronu i chwile pogotowalam. Wymieszalam z makaronem i zjadlam.

Widzialam w internecie juz dwie wersje, na cieplo i na zimno, hummus jako sos jest bardzo popularny wsrod wegan i czesto wstawiaja z nim przepisy.[/QUOTE]

Brzmi prosto szybko i smakowicie. Można by spróbować takiego sosu z hummusu, zapisuje.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Właśnie też to zauważyłam? Gdzie jesteś Agafisiu?


Obłędnie wszystko wygląda


O, chyba znowu odgapię coś od Ciebie


Fajnie, zapisałam parę filmików! Ja teraz mam plan żeby zrobić 30 Day Shred z Jillian Michaels, a dodatkowo kiedy nie chodzę do pracy jeszcze jakiś dodatkowy filmik. I tak wczoraj zrobiłam Jillian po śniadaniu, a po powrocie od teściów dobiłam się Kilerem Chodakowskiej. Ledwo dziś chodzę. Rano znowu była Jillian i zaraz biorę się za Turbo Interwał Moniki Kołakowskiej. Ale czarno to widzę...


Super wygląda

My dziś mieliśmy różne resztki plus po dużym kubku barszczu. I umyłam i wysprzątałam lodówkę. A na kolację zrobię hot-dogi w cieście.
Widać po lodówce, że w tym domu się dobrze gotuje

My już po grillu, pogoda dopisała wszędzie zielono, w mojej rodzinnej miejscowości jest cudnie, wrzucę Wam zdjęcie z naszym przygarniętym z lasu rudzielcem.

A co do treningu to dzisiaj zmęczyłam się odpowiednio, zrobiliśmy w sumie w nogach 11 km, z tego większość marszobiegu i truchcie. Ale ten marszobieg to takie interwały, biegamy szybko ile sił, TŻ trenuje sprinty.
IMG_20200502_184228_resize_40.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2020-05-02 o 18:35
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.