Ile na komunię? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 19:16   #31
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez paula007
Wydaje mi się, żę tak ok. 500-700 złotych, zresztą to zależy od rodziny. U nas daje się gdzieś tyle.
Rety- jak czytam te wymieniane przez was kwoty to się za głowę łapię
Chyba nigdy nie zostanę niczyją chrzestną

Półtora roku temu wychodziłam za mąż- w wielu koprtach,które dostaliśmy od gości, było po 100 zł (i jakoś nie miałam ani nie mam do nikogo pretensji-uważam że każdy dał tyle,na ile uważał że go stać) - a tu takie kwoty dla dzieciaka?
Wiadomo-jak ktoś ma dużo pieniędzzy, to może sobie pozwolić na taki prezent, ale dla wieeelu ludzi te 700 zł to jest miesięczna pensja

Jak ktoś trafnie zauważył- a co będzie na 18?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:20   #32
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
No ale co kupić chłopakowi, który ma i komputer w pokoju i telewizor, rower itd. Łańcuszki, zegarki odpadają w tym przypadku. Sam jest bardzo gospodarny i odkłada sobie pieniążki (ma już chyba z 600 zł) na co nie wiem. Pytaliśmy się go co chce, to ostatecznie stwierdził że pieniądze (te dzieci dzisiaj są takie, a najpierw chciał łóżko piętrowe ). Sama jestem w kropce, bo wolałabym mu dać jakiś prezent, ale raz nie ma co mu dać, dwa, on woli pieniądze. Razem z bratem na coś sobie tam zbierają
ja dalabym same pieniadze .Jezeli sobie na cos zbieraja to wiedzialabym ze pojda na cos co chca naprawde.A tak to nie trafie w gust albo kupie piaty rower i co

jestem w szoku ile to i co daje sie dziecku dzisiaj.
pamietam ze ja dostalam magnetofon i biblie dla dzieci
__________________


Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 19:27   #33
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: ile na komunię

Ivon.a- ja w zeszłymroku przeżywałam podobne dylematy. Szliśmy na Komunię do dziewczynki- ma WSZYSTKO, dosłownie (komputer, swój tv, magnetofonów ze 3, sprzęt elektroniczny, kilka rowerów, kasy więcej ode mnie itd).
W końcu zdecydowaliśmy się na "staromodne" kolczyki, jednocześnie opłacając u kosmetyczki przebicie- no i prezent był bardzo trafiony

(Faktem jest, że przez ten rok rodzice kupują jej praktycznie co tydzień nowe, ale to już ich sprawa)
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:16   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ile na komunię

Rok temu bylam na komuni jako chrzestan dalam bransoletke zlota z wygrawerowanym imieniem i data i książek Małego księcia i to na tyle.

Szczegolnie ze trudno dogodzic dziecku ktore ma wszytsko ,wyszlo z kosciola i od razu do koperty ,zaglada a tam tys. od babci i mina :ale malo" :-/
na szczescie moja rola chrzestnej sie zakonczyla i nie ma szans bym dala sie w to wkręcic jeszcze raz
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:54   #35
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

nie no tysiak to grubaaa przesada moim zdaniem , w koncu nie jedna z nas tyle zarabia miesiecznie, a sporo ludzi nawet nie ma tyle.Moim zdaniem od kupowania komputerow badz innych drogich nowinek sa rodzice ale coz nasz kraj i nasi rodacy juz tacy sa wedle przyslowia ktore nie wzielo sie z powietrza :" zastaw sie a postaw sie"
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:16   #36
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: ile na komunię

Belcia i Primavera dziękuję za wypowiedzi Całe szczęście że wiem, iż rodzice są w porządku a i same dzieciaki też, dlatego w sumie myślę że pieniądze dla chrześniaka będą dobrym prezentem. W sumie szkoda że to nie jest dziewczynka, wtedy jakieś kolczyki, lub inna biżuteria załatwiłyby sprawę . Tak na prawdę to są takie fajne dzieci i rodzinka super że gdybym nawet nic nie dała to byliby szczęśliwi, dlatego należy się od nas jak najwięcej
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:22   #37
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: ile na komunię

Ja pamietam moja siostra ( 23 latka) dostala rower wigry A teraz komunia, a dzieciaki dostaja tyle ze szok. Ja na komunie ogolnie dostalam okolo 1600-1800 nie pamietam dokaldnie. I chyba malo to nie bylo. Nie wyobrazam sobie dostac od 1 osoby 1000 zł Zreszta nie wiem co to zazwyczaj, zeby na komunie dawac tyle kasy, czy w ogole dawac kase. Komunia to chyba sakrament z tego co wiem, a nie wyscig kto wiecej dostanie. A niektore dzieciaki to uzbieraja nawet po 4 tysiaki
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 21:45   #38
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Ja pamietam moja siostra ( 23 latka) dostala rower wigry A teraz komunia, a dzieciaki dostaja tyle ze szok. Ja na komunie ogolnie dostalam okolo 1600-1800 nie pamietam dokaldnie. I chyba malo to nie bylo. Nie wyobrazam sobie dostac od 1 osoby 1000 zł Zreszta nie wiem co to zazwyczaj, zeby na komunie dawac tyle kasy, czy w ogole dawac kase. Komunia to chyba sakrament z tego co wiem, a nie wyscig kto wiecej dostanie. A niektore dzieciaki to uzbieraja nawet po 4 tysiaki
wlasnie o tym pisalam w tym watku...nie powinno sie nic dostawac a jak juz to cos symbolicznego/na pamiatke, ja mam dosc mala rodzine ale dostalam lancuszek, kolczyki i encyklopedie. I bylam szczesliwa.
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:50   #39
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
wlasnie o tym pisalam w tym watku...nie powinno sie nic dostawac a jak juz to cos symbolicznego/na pamiatke, ja mam dosc mala rodzine ale dostalam lancuszek, kolczyki i encyklopedie. I bylam szczesliwa.
w sumie masz rację, tylko jak przetrwać "wyścig szczurów" i przede wszystkim oczekiwania dzieci, bo niestety one teraz głównie oczekują i mówią o tym co by chciały. Rozumiem o co Ci chodzi i popieram to.
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:51   #40
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: ile na komunię

jak to czytam to aż jestem w szoku. 1000zł? dla ośmiolatka? nawet 500 zł jest astronomiczną sumą, bo na co takie dziecko wyda tyle tych pieniędzy.
poza tym bardziej podobają mi się prezenty rzeczowe, a nie pieniądze. ale to tylko moje skromne zdanie.
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 21:57   #41
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
w sumie masz rację, tylko jak przetrwać "wyścig szczurów" i przede wszystkim oczekiwania dzieci, bo niestety one teraz głównie oczekują i mówią o tym co by chciały. Rozumiem o co Ci chodzi i popieram to.
no wlasnie. bo w sumie najwieksza przykrosc sie zrobi dziecku...
ale sadze ze jak dziecko jest dobrze przygotowane (i wychowane) do komunii to bedzie rozumialo ze w tym wszystkim nie o prezenty chodzi.
i tu wlasnie dochodzimy do tego, ze osmiolatek nie rozumie powagi sprawy nie kojarzy komunii jako kolejnego "stopnia wtajemniczenia" tylko jako okazje do nachapania sie. komunia powinna byc dla nieco starszych osob, ciezko okreslic w jakim wieku, ale zeby byla to dobrowolna i swiadoma decyzja, zeby osoba przyjmujaca swoja pierwsza komunie rozumiala powage sytuacji.
chyba troszke zakrecilam...

nadal obstawialabym przy jakims lancuszku czy encyklopedii - na czyms co bedzie na cale zycie i rownoczesnie co nie bedzie kosztowalo majatku.

a co kasy na komunie... rodzicie sie bardziej tym naciesza niz dziecko
wiadomo jak to jest:P
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 22:00   #42
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez Ivon.a
w sumie masz rację, tylko jak przetrwać "wyścig szczurów" i przede wszystkim oczekiwania dzieci, bo niestety one teraz głównie oczekują i mówią o tym co by chciały. Rozumiem o co Ci chodzi i popieram to.
ja mysle ze dzieci raczej sluchaja o czym rodzice dyskutuja i przez to tak sie nastawiaja, ja osobiscie pisalam juz wczesniej sama sie spytalam chrzesniaka co by chcial ( a dzieciak taki ze sie cieszy jak dostanie czekolade badz glupie 5 zlotych)powiedzial mi ze on nie chce pieniazkow tylko chcialby mini wieze z mp3 , porozgladalam sie po cenach i wcale nie kupilam najdrozszej bo kosz to niecale 300 zl . Wydaje mi sie ze dzieci w tym wieku kasy jeszcze nie licza wiem jak moj siostrzeniec badz moja corka , ciesza sie z kazdej zlotowki a 10 zl to dla nich sporo.. A najsmieszniejsze jest ze moja kolezanka w tamtym roku zrobila komunie na 100 :O jak uslyszalam to w szoku bylam ale sama mi powidziala ze liczy to ze zbierze sporo kasy.. wiec imaginuj sama jak to jest..
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:00   #43
HEMEL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 447
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez et-ka
jak to czytam to aż jestem w szoku. 1000zł? dla ośmiolatka? nawet 500 zł jest astronomiczną sumą, bo na co takie dziecko wyda tyle tych pieniędzy.
poza tym bardziej podobają mi się prezenty rzeczowe, a nie pieniądze. ale to tylko moje skromne zdanie.
Kurcze, zgadzam się w zupełności z Twoim zdaniem 1000zł??!!To lekka przesada, jak dla mnie Uważam, że dzieciaka prezent faktycnie lepiej ucieszy.
__________________
NIE SPRZEDAWAJ NIEREALNYCH MARZEN...
...I NIE DAWAJ ICH NIKOMU ZA DARMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!





HEMEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:04   #44
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez moee
ja mysle ze dzieci raczej sluchaja o czym rodzice dyskutuja i przez to tak sie nastawiaja, ja osobiscie pisalam juz wczesniej sama sie spytalam chrzesniaka co by chcial ( a dzieciak taki ze sie cieszy jak dostanie czekolade badz glupie 5 zlotych)powiedzial mi ze on nie chce pieniazkow tylko chcialby mini wieze z mp3 , porozgladalam sie po cenach i wcale nie kupilam najdrozszej bo kosz to niecale 300 zl . Wydaje mi sie ze dzieci w tym wieku kasy jeszcze nie licza wiem jak moj siostrzeniec badz moja corka , ciesza sie z kazdej zlotowki a 10 zl to dla nich sporo.. A najsmieszniejsze jest ze moja kolezanka w tamtym roku zrobila komunie na 100 :O jak uslyszalam to w szoku bylam ale sama mi powidziala ze liczy to ze zbierze sporo kasy.. wiec imaginuj sama jak to jest..
to tylko Ci pozazdroscic - masz wokol siebie same dobre dzieci, nie pazerne i ciesza sie z tego co maja
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:05   #45
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez HEMEL
Kurcze, zgadzam się w zupełności z Twoim zdaniem 1000zł??!!To lekka przesada, jak dla mnie Uważam, że dzieciaka prezent faktycnie lepiej ucieszy.
tez tak uwazam ze ucieszy bardziej moja corcia do dzis ma i caly czas uzywa wiezy jaka dostala od dziadka , jezdzi na rolkach ktore dostala od chrzesnej itd
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:08   #46
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
to tylko Ci pozazdroscic - masz wokol siebie same dobre dzieci, nie pazerne i ciesza sie z tego co maja
baaa corcie sama wychowywalam i pierwsze pytanie ,a raczej stwierdzenie jak cos chciala w sklepie to bylo " a jak bedziesz miala mamus pieniazki to mi kupisz" a nie ze chcem juz i teraz.. ale to juz inna historia
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:21   #47
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez moee
baaa corcie sama wychowywalam i pierwsze pytanie ,a raczej stwierdzenie jak cos chciala w sklepie to bylo " a jak bedziesz miala mamus pieniazki to mi kupisz" a nie ze chcem juz i teraz.. ale to juz inna historia

jesli kiedys sie na dziecko zdecyduje to wysle do Ciebie na przeszkolenie
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:27   #48
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: ile na komunię

Wiecie co dziewczyny, ja najbardziej ze swojej komunii cieszyłam się z pudełka czekoladek A też najbardziej byłam zła z tego że był pity alkohol i np. mój tata był pijany. Nie wiem czego wspólczesne dzieci pragną nabardziej, ale wiem co mnie cieszyło i co smuciło.
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:33   #49
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Dobrze przynajmniej ze wprowadzono (przynajmniej u nas) cos a`la habit i nie ma juz smiesznych kiec balowych, malowania sie 8letnich dziewczynek i wizyt u fryzjera w celu zrobienia sobie fryzury na babcie Gienie Cale szczescie ze chociaz tyle
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 22:34   #50
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: ile na komunię

ja zawsze byłam wychowywana tak, żeby nie żądać, a ewentualnie porosić. W sklepie nigdy nie było:mama kup, odkąd miałam 12 lat składałam sobie pieniądze, żeby sobie coś kupić. Oczywiście rodzice nkupowali mi i ciuchy i zabawki, ale z rozsądkiem. To zależy jak się dziecko wychowa. Nie może być traktowany jak pępek swiata, musi wiedzieć, że rodzice też spełniają swoje przyjemności i "wolne" pieniądze nie tylko dla nich są. A nie zaglądają do koperty o d cioci i słychać "łee" albo widać skrzywiona minę. Do komunii nikt nie każe dziecka posyłać. To nie Gwiazdka, a święto duchowe.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:38   #51
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Dobrze przynajmniej ze wprowadzono (przynajmniej u nas) cos a`la habit i nie ma juz smiesznych kiec balowych, malowania sie 8letnich dziewczynek i wizyt u fryzjera w celu zrobienia sobie fryzury na babcie Gienie Cale szczescie ze chociaz tyle
niekoniecznie,ja miałam ładną sukienkę(tzn nie żadną bezę błyszczącą jak halogen czy coś w tym stylu),ale strój taki podkreślał dla mnie wagę tego święta,stawało się ono jednorazowe,bardziej doniosłe(jak ślub normalnie ).
Ale bez malowania i fryzjera ani operacji platycznych uszu
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:40   #52
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Hehe no ja tez nie mialam worka na sobie... ale nie suknie slubna
Skromnosc przede wszystkim (w/g mnie - bo jak mozna zaobserwowac niektore mamy tak nie uwazaja)
Hehe nie no do komunii operacja plastyczna uszu jest niezbedna
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:41   #53
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez muron
ja zawsze byłam wychowywana tak, żeby nie żądać, a ewentualnie porosić. W sklepie nigdy nie było:mama kup, odkąd miałam 12 lat składałam sobie pieniądze, żeby sobie coś kupić. Oczywiście rodzice nkupowali mi i ciuchy i zabawki, ale z rozsądkiem. To zależy jak się dziecko wychowa. Nie może być traktowany jak pępek swiata, musi wiedzieć, że rodzice też spełniają swoje przyjemności i "wolne" pieniądze nie tylko dla nich są. A nie zaglądają do koperty o d cioci i słychać "łee" albo widać skrzywiona minę. Do komunii nikt nie każe dziecka posyłać. To nie Gwiazdka, a święto duchowe.
i tu sie z toba zgadzam w 100 %
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:42   #54
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Hehe no ja tez nie mialam worka na sobie... ale nie suknie slubna
Skromnosc przede wszystkim (w/g mnie - bo jak mozna zaobserwowac niektore mamy tak nie uwazaja)
Hehe nie no do komunii operacja plastyczna uszu jest niezbedna
no ślub w cudzysłowiu-wiesz,jak mała dziewczynka patrzy na takie rzeczy
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:45   #55
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez Mirianka
no ślub w cudzysłowiu-wiesz,jak mała dziewczynka patrzy na takie rzeczy
wiem wiem mi samej bylo w tamtym czaasie starsznie szkoda ze nie mam dlugiej sukni (mialam za kolano) i ze nie ma tego drutu na dole, i ze jakos tak bez koronek jak to inne dziewczynki mialy
Ale jak teraz patrze na zdjecia grupowe z komunii to chwale sobie zdrowy rozsadek mojej mamy , naprawde wygldalam jak dziewczynka idaca do komunii a nie jak mala zmalowana krolewna
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:47   #56
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Hehe no ja tez nie mialam worka na sobie... ale nie suknie slubna
Skromnosc przede wszystkim (w/g mnie - bo jak mozna zaobserwowac niektore mamy tak nie uwazaja)
Hehe nie no do komunii operacja plastyczna uszu jest niezbedna
a to zalezy gdzie i jakie worki i czy kosciol zakupuje czy rodzice u mojej malej na komuni wlasnie zostalo ustalone ze ida w "workach " tyle ze kazdy kupowal osobno i byly przerozne ojje mi sie przypomniala moja sukienka ..cala haftowana byla pikna
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:51   #57
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Hmm z tego co widze (kosciol mam za blokiem czego sobie nie chwale ani troszke - jakis idiota wystawil glosniki na zewnatrz kosciola i ciagle mam msze w domu :/ az mnie cholera bierze, bo nie mam ochoty tego wysluchiwac) nie wiem jak to jest, ale raczej sa identyczne Material nie wyglda na workowaty- cos jakby satyna- ale proste kroj habitu
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 23:00   #58
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Hmm z tego co widze (kosciol mam za blokiem czego sobie nie chwale ani troszke - jakis idiota wystawil glosniki na zewnatrz kosciola i ciagle mam msze w domu :/ az mnie cholera bierze, bo nie mam ochoty tego wysluchiwac) nie wiem jak to jest, ale raczej sa identyczne Material nie wyglda na workowaty- cos jakby satyna- ale proste kroj habitu
moja miala jak sukienke znaczy sie zawiazywana w pasie od tylu z usztywniajaca haleczka, praktycznie z calego kola tak ze jak sie kreciła to jej majtosy bylo prawie widac ale to juz... na zamowienie robilismy

Co do kosciola obok i mszy , wspolczuje
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 23:02   #59
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: ile na komunię

Cytat:
Napisane przez moee
Co do kosciola obok i mszy , wspolczuje
heh jakbys chciala na msze kiedys wpasc to zapraszam Mozna sie wygodnie rozsiasc na kanapie i ciasteczka zajadac
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 23:24   #60
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: ile na komunię

nooo ja to msza i kosciol tylko przy uroczystosciach jakis i od swiat a ciasteczka to codziennie
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-20 19:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.