Problemy pierwszego świata (+offtopy) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-17, 23:48   #181
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No wiesz, w tym wieku...
Protestuję! Jak na swój wiek, włosy mam całkiem młodzieńcze

Cytat:
"Po 30-tce to ja codziennie 2 godziny trzymam nogi w donicach, żeby się do piachu przyzwyczaić"
O makabro!
Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
wpienia mnie pisanie po książkach i taki brak szacunku typu zaginanie kartek itd wrrr....
Pisanie tak, ale po nie swoich książkach (czasami przeglądam stare podręczniki, ze studiów rodziców jeszcze i natykam się na jakieś podkreślenia, notatki ołówkiem na marginesach - jakoś mnie to wzrusza, ten czas zatrzymany na papierze)
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 00:44   #182
tave
Raczkowanie
 
Avatar tave
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 119
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Oj tez mnie wkurza brak szacunku do książek, u córki już ten szacunek zakorzeniam odkąd czytamy i teraz jak sama czyta.Dla mnie to takie niechlujstwo.

Pamiętam jak zostałam oskarżona o kłamstwo przez nauczycielkę Języka Polskiego. Na jedną z lekcji mieliśmy przynieść swoje ulubione książki, aby o nich opowiedzieć. Wzięłam baśnie Andersena, śliczne wydanie. Według nauczycielki kłamałam, że przeczytałam tę książkę, bo przecież ona była w idealnym stanie! "No zobacz! Po książce kolegi widać, że czytał wiele razy a ta twoja to nawet nie otwarta była". Tjaaa kolegi książka nawet okładki się nie trzymała, już nie mówiąc, że zawartość też w strzępach, a mnie rodzice od małego uczyli, że trzeba dbać o książki. Właściwie od momentu, gdy jako czterolatka pocięłam nożyczkami Biblię dla dzieci
tave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 00:50   #183
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez tave Pokaż wiadomość

Pamiętam jak zostałam oskarżona o kłamstwo przez nauczycielkę Języka Polskiego. Na jedną z lekcji mieliśmy przynieść swoje ulubione książki, aby o nich opowiedzieć. Wzięłam baśnie Andersena, śliczne wydanie. Według nauczycielki kłamałam, że przeczytałam tę książkę, bo przecież ona była w idealnym stanie! "No zobacz! Po książce kolegi widać, że czytał wiele razy a ta twoja to nawet nie otwarta była". Tjaaa kolegi książka nawet okładki się nie trzymała, już nie mówiąc, że zawartość też w strzępach, a mnie rodzice od małego uczyli, że trzeba dbać o książki. Właściwie od momentu, gdy jako czterolatka pocięłam nożyczkami Biblię dla dzieci
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 00:56   #184
tave
Raczkowanie
 
Avatar tave
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 119
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Taki pierwszy bunt przeciwko religii
tave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 07:30   #185
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez tave Pokaż wiadomość
Taki pierwszy bunt przeciwko religii
U mnie nastapil w podobnym wieku
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 08:59   #186
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Problemy dzieci to nieraz nie wierzenie przez doroslych, troche mnie to wkurza, bo potem jak to dziecko ma nabyc zaufania, jak ma miec poczucie wlasnej wartosci wysokie. A potem sie dziwia, ze tajemnice i dziecko nic nie mowi i do tragedii nieraz prowadzi.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 07:53   #187
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 570
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Po dzisiejszej aktualizacji opery (w smatrfonie) nie mam paska szybkiego przewijania tam, gdzie wcześniej go miałam. I klikam z przyzwyczajenia tak jak wczoraj, a potem się dziwię, że nie działa.
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 08:26   #188
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Wkurza mnie to, że jak chce kupić mięso a konkretnie pierś kury np w biedrze, to są tylko takie ogromniaste po 700 gr np a ja bym chciała max 500 i muszę szukać i szukać i przebierac w tej lodówce jakbym miała nadmiar czasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 08:30   #189
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

To tak jak corce bym chciala kupic 2 skrzydełka, to nie 8 musi byc , bo tylko kupuje jakies tam bez hormonow i czegos tam, to tez problem to na wage sprzedawac

A jeszcze mowie do meza, tak to przynajmniej jeden kurczak, a on mnie zabił, ze moze to kazde od innej kury
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 08:33   #190
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;8651451 7]Wkurza mnie to, że jak chce kupić mięso a konkretnie pierś kury np w biedrze, to są tylko takie ogromniaste po 700 gr np a ja bym chciała max 500 i muszę szukać i szukać i przebierac w tej lodówce jakbym miała nadmiar czasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To ja odwrotnie, szukam jakichś większych a tam same po 400-500 gramów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 13:43   #191
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Moj najwiekszy zyciowy challenge to znalezienie szminki w idealnym odcieniu nude. Zeby nie byl za rozowy ani za bardzo wpadajacy w braz, nie za ciemny ani za jasny. Mam kilkanascie szminek, ktore w sklepie wydawaly sie idealne, ale w innym swietle okazalo sie, ze mi sie jednak nie podobaja. Zaczelam wyszukiwac w internecie swatche konkretnych szminek na osobach o podobnej do mojej karnacji, ale to tez nie dziala. Jak zyc?!?
Mam tak samo, szukam czegoś neutralnego, a ZAWSZE te szminki wychodzą na moich ustach różowawe.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
To ja odwrotnie, szukam jakichś większych a tam same po 400-500 gramów.
Ja też zawsze szukam większych

Moje problemy:

-zawsze, ale to zawsze rzęsy na lewym oku mi się źle układają, wytuszuje te na prawym oku i wyglądają super, a te na lewym to tragedia, muszę je czesać i odpowiednio szczoteczką manewrowac, zajuje to pięć razy dłużej niż drugie oko.

-że pędzle i gąbki do makijażu trzeba myć

-że nie można zwracać otwartych i przetestowanych kosmetyków jak w USA, jest parę droższych rzeczy których chciałabym spróbować, ale jak myślę o tym, że by mi się nie spodobały i kasa w błoto, to mi się odechciewa. Bawić się w wymiany/wysyłki mi się nie chce, nie mam komu oddać

-że podstawowy, bezpłatny bagaż w Wizzairze i Ryanairze jest teraz mniejszy od mojego laptopa i za każdym razem będę zmuszona płacić za większą kabinówkę

-że nie ma już Kanapki Drwala
__________________
So much internet so little time.

Edytowane przez Taranka
Czas edycji: 2019-02-19 o 13:44
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 13:54   #192
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
-zawsze, ale to zawsze rzęsy na lewym oku mi się źle układają, wytuszuje te na prawym oku i wyglądają super, a te na lewym to tragedia, muszę je czesać i odpowiednio szczoteczką manewrowac, zajuje to pięć razy dłużej niż drugie oko.
Haha, to ja mam odwrotnie - rzęsy na lewym są ładniejsze i o wiele ładniej się układają niż na prawym. I to jest o tyle dziwne, że częściej śpię na lewym boku. Tak samo jak miałam sztuczne to z prawego oka wypadało mi ich więcej niż z lewego

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
-że pędzle i gąbki do makijażu trzeba myć
Ooo, to też mój ból
Zwłaszcza jak się ma w codziennym użyciu 3 pędzelki do oczu i odobne pędzle do podkładu, do pudru i do różu to mnie to mycie wkurza

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2019-02-19 o 13:56
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 14:08   #193
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

O. Mam jeszcze jeden problem pierwszego świata:

ŁADOWANIE

Wieczorne wpinanie do listwy wszystkiego kolejno: telefony, smartwatch, e-papieros (wiem, wstyd). Zawsze miałam strategię ładowania wtedy gdy dana rzecz sygnalizowała ostatecznie taką potrzebę, ale robiło to większy misz masz i czasem kłopot zatem ładuję wszystko na zapas w jednym czasie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:09   #194
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Mój ból to wycinanie drzew
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:24   #195
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość

-że pędzle i gąbki do makijażu trzeba myć



O, to też...


No i apropos mycia. Zmywanie naczyń. Niby mam zmywarkę, ale wkładanie do niej i wyjmowanie też jest dla mnie problemem.. Najchętniej kupiłabym całą masę papierowej "zastawy" jednorazowej bo tak nie lubię zmywać..
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:30   #196
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez NinaZgor Pokaż wiadomość
O. Mam jeszcze jeden problem pierwszego świata:

ŁADOWANIE

Wieczorne wpinanie do listwy wszystkiego kolejno: telefony, smartwatch, e-papieros (wiem, wstyd). Zawsze miałam strategię ładowania wtedy gdy dana rzecz sygnalizowała ostatecznie taką potrzebę, ale robiło to większy misz masz i czasem kłopot zatem ładuję wszystko na zapas w jednym czasie.
W ogóle moim problemem pierwszego świata jest to że każde urządzenie praktycznie potrzebuje innej ładowarki i mam w domu jeden wielki kłąb kabli I zawsze brakuje mi wtyczek, bo trzeba naładować telefon, laptopa, iPady, zegarek, słuchawki, aparat, bógniewico.

Wysyłamy sondy na Marsa a ustandardyzować ładowarek jakoś nie umiemy.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:33   #197
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Wysyłamy sondy na Marsa a ustandardyzować ładowarek jakoś nie umiemy.
Jak nie? Ja do wszystkiego mam jedną ładowarkę(tzn. kilka, ale identycznych bo gubię ), a miałam i mam urządzenia różnych marek.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:48   #198
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Jak nie? Ja do wszystkiego mam jedną ładowarkę(tzn. kilka, ale identycznych bo gubię ), a miałam i mam urządzenia różnych marek.
No nie wiem jakim cudem, ale zazdroszczę. Mój zegarek ma specyficzną, okrągłą, płaską ładowarkę Apple która do niczego innego nie pasuje. Telefon i słuchawki mają drugą, rodzaj Lightning. iPad i laptop osobisty mają trzecią, USB-C. Starszy laptop biurowy ma czwartą, starą magnetyczną Apple. Elektryczna szczoteczka do twarzy ma szóstą, specyficzną. Aparat ma zwykłą USB micro. Dla mnie to brak standardyzacji
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:57   #199
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No nie wiem jakim cudem, ale zazdroszczę. Mój zegarek ma specyficzną, okrągłą, płaską ładowarkę Apple która do niczego innego nie pasuje. Telefon i słuchawki mają drugą, rodzaj Lightning. iPad i laptop osobisty mają trzecią, USB-C. Starszy laptop biurowy ma czwartą, starą magnetyczną Apple. Elektryczna szczoteczka do twarzy ma szóstą, specyficzną. Aparat ma zwykłą USB micro. Dla mnie to brak standardyzacji
Ja mam wszystko na USB i USB-C.

Wiń Apple.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 17:17   #200
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja mam wszystko na USB i USB-C.

Wiń Apple.
Faktem jest, że Apple cuduje
Ja też mam większość rzeczy na USB, ale już jedną na USB-C, laptop ma swoją ładowarkę, szczoteczka do zębów oczywiście swoją. Ale co z tego, że kilka rzeczy ma USB, jak się potrafią rozładować jednocześnie więc i tak trzeba kilku kabli i wtyczek. W domu to nie jest problem, ale na wyjeździe trochę tak, zwłaszcza takim namiotowym.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 17:41   #201
mabi27
Wtajemniczenie
 
Avatar mabi27
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 477
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=871319bc27e9d09c3f0d50d 55d02d0b6e86b5c84;8651451 7]Wkurza mnie to, że jak chce kupić mięso a konkretnie pierś kury np w biedrze, to są tylko takie ogromniaste po 700 gr np a ja bym chciała max 500 i muszę szukać i szukać i przebierac w tej lodówce jakbym miała nadmiar czasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Gdzie kupujesz? Ja w Lidlu i w biedrze i chyba są takie około pół kilo. Ale ręki za to nie dam, choć też kupuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mabi27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 18:18   #202
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja mam wszystko na USB i USB-C.

Wiń Apple.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Winię Ostatnio podpadli mi tym, że stary ołówek Apple nie działa z nowym iPadem Pro. Więc $100 psu w dupę i trzeba było kupić nowy ołówek, droższy o $30. Bez sensu.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

Edytowane przez ruda_beksa
Czas edycji: 2019-02-19 o 18:19
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 18:23   #203
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez mabi27 Pokaż wiadomość
Gdzie kupujesz? Ja w Lidlu i w biedrze i chyba są takie około pół kilo. Ale ręki za to nie dam, choć też kupuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny, co z tymi kurczakami z tych sieci? Raz było dosyć późno to podjechałam do jednego z tych sklepów (nie chcę robić antyreklamy do którego) i kupiłam paczkowanego fileta. Gdy go chciałam oporządzić trafiłam na sporą obrzydliwą zmianę w strukturze, blee. Od razu wyniosłam z domu do kosza. Kolacja była o sokach i odnalezionym biednym kisielu light bo plan był tylko na grillowanego cycka i nie kupiłam wcześniej nic więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 19:00   #204
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Wkurza mnie ZUS ze swoimi kretyńskimi pomysłami, ciągle jakieś nowe pierdołowate przepisy, które tylko utrudniają życie. Od zeszłego roku muszę pilnować jakie kto daty na rachunkach wpisuje, kij, że nam to obojętne, człowiek wysyła z drugiego końcu Polski i zanim do nas trafi list, to mija już z tydzień i oczywiście problem.

Teraz wymyślili, że umowy zlecenie z pełnym zusem muszą mięć dwa rachunki - na jeden i drugi rok. Rozbite po prostu dowolnie, bo naprawdę nikt tego nie sprawdza... Już widzę jak ludzie ochoczą liczą ile godzin zrobili do sylwestra, a ile po nim, taaa, z kalkulatorem będą to liczyć, na bank.


I też mnie wpienia jak tramwaj, który na prostej drodze do mojego przystanku (chyba 4 w kolejności, po drodze ma 2 światła) już jest spóźniony 4-5 minut albo przyjeżdża 2 minuty wcześniej i nie czeka. W Polsce to jest nagminne, niedostosowanie rozkładu jazdy do rzeczywistości.


O, i jeszcze jak jest ograniczenie do 50km a jakiś bałwan za mną siedzi mi niemal na plecach i aż słyszę, że ledwo się powstrzymuje, żeby mnie nie wyprzedzić mnie na podwójnej ciągłej.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 20:29   #205
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

O to to. Ja wtedy świecę nagle stopem a tacy to najchętniej nawet na 2 kołach po chodniku by cię wyprzedzili...

Ja zauważyłam nowy przepis drogowy, stosowany coraz częściej: jak zmieniamy powolutku bardzo poooowoli pas to nie trzeba KIERUNKOWSKAZU.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 21:04   #206
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
O, i jeszcze jak jest ograniczenie do 50km a jakiś bałwan za mną siedzi mi niemal na plecach i aż słyszę, że ledwo się powstrzymuje, żeby mnie nie wyprzedzić mnie na podwójnej ciągłej.

Mnie bardzo śmieszą kierowcy tak w ogóle.


Jest taki odcinek, na którym skręcam w lewo. Czteropasmówka i muszę się dostać na najbardziej lewy pas.


Po tym, jak mnie przez tydzień nie wpuścił nikt (nie ma korka, ale jest kolumna samochodów, nie wciśniesz się jeśli ktoś nie będzie uprzejmy), zaczęłam zmieniać pas znacznie wcześniej. I mi się serce śmieje jak patrzę na te ich miny odbijające się w lusterku wstecznym, że jadę lewym pasem 60 km/h (tyle mi się zdarza jechać w mieście maksymalnie, jestem zdania, że przepisy są po coś).


No jadę, bo nie uśmiecha mi się robienie 15-minutowego kółka codziennie, bo mnie żaden prostak nie wpuści. Sory resory, panowie i panie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 21:07   #207
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mnie bardzo śmieszą kierowcy tak w ogóle.


Jest taki odcinek, na którym skręcam w lewo. Czteropasmówka i muszę się dostać na najbardziej lewy pas.


Po tym, jak mnie przez tydzień nie wpuścił nikt (nie ma korka, ale jest kolumna samochodów, nie wciśniesz się jeśli ktoś nie będzie uprzejmy), zaczęłam zmieniać pas znacznie wcześniej. I mi się serce śmieje jak patrzę na te ich miny odbijające się w lusterku wstecznym, że jadę lewym pasem 60 km/h (tyle mi się zdarza jechać w mieście maksymalnie, jestem zdania, że przepisy są po coś).


No jadę, bo nie uśmiecha mi się robienie 15-minutowego kółka codziennie, bo mnie żaden prostak nie wpuści. Sory resory, panowie i panie.
Już widzę niektórych miny i teksty: baba za kierownicą.

A z tym że nie wpuszczają, to dziwne.
Ogólnie na drodze pod tym względem spotykam się z życzliwością i wpuszczają, jak wrzucę kierunek. Ja też zawsze wpuszczam.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 21:12   #208
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mnie bardzo śmieszą kierowcy tak w ogóle.


Jest taki odcinek, na którym skręcam w lewo. Czteropasmówka i muszę się dostać na najbardziej lewy pas.


Po tym, jak mnie przez tydzień nie wpuścił nikt (nie ma korka, ale jest kolumna samochodów, nie wciśniesz się jeśli ktoś nie będzie uprzejmy), zaczęłam zmieniać pas znacznie wcześniej. I mi się serce śmieje jak patrzę na te ich miny odbijające się w lusterku wstecznym, że jadę lewym pasem 60 km/h (tyle mi się zdarza jechać w mieście maksymalnie, jestem zdania, że przepisy są po coś).


No jadę, bo nie uśmiecha mi się robienie 15-minutowego kółka codziennie, bo mnie żaden prostak nie wpuści. Sory resory, panowie i panie.
Ja mam hit - puściutka prosta droga, ale ktoś mi przysiadł na tyle i ciśnie w ten nieprzyjemny sposób wiszenia na samej d#. Zerkam, a tam czapka policyjna za szybą. Może mnie chcieli sprowokować do depnięcia, kto wie ale grzeczniutko się męczyłam w tym towarzystwie dalej bo się zawsze wkręcam, że przy kontroli coś mi znajdą, np. przyczepią się do gaśnicy czy cokolwiek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 21:15   #209
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86517365]Już widzę niektórych miny i teksty: baba za kierownicą.

A z tym że nie wpuszczają, to dziwne.
Ogólnie na drodze pod tym względem spotykam się z życzliwością i wpuszczają, jak wrzucę kierunek. Ja też zawsze wpuszczam.
[/QUOTE]


Mnie też zawsze wpuszczają! Ten jeden odcinek jest taki szalony, bo wyjeżdżamy z centrum i leci czteropasmówka do granicy miasta, wszystkie przejścia dla pieszych są na górze, więc niektórzy tam jadą 100km/h. I ja to nawet rozumiem, bo tam 50km/h to bardzo dziwne ograniczenie (barierki, brak przejść dla pieszych, niewiele skrzyżowań), mnie po prostu nie stać na mandaty.


O, mój problem pierwszego świata! Ograniczenia są czasem z dupy.



Do mojej rodzinnej wsi jest 70km/h poza obszarem zabudowanym. Grzecznie, trzypasmówka, porządna droga (no poziom A1, a nawet A1 ma czasem dwa pasy, czasem trzy), brak skrzyżowań, brak przejść dla pieszych (tylko wiadukty). Nie rozumiem za nic w świecie czemu tylko 70. To nie ma sensu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 21:22   #210
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Mnie też zawsze wpuszczają! Ten jeden odcinek jest taki szalony, bo wyjeżdżamy z centrum i leci czteropasmówka do granicy miasta, wszystkie przejścia dla pieszych są na górze, więc niektórzy tam jadą 100km/h. I ja to nawet rozumiem, bo tam 50km/h to bardzo dziwne ograniczenie (barierki, brak przejść dla pieszych, niewiele skrzyżowań), mnie po prostu nie stać na mandaty.


O, mój problem pierwszego świata! Ograniczenia są czasem z dupy.



Do mojej rodzinnej wsi jest 70km/h poza obszarem zabudowanym. Grzecznie, trzypasmówka, porządna droga (no poziom A1, a nawet A1 ma czasem dwa pasy, czasem trzy), brak skrzyżowań, brak przejść dla pieszych (tylko wiadukty). Nie rozumiem za nic w świecie czemu tylko 70. To nie ma sensu.
Pewnie się wyglupie, ale czy przypadkiem prędkość większa niż 70km/h nie może być tylko na ekspresówkach i autostradach? Bo
Bo tam szukam w pamięci i raczej nigdzie nie kojarzę większej dopuszczalnej prędkości.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-17 00:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.